Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

HELLO!

Olyan kérdésem lenne, nemtudom valaki tapasztalt e már ilyet G 1.7 DTI CARAVAN.

Váltáskor ha egy kicsit kivan húzatva, kuplung benyomásakor mintha rántana/ mintha leesne a motor vagy nemtudom...MI LEHET EZ?

Ha szépen nyugodtan váltok nem lendületesen pörgetve, vagy ha esetleg kicsit csúsztatva akkor nem csinálja...

Esetleg valaki valamit....

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

A márkák amiket írtál se a leggagyibbak meg olcsóbbak szóval nem rossz ár, a munka díjon valószínű én kicsit tudok faragni de akkor nekem is így lesz valahogy ha "csak" ezeket kell cserélni, és nem kell síkoltatni meg ilyenek az egészet. Köszönöm, pár hét múlva írom a vvégeredményt :)

Ha hengerfejes lenne, akkor kellene... Szinte biztos hogy nem lesz rá szükség. Viszont HF tömítésből Reinz-et válasszatok...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lol.

Sikolni sem kell es hfcsavarart sem kell cserelni. Igazabol ha a tomites jo azt sem kell cserelni....

Hááát, nem is tudom... Visszatenni azt a tömítést... Igazából, a szakszerűség ugyebár csavar cserét is megkövetelne. Új tömítésnél egy esetlegesen megnyúlt csavar...

T Janó32!

"... tömítésből Reinz-et ..."

Ez mit tud, amit a Glaser, Elring, Ajusa nem tud?

T mantec!

Gyakorlatban nálam már bevált 2x is. Te már mindet végigpróbáltad? Tapasztaltra építesz? Á, dehogy. Esetemben viszont a Victor Reinz hf tömítés két Astra-nál is tökéletesen teljesít (az egyik már lassan 6éve), így merészeltem tanácsolni/tapasztalatot megosztani egy fórumtárssal. De jelezd ám, ha nem ez lenne ennek a fórumnak a célja... (Tudod, valós tapasztalatok megosztása...)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... gyakorlatban nálam bevált ..."

Az autóalkatrész gyártó iparág - gyári beszállítói szegmensében - megfelelően működő/teljesítő alkatrészeket gyártanak..

Ez nem kunszt, hanem minimum követelmény.

Nagy öröm, hogy már te is találkoztál eggyel.

Még több félreértés lehetne elkerülni, ha vélemény alkotásodból az olvasók számára kiderülhetne, hogy nem egy átfogó iparági elemzésből vontál le szakmai következtetést,

hanem egyszeri, egy darabos mintából, személyes tapasztalat után.

Link to comment
Megosztás:

Hm, most nagyon gondolkodóba estem: ma megyek alkatrészeket venni apám Vectra B 1.6 16V autójához. Mivel én Astra-t használok és az itt olvasottakra építek, így a Vectra kapcsán nincs -annyi- tapasztalatom (megosztott információm). Ha olyan alkatrész kerül elő majd az alkatrész üzletben amihez nem értek /vagy amit még nem használtam hogy ismerjem/, akkor csak a bolt által végzett "átfogó iparági elemzésből" levont "szakmai következtetést" után merjem csak megvenni? Különben mi alapján tudná bármelyik gyártót/típust tanácsolni részemre? Érdekes...

Módosítva : Morgó Medve
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es Isuzu motoros G astrám és a következő vele a probléma. Az egész elektronika vibrál és a fordulatszám is ingadozik, a motor hangján is lehet hallani és azzal egy ütemben minden villog az utastérben és kívül a fényszórók is. Az az érdekes hogy ha a klímát bekapcsolom akkor normálisan jár és nem vibrál semmi. Mi lehet ennek az oka?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Külső kormányösszekötő gömbfejből a gyárin kívül milyen márkájút ajánlotok?...

Előre is köszönöm! :)

Hi!

Egy a lényeg: bárki-bármit tanácsoljon is, csak akkor fogadd meg, ha "átfogó iparági elemzésből" levont "szakmai következtetést" tud adni arról amit ajánlott Neked.

Bocs, ez csak vicc volt, de annyira megtetszett egyik fórumtársunk bejegyzése (idézőjelben), hogy ma mindenkitől ezt kértem ha tanácsolni mert bármit is. :D

Komolyra fordítva: ár-értékben Meyle. Ilyet már használtam és eddig nincs vele gondom (kb 2 éve lett cserélve).

De "átfogó iparági elemzésből" levont "szakmai következtetést" nem tudok biztosítani... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , még új vagyok itt de lenne egy probléma az apum opel astra g autójával méghozzá a gyújtáskapcsoló mechanikusan nagyon nehezen működik , ő azt mondja ki kellene cserélni csak nem tudom hol és mennyiért lehet kapni akár bontottat is de immo-s kell bele. Ha tudnátok mielőbb Budapesten vagy környékén hol lehet beszerezni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es Isuzu motoros G astrám és a következő vele a probléma. Az egész elektronika vibrál és a fordulatszám is ingadozik, a motor hangján is lehet hallani és azzal egy ütemben minden villog az utastérben és kívül a fényszórók is. Az az érdekes hogy ha a klímát bekapcsolom akkor normálisan jár és nem vibrál semmi. Mi lehet ennek az oka?

Akku?

Test pontok átnézése. Esetleg leszűrni h kormány tekeréskor van-e a jelenség?

Nekem akkor halványul egy kicsit a tompított.

Lehet h a klíma annyira "lehúzza" a rendszert h nem tud vibrálni vagy onnan rendesen tud testelni minden.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , még új vagyok itt de lenne egy probléma az apum opel astra g autójával méghozzá a gyújtáskapcsoló mechanikusan nagyon nehezen működik , ő azt mondja ki kellene cserélni csak nem tudom hol és mennyiért lehet kapni akár bontottat is de immo-s kell bele. Ha tudnátok mielőbb Budapesten vagy környékén hol lehet beszerezni azt megköszönném.

Szia,

nem kell cserélni csak szét kel szedni és egy ügyesebb kulcsoshoz, vagy egy ügyes autószerelőhöz elvinni aki már csinált ilyet és megigazíttatni a zárat, a lamellákat.

Enyém is ilyen volt, míg nem egyszer munkábe induláskor nem tudtam már gyújtást adni mert nem fordult el a kulcs. Mielőbb igazíttasd meg a zárat.

WD40-el és egyéb kenőanyaggal befújni tilos, mert a gyári zsírt kimossa az pedig aranyat ér benne!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia , köszönöm de már úgy tudom mindenféle kenőanyagot kipróbált vagyis befújta. Tudnál abban segíteni hogy hol van ilyen hely ahova el lehet vinni a gyújtáskapcsolót , vagy mi éri meg jobban a javíttatás vagy a csere.

Szia,

nem kell cserélni csak szét kel szedni és egy ügyesebb kulcsoshoz, vagy egy ügyes autószerelőhöz elvinni aki már csinált ilyet és megigazíttatni a zárat, a lamellákat.

Enyém is ilyen volt, míg nem egyszer munkábe induláskor nem tudtam már gyújtást adni mert nem fordult el a kulcs. Mielőbb igazíttasd meg a zárat.

WD40-el és egyéb kenőanyaggal befújni tilos, mert a gyári zsírt kimossa az pedig aranyat ér benne!

Link to comment
Megosztás:

Szia , köszönöm de már úgy tudom mindenféle kenőanyagot kipróbált vagyis befújta. Tudnál abban segíteni hogy hol van ilyen hely ahova el lehet vinni a gyújtáskapcsolót , vagy mi éri meg jobban a javíttatás vagy a csere.

Akkor kell majd keresni valami jobb minőségű zsírt, nem mezei gépzsírt, inkább szilikonost ami nem olvad majd ki belőle ha nagyobb hő lesz a kocsiban.

Mondanám hogy hozd le Marcaliba és a szerelőm megcsinálja neked, de nem hiszem hogy ez megér 460km-t oda-vissza.

Keress egy ügyes kulcsost arra felétek és vidd el neki a zárszerkezetet+ a kulcsot, ő majd megigazítja. De olyanhoz vidd aki nem csak kulcsokat tud másolni hanem tényleg érti a szakmát.

A csere 25.000 Ft-tól kezdődik de láttam itt 36e Ft-ért is.

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41550000-kapcsolo/41550640-gyujtaskapcsolo-alkatreszei/185549-gyujtaskapcsolo-zarbetet-opel

Gondolom így már tudod melyik megoldás éri majd meg jobban ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , még új vagyok itt de lenne egy probléma az apum opel astra g autójával méghozzá a gyújtáskapcsoló mechanikusan nagyon nehezen működik , ő azt mondja ki kellene cserélni csak nem tudom hol és mennyiért lehet kapni akár bontottat is de immo-s kell bele. Ha tudnátok mielőbb Budapesten vagy környékén hol lehet beszerezni azt megköszönném.

Tapasztalatból mondom nekem többször volt ilyen a melegebb idő eljövetelekor.Műszerolajat vagy varrógépolajat a kulcsra pár cseppet csepegtetve bedugni a zárba.Forgatni,kapcsolgatni a gyújtást óvatosan, majd ki-be húzogatni a kulcsot..Tisztára törölni majd

a fenti műveleteket párszor megismételni.Min. egy évig hozzá se kellett nyúlni.Csodát tett idáig minden alkalommal.A műszerolaj nem árt neki csak használ.Egy próbát megér.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

nem kell cserélni csak szét kel szedni és egy ügyesebb kulcsoshoz, vagy egy ügyes autószerelőhöz elvinni aki már csinált ilyet és megigazíttatni a zárat, a lamellákat.

Enyém is ilyen volt, míg nem egyszer munkábe induláskor nem tudtam már gyújtást adni mert nem fordult el a kulcs. Mielőbb igazíttasd meg a zárat.

WD40-el és egyéb kenőanyaggal befújni tilos, mert a gyári zsírt kimossa az pedig aranyat ér benne!

Hát, nem is tudom... Én előző Astra-n és ezen is a Prevent zárolajozó (jégoldó) spray-t használom ha kicsit szorulósnak érzem. Évente 1x max 2x befujom és eddig nincs gond, gyorsan le is kopogom...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , még új vagyok itt de lenne egy probléma az apum opel astra g autójával méghozzá a gyújtáskapcsoló mechanikusan nagyon nehezen működik , ő azt mondja ki kellene cserélni csak nem tudom hol és mennyiért lehet kapni akár bontottat is de immo-s kell bele. Ha tudnátok mielőbb Budapesten vagy környékén hol lehet beszerezni azt megköszönném.

Nekem is nagyon nehezen fordult a kulcs, jellemzően melegben. Mikor opelszervizben jártam, ezt is megcsinálták (szétkapták és kapott némi zsírt), azóta is jó (kb 2 éve).

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Köszi , de a mienk 2007 januárban látott márkaszervízt mikor hozánk került azóta ismerős autószerelőhöz jár.

Nekem is nagyon nehezen fordult a kulcs, jellemzően melegben. Mikor opelszervizben jártam, ezt is megcsinálták (szétkapták és kapott némi zsírt), azóta is jó (kb 2 éve).

Link to comment
Megosztás:

Köszi , de a mienk 2007 januárban látott márkaszervízt mikor hozánk került azóta ismerős autószerelőhöz jár.

Sziasztok!

Nekem is volt vele gond, úgyhogy egyszer már szét szedtem a gyújtás kapcsolót.

Sajnos a képeket nem találtam meg róla.

Én is azzal kezdtem, hogy befujkáltam mindennel, de ezt nem ajánlom senkinek.

Aki nem fél neki állni, annak ajánlom elsőlépésként a szétszerelést, be zsírozást. Nem túl nehéz. Ha nem sikerült, még mindig jőhet a szerelő meg a csere.

Le írni sokkal nehezebb mint csinálni,meg már rég is volt, bocs ha nem lesz pontos a leírás.

AzAzelső dolgom az volt, hogy megnéztem az Autós boltban, hogy hogyan néz ki egy ilyen gyújtás kapcsoló, és a boltos srác elmondása szerint Neki álltam.

Kormány kihúz , hogy minél több hely legyen. burkolat le, 1csavar alul, A kormányt elforditva 2 oldalt szemből 1-1.

Itt nem emlékszem pontosan hogy kell e még valamit leszedni, de szerintem nem.

Következik a zárbetét kiszerelése. Ez kicsit trükkös elsőre, ezért érdemes megnézni egy nem beépített darabot.

Ezt csak úgy lehet, ha a kulcs benne van! A zárnak a végállásait egy stift adja meg ami egy kényszerpályában fut. Akkor lehet kiszedni a betétet, ha a végálláson túl fordítjuk.

A zárszerkezet házán van egy lyuk(2-3mm),a végálláson pont oda esik a stift, amit egy pici rugó tart (kiszedésnél ezekre az apró dolgokra nagyon vigyázni, nekem a rugót pótolni kellett) ezt a stiftet kell be nyomni, ezután tovább fordítható a kulcs. Majd kivehető a kulcs rajta a zárbetéttel. A Lamellák sorrendjét nem összekeverni(nem úgy mint én) !! Javaslom hogy maradjon rajta a kulcson össze szerelésig.

Én csapágy zsírral oldottam meg, de a grafitos is jó lesz, vagy a sima grafit por is szerintem. Össze szerelés előtt(ha nem cserés az egész mert elkopott) a ház belsejét kitakaritani a mindenféle belefújkált, meg az az álltal kimosott dologtól.

Az össze szerelés ugyan az vissza felé.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Köszi , de a mienk 2007 januárban látott márkaszervízt mikor hozánk került azóta ismerős autószerelőhöz jár.

Sziasztok!

Nekem is volt vele gond, úgyhogy egyszer már szét szedtem a gyújtás kapcsolót.

Sajnos a képeket nem találtam meg róla.

Én is azzal kezdtem, hogy befujkáltam mindennel, de ezt nem ajánlom senkinek.

Aki nem fél neki állni, annak ajánlom elsőlépésként a szétszerelést, be zsírozást. Nem túl nehéz. Ha nem sikerült, még mindig jőhet a szerelő meg a csere.

Le írni sokkal nehezebb mint csinálni,meg már rég is volt, bocs ha nem lesz pontos a leírás.

AzAzelső dolgom az volt, hogy megnéztem az Autós boltban, hogy hogyan néz ki egy ilyen gyújtás kapcsoló, és a boltos srác elmondása szerint Neki álltam.

Kormány kihúz , hogy minél több hely legyen. burkolat le, 1csavar alul, A kormányt elforditva 2 oldalt szemből 1-1.

Itt nem emlékszem pontosan hogy kell e még valamit leszedni, de szerintem nem.

Következik a zárbetét kiszerelése. Ez kicsit trükkös elsőre, ezért érdemes megnézni egy nem beépített darabot.

Ezt csak úgy lehet, ha a kulcs benne van! A zárnak a végállásait egy stift adja meg ami egy kényszerpályában fut. Akkor lehet kiszedni a betétet, ha a végálláson túl fordítjuk.

A zárszerkezet házán van egy lyuk(2-3mm),a végálláson pont oda esik a stift, amit egy pici rugó tart (kiszedésnél ezekre az apró dolgokra nagyon vigyázni, nekem a rugót pótolni kellett) ezt a stiftet kell be nyomni, ezután tovább fordítható a kulcs. Majd kivehető a kulcs rajta a zárbetéttel. A Lamellák sorrendjét nem összekeverni(nem úgy mint én) !! Javaslom hogy maradjon rajta a kulcson össze szerelésig.

Én csapágy zsírral oldottam meg, de a grafitos is jó lesz, vagy a sima grafit por is szerintem. Össze szerelés előtt(ha nem cserés az egész mert elkopott) a ház belsejét kitakaritani a mindenféle belefújkált, meg az az álltal kimosott dologtól.

Az össze szerelés ugyan az vissza felé.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Tapasztalatból mondom nekem többször volt ilyen a melegebb idő eljövetelekor.Műszerolajat vagy varrógépolajat a kulcsra pár cseppet csepegtetve bedugni a zárba.Forgatni,kapcsolgatni a gyújtást óvatosan, majd ki-be húzogatni a kulcsot..Tisztára törölni majd

a fenti műveleteket párszor megismételni.Min. egy évig hozzá se kellett nyúlni.Csodát tett idáig minden alkalommal.A műszerolaj nem árt neki csak használ.Egy próbát megér.

Üdv.

Hát, nem is tudom... Én előző Astra-n és ezen is a Prevent zárolajozó (jégoldó) spray-t használom ha kicsit szorulósnak érzem. Évente 1x max 2x befujom és eddig nincs gond, gyorsan le is kopogom...

Mindenki úgy tesz ahogy akar, én csak a saját tapasztalatom alapján adtam tanácsot. Higgyétek el hogy én is fújtam mindennel mikor már elkezdett akadni, ideig óráig jó is volt. Aztán majd ha úgy jártok mint én hogy reggel melóba mennétek fordítanátok a kulcsot az meg olyan mint a beton és meg sem moccan akkor majd néztek bután hogy most mi legyen. Vagy rosszabb hogy ha majd le akarjátok állítani és nem tudod levenni a gyújtást, mert szerelőm mondta hogy ilyen esettel is találkozott nem is eggyel ;)

Sziasztok!

Nekem is volt vele gond, úgyhogy egyszer már szét szedtem a gyújtás kapcsolót.

Sajnos a képeket nem találtam meg róla.

Én is azzal kezdtem, hogy befujkáltam mindennel, de ezt nem ajánlom senkinek.

Aki nem fél neki állni, annak ajánlom elsőlépésként a szétszerelést, be zsírozást. Nem túl nehéz. Ha nem sikerült, még mindig jőhet a szerelő meg a csere.

Le írni sokkal nehezebb mint csinálni,meg már rég is volt, bocs ha nem lesz pontos a leírás.

AzAzelső dolgom az volt, hogy megnéztem az Autós boltban, hogy hogyan néz ki egy ilyen gyújtás kapcsoló, és a boltos srác elmondása szerint Neki álltam.

Kormány kihúz , hogy minél több hely legyen. burkolat le, 1csavar alul, A kormányt elforditva 2 oldalt szemből 1-1.

Itt nem emlékszem pontosan hogy kell e még valamit leszedni, de szerintem nem.

Következik a zárbetét kiszerelése. Ez kicsit trükkös elsőre, ezért érdemes megnézni egy nem beépített darabot.

Ezt csak úgy lehet, ha a kulcs benne van! A zárnak a végállásait egy stift adja meg ami egy kényszerpályában fut. Akkor lehet kiszedni a betétet, ha a végálláson túl fordítjuk.

A zárszerkezet házán van egy lyuk(2-3mm),a végálláson pont oda esik a stift, amit egy pici rugó tart (kiszedésnél ezekre az apró dolgokra nagyon vigyázni, nekem a rugót pótolni kellett) ezt a stiftet kell be nyomni, ezután tovább fordítható a kulcs. Majd kivehető a kulcs rajta a zárbetéttel. A Lamellák sorrendjét nem összekeverni(nem úgy mint én) !! Javaslom hogy maradjon rajta a kulcson össze szerelésig.

Én csapágy zsírral oldottam meg, de a grafitos is jó lesz, vagy a sima grafit por is szerintem. Össze szerelés előtt(ha nem cserés az egész mert elkopott) a ház belsejét kitakaritani a mindenféle belefújkált, meg az az álltal kimosott dologtól.

Az össze szerelés ugyan az vissza felé.

Sok sikert!

Erről beszéltem korábban. Nálam is a teljes szétszerelés, zár igazítás, kenés segített neki, azóta kb 2 éve teszi dolgát hozzányúlás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Mindenki úgy tesz ahogy akar, én csak a saját tapasztalatom alapján adtam tanácsot. Higgyétek el hogy én is fújtam mindennel mikor már elkezdett akadni, ideig óráig jó is volt. Aztán majd ha úgy jártok mint én hogy reggel melóba mennétek fordítanátok a kulcsot az meg olyan mint a beton és meg sem moccan akkor majd néztek bután hogy most mi legyen. Vagy rosszabb hogy ha majd le akarjátok állítani és nem tudod levenni a gyújtást, mert szerelőm mondta hogy ilyen esettel is találkozott nem is eggyel ;)

Erről beszéltem korábban. Nálam is a teljes szétszerelés, zár igazítás, kenés segített neki, azóta kb 2 éve teszi dolgát hozzányúlás nélkül.

Én szerdán vettem a kocsit múlt évben, vasárnap ugyan így jártam... kulcsot nem lehetett elfordítani. Kulcsos szaki jött szétszedte elvitte berakta azóta működik! Bár még egy élményem volt vele azóta télen indítani akartam és eltörött a tengelye ami az elektronikus részt mozgatja, gyújtáson maradt az autó, és szabadon forgathattam a kulcsot! Na akkor hírtelen megrémültem.... :o szaki szintén jött, a beletört kb fél centis darabot egy órán keresztül szedte ki. Így utólag annyi előjele volt hogy a magnó gyújtáson,menet közben ki-be kapcsolt egy pillanatra! Azóta működik jól, egy apró hibával, nem tudom Nálatok milyen, de én mikor húzom ki a kulcsot a zárbetétből az utolsó kb egy centin mintha valami összeszorítaná nehezen jön ki, határozott mozdulat kell hozzá! Ezelőtt f astrám volt 11 éven keresztül, soha nem volt vele gond, pedig ha jól tudom a gyújtáskapcsolón nem nagyon változtattak, de g astra esetén azonnal mondják ez tipushiba.... Szóval elég sz@rul lett kivitelezve szerintem... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.