Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ez is egy ok lehet, de inkább a témához hozzászagolónak fájó pont. Én részemről viccesnek tartom, hogy többnek mutatni valamit így mint ami, ráadásul úgy hogy az nem igényes (körültekintő/alapos). Mert ugye akkor cseréld le a hátsó lámpát is Njoy-ra, fényeztesd a kilincset (és még az oldalsó díszléceket), a tükörházat, krómdíszes hűtőmaszkra csere, a beltéri dolgokról nem is beszélve. Persze ha valakinek az tetszik minden áron, azzal sincs gond, másképp gondolkodunk, ez így is van rendben. :icon1:

A hátsólámpákat már lecseréltem:)Kilincseket kicserélem majd egyszer ha találok ezüstöt.Nem fújkáltatok semmit.Tükörborítást is szereztem. Mindenáron nem tetszik,de ha megfakul ami benne van vagy eltörik akkor ilyet veszek bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra G z14xe motorkódnál az EGR-t le kell programozni? Vagy csak elég lezárni?

Most takarítom, de alternatíva érdekelne!

én is kitakarítottam, de nekem nem mozdul meg

eddig nem volt semmi látszatja h nem működne...kocsi ment vele simán..

én most lezárom és félrefordítom

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mivel a járművem 2004-es évjárat, ez a problem már nálam is több éve aktuális . :(

Érdeklődtem is erről a gumiról a márkakereskedésben, ahol az autót vettem .

Azt mondták vágjak valami gumit, és tegyem be alá .

Erre a válaszra aztán inkább én szégyenlettem magamat helyettük . :(

Mellesleg esetemben is GSM-mel kombinált az antenna .

Üdv.

Astra

Én vágatni fogok...

Csak antenna talppal együtt lehet kapni.

Nekem semmi extra 5/ajtósra mondtak a Cromaxban 41 ezret a gyárira! Nagy nehezen talált valami utángyártottat 14 ezresért...

Nekem egyik se a megérős kategória...

Inkább vágok oda valamit.

Sziasztok!

Az ár elég húzós számomra is egy antenna talpért.

Szégyen ide-szégyen oda,lehet Én is inkább vágni fogok valamit gumiból a régi helyére,persze a jó ízlés határain belül.

Vagy marad a bontó,hátha sikerül kifogni olyan darabot,ami még nincsen szét málva,és egy pár évig jó.

Üdv. Robi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ár elég húzós számomra is egy antenna talpért.

Szégyen ide-szégyen oda,lehet Én is inkább vágni fogok valamit gumiból a régi helyére,persze a jó ízlés határain belül.

Vagy marad a bontó,hátha sikerül kifogni olyan darabot,ami még nincsen szét málva,és egy pár évig jó.

Üdv. Robi.

itt lehet kapni:

link

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

P0120 - Throttle Position Sensor 1-2 Correlation

(08) - Not present

P1550 - Limp Home - Electronic Throttle Control Power Management

(0B) - Not present

P1550 - Limp Home - Electronic Throttle Control Limited Performance

(0A) - Not present

Reggel megint bedobta...

Tünet: semmi

Csak reggel, hidegen.

Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Pedig a jo njoy ebben mozog, bar inkabb az aljahoz kozelebb. :) leszallitom a gyarba ha h gondolod :)

meg sem merem kérdezni, hogy még is mennyi az annyi? :D

ill. a szokásos "füles" kérdés, és a matt kérdés meg a karc, törés, repedés....

lényegében legyen ÚJ, bontott áron :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Helló,

A segítségeteket szeretném kérni, adott egy G astra caravan 14 16szelepes ecotec motoros verda.

eddig csak alacsony fordulaton volt erőtlen, most már magas fordulaton is szopat nem kicsit előzni nem lehet vele 3000 felett rángat ...szufla annyi van benne mint a pék ába 5 menet után ... Gyújtótrafó cserélve volt, benzinszűrő kb 10 000 km-rel ezelőtt, gyertyákban van kb 20 000...tanácstalan vagyok..

Link to comment
Megosztás:

Helló,

A segítségeteket szeretném kérni, adott egy G astra caravan 14 16szelepes ecotec motoros verda.

eddig csak alacsony fordulaton volt erőtlen, most már magas fordulaton is szopat nem kicsit előzni nem lehet vele 3000 felett rángat ...szufla annyi van benne mint a pék ######ába 5 menet után ... Gyújtótrafó cserélve volt, benzinszűrő kb 10 000 km-rel ezelőtt, gyertyákban van kb 20 000...tanácstalan vagyok..

X14XE? Z14XE? Z14XEP? Általánosságban első körben EGR szelep és fojtószelep tisztítást mondanék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. találkozott már valaki azzal a problémával, hogy áll az autó és alapjáraton egyszer csak megáll, aztán nehezen indul vissza, tekeri tekeri és egyszer csak beindul. Hidegen kapásból indul semmi gond vele, de amint egy kicsit megmelegedett a motor, alapjáraton egyszer csak leáll. Amikor visszaindítom "villáskulcs" hibakódot kidobja, majd ismét újraindításnál leveszi a hibakódot.
1 hónapja volt komplett vezerlés csere, ill. a EGR szelepet tisztították, meg. Annyit lehet az autón még észlelni hogy kicsig az alapjárat ingadozik.

Valaki tudna segíteni hol keressem a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Valahogy két hibajelenségen nem tudok túllépni/megérteni...

Az egyik, a hűtőrendszeri anomáliám: kb 3 hónapja vettem észre a hűtő alatt a garázspadlón pár csepp valamit (mint kiderült hűtőfolyadék). Ekkor irány a szerelő, alul-felül átnézték a területet, átvilágították/bevilágították, ahová nem látni be oda benyúltak eszközökkel folyadék maradványt keresve és semmi. Mondták hogy figyeljem a szintet ill a mutatót. Azóta is használtam az autót ua mint mindig, voltak hosszú utak is stb, azonban mindig karton volt alatta és minden nap figyeltem lényegében (munka nap végén mielőtt elindítottam a cégnél is megnéztem alatta az aszfaltot). Ma reggelre lett először pár csepp ismét, 3 hónapig semmi... Mi szórakozhat velem?

A másik, hogy melegebb (hideg motornál talán nem) ha pl emelkedőn megyek és gázt adok (terhelem), akkor kb 1600-tól 2000-es fordulatig csörgést hallani, lehúzott ablaknál értelem szerűen erősebben. Más esetben nincs ez a hang (terhelés, gázadásra). Próbálkoztam már más üzemanyaggal, de jobb ötletem nincs...

Link to comment
Megosztás:

Valahogy két hibajelenségen nem tudok túllépni/megérteni...

Az egyik, a hűtőrendszeri anomáliám: kb 3 hónapja vettem észre a hűtő alatt a garázspadlón pár csepp valamit (mint kiderült hűtőfolyadék). Ekkor irány a szerelő, alul-felül átnézték a területet, átvilágították/bevilágították, ahová nem látni be oda benyúltak eszközökkel folyadék maradványt keresve és semmi. Mondták hogy figyeljem a szintet ill a mutatót. Azóta is használtam az autót ua mint mindig, voltak hosszú utak is stb, azonban mindig karton volt alatta és minden nap figyeltem lényegében (munka nap végén mielőtt elindítottam a cégnél is megnéztem alatta az aszfaltot). Ma reggelre lett először pár csepp ismét, 3 hónapig semmi... Mi szórakozhat velem?

A másik, hogy melegebb (hideg motornál talán nem) ha pl emelkedőn megyek és gázt adok (terhelem), akkor kb 1600-tól 2000-es fordulatig csörgést hallani, lehúzott ablaknál értelem szerűen erősebben. Más esetben nincs ez a hang (terhelés, gázadásra). Próbálkoztam már más üzemanyaggal, de jobb ötletem nincs...

A csörgés nálam is jelentkezik, szintén z16xe... Még nem sikerült rájönnöm, mitől van...
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. találkozott már valaki azzal a problémával, hogy áll az autó és alapjáraton egyszer csak megáll, aztán nehezen indul vissza, tekeri tekeri és egyszer csak beindul. Hidegen kapásból indul semmi gond vele, de amint egy kicsit megmelegedett a motor, alapjáraton egyszer csak leáll. Amikor visszaindítom "villáskulcs" hibakódot kidobja, majd ismét újraindításnál leveszi a hibakódot.

1 hónapja volt komplett vezerlés csere, ill. a EGR szelepet tisztították, meg. Annyit lehet az autón még észlelni hogy kicsig az alapjárat ingadozik.

Valaki tudna segíteni hol keressem a hibát?

Erre a melegen leállás és nehez indulásra a szelepszorulást szokták említeni.

Vagy van ilyen ECU hiba is.

Ha van hibakód, érdemes tudni mi az, az is segít....

Valahogy két hibajelenségen nem tudok túllépni/megérteni...

Az egyik, a hűtőrendszeri anomáliám: kb 3 hónapja vettem észre a hűtő alatt a garázspadlón pár csepp valamit (mint kiderült hűtőfolyadék). Ekkor irány a szerelő, alul-felül átnézték a területet, átvilágították/bevilágították, ahová nem látni be oda benyúltak eszközökkel folyadék maradványt keresve és semmi. Mondták hogy figyeljem a szintet ill a mutatót. Azóta is használtam az autót ua mint mindig, voltak hosszú utak is stb, azonban mindig karton volt alatta és minden nap figyeltem lényegében (munka nap végén mielőtt elindítottam a cégnél is megnéztem alatta az aszfaltot). Ma reggelre lett először pár csepp ismét, 3 hónapig semmi... Mi szórakozhat velem?

A másik, hogy melegebb (hideg motornál talán nem) ha pl emelkedőn megyek és gázt adok (terhelem), akkor kb 1600-tól 2000-es fordulatig csörgést hallani, lehúzott ablaknál értelem szerűen erősebben. Más esetben nincs ez a hang (terhelés, gázadásra). Próbálkoztam már más üzemanyaggal, de jobb ötletem nincs...

Nekem is van ilyen csörgés...

Nekem nem kell emelkedőn menni, erőteljesebb gázadásra csörömpöl valami, ha kicsit ilyenkor visszábbveszem a lábam a gázról akkor megszűnik.

Nagyobb terhelésnél jön elő.

A hosszbordás görgője már ki lett cserélve.

Vízpumpára, vagy generátor csapágyra tudok még gondolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is van ilyen csörgés...

Nekem nem kell emelkedőn menni, erőteljesebb gázadásra csörömpöl valami, ha kicsit ilyenkor visszábbveszem a lábam a gázról akkor megszűnik.

Nagyobb terhelésnél jön elő.

A hosszbordás görgője már ki lett cserélve.

Vízpumpára, vagy generátor csapágyra tudok még gondolni.

A vízpumpában (vezérlésben és a hosszbordásban jó ha van 2év és 15k km). Szerintem ha vízpumpa vagy generátor lenne, akkor folyamatosan csörögne adott fordulatszámon és nem csak terheléskor. Ha melegen pl üresben felpörgetem eddig a tartományig, akkor nincs ez a csörgő hang...

Link to comment
Megosztás:

Valaki használ ilyen lámpát? Nagyon szemezek vele. Mennyire vizsgabarát?

Szia!

Nekem ilyen pilácsok vannak bent.

Azt mondta a szerelő,hogy ha E jelzés benne van,akkor nem kötekednek.

Én azért a biztonság kedvéért tavaly novemberi vizsgára lecseréltem az eredetire.

Nálam ezt még tetőzi az is,hogy szemöldökök is vannak rajta.

Ja... és a hátsó lámpáim sem eredetiek,sötétített Lexus van a gyáriak helyén.

K_p727_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha még egyszer ilyen projektoros lámpát vennék,nem ez a fajta lenne az (nem lebeszélni akarlak róla),a reflektor karikáiban képtelenség kicserélni a pici izzókat,nekem legalábbis nem sikerült semmivel sem benyúlni az izzókhoz.

Ezért át alakitottam:

K_p710_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Refinél óvatosan kifúrtam,és gyári foglalattal 5W-os üveglábast tettem bele.

Egyébként ezt a szemöldök dolgot Én sem értem,miért hisztiznek érte,hiszen nincsen a fény útjában.

Párszor már leírtam,Apám OFF Lanos-án ON már több mint 10 éve van lámpatakaró,egy pár műszakin megfordult az autó,de nem rinyáltak érte.

Lehet,hogy a megfelelő szerelőhöz vitte vizsgáztatni. :)

Lehet következő vizsgán nem szerelem ki,hanem elviszem ahhoz a szerelőhöz vizsgáztatni,ahová Apum hordja.

Ui: bocs a hosszú regényért... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.