Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy 2007 -es Z14XEP -ről lenne szó, amiből szinte heti/napi szinten kiürül a hűtővíz a tartályból, mostanában egyre több. A "külvilág felé" nem találtam szivárgás, a motorolajon se látom hogy vizes lenne, de majd most lesz szűrő- és olajcsere, akkor kiderül, viszont az én tippem a vízfogyás okára - gyakorlatilag kizárásos alapon - a vízhűtéses EGR szelep. Erről mi a véleményetek? 

A másik, hogyha már le van szedve az EGR, le is szeretném falazni, mivel a legutóbb, amikor fojtószelep kellett cserélni (elkopott belül a műanyag fogaskerék, nem tudta mozgatni a fojtószelep motorja magát a pillangószelepet és egy kereszteződésben leállt a motor; nem egyik pillanatról a másikra, meglepetésszerűen jött ez így össze, de ez lett a végeredménye) láttam hogy a szívócsonk belül vastagon kormos illetve a fojtószelep tengelyét se nagyon látni a szennyeződés alatt és gondoltam megszüntetném ennek az egyik lehetséges fő okát, az EGR szelepet. Ehhez szereztem egy szépen megmunkált, típusspecifikus lezáró lemezt. Okozna ez a lezárás valamilyen hibát a motor normális működésében (a hűtővíz áramlása nem lesz akadályozva)?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

a vissza menő víz nek nem törött vagy repedt a csonk mert itt is el folyhat a víz,de ha cserélted fémre  akkor ez a hiba kizàrval,a màsik a víz pumpa tō mitése meleg motornàl könnyen ellenőrizhető,szerintem az egr  szelepnek nincs kőze hozzá lezàrni Nem  lehet.

Link to comment
Megosztás:

a vissza menő víz nek nem törött vagy repedt a csonk mert itt is el folyhat a víz,de ha cserélted fémre  akkor ez a hiba kizàrval,a màsik a víz pumpa tō mitése meleg motornàl könnyen ellenőrizhető,szerintem az egr  szelepnek nincs kőze hozzá lezàrni Nem  lehet.

Köszönöm a választ. Mint említettem, sehol nem találtam szivárgást. Persze ez nem azt jelenti hogy nincs is. Amit lehetett azt átnézetem, de semmi. Viszont az azért érdekelne, hogy miért nem lehet lezárni azt az EGR -t? 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Mint említettem, sehol nem találtam szivárgást. Persze ez nem azt jelenti hogy nincs is. Amit lehetett azt átnézetem, de semmi. Viszont az azért érdekelne, hogy miért nem lehet lezárni azt az EGR -t? 



EGR szelepet nem a vákum nyitja-csukja, hanem a motorvezérlő. A nyitás mértéke (vezérlési állapotnak megfelelően) változó.
A szelep nyitottságáról (azzal arányosan) az EGR szelep visszajelzést küld a motorvezérlőnek 

Ezt a visszajelzett értéket és a szívócsatorna abszolút nyomásérzékelő (MAP szenzor) értékét vizsgálja Ha itt gondot talál, akkor előbb-utóbb Mármint, hogy hány darab, és milyen mértékű eltérés után jön a sárga lámpa, és a 401-kipufogógáz-akadályozott hibakód.
 

Link to comment
Megosztás:



EGR szelepet nem a vákum nyitja-csukja, hanem a motorvezérlő. A nyitás mértéke (vezérlési állapotnak megfelelően) változó.
A szelep nyitottságáról (azzal arányosan) az EGR szelep visszajelzést küld a motorvezérlőnek 

Ezt a visszajelzett értéket és a szívócsatorna abszolút nyomásérzékelő (MAP szenzor) értékét vizsgálja Ha itt gondot talál, akkor előbb-utóbb Mármint, hogy hány darab, és milyen mértékű eltérés után jön a sárga lámpa, és a 401-kipufogógáz-akadályozott hibakód.
 

Hát ez csodálatos. Nem lehet ettől megszabadulni? Az ECU - ból nem lehet letiltatni? Vagy az meg nem biztonságos és/vagy megbízható? 

Múltkor nekikezdtem hogy legalább a tömítést kicseréljem, de az 1/2 - es etorx dugókulcs beleakad az olajszűrőházba, kell egy másik. Úgyhogy visszadugtam a kihúzott kábeleket, azóta van egy P0335 hibám és egy folyamatosan világító check engine jelzesem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

 

Az Astra G-m a következőt műveli (Z14XE motor):

- Gyújtás rá, indítózás után motor indul és az összes mutató leesik 0-ra majd azonnal észhez tér.

 

Ezt a jelenséget már egy ideje észleltem ,de nem befolyásolt semmit. Tegnap ugyanez a dolog történt, csak egy tized pillanatra a motor indulása után rángatott egyet a motor, de indult ugyanúgy és talán az akku lámpa villant fel, de nem vagyok benne biztos, mert tényleg csak a másodperc töredéke volt.

 

Kérdésem, hogy generátor gond lesz vagy az akkumulátor kezdi megadi magát?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

 

Az Astra G-m a következőt műveli (Z14XE motor):

- Gyújtás rá, indítózás után motor indul és az összes mutató leesik 0-ra majd azonnal észhez tér.

 

Ezt a jelenséget már egy ideje észleltem ,de nem befolyásolt semmit. Tegnap ugyanez a dolog történt, csak egy tized pillanatra a motor indulása után rángatott egyet a motor, de indult ugyanúgy és talán az akku lámpa villant fel, de nem vagyok benne biztos, mert tényleg csak a másodperc töredéke volt.

 

Kérdésem, hogy generátor gond lesz vagy az akkumulátor kezdi megadi magát?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Valószínűleg akksi. A mutatók leesése egyértelmű. Ha pedig a motor rándult egyet, természetes, hogy felvillant a töltés.

Járó motornál mérj rá az akksira, azzal előrébb vagy. És az akksit is töltőre rakhatnád, megnézve utánna az indulást.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát ez csodálatos. Nem lehet ettől megszabadulni? Az ECU - ból nem lehet letiltatni? Vagy az meg nem biztonságos és/vagy megbízható? 

Múltkor nekikezdtem hogy legalább a tömítést kicseréljem, de az 1/2 - es etorx dugókulcs beleakad az olajszűrőházba, kell egy másik. Úgyhogy visszadugtam a kihúzott kábeleket, azóta van egy P0335 hibám és egy folyamatosan világító check engine jelzesem...

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

Olyan gondom lenne, hogy ma egy 400km-és út autópálya utána 30 litert kellett tankolni úgy hogy teli tankkal indultam és tele tankoltam az út végén.  És ezt kicsit irreálisan soknak tartom, igaz előtte sokat városban volt csak használva az autó.  Van valakinek ötlete mitől ilyen magas a fogyasztás? Minden ötletre vevő vagyok hogy merre induljak! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

Olyan gondom lenne, hogy ma egy 400km-és út autópálya utána 30 litert kellett tankolni úgy hogy teli tankkal indultam és tele tankoltam az út végén.  És ezt kicsit irreálisan soknak tartom, igaz előtte sokat városban volt csak használva az autó.  Van valakinek ötlete mitől ilyen magas a fogyasztás? Minden ötletre vevő vagyok hogy merre induljak! Előre is köszönöm!

Z14XE pályán megeszi a 8-at minimum. Szóval a tiéd tök jó. 7,5....

Rendben van, ne izgulj. Különben meg egy mérés nem mérés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Akkor megnyugodtam hogy nem lett benzin temető az autó. :)

Többek között ezért nem járok pályán. Országúton el lehet menni 6 liter alatt, falvakon is át lehet suhanni 6 literrel.

Pályán 130-nál már 4000-et forog a motor és eszi az olajat, és baromi hangos. Amikor 4-en ülünk benne, 130-nál már 8,5-9 litert fogyaszt.

Pedig a 4 év alatti össz átlagom 6,43

http://www.spritmonitor.de/en/detail/507869.html

Itt szemezgessél. Rá lehet keresni minden tipusra. Írják hogy klímával vagy nélküle, milyen úton, milyen gumival. Persze kezeld fenntartással. Nem mindenki olyan beteg fanatizmussal vezeti a tankolásokat mint pl én. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Többek között ezért nem járok pályán. Országúton el lehet menni 6 liter alatt, falvakon is át lehet suhanni 6 literrel.

Pályán 130-nál már 4000-et forog a motor és eszi az olajat, és baromi hangos. Amikor 4-en ülünk benne, 130-nál már 8,5-9 litert fogyaszt.

Pedig a 4 év alatti össz átlagom 6,43

http://www.spritmonitor.de/en/detail/507869.html

Itt szemezgessél. Rá lehet keresni minden tipusra. Írják hogy klímával vagy nélküle, milyen úton, milyen gumival. Persze kezeld fenntartással. Nem mindenki olyan beteg fanatizmussal vezeti a tankolásokat mint pl én. :D

Szia!

Akkor már ketten vagyunk.  :)  :D

Link to comment
Megosztás:

Elkezdett liftezni a vízhőfokmérőm

80-90km/h tempónál 85fok,lassítok 60-ra olyankor visszahűl 80-ig vagy még az alá is

Termosztát csere?4 éve cseréltem Wahler van benne

 

Fénykép0212.jpg

Fénykép0209.jpg

Fénykép0211.jpg

Nekem oda áll be ha hosszabb utat ,megyek városon kívül mint az első képeden. Városban lényegében 90-re áll be. De tudtommal függ attól is. hogy lejtön vagy hegymenetbe haladsz, nem csak a sebességtől. Nem lehet hogy inkább az érzékelő?  

Link to comment
Megosztás:

Nekem oda áll be ha hosszabb utat ,megyek városon kívül mint az első képeden. Városban lényegében 90-re áll be. De tudtommal függ attól is. hogy lejtön vagy hegymenetbe haladsz, nem csak a sebességtől. Nem lehet hogy inkább az érzékelő?  

Pesten ma araszolgatva 90fok volt

Jobban belegondolva a termosztát nem lehet:ha egyszer kinyit teljesen(víz 85-90fok)utána már csak zárni tud,akkor meg túlmelegedne

Ez a jelenség tavaly télen kezdődött,de akkor hidegebb volt mint most és nem is hűlt vissza ennyire

Most nyáron sem hűlt vissza(az óra szerint)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérek! Tegnap észrevettem hogy a bal oldali visszapillantóm tükre eléggé lóg, (csak a tükör) le kellett szednem különben útközben esik le. Visszaragsztanám, ehhez kellene tanács, hogy mivel? (fbs ragasztóra gondoltam, elvileg jól tűri a hőt)

Megkaparhatom-e a azt a felüleletet amire a tükör van ráragasztva? Az fém felület ugye?
Hogy kell szétszedni a tükröt, ha szükség lesz rá?
Elektromos tükör, fűthető.

Köszi!

12170304_1164180780277096_1328179218_n.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérek! Tegnap észrevettem hogy a bal oldali visszapillantóm tükre eléggé lóg, (csak a tükör) le kellett szednem különben útközben esik le. Visszaragsztanám, ehhez kellene tanács, hogy mivel? (fbs ragasztóra gondoltam, elvileg jól tűri a hőt)

Megkaparhatom-e a azt a felüleletet amire a tükör van ráragasztva? Az fém felület ugye?
Hogy kell szétszedni a tükröt, ha szükség lesz rá?
Elektromos tükör, fűthető.

Köszi!

12170304_1164180780277096_1328179218_n.jpg

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__OPEL_s76___ZAFIRA+__ZAFIRA+(F75_)_s47_1999|04+++2005|06+++__10915/Karosszériaelemek_s63___Visszapillantó+tükrök_s59___Külső+visszapillantó_s60___.Mind._s74_?gyakori=I

FBS ez szerintem leszigeteli a tükör fűtését.Én inkább tükör lapot cserélnék.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon meg lennék lepve, ha az A Zafira tükörlap jó lenne az Astra G-hez.... Vagy a link nem jó helyre mutat... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.