Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

12 hours ago, csicsó írta:

Nekem volt,nem éri meg plusz vizes aszfalton mintha lekapcsolnád a pilácsot:icon1:

AKkor marad a sima. De motorba terveztem h engem lássanak. Xenont kiszedtem belőle.

 

Szerk. Cool BLue?

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 15., Mono írta:

Milyen gyakran cseréltek tompított fényszóró izzót G Astrában (Classic II 1.4 16V)? Ha kb. 3 havonta kiég az egyik az normális?

...

Másik kérdés:

Bal oldali tükörfűtés nem működik. A tükörmozgató motor működik. Jobb oldalon a fűtés is megy.

...

Köszönöm a válaszokat!

Sima, gyárinak megfelelő tompított izzók vannak benne. Semmi xenon, semmi buhera.

Köszi az ellenálláskészlet linket, de mivel látható, hogy másoknak hosszú évekig szolgál egy izzó, nálam meg pár hónapot bírnak, valami egyéb megoldás kellene.

Gondolkoztam egy egyszerűbb nappali menetfényen, de jobb és szerintem olcsóbb is lenne a hibát megszüntetni.

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, Hektorka írta:

Sziasztok! Z16xer,  202000 km, milyen olajat javasolnátok? Gyári GM 5w30-5w40, vagy mehet bele részszintetikus 10w40? Olajfogyás minimális, most jelenleg Mannol. 5w30 van benne, de egy autoszerelő azt mondta, hogy nem tenné bele a saját autójába. Köszi előre is.

Ha teljesíti az előírásokat, akkor -elvileg- jó bármilyen kenőanyag is legyen. Inkább maradnék a helyedben az 5w40 vonalán, azon belül pedig amit a pénztárcád megenged... Ha a Mannol-al nem volt gond, akkor maradhat (a gyári GM elég megosztó, személyes véleményem hogy inkább ne), de 8-9ezer Ft/4L környékén vannak egyéb kenőanyagok. Visszakeresve, mantec többször is listázta hogy mi az ami teljesíti az előírásokat (dexos2), vagy megfogadod vagy nem.

Ne keress vissza, bemásolom ide:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Full-Tech Msx 5W-30 bardiauto.hu
Elf Evolution Full-Tech Lsx 5W-40 bardiauto.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu
 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, palicska írta:

Sziasztok! A következőt csinálja az autó. Alapjáraton világít az olajnyomás jelzőm, de ha egy kis gázt adok akkor rögtön kialszik. Az olajszint a pálca szerint jó.

Ilyen volt egyik munkatársam Merivája. Z16xe-s motorral. Nála le kellett szedni az olajteknőt, és az olajszivattyút lecserélni. Cserés lett még az összes hajtókar csapágya is. Egyébként tiszta olajsár és lerakódás volt a teljes alja. Visszavezethető volt valószínűleg arra, hogy 30 ezret ment 10w-s olajjal.
 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, marton.csaba2 írta:

T egyhapsi!

"... 10w-s ..."

Miért? Nem jó bele a 10W-s olaj?

T marton.csaba2!

"...Nem jó bele a 10w-s olaj""

Ez gondolom költői kérdés részedről. Részemről én a 30 ezres intervallumot érzem nagyobb bajnak. (Az én Z16XE motoros autómat is azzal nyírta ki az előző lelkiismeretes tulaj. Hordta ő lelkesen szakszervizbe, 20-25ezrenkét tettek is bele ami épp a kezükbe került. Többségében sajnos 10w-t. Szerintem nem lett volna gyűrű probléma ha nem iszaposodik bele 2-3 év alatt a 10w. Ha évente/tízezrenként cserélték volna -pláne normális minőségben- a 10-es kenőanyagot, nem lett volna baj.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, palicska írta:

Sziasztok! A következőt csinálja az autó. Alapjáraton világít az olajnyomás jelzőm, de ha egy kis gázt adok akkor rögtön kialszik. Az olajszint a pálca szerint jó.

Hali! Ilyet nekem is csinált az autó! Olaj és szűrőcsere megoldotta a problémát!

Plusz olajgomba! Azt is cseréltem egyet!

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

OPEL Astra G 1,7 CDTI-m van 80 LE-vel 2003-ból. Sajnos a Z17DTL motor megadta magát.

Kellene egy másik motor.

Beleépíthetem-e a Z17DTL 101 LE-s H Astrás motort a G Astrámba?

Működne-e a régi elektronikával? Nem kell a 101 LE.

Egy motorblokk kellene főtengellyel, csapágyakkal, dugattyúkkal.

Tud valaki segíteni így Karácsony előtt?

0670/279-1900

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, jannonia írta:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

OPEL Astra G 1,7 CDTI-m van 80 LE-vel 2003-ból. Sajnos a Z17DTL motor megadta magát.

Kellene egy másik motor.

Beleépíthetem-e a Z17DTL 101 LE-s H Astrás motort a G Astrámba?

Működne-e a régi elektronikával? Nem kell a 101 LE.

Egy motorblokk kellene főtengellyel, csapágyakkal, dugattyúkkal.

Tud valaki segíteni így Karácsony előtt?

0670/279-1900

Szia!

Szerintem az összes isuzu blokk egy kutya... Itt van egy zsír új Y17DT - meg kell nézni, szerintem a hengerfej és a befecskendező rendszer kivételével ugyan az mint a 80LE motorod. Nekem volt mindkettő. http://racingbazar.hu/alkatresz/komplett_motor/opel_y17dt_gyari_uj_motor

Link to comment
Megosztás:

20 minutes ago, Kombitomi írta:

Szia!

Szerintem az összes isuzu blokk egy kutya... Itt van egy zsír új Y17DT - meg kell nézni, szerintem a hengerfej és a befecskendező rendszer kivételével ugyan az mint a 80LE motorod. Nekem volt mindkettő. http://racingbazar.hu/alkatresz/komplett_motor/opel_y17dt_gyari_uj_motor

Sajnos hülyeséget írtam, nem ugyanaz. Már a dugattyúk, főtengelyen a fordulatszám érzékelő stb. is más. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már régen érik a belső levegő állító motor cseréje upgrade-je nálam is, így persze a legalkalmasabb időben most télen szétszedtem.

A Nagy Úr leírása alapján kivettem a ventit, a kérdés már csak az, hogy a további karbantartás végett hogyan szedjem szét még jobban a venti részt a kosz és portalanítás esetleg olajozáshoz.

Válaszokat előre is köszönöm.

ui: nem néz senki hülyének reggelente amikor lehúzott ablakkal megyek 3 fokban :) így minél hamarabb szeretném összerakni.

20151115_230600a.jpg

20151115_230728a.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, lacika555 írta:

Sziasztok!

Már régen érik a belső levegő állító motor cseréje upgrade-je nálam is, így persze a legalkalmasabb időben most télen szétszedtem.

A Nagy Úr leírása alapján kivettem a ventit, a kérdés már csak az, hogy a további karbantartás végett hogyan szedjem szét még jobban a venti részt a kosz és portalanítás esetleg olajozáshoz.

Válaszokat előre is köszönöm.

ui: nem néz senki hülyének reggelente amikor lehúzott ablakkal megyek 3 fokban :) így minél hamarabb szeretném összerakni.

20151115_230600a.jpg

20151115_230728a.jpg

A képen látható nyílnál a gumikat be kell nyomni és kijön a motor  a ventivel,én nem javaslom a olajat mert minden beletapad én száraz kenőanyagot teflont használok,zárak,gyújtás kapcsoló stb.http://kepkezelo.com/images/1hpnk3m851blctrk6zx0.jpg

http://webshop.wuerth.hu/reszletek/4263946/?menuID=30080901&oldal=1

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, astra 1 írta:

A képen látható nyílnál a gumikat be kell nyomni és kijön a motor  a ventivel,én nem javaslom a olajat mert minden beletapad én száraz kenőanyagot teflont használok,zárak,gyújtás kapcsoló stb.http://kepkezelo.com/images/1hpnk3m851blctrk6zx0.jpg

http://webshop.wuerth.hu/reszletek/4263946/?menuID=30080901&oldal=1

 

Köszönöm szépen a segítséget és a tanácsot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy sebességváltáskor elhalványul a világításom. Y20DTH. Készítettem egy videót álló helyzetben, melyen látszik/kicsit hallatszik, hogy ha pöcögtetem a gázpedált, akkor halványul, ha felpörgetem a motort akkor változatlan a világításom.

https://www.youtube.com/watch?v=-HiUBGzxNnM&feature=youtu.be

Villamosságis kimérte a töltést azt mondta rendben van, de szerintem ez nem normális. Nem látom a dízeleket így pislogni.

Kérlek segítsetek, mit tudok kimérni esetleg vagy mit kell kicserélnem, hogy megjavuljon. Köszönöm. G.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.