Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

29 perce, Giri187 írta:

Igen, de semmilyen állásban nem világít, se a sima se a ledes izzóval. :blink:

Kézikönyv azt írja hogy a 28-as biztosíték a belső világításé, de hogy azon belül a hátsóké e vagy az összesé azt nem taglalja.

8ohm4dbdwx014zctvpzl.jpg

Ha a biztosíték jó, én megnézném a hátsó lámpákat kivenném és megnézném hogy a csatlakozók jól mennek e rá, illetve mérnék egy feszt hogy elmegy e odáig.

Ha nem kap feszt akkor a kábelen végigmenve megkeresném hol veszik el az "anyag".

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 2007-es 1,4 16V G Astrám

140.000 km van benne.

Az a jelenség áll fent, hogy,  egy bizonyos fordulat után kezdek hallani egy fokozatosan erősödő "búgó,fütyülő" hangot a motortérből.

A hang a fordulatszám emelkedésével arányosan növekszik.

Alapjáraton semmi ilyen hang csak ha "játszok"  fordulattal.

A hangot olyan 80 km/h fele már nem hallod ( de gondolom ez a menetszélnek tudható be)

Voltam vele szerelőnél aki tanácstalanul állt a probléma előtt.. konkrét választ nem tudott adni, maximum csak találgatni.

Ő a vezérlésnél gyanakszik valamire.

Én ezt azért nem tartom valószínűnek, mert ha leállítom az autót akkor a kulcsot elfordítását követően körülbelül 2 mp-ig hallom ezt a hangot egyenletesen elhalkulni, de kétség kívül ugyan ez a hang. Na most ha a vezérléssel lenne kapcsolatos a hang akkor leállítás után nem kéne hallanom ezt a egyenletesen elhalkuló hangot ugyanis leállítás után egy az egyben megáll a motor... nem  " forogja ki " magát a végső megállásig.

Van valakinek valami tipp, hogy mégis mi lehet ez a hang ? Érdemes vele foglalkozni ? Engem személy szerint zavar..

Remélem nagyjából érthető volt a probléma leírása.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdvözlettel

Bálint

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne ,hogy adott 1 astra g coupe z18xe történt vele 1 balesett elötte a vizhőfok 90 fokon volt folyamatosan ha meleg volt ha dugoba álltam..mindig.Ventillátor sose kapcsolt be.Baleset után Új hűtöket kapott gyári minőségűt ezen kivül más elem nem sérült ami a hűtéshez kapcsolodik azóta 92 fokon van a vizem folyamatosan vagy több.A ventillátor Amikor a viz eléri a 92 fokot folyamatosan megy átnézetem több szerelővel is nem tudtak érthető választ adni...Termosztát vizpumpát lecseréltünk!Probléma fent áll vkinek vmi ötlet hogy újra fixen 90-re álljon be?Válaszokat előreis köszönöm!

Módosítva : feher1228
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, feher1228 írta:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne ,hogy adott 1 astra g coupe z18xe történt vele 1 balesett elötte a vizhőfok 90 fokon volt folyamatosan ha meleg volt ha dugoba álltam..mindig.Ventillátor sose kapcsolt be.Baleset után Új hűtöket kapott gyári minőségűt ezen kivül más elem nem sérült ami a hűtéshez kapcsolodik azóta 92 fokon van a vizem folyamatosan vagy több.A ventillátor Amikor a viz eléri a 92 fokot folyamatosan megy átnézetem több szerelővel is nem tudtak érthető választ adni...Termosztát vizpumpát lecseréltünk!Probléma fent áll vkinek vmi ötlet hogy újra fixen 90-re álljon be?Válaszokat előreis köszönöm!

Szerintem nincsen ezzel semmi probléma.

Menet közben hosszabb motorféknél sem hűl vissza?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Bal oldali féltengely gumiharangot (külsőt) kellene cserélnem.

Aki cserélt már ossza meg velem legyen szíves, melyik fajtát érdemes megvenni,ami bírja a kiképzést,és nem szakad szét rövid időn belül.

Pár videót megnézve,látom gumiharang bilincs fogó nélkül is össze lehet húzatni a bilincset egy egyszerű mezei fogóval. Így gondolom ugyanolyan masszív lesz a bilincs. Javítsatok ki,ha tévedek ez ügyben.

Valamint,a "szerelő kúpot"  mivel lehet helyettesíteni,amivel ugyanúgy rá lehet húzni a féltengelyre a gumiharangot?

Ui: "féltengely gumiharang tágító polip" nem játszik,mert nagyon drága...ha csak kisgép kölcsönzőből nem hozok ki egyet,ha van nekik. 

Na mindegy,a kúp helyettesítő akkor is érdekelne. :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Módosítva : bocs
Link to comment
Megosztás:

5 órája, balintkaaa írta:

"búgó,fütyülő" hangot a motortérből.

Csak tippelek, mert én menet közben, főleg fordulat-függően nem hallom, de leállításkor gondolom a szervót lehet hallani, amint leáll a szivattyú. Talán azzal lehet valami hiba, vagy a tápellátásával, de ez tényleg csak vaktában lövöldözés, főleg hogy hozzáértő sem tudott okosat mondani. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, balintkaaa írta:

Sziasztok,

Van egy 2007-es 1,4 16V G Astrám

140.000 km van benne.

Az a jelenség áll fent, hogy,  egy bizonyos fordulat után kezdek hallani egy fokozatosan erősödő "búgó,fütyülő" hangot a motortérből.

A hang a fordulatszám emelkedésével arányosan növekszik.

Alapjáraton semmi ilyen hang csak ha "játszok"  fordulattal.

A hangot olyan 80 km/h fele már nem hallod ( de gondolom ez a menetszélnek tudható be)

Voltam vele szerelőnél aki tanácstalanul állt a probléma előtt.. konkrét választ nem tudott adni, maximum csak találgatni.

Ő a vezérlésnél gyanakszik valamire.

Én ezt azért nem tartom valószínűnek, mert ha leállítom az autót akkor a kulcsot elfordítását követően körülbelül 2 mp-ig hallom ezt a hangot egyenletesen elhalkulni, de kétség kívül ugyan ez a hang. Na most ha a vezérléssel lenne kapcsolatos a hang akkor leállítás után nem kéne hallanom ezt a egyenletesen elhalkuló hangot ugyanis leállítás után egy az egyben megáll a motor... nem  " forogja ki " magát a végső megállásig.

Van valakinek valami tipp, hogy mégis mi lehet ez a hang ? Érdemes vele foglalkozni ? Engem személy szerint zavar..

Remélem nagyjából érthető volt a probléma leírása.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdvözlettel

Bálint

 

41 perce, koopal írta:

Csak tippelek, mert én menet közben, főleg fordulat-függően nem hallom, de leállításkor gondolom a szervót lehet hallani, amint leáll a szivattyú. Talán azzal lehet valami hiba, vagy a tápellátásával, de ez tényleg csak vaktában lövöldözés, főleg hogy hozzáértő sem tudott okosat mondani. 

Nekem is ez ugrana be ill esetleg a klíma ha nincs előtte lekapcsolva... A  szervóolaj szintjét nézném meg elsőnek... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, koopal írta:

Csak tippelek, mert én menet közben, főleg fordulat-függően nem hallom, de leállításkor gondolom a szervót lehet hallani, amint leáll a szivattyú. Talán azzal lehet valami hiba, vagy a tápellátásával, de ez tényleg csak vaktában lövöldözés, főleg hogy hozzáértő sem tudott okosat mondani. 

Hasonló ehhez :

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 26. at 7:42, gezoli írta:

Vegyél rézpasztát. Vedd ki a betéteket és kend be a hátulját vele ott ahol a fékdugattyú fölfekszik rá.

Ezt meg is tettem és jó!Nem nyikorog!Viszont lennem ég egy kérdésem. Az első féknél a fékpofán lévő rugónak hogyan kell állnia? A pofán lévő rugónak mind a két vége meg van hajlítva.Ez a meghajlított rész amikor beteszem a helyére a pofát akkor befelé vagy kifelé kéne, hogy álljon?

12670657_1771479623075430_85037614819037

Link to comment
Megosztás:

30 perce, DM101 írta:

Ezt meg is tettem és jó!Nem nyikorog!Viszont lennem ég egy kérdésem. Az első féknél a fékpofán lévő rugónak hogyan kell állnia? A pofán lévő rugónak mind a két vége meg van hajlítva.Ez a meghajlított rész amikor beteszem a helyére a pofát akkor befelé vagy kifelé kéne, hogy álljon?

 

Akkor ezt is megoldottuk! :icon13:

A rugót befelé kell fordítani.

w4idy5cdkyr73rt5o972.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, padarmisi írta:

Üdv mindenkinek!

az alábbi bilincset hogy lehet szétszedni illetve majd visszatenni, mert a maf szenzort szeretném kitisztítani, de ilyet nem láttam még

http://kepfeltoltes.hu/view/160402/811518712image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi

szia!

 

igen szét lehet szedni! A képen a jobb oldalon levő 2 fület kell kombinált fogóval összébbnyomni és utánna kiakad,mint egy gyorscsatlakozó!

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék,egy hibakód értelmezésében,kettőt is sikerült kivillogtatnom,

az egyik: P0400-kipufogógáz-visszavezetés-funkció-rendellenesség. Ez az EGR lezárása miatt van. ez OK.

A másik: P1405 Ez mi ? nem találom a listában. 

Itt a videó is ha valamit nem jól számoltam volna. 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 01. at 21:23, kobraCode írta:

Kézikönyv azt írja hogy a 28-as biztosíték a belső világításé, de hogy azon belül a hátsóké e vagy az összesé azt nem taglalja.

Ha a biztosíték jó, én megnézném a hátsó lámpákat kivenném és megnézném hogy a csatlakozók jól mennek e rá, illetve mérnék egy feszt hogy elmegy e odáig.

Ha nem kap feszt akkor a kábelen végigmenve megkeresném hol veszik el az "anyag".

28as a felső térképolvasóé.

A 29es valószínűleg a többie+vészvillogó de mive la vészvillogóm működik és a csatik jók ezért ki kell méretni villanyos emberrel.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Giri187 írta:

28as a felső térképolvasóé.

A 29es valószínűleg a többie+vészvillogó de mive la vészvillogóm működik és a csatik jók ezért ki kell méretni villanyos emberrel.

Ha kiveszed az első lámpát a tetőkárpitból akkor meglátod a szalagkábelt ami megy hátra a hátsó lámpákhoz. Nézd meg, hogy esetleg az van e kicsúszva a csatlakozóból.

Egyébként az első és hátsó lámpáknak ugyanaz a biztosítéka.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X14XE motorú 4 ajtós astrám van. A segítségeteket szeretném kérni.  A mai napon jött elő az a probléma, hogy kb 2000-es fordulaton a töltés visszajelző lámpa kigyulladt, ha ez alá mentem akkor elaludt, de ha felette jártam vele, akkor a töltés visszajelző világítása mellett még a kormányzás is nehézkessé vált pár másodperc után. Nem azt éreztem, hogy nincsen szervóm, hanem inkább azt hogy ellenem dolgozik :) Ekkor vissza mentem 2000-es fordulat alá, a lámpa elaludt és a kormányzás is jó lett. Ezt sokszor megcsinálta, mindig akkor volt rossz a kormányzás mikor a töltés jelző világított.

Később a töltés visszajelző ki villanása egyre alacsonyabb fordulatokon kezdődött. Kezdte 2000-ren majd 1800 és végül 1600-on.

Mi lehet a probléma ékszíj, generátor?  

Köszönöm előre is a segítséget!

Zozó

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zozó írta:

Sziasztok!

X14XE motorú 4 ajtós astrám van. A segítségeteket szeretném kérni.  A mai napon jött elő az a probléma, hogy kb 2000-es fordulaton a töltés visszajelző lámpa kigyulladt, ha ez alá mentem akkor elaludt, de ha felette jártam vele, akkor a töltés visszajelző világítása mellett még a kormányzás is nehézkessé vált pár másodperc után. Nem azt éreztem, hogy nincsen szervóm, hanem inkább azt hogy ellenem dolgozik :) Ekkor vissza mentem 2000-es fordulat alá, a lámpa elaludt és a kormányzás is jó lett. Ezt sokszor megcsinálta, mindig akkor volt rossz a kormányzás mikor a töltés jelző világított.

Később a töltés visszajelző ki villanása egyre alacsonyabb fordulatokon kezdődött. Kezdte 2000-ren majd 1800 és végül 1600-on.

Mi lehet a probléma ékszíj, generátor?  

Köszönöm előre is a segítséget!

Zozó

És/vagy akksi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem tempomattal kapcsolatban.

Adott egy 2.2-es benzines Astra Coupe gyárilag beépített tempomattal. Enyhe gázadás mellett sokadik kapcsolásra tudom csak bekapcsolni a tempomatot és amint a kocsi lejtmenetbe kerül azaz motorfékkel megyek kikapcsol, ameddig gázt kell adni addig viszont elmegy a hegy tetejéig elmegy akár...

Ha gázadás nélkül próbálom bekapcsolni akkor egyet ráng a motor vagy semmi nem történik.

Általában ha lassítani próbálok az R gombbal akkor is kikapcsol, nagyon ritkán(20ból 1x) viszont tökéletesen működik a rendszer kb 2 percig...

Op-com alapján tempomat gombok rendben vannak, a kuplung és fék kapcsolók is, hibakód nincs.

Már lassan az őrületbe kerget, hogy nem bírok rájönni mi lehet.

Előre is köszönöm!

Módosítva : rayhona
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy G Astrám és az elmúlt 3 hétben olyan dolgokat művel amiket még a márkaszervízben sem jöttek rá! :(

Március közepén teletankoltam a verdát és az üzemanyaghoz adtam Spurit is(kb fél évente öntök bele üzemanyag tisztítót).

Tankolás után mentem vele kb 10 kilómétert leállítottam a motort utánna már csak a harmadik indítózás után akart elindúlni (ezt eljátszotta velem 2X).

Vasárnap már el sem akart indulni csak hidegidító spray-vel de azzal elsőre, igaz úgy meg pörgette a motort, hogy 3000 fordulatig tekerte a fordulatszámmérőt! :( Ha beindul akkor meg megy teszi a dolgát, húz rendessen a motor nem rángat, eggyenletessen gyorsúl!

Amikor nem indul el akkor az adagoló felől sípoló motor hang jön mint ha egy lendkerekes játék autót felhúzól!

Valakinek volt már hasonló problémája mert rohadtúl tanácstalan vagyok és idegesít, hogy senki nem tudja megmondani mi lehet a gond.

Rá dugták 2 helyen is a "Stekkert" és semilyen hibát nem tárolt el!

Autó adatok:

Tipus:Opel Astra G

Évj:2004

Motor: 1686ccm, 59Kw (80Le)

Motorkód:Z17DTL

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zozó írta:

Sziasztok!

X14XE motorú 4 ajtós astrám van. A segítségeteket szeretném kérni.  A mai napon jött elő az a probléma, hogy kb 2000-es fordulaton a töltés visszajelző lámpa kigyulladt, ha ez alá mentem akkor elaludt, de ha felette jártam vele, akkor a töltés visszajelző világítása mellett még a kormányzás is nehézkessé vált pár másodperc után. Nem azt éreztem, hogy nincsen szervóm, hanem inkább azt hogy ellenem dolgozik :) Ekkor vissza mentem 2000-es fordulat alá, a lámpa elaludt és a kormányzás is jó lett. Ezt sokszor megcsinálta, mindig akkor volt rossz a kormányzás mikor a töltés jelző világított.

Később a töltés visszajelző ki villanása egyre alacsonyabb fordulatokon kezdődött. Kezdte 2000-ren majd 1800 és végül 1600-on.

Mi lehet a probléma ékszíj, generátor?  

Köszönöm előre is a segítséget!

Zozó

Helló!

Generátor lesz a bűnös! Ez volt velem tavaly szeptemberben is. Mivel elektronikus szervó van benne és ha világít a töltés lámpa akkor nem kap elég áramot így nem is tud dolgozni a szervó! :) 

Link to comment
Megosztás:

On Saturday, April 02, 2016 at 19:14, toma2105 írta:

Szerintem nincsen ezzel semmi probléma.

Menet közben hosszabb motorféknél sem hűl vissza?

Szia nem!Fűtés kapcsolásakor visszahul kicsit de amúgy nem.Légkondi hűtő még nincs feltöltve de gondolom ez nem számít semmit.Tudom hogy az astraknal 92 fokon kapcsol a termosztát de nekem ameddig minden gyári volt fixen 90-en ált nem ment ide-oda!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.