Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.

Olyan nagy problémám lenne az autóval kapcsolatban,hogy reggel akartam volna elindítani az autót de se kép se hang, (műszerfalon a szokásos ikonok előjönnek és aminek el kell tünni az eltünik idővel) de mikor fordítanám el a kulcsot hogy indítsak nem csinál semmit sem, nem tudom hogy mi lehet a problémája, mert előtte pár nappal még semmi gondja nem volt, rendesen indult mindig eddig. Akksi az jó, 12,5 V van benne.  Várom tanácsotokat hogy mégis mi lehet a probléma.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Erik1986 írta:

Sziasztok.

Olyan nagy problémám lenne az autóval kapcsolatban,hogy reggel akartam volna elindítani az autót de se kép se hang, (műszerfalon a szokásos ikonok előjönnek és aminek el kell tünni az eltünik idővel) de mikor fordítanám el a kulcsot hogy indítsak nem csinál semmit sem, nem tudom hogy mi lehet a problémája, mert előtte pár nappal még semmi gondja nem volt, rendesen indult mindig eddig. Akksi az jó, 12,5 V van benne.  Várom tanácsotokat hogy mégis mi lehet a probléma.

Köszönöm előre is.

Legkevésbé macerás ellenőrzésként az akkusarut nézném meg először, bár ha megmérted, talán azt is csekkoltad. Aztán kapcsold fel a tompítottat, és úgy próbálj indítózni - ha elhalványul, akkor eljut a delej az önindítóig, ott lehet gond. Csinálhatod azt is, hogy egy vezetéket érintesz az akku pozitív sarkához és az önindító vékonyabb vezetékének sarujához (alighanem kétemberes mutatvány) - ha nem kattan, akkor ideiglenesen, szerencsés esetben elég lehet egy jól irányzott kalapácsütés (indulat nélkül...) a behúzómágnesre. Ha kattan, de nem forog, akkor vagy magával az önindítóval, vagy a vastag kábel valamelyik bekötési pontjával lehet gond. Ha a direkt bekötéssel működik, akkor valahol útközben van gond, gyújtáskapcsoló vagy a mágneshez futó vezeték (azt most meg nem mondom, relé van-e útközben).

Ezeket a tapasztalatokat még régen szereztem a szoci autós időkben, de ezen a téren lényeges változás azóta sem történt, ha jól tudom.

 

Módosítva : koopal
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,

 Kis segítségre volna szükségem. Z20let motoros kupém van,indítás után kb 4-5 mp múlva leáll a kocsi.Hibakód nincs opcommal lett olvasva , nem dadog, nem ráz,nincs semmi különös hangja.Pótkulcsot próbáltam már de azzal is ugyanezt csinálja.Gázadásra ugyanezt a hibát produkálja.  Van valami ötletetek erre a jelenségre?Bármilyen tanácsot szívesen fogadok,1 hete áll emiatt a kocsi sajnos.Köszönöm vàlaszotok. 

Link to comment
Megosztás:

"reggel akartam volna elindítani az autót de se kép se hang,"

Most reggel jutott eszembe, hogy még egyszer megnézzem a hozzászólásodat, mert bennem végig az volt, hogy két kulccsal is próbáltad indítani, de látom, hogy nem. Ha megvan a tartalék, érdemes lehet azzal is megpróbálni, mert talán csak az immo szarakodik, jártam már így valamelyik saját vagy céges kocsival, de nem emlékszem, mit produkált pontosan a kulcs elfordításakor, mindenesetre a tartalék kulcs lett a(z ideiglenes) megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Egy 2003-mas Opel Astra G 1.4 benzin Ecotec -ről van szó. Tegnap egy indításkor az olaj visszajelző csak halványan világított majd indítás után egy darabig vibrált és kattogó hangot hallottam a motor tér bal feléből. Leállítottam, majd gyújtás után ismét hallottam a kattogó fura hangot (olyan mintha a reléktől, vagy annak környékéről jött volna a hang) még motor indítás előtt. A visszajelző halványan világított és szép lassan tovább halványult, végül teljesen kialudt még gyújtás állásban. Az olaj szint 2 egység volt a pálcán. Üzemhőfokra melegítés után annyi változott, hogy sem gyújtáskor, sem utána nem ég a visszajelző. Ma reggel hidegen halványan láttam világítani gyújtáskor. Rátöltöttem 4 egységig az olajat és üzem hőfokra melegítettem. Most totál nem világít a visszajelző, csak mivel gyújtáskor sem így nem merem használni. Ja és a kattogó hang megszűnt, csak az első 2 indításnál hallottam.

Mi lehet a gond, relé esetleg gomba? Nem hinném, hogy a szivattyú mert a töltő nyíláson át nézve szépen felszedi az olajat, persze nem vagyok autó szerelő, így biztosra nem tudhatom.

Válaszokat előre is köszönöm!

Módosítva : Argos
Link to comment
Megosztás:

20 perce, Argos írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Egy 2003-mas Opel Astra G -ről van szó. Tegnap egy indításkor az olaj visszajelző csak halványan világított majd indítás után egy darabig vibrált és kattogó hangot hallottam a motor tér bal feléből. Leállítottam, majd gyújtás után ismét hallottam a kattogó fura hangot (olyan mintha a reléktől, vagy annak környékéről jött volna a hang) még motor indítás előtt. A visszajelző halványan világított és szép lassan tovább halványult, végül teljesen kialudt még gyújtás állásban. Az olaj szint 2 egység volt a pálcán. Üzemhőfokra melegítés után annyi változott, hogy sem gyújtáskor, sem utána nem ég a visszajelző. Ma reggel hidegen halványan láttam világítani gyújtáskor. Rátöltöttem 4 egységig az olajat és üzem hőfokra melegítettem. Most totál nem világít a visszajelző, csak mivel gyújtáskor sem így nem merem használni. Ja és a kattogó hang megszűnt, csak az első 2 indításnál hallottam.

Mi lehet a gond, relé esetleg gomba? Nem hinném, hogy a szivattyú mert a töltő nyíláson át nézve szépen felszedi az olajat, persze nem vagyok autó szerelő, így biztosra nem tudhatom.

Válaszokat előre is köszönöm!

Nem szeretem a fölösleges alkatrészcseréket, de szerintem egy olajgomba cserével sokat nem veszítesz (1500-3000Ft), viszont ha csak az a baj, akkor az gyorsan kiderülhet, ha meg nem, akkor jó lesz tartaléknak.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, nzozz írta:

Nem szeretem a fölösleges alkatrészcseréket, de szerintem egy olajgomba cserével sokat nem veszítesz (1500-3000Ft), viszont ha csak az a baj, akkor az gyorsan kiderülhet, ha meg nem, akkor jó lesz tartaléknak.

Szerinted ettől még tudom használni az autót? Vagy az alkatrész cseréjéig ne erőltessem a dolgot?

Link to comment
Megosztás:

Just now, Argos írta:

Szerinted ettől még tudom használni az autót? Vagy az alkatrész cseréjéig ne erőltessem a dolgot?

Anno nekem is vacakolt az a szenzor, be is voltam sz@rva, mondom, mi van ha mégse az és kenés nélkül mászkálok az autóval, de nálam szerencsére csak annyi volt a gond. Ha neked is csak az, akkor semmi problémát nem okoz a használat, viszont ha nem - amiről így nem igazán tudok nyilatkozni - akkor az komoly gondot tud okozni. De valahogy most gyorsan vitesd le magad egy Bárdihoz, Unixhoz és egy 5 perces alkatrészcsere után minden kiderül.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nzozz írta:

Anno nekem is vacakolt az a szenzor, be is voltam sz@rva, mondom, mi van ha mégse az és kenés nélkül mászkálok az autóval, de nálam szerencsére csak annyi volt a gond. Ha neked is csak az, akkor semmi problémát nem okoz a használat, viszont ha nem - amiről így nem igazán tudok nyilatkozni - akkor az komoly gondot tud okozni. De valahogy most gyorsan vitesd le magad egy Bárdihoz, Unixhoz és egy 5 perces alkatrészcsere után minden kiderül.

Am szereztem szenzort, dee hol találom a motor térben? :D

neten keresem, de ehhez a motorhoz nem találok képet (szürke fedlapos, bal oldali olaj utántöltővel Z14xe)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Argos írta:

Am szereztem szenzort, dee hol találom a motor térben? :D

neten keresem, de ehhez a motorhoz nem találok képet (szürke fedlapos, bal oldali olaj utántöltővel Z14xe)

Én csak a sajátomat ismerem (Z14XEP), de majd szétnézek.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, nzozz írta:

Én csak a sajátomat ismerem (Z14XEP), de majd szétnézek.

Nah... a gomba a motor hasánál van a generátor környékén. Ki is derült mi a gond mikor le akartam szedni a csatlakozót... el volt szakadva a kábel...

Most már ismét tökéletesen működik. :)

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, koopal írta:

"reggel akartam volna elindítani az autót de se kép se hang,"

Most reggel jutott eszembe, hogy még egyszer megnézzem a hozzászólásodat, mert bennem végig az volt, hogy két kulccsal is próbáltad indítani, de látom, hogy nem. Ha megvan a tartalék, érdemes lehet azzal is megpróbálni, mert talán csak az immo szarakodik, jártam már így valamelyik saját vagy céges kocsival, de nem emlékszem, mit produkált pontosan a kulcs elfordításakor, mindenesetre a tartalék kulcs lett a(z ideiglenes) megoldás.

Immo chip nélkül teker az önindító, csak nem indul be.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Apacs írta:

Segítség! Elkezdett idegesítően nyikorogni a fűtő/hűtő ventillátorom, ami hozzám nyomja be a levegőt. Mi a pontos neve, hogy rátudjak keresni a neten és kicserélni. Esetleg javítható lenne valahogy? Köszi előre is.

https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futomotor/

Módosítva : Geopake
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 13. at 15:30, Erik1986 írta:

Sziasztok.

Olyan nagy problémám lenne az autóval kapcsolatban,hogy reggel akartam volna elindítani az autót de se kép se hang, (műszerfalon a szokásos ikonok előjönnek és aminek el kell tünni az eltünik idővel) de mikor fordítanám el a kulcsot hogy indítsak nem csinál semmit sem, nem tudom hogy mi lehet a problémája, mert előtte pár nappal még semmi gondja nem volt, rendesen indult mindig eddig. Akksi az jó, 12,5 V van benne.  Várom tanácsotokat hogy mégis mi lehet a probléma.

Köszönöm előre is.

Nekem is ilyet csinált. Önindító!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 09. at 11:02, nzozz írta:

A váltószoknyát már szedtem le, azt tudom. A kézifékkar alatt van egy íves kipattintható műanyag illetve a váltó előtt és a hamutartó alatt szintén egy kipattintható műanyag burkolat. Ezek alatt 2-2 csavar. Azokat kicsavarod, a váltógombot pedig csak egyszerűen le kell húzni (némi csavarással rá lehet esetleg segíteni, de nem menetes). Utána a fekete műanyag keretből ki kell szedni a fehér műanyag keretet, amibe bele van nyomva maga a váltószoknya. A fehérből pedig valami lapos eszköz segítségével (én vajazókést használtam) kicsit ki kell feszíteni a "rögzítőkampókat" és ki lehet húzni a cuccot miután fölülről levágtad a kábelkötegelőt. Ezek után teljesen le lehet szedni a váltószoknyát.

Sikerült leszednem. A kéziféknél csak ki kell pattintani a keretet.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 14. at 22:37, Apacs írta:

Segítség! Elkezdett idegesítően nyikorogni a fűtő/hűtő ventillátorom, ami hozzám nyomja be a levegőt. Mi a pontos neve, hogy rátudjak keresni a neten és kicserélni. Esetleg javítható lenne valahogy? Köszi előre is.

Kedves Apacs!

Szerintem először próbáld meg kiszedni vagy kiszedetni egy szerelővel, majd kínáld meg egy kis WD 40-nel.
Nekem bejött. Kb. félévente kezd nyekeregni, de egy kis kenés után újra csendben van.

Üdvözlettel,
Gábor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Drazsé írta:

Kedves Apacs!

Szerintem először próbáld meg kiszedni vagy kiszedetni egy szerelővel, majd kínáld meg egy kis WD 40-nel.
Nekem bejött. Kb. félévente kezd nyekeregni, de egy kis kenés után újra csendben van.

Üdvözlettel,
Gábor

Csatlakozom, nekem is nyikorogott, a motor tengelyére csöppentettem pár csepp motorolajat (az volt épp kéznél) és 4 éve csönd van.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 28. at 16:29, Déneske írta:

A titka hogy egy idegesítő hülye tervezés :D Simán kézzel esélytelen felrakni. Kis csőrös fogóval meg már nem emlékszem mivel fixáltam azt a kis tükörmozgató pöcköt hogy rá tudjam pattintani és utána ki is tudjam szedni a segédeszközöket a tükör mögül. Utálatos. Cseréltem már 5 típusban, mind fél perces móka..  Sikerült? :)

Bocs, ez se most volt, csak megint problémám van, ezért jöttem fel és most olvastam a hszt. Szóval a barátomnak sikerült :) Simán kézzel ;) Nekem nem és az autóvillamosságis havernak se :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

Csatlakozom, nekem is nyikorogott, a motor tengelyére csöppentettem pár csepp motorolajat (az volt épp kéznél) és 4 éve csönd van.

Nekem is nyekereg, kesztyűtartó ki, motor ki, majd vissza a helyére, vagy be tudok cseppenteni kibontás nélkül is?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, peacetrang írta:

Nekem is nyekereg, kesztyűtartó ki, motor ki, majd vissza a helyére, vagy be tudok cseppenteni kibontás nélkül is?

Szerintem - bár nem 100% - ki kell szedni, de nem olyan vészes feladat, én a pollenszűrő csere miatt szedtem ki, talán 6db csavar tartja. Nem mondom, hogy könnyű hozzáférni az összes csavarhoz, de simán megoldható.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

48 perce, nzozz írta:

Szerintem - bár nem 100% - ki kell szedni, de nem olyan vészes feladat, én a pollenszűrő csere miatt szedtem ki, talán 6db csavar tartja. Nem mondom, hogy könnyű hozzáférni az összes csavarhoz, de simán megoldható.

Pontosan, ki kell szedni hozzá, de valóban nem túl bonyolult feladat. A csavarok kiszedése után néhány (talán 3) fület ki még kell pattintani. Érdemes előtte lámpával alaposan megnézegetni, mert feszegetésre könnyen törik ebben a hidegben a műanyag.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Így néznek ki a Denso K16TT gyertyák az autóban (2004-es gép).

https://drive.google.com/open?id=0B6iul_KduTSWcDhUS1FzZjAzT1k

Mi a véleményetek, az 1-es, ill 2-es gyertya a szegényebb keveréktől ilyen? A 3-4-es gyertyákon szinte semmi lerakódás nincs a szigetelőn. A menet vége az kormos, gondolom az olajtól (2dl/1000 km).

Viszonyításképp, az előző Bosch gyertya így nézett ki:

https://drive.google.com/open?id=0B6iul_KduTSWR2RPejQ2MXhZYUk

 

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gedikart írta:

Így néznek ki a Denso K16TT gyertyák az autóban (2004-es gép).

https://drive.google.com/open?id=0B6iul_KduTSWcDhUS1FzZjAzT1k

Mi a véleményetek, az 1-es, ill 2-es gyertya a szegényebb keveréktől ilyen? A 3-4-es gyertyákon szinte semmi lerakódás nincs a szigetelőn. A menet vége az kormos, gondolom az olajtól (2dl/1000 km).

Viszonyításképp, az előző Bosch gyertya így nézett ki:

https://drive.google.com/open?id=0B6iul_KduTSWR2RPejQ2MXhZYUk

 

Azért mert a Bosch a belevaló!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.