Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

miért lenne neki ciki?????

örülj neki, hogy próbált segíteni!

Nem, nem! Nem Neki ciki, nekem ciki, hogy szedhetem szét. Tudom önző dög vagyok, hogy magamat sajnálom, hogy nekem nem 50 sec lesz a csere. :lol: Persze ezt alapból gondoltam, mert ilyen a formám, mindig a "rosszabb" fázist fogom ki. :-o

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem! Nem Neki ciki, nekem ciki, hogy szedhetem szét. Tudom önző dög vagyok, hogy magamat sajnálom, hogy nekem nem 50 sec lesz a csere. :lol: Persze ezt alapból gondoltam, mert ilyen a formám, mindig a "rosszabb" fázist fogom ki. :-o

akkor csak én voltam kötözködős kedvembe :lol:) félreértettem

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, tud e valaki valamilyen jó minőségű műanyag ragasztót?

Szivárog egy picit a hűtő műanyag részénél a víz, ezt szeretném valamilyen jó ragasztóval megragasztani. Jól hozzáférhető helyen van, ezért is választanám ezt a megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, tud e valaki valamilyen jó minőségű műanyag ragasztót?

Szivárog egy picit a hűtő műanyag részénél a víz, ezt szeretném valamilyen jó ragasztóval megragasztani. Jól hozzáférhető helyen van, ezért is választanám ezt a megoldást.

Normális hűtő tömítő adalékkal mi a bajod?

Nekem a Corsa kapott Gold Eagle tömítőt, utána a csepegés abbamaradt. 3 évvel később hiba nélkül adtam el a vasat. (közben volt fagyálló csere is)

Amennyiben mégis kívülről szeretnéd ragasztani, próbálkozz epoxi alapú cuccal szerintem, azok elég erősek, strapabíróak.

Link to comment
Megosztás:

Normális hűtő tömítő adalékkal mi a bajod?

Nekem a Corsa kapott Gold Eagle tömítőt, utána a csepegés abbamaradt. 3 évvel később hiba nélkül adtam el a vasat. (közben volt fagyálló csere is)

Amennyiben mégis kívülről szeretnéd ragasztani, próbálkozz epoxi alapú cuccal szerintem, azok elég erősek, strapabíróak.

az a baj hogy nagyon körbe kell kenni a ragasztando helyet és lehet csunya lesz én megprobálnám az elöbbi ötletet.

Link to comment
Megosztás:

Normális hűtő tömítő adalékkal mi a bajod?

Nekem a Corsa kapott Gold Eagle tömítőt, utána a csepegés abbamaradt. 3 évvel később hiba nélkül adtam el a vasat. (közben volt fagyálló csere is)

Amennyiben mégis kívülről szeretnéd ragasztani, próbálkozz epoxi alapú cuccal szerintem, azok elég erősek, strapabíróak.

A tömítővel az lehet a baj, hogy a kisebb járatokat is betömítheti, nem csak a lyukat.

Link to comment
Megosztás:

A tömítővel az lehet a baj, hogy a kisebb járatokat is betömítheti, nem csak a lyukat.

Konkrét tapasztalat, vagy városi legenda?

Nekem több ismerősöm is használt már különböző tömítőket, de a legrosszabb, ami történt, hogy nem maradt abba a csepegés.

Akinek van konkrét rossz tapasztalata, megírhatná ide az anyag nevét, amivel befaragott, hogy más okuljon belőle.

Link to comment
Megosztás:

én ráfaragtam. beletöltöttem, és soha többet nem volt fütésem, mert a fütőradátoromat úgy eldugitotta, hogy nem volt többet ott vízkeringés.

én soha többet biztosan nem fogok ilyet használni.

Márkát írnál? (hogy olyat esetleg ne vegyenek a cartársak...)

Ez milyen verda volt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs hogy más jellegű kérdéssel zavarom meg az aktuális témát.

Egy ismerősöm G Astrájában az össz Km számláló egyik pillanatról a másikra a számok helyett csak vonalakat mutat.

Ha valaki tudna a hiba okáról és az esetleges megszüntetésének módjáról írni megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, tud e valaki valamilyen jó minőségű műanyag ragasztót?

Szivárog egy picit a hűtő műanyag részénél a víz, ezt szeretném valamilyen jó ragasztóval megragasztani. Jól hozzáférhető helyen van, ezért is választanám ezt a megoldást.

:lol: Támogatom az ötletet, garantáltan ragaszt

Link to comment
Megosztás:

Márkát írnál? (hogy olyat esetleg ne vegyenek a cartársak...)

Ez milyen verda volt?

kadett volt, és volt vagy 10 éve, azóta nem próbáltam. és nem is fogom... akkor a kadett volt vagy 6-7 éves.

de a 10 évvel ezelötti cucc is pont ugy müködik mint a mai, a vizben kerint a tömitő. aztán ott is letapad ahol nem kéne...

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem! Nem Neki ciki, nekem ciki, hogy szedhetem szét. Tudom önző dög vagyok, hogy magamat sajnálom, hogy nekem nem 50 sec lesz a csere. :lol: Persze ezt alapból gondoltam, mert ilyen a formám, mindig a "rosszabb" fázist fogom ki. :-o

Hali,

nekem is ugyanilyen gondom volt a múlt héten, hogy észrevettem, hogy nincsenek kivilágítva a fűtés-szellőzés kapcsolók. Nálam szerencsére az egyszerűbbik változat van, így elég volt kihúzni a ventillátor forgatható kapcsológombját. Kiszedtem az izzót, irány az autósbolt és vettem egy újat. Mondjuk érdekes módon a régit sem láttam kiégve, de mindenestre vettem egy újat, mert ugye a régi nem égett. Beraktam az újat és az ugyanúgy nem éget :-( Kicsit megmozgattamés kigyulladt, de elment hirtelen minden áram meg kattant valami a motorházban. Kiszedtem az izzót és megnézve láttam, hogy kiégett. Hmmm. Na most mi legyen? Nyilván valami érintkezési hiba nem égett, majd megmozgatva kigyulladt - gondoltam. Kicsit összenyomtam szorosabbra az érintkezőket, amik közé becsúszik az izzó, majd visszaraktam a még meglévő régit reménykedve, hogy az tényleg jó még. És láss csodát, égett. Kíváncsi vagyok, meddig...

üdv

hp

Link to comment
Megosztás:

Hi,

az autómba utólag építtettem bele első hangszórókat, erősítőt és mélyládát. szeretem hangosan hallgatni a zenét. Mennyire rázhatják szét az első hangszórók, az első ajtóba lévő elektromos ablakemelőt és ami még benne van cuccot?

gy

semennyire...illetve csak annyira mint a menet közbeni rázkódás...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok,

Az a furcsa dolog van az autócskámmal, hogy az alapjárat némileg önálló.

- hideg motornál 1000 körüli, ezzel gondolom semmi gond, bár amikor a szívató megy akkor 1500.

- kicsit melegszik, akkor egészen 80 fokig 750, de néha annyira leesik, hogy bele is remeg az autó.

- 80 foknál fogja magát és felemeli a fordulatot 900-1000 közé és ott is marad, néha meg felmegy egészen 1500-ig

- ha üresben gurulok akkor szinte mindig 1300-1400 a fordulat, ha megállok akkor visszaesik 1000-re.

1999-es x14xe nincs abs benne.

valami ötlet esetleg? amit lehetett már kipucoltattam benne, de még mindig van ez a "hiba".

üdv

Sipi

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Egy ilyen -pontosabban: Opel Astra G 1,4 16V-s 2002-es evj.- kocsihoz szeretnek központi vezerlöegyseget vasarolni.

Lehet "hasznalt", de termeszetesen hibatlan allapotut.

Megaztan erdekelne, h. tudtok-e JAVASOLNI (szak)szervizt

-v. legalabbis olyat, ahol komplett (TECH1vTECH2) diagnosztikat tudnak-

Debrecen(ben) v. környeken?!?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok,

Az a furcsa dolog van az autócskámmal, hogy az alapjárat némileg önálló.

- hideg motornál 1000 körüli, ezzel gondolom semmi gond, bár amikor a szívató megy akkor 1500.

- kicsit melegszik, akkor egészen 80 fokig 750, de néha annyira leesik, hogy bele is remeg az autó.

- 80 foknál fogja magát és felemeli a fordulatot 900-1000 közé és ott is marad, néha meg felmegy egészen 1500-ig

- ha üresben gurulok akkor szinte mindig 1300-1400 a fordulat, ha megállok akkor visszaesik 1000-re.

1999-es x14xe nincs abs benne.

valami ötlet esetleg? amit lehetett már kipucoltattam benne, de még mindig van ez a "hiba".

üdv

Sipi

Hello!

Nagyon jó a kérdés,nekem is hasonló a problémám! Eddig (ha sok-sok oldalt vissza olvasol) a takarítási ötletet adta a nagyérdemű,hiába a többszörös takarítás mindenhol ahol írták,a probléma továbbra is maradt..

Ha esetleg van valami ötlet bárkinél is írja már le.

Előrre is köszi!

Smith

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.