Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A gyújtáskapcsoló betét újra lett cserélve. A "Milyen" itt típusra vonatkozna?

Bendix, testkábel ellenőrízve lett ahogy legelején is írtam, rendben vannak.

Bocs, hogy idepofátlankodtam, de amikor nem indul, próbáld meg egy kis kalapáccsal kocogatni az önindítót. Nekem is volt ilyen gondom f astán, 20-ból egyszer nem indult, nem csinált semmit, ha továbbtekertem a kulcsot gyujtás állásból. Ha a kábelek rendben meg lehet próbálni ezt a kocogtatást, ha a bendix akad. Hiába nézték meg, he éppen akkor nem akadt, nem jöttek rá, hogy mi volt a gond amikor nem indult. Aztán persze a végén meguntam leszedtem és kipucoltam, azóta nincs gond vele. Egy próbát megér. :lol:

A "szakirodakom" :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ti még nem vettetek észre olyat, hogy tök csönd az autóban, hideg mototrnál gázadás üresben, vagy menet közben és szürcsölő hangot ad ki a motortér felöl!

Olyan 2000 fordulatig! Aztán ahogy melegszik a motor, úgy meg is szűnik a szürcsögés.

Nem tom, hogy mi okozhatja, de picit idegesít! Először azt hittem, hogy a hűtőrendszerrel van baj, aztán azt is hallottam, hogy a benzin ágban van ez a hang!

Van egy vákum kapcsoló, vagy mi a rosseb a légszűrőházra erősítve amire megy egy tyukbél+egy cső, vagy kettő cső, most pontosan nem tudom!

És ez adja azt a hangot hidegen.

Ez normális?

Üdv

Meg tudom érteni a problémádat nekem is ugyan ez volt a gondom de én olvastam ITT a fórumon egy jó trükköt .be kell tekerni polifom-ba vagy sima szivacsba azt egyből meg szűnik a hang.Amúgy az a rosseb a légszűrőházra erősítve amire megy egy tyukbél + egy cső vagy kettő az az üzemanyag szellőztető szelep.msn1032.gif

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekes, és egyben bosszantó dolgot vettem észre. Ma délután lemostam a kocsit, (G Astra) s mikor álltam be a garázsba akkor vettem észre, hogy mind a kettő fényszóró párás ott az index égőnél a sarokban. Eddig soha ilyen nem fordult elő, nem értem, most mi történhetett. Az autó soha nem volt törve a lámpák sem, szétszedve sem volt még soha. El sem öregedhetett a tömítés (2 éves a kocsi). Úgyhogy frankón nem értem. Előszőr arra gondoltam, hogy az OMW kútnál az önkiszolgáló mosóból meleg víz jön a a szórófejből, és a hőmérsékletkülönbség hatására párásodott be. De megjegyzem ezt sem tartom egézséges dolognak. Szerintetek mi lehet? Járt így valaki közületek?

Köszi a segítséget!

Vagyunk ezzel így egy páran . Ezzel együtt kell élni,majd meg szokod te is :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Van egy 1.2 opel astra g - m. Hétvégén olajcserére vittem, mert már kiírta az insp feliratot is. Csere után a feliratot nagy nehezen eltüntettem, de azóta a külső hőmérséklet mérő 65,5 mutat. Van valami összefüggés? Vagy hogy lehet azt visszaállítani? Volt már valakinek ilyen tapasztalata?Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Van egy 1.2 opel astra g - m. Hétvégén olajcserére vittem, mert már kiírta az insp feliratot is. Csere után a feliratot nagy nehezen eltüntettem, de azóta a külső hőmérséklet mérő 65,5 mutat. Van valami összefüggés? Vagy hogy lehet azt visszaállítani? Volt már valakinek ilyen tapasztalata?Köszönöm!

signwelcomespin.gif

Mi volt olyan nehéz? Napi számláló nullázógombja nyomva tart, gyújtás ráad, InSP felirat eltűnik, gomb elenged. Vagy Tech2-vel nyugtáz.

A központi kijelzőt is nyomkodtad?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Van egy 1.2 opel astra g - m. Hétvégén olajcserére vittem, mert már kiírta az insp feliratot is. Csere után a feliratot nagy nehezen eltüntettem, de azóta a külső hőmérséklet mérő 65,5 mutat. Van valami összefüggés? Vagy hogy lehet azt visszaállítani? Volt már valakinek ilyen tapasztalata?Köszönöm!

a két dolognak semmi köze egymáshoz..az tuti...a hőmérőt a hűtő elött a lökösben találod középen, húzd le acsatiját vedd ki ..takarítsd meg, amikor lehúzod csak vonalak leszenk a szám helyén a kijelzőn, ha jó a kábel...ha kipucoltad dugd rá vissza..az is lehet hogy csak víz ment a csatijához...nem mostál autót is véletlenűl?

Link to comment
Megosztás:

köszi az infót...ez nálam is fennált számtalanszor a skoda 105s típusnál. :lol: )

de ott is a termo volt a rossz...

köszi a segítsdéget!

Most ebben kérnék...mi ez és hova csatlakozik?

A kesztyűtartó mögött találtam, miközben a pollent próbáltam visszarakni.

http://kepfeltoltes.hu/view/090125/K_p036_...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090125/9562643...ltoltes.hu_.jpg

köszi ezt is!

krisztián

kézbe vehetnél egy fényképezőt és nem a telóddal küzdenél, mert így annyit látni, mintha ez egy relé foglalata lenne.....de semmi többet.... :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget, megpróbálkozom majd a csatlakozóval ha hazaértem. A központi kijelzőhöz nem nyúltam. Igazából kocsit sem mostam, ha csak nem az esős időjárás miatt ázott be valahol....

Próbálj szerezni vkitől egy kölcsön-érzékelőt, mielőtt a boltba rohansz venni újat. Én is hasonló gondal küszködök, hol jól működik, hol 10-től 70-fokig mászkál. :D

Link to comment
Megosztás:

kézbe vehetnél egy fényképezőt és nem a telóddal küzdenél, mert így annyit látni, mintha ez egy relé foglalata lenne.....de semmi többet.... :D

igen, tudom, hogy hitvány lett a kép, de sajna nem volt kéznél fényképező...

De lefényképezem. ;)

Kiscserkészbecsszó!

Egyébként ma visszavittem olaj miatt és rákérdeztem a csatira. Azt mondta a szerelő srác, hogy a telefonkihangosító előkészítése a csati.

(hát nem is tudom...oly sok minden kispórolódott a kocsiból, hogy pont ez benne lenne... :lol: )

Olaj: kb 2-3 decit leeresztett belőle...és így áll pont maxon a szint... hát nem is tudom. elvileg még így is sok a kezelési szerint, de a max jelzés miatt azt mondom oké. ;)

de lehet leeresztek még egy picit. reggel megnézem a szintet. (aztán rámelegítve is) aztán majd döntök. :lol:

ma kicseréltem a pollenszűrőt is. HÁt nem egyszerű...

bár sikerült bejátszanom a dolgot hamar.(komplett csere kb 20 perc)

A technika: (valahol volt téma. aki tudja attól elnézést kérek.)

Amikor becsúsztatod a szűrőt a házba, a fűtéscsőnél mögé kell nyúlni és picit megvezetni a kezeddel, hogy "egyenesen" bemenjen. Miután bent van, lazán kell ki-be járnia a házban.

(elég pajkos lett a hozzászólás, de sebaj. ennyi belefér. :P :lol: :lol: :D)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

szerintetek ha lezuzom a csatiját vagy lezárom egy lemezzel az AGR szelepet /tehát kiiktatom/ az megzavarja az elektronikát vagy működnie kell enélkül is normálisan?? /astra z14xe/

ha lehúzod a csatit, dobja a sárgát :D

persze enélkül is megy, sőt, ha lezárod, nem fog rángatni

nekem még durvább volt, 2000-es fordulat alatt leállt a motor

szervízben állítólag kiütik, hogy ne figyelje az AGR-t, valami szaki biztos van, aki jópénzé' megcsinálja, nekem is aktuális a dolog

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Van egy 1.2 opel astra g - m. Hétvégén olajcserére vittem, mert már kiírta az insp feliratot is. Csere után a feliratot nagy nehezen eltüntettem, de azóta a külső hőmérséklet mérő 65,5 mutat. Van valami összefüggés? Vagy hogy lehet azt visszaállítani? Volt már valakinek ilyen tapasztalata?Köszönöm!

hát itt a tavasz... :D

nincs összefüggés...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

szerintetek ha lezuzom a csatiját vagy lezárom egy lemezzel az AGR szelepet /tehát kiiktatom/ az megzavarja az elektronikát vagy működnie kell enélkül is normálisan?? /astra z14xe/

ehh...

válasz a totalcarról :

Ha az egérszelep alatt az EGR (kipufogógáz-visszavezető) szelepet érti, akkor annak lekötésével a jármű természetesen működőképes, azonban a gyári emissziós értékeket, különösen a nitrogén-oxid-kibocsátás limitjét nem tudja teljesíteni, így a gyári emissziós besorolását nem teljesíti. Egyes országokban az ilyen jellegű beavatkozás tiltott.

Motorvezérlőtől függően, ha csak az elektromos csatlakozást húzza le az EGR vezérlőjéről, akkor betárolhat hibaüzenetet a motorvezérlő... és a műszerfalon egy sárga figyelmeztetőt fel is gyújthat üzem közben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy a váltókar alatt a műanyag gomb és a háza között megnőtt a holtjáték. A gömböt lehet cserélni külön, vagy váltókarral együtt van csak? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Üdv: András

Szia!

Nekem ugyanez a gondom. Opeles boltban azt mondták csak kompletten van a kar ami 60 ezer forint körüli áron kapható :-(.

Engem is eléggé zavar hogy kotyog a kar, én próbálok venni egy bontottat és az alapján "legyártani" valami megoldást esetleg.

Link to comment
Megosztás:

...akkor inkább nem húzom le mert nem szeretem ha a sárga világít.. :D

Igaz nekem 1.8-as de a következőre jutottam AGR/EGR ügyben. Csati lehuzásra egyből reagál és sárgát dob. Teljesen lezárva bizonyos idő után ugyanez. Viszont egy 5-ös furattal már jó. És az autó nem torpan, nem rángat.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

szerintetek ha lezuzom a csatiját vagy lezárom egy lemezzel az AGR szelepet /tehát kiiktatom/ az megzavarja az elektronikát vagy működnie kell enélkül is normálisan?? /astra z14xe/

Ritka utálatos jószág ez a szelep... :D A gyárit a szervizben kb. 40.000-ért mérik, ezért olcsóbb megoldás után néztem: utángyártottat vettem 25.000-ért. Ezt a zöldkártyázás után (01.16.) rögtön levakítottuk. Azóta nekem nem dobott sárga lámpát. Egyébként valóban motorfék-üzemben van AGR-check, de csak a hosszabbaknál (legalábbis a régi, bengás AGR-eimmel ezt tapasztaltam). Szóval, ha az ember kiküszöböli a hosszabb tolóüzemet (üresben gurítja, ha szükséges), akkor akár megúszható a folyamatos sárgázás. Ha meg beragadna a lámpa, időnként a „fék+gáz módszerrel” megnézhető, hogy nincs-e esetleg AGR-en kívüli, más hiba. Mondjuk erre megáll, hogy „kismagyarkókány”, de a korosodó motor egyre sűrűbben elkokszosítja a szelep tengelyét, akár félévente/évente lehetne AGR-t cserélni, meg persze előtte a szokásos rángatás, etc. – ez azért kicsit barokkos. Hallottam olyan véleményeket, hogy még levakítva is megüthető a zöldkártya-szint (mondjuk ez azért nem valószínű), mindenesetre lehet, hogy ráméretek majd így a gépre.

Az, hogy magasabb az emisszió, nyilvánvaló, viszont csak a saját Euro-besorolásához képest, abszolút értékben azért még mindig jóval zöldebb, mint egy 20 éve gyártott autó.

Szóval, a GM gyártson hosszabb életű (netán olcsóbb) AGR-t, isten bizony nem zárom le... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igazából nem tudom hova írjam ezt a kérdésemet, úgyhogy már beírtam máshova is, de hátha itt tudtok segíteni.

Lenne egy elég nagy problémám lehet hogy az elektro szervóval van kapcsolatban, igazából megmondom őszintén, hogy nem nagyon értek hozzá.

Egy 2000-es évjáratú 1.6 16V, G-s astrám van.

Szóval a kormányszervó nem mindig indul el és ilyenkor mivel a szervómotort is kell forgatni manuálisan (gondolom én), nehezebb tekerni a kormányt, mintha nem lenne benne szervó...

És ha elindul a szervó akkor nem áll le és jól működik,de ha nem indul el akkor meg nem is jön vissza...

(Szóval menet közben már nem megy el és nem is jön vissza)

Már jártam autovillamosságisnál (Kicserélt valamit a generátorban, mert ha nem tölt eléggé akkor lekapcsolja a legnagyobb fogyasztót, ami ugyebár a kormányszervó) de nem szünt meg a problémám, autószerelő pedig azt mondta, hogy ő max az olajat tudná feltölteni vagy kicserélni de szinte biztos, hogy nem az a baja...

Ha esetleg valaki találkozott már ilyennel vagy van esetleg valami jó ötlete, nagyon megköszönném!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.