Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

E kapcsán felvetődött bennem egy kérdés: az általad leírtak alapján ezek szerint az Astrában az nem megoldható, hogy csak kicserélik az immó szettet a gyújtáskulcsnál, és pöcc-röff? Ha jól sejtem, ha nem a saját immóját érzékeli a motorvezérlő, akkor nem indít.

Igazából ez valamit lendíthet a dolgon, de 100%-os megoldást nem nyújt. A régi ECU ugyanis a motor bizonyos adatait is megtanulja ( pl. pillangószelep nyitás-zárási érték ) amiket magával visz a másik motorra.

Két egyforma motor viszont nincs ! Ezért is kell betanítani, meg aztán az alvázszám is benne van a körben, amit nem tudsz cserélni!

De! A magyarok igen kreatívak, biztosra veszem, hogy léteznek olyan kis "műhelyek " az országban, ahol egy ilyen ECU programozás nem okoz problémát a mesternek...

Link to comment
Megosztás:

Igazából ez valamit lendíthet a dolgon, de 100%-os megoldást nem nyújt. A régi ECU ugyanis a motor bizonyos adatait is megtanulja ( pl. pillangószelep nyitás-zárási érték ) amiket magával visz a másik motorra.

Két egyforma motor viszont nincs ! Ezért is kell betanítani, meg aztán az alvázszám is benne van a körben, amit nem tudsz cserélni!

De! A magyarok igen kreatívak, biztosra veszem, hogy léteznek olyan kis "műhelyek " az országban, ahol egy ilyen ECU programozás nem okoz problémát a mesternek...

Én a másik oldalt kérdeztem, vagyis ha az immó romlik el, akkor másik komplett immócsere után indul-e, vagy tilt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám!

Motorfék üzemben picit rángat, egyenletes haladásnál picit rángat, gyorsításnál rettenetesen rángat, megtorpan az autó! Hibakód nincs! ;) Benzinszűrő, gyertya 15e km-el ezelött lettek cserélve! A hétvégi csodás időben AGR szelep leszedve, nem volt nagyon vészes. Egész hétvégén áztatva, tisztítva. Nagyon szépen sikerült kitisztítani és szépen működött ha akksira kötöttem. Visszatettem, de minden maradt ugyanaz. ;)

Valakinek van ötlete hol keressem a hiba okát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám!

Motorfék üzemben picit rángat, egyenletes haladásnál picit rángat, gyorsításnál rettenetesen rángat, megtorpan az autó! Hibakód nincs! ;) Benzinszűrő, gyertya 15e km-el ezelött lettek cserélve! A hétvégi csodás időben AGR szelep leszedve, nem volt nagyon vészes. Egész hétvégén áztatva, tisztítva. Nagyon szépen sikerült kitisztítani és szépen működött ha akksira kötöttem. Visszatettem, de minden maradt ugyanaz. ;)

Valakinek van ötlete hol keressem a hiba okát?

A lamdaszonda esetleg okozhat hasonlót?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám!

Motorfék üzemben picit rángat, egyenletes haladásnál picit rángat, gyorsításnál rettenetesen rángat, megtorpan az autó! Hibakód nincs! ;) Benzinszűrő, gyertya 15e km-el ezelött lettek cserélve! A hétvégi csodás időben AGR szelep leszedve, nem volt nagyon vészes. Egész hétvégén áztatva, tisztítva. Nagyon szépen sikerült kitisztítani és szépen működött ha akksira kötöttem. Visszatettem, de minden maradt ugyanaz. ;)

Valakinek van ötlete hol keressem a hiba okát?

Sok minden okozhat hasonlót. ha nincs hibajelzés én először megpróbálnám mghajtani egy kicsit

Link to comment
Megosztás:

Sok minden okozhat hasonlót. ha nincs hibajelzés én először megpróbálnám mghajtani egy kicsit

Ezt a részét már próbáltam, meghajtottam a pályán több alkalommal is! de nem változott semmi. Ezért szedtem le az AGr-t, hátha az a ludas.

Én is azon bosszankodom, hogy legalább dobna egy hibakódott, mert akkor előrébb lennénk! de igy nehéz megtalálni! Csak hátha van itt valaki aki, akinek van tapasztalata ilyennel, vagy tippja mit nézzek meg.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Ezt a részét már próbáltam, meghajtottam a pályán több alkalommal is! de nem változott semmi. Ezért szedtem le az AGr-t, hátha az a ludas.

Én is azon bosszankodom, hogy legalább dobna egy hibakódott, mert akkor előrébb lennénk! de igy nehéz megtalálni! Csak hátha van itt valaki aki, akinek van tapasztalata ilyennel, vagy tippja mit nézzek meg.

Köszi

Injektortisztító adalék, vagy ultrahangos injektortisztítás esetleg? (valaki írt itt régebben erről az ultrahangos dologról, valami 6-7 ezer körüli összeg, ártani biztos nem árt). Fojtószelepház környékét (repedt csövek?) érdemes lehet megnézni, meg annak a kipucolása sem ártalmas. Ezek költséghatékony próbálkozások, hátha... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám!

Motorfék üzemben picit rángat, egyenletes haladásnál picit rángat, gyorsításnál rettenetesen rángat, megtorpan az autó! Hibakód nincs! ;) Benzinszűrő, gyertya 15e km-el ezelött lettek cserélve! A hétvégi csodás időben AGR szelep leszedve, nem volt nagyon vészes. Egész hétvégén áztatva, tisztítva. Nagyon szépen sikerült kitisztítani és szépen működött ha akksira kötöttem. Visszatettem, de minden maradt ugyanaz. ;)

Valakinek van ötlete hol keressem a hiba okát?

Motorhőfok jeladó is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki megoldódott az ECU problémám, de nem volt egyszerű. A 4. helyen ahová vittem, hipp-hopp megvolt a diagnosztika, ECU le majd szétszed és pár óra múlva már ment is az autó! És garanciát is kaptam a javításra.

Amúgy nem mellékesen hiába van valakinek tech2 meg szkóp/laptop hegyek ha nincs nála a "tudás"!

Link to comment
Megosztás:

A gyengülés az első neo tankolása után jött ki.Az utolsó tankolásnál ismét 95-öst kapott (8 lityis fogyasztás a neoval) és azóta változás nem történt.

A szűrők is dec.-ben lettek cserélve , és egy kútra járok itatni.

A helyedben ledobnám azért azt a benzinszűrőt, majd tennék a tankba injektor tisztítót, és utána az Uhuhu féle fagyizós történet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám!

Motorfék üzemben picit rángat, egyenletes haladásnál picit rángat, gyorsításnál rettenetesen rángat, megtorpan az autó! Hibakód nincs! ;) Benzinszűrő, gyertya 15e km-el ezelött lettek cserélve! A hétvégi csodás időben AGR szelep leszedve, nem volt nagyon vészes. Egész hétvégén áztatva, tisztítva. Nagyon szépen sikerült kitisztítani és szépen működött ha akksira kötöttem. Visszatettem, de minden maradt ugyanaz. ;)

Valakinek van ötlete hol keressem a hiba okát?

Pár dolog a tisztábban látáshoz: hidegen, indítás után milyen?

Akkor stabil az alapjárat? Melegen alapjáraton mit csinál?

(hidegen nem nagyon figyeli a lambdát, legalábbis a legtöbb verdánál csak melegedés után szól bele a dolgokba)

Hibakód, vagy hibalámpa nincs? (próbáltad kivillogtatni?)

Vákumcsöveket megnézted? (érdekes dolgokat produkál, ha valamelyiken van kisebb repedés, és falsot tud szívni)

A fojtószelepház tisztítás megvolt?

Légszűrőd tiszta? (kevés levegővel is mutatványos lehet a működés)

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki megoldódott az ECU problémám, de nem volt egyszerű. A 4. helyen ahová vittem, hipp-hopp megvolt a diagnosztika, ECU le majd szétszed és pár óra múlva már ment is az autó! És garanciát is kaptam a javításra.

Amúgy nem mellékesen hiába van valakinek tech2 meg szkóp/laptop hegyek ha nincs nála a "tudás"!

Csak a tanulság miatt, leírnád, mi volt a hiba, és mi volt a konkrét megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Csak a tanulság miatt, leírnád, mi volt a hiba, és mi volt a konkrét megoldás?

A hiba Simtec70&X18XE1-re jellemző P0505-ös hibakód, az autó bemelegedésig jó ( MKL nem ég), majd MKL felgyullad, az alapjárat megemelkedik és nem tartható meg stabil fordulat, a gázadásra fullad, dadog, rángat. Padlógázas gyorsítás megy. A hiba a fojtószelepházra utal, de azt lecserélve sem szűnik meg. Motorvezérlő hiba. Hogy belül mi lett javítva én sem tudom, szakmai titok :-).

Link to comment
Megosztás:

Köszi Robz jó ötlet,de mi is a az a afgyizós okosság?

Lassan levédeti a dolgot, ha így folytatjuk. ;)

Annyi az egész, hogy legalább 20-30km erőltetett menetet iktass be a vasnak.

Uhuhu szokta tanácsolni a pesti cartársaknak, hogy M7-en húzzanak le Fehérvárra fagyizni. Az alatt 4000-es fordulat felett kell tartani lehetőleg és kikormolódik a rendszer. Röviden: hajtsd meg tartósan.

Link to comment
Megosztás:

Pár dolog a tisztábban látáshoz: hidegen, indítás után milyen?

Akkor stabil az alapjárat? Melegen alapjáraton mit csinál?

(hidegen nem nagyon figyeli a lambdát, legalábbis a legtöbb verdánál csak melegedés után szól bele a dolgokba)

Hibakód, vagy hibalámpa nincs? (próbáltad kivillogtatni?)

Vákumcsöveket megnézted? (érdekes dolgokat produkál, ha valamelyiken van kisebb repedés, és falsot tud szívni)

A fojtószelepház tisztítás megvolt?

Légszűrőd tiszta? (kevés levegővel is mutatványos lehet a működés)

Sziasztok! Köszönöm a tippeket, megnézem őket, már amit itthon meglehet! A lamdát hogy tudom megállapítani hogy jó e?

A kérdéseidre válaszolva: hidegen, melegen stabil az alapjárat. A rángatást hideg és üzemmeleg motornál is csinálja egyaránt. nem lehet különbséget tenni a hideg és meleg motornál történő rángatásnál. Hibakódot nem dob, hibalámpa nem világít, igy nincs mit kivillogtatni. A csövöket átnézem hétvégén. A fojtószelepház most lett tisztítva Uhuhu segítségével. A levegőszűrő alig futott 1500 km-t.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ötletet,kipróbálom a fagyizós megfejtést.

Lenne még egy nyűgöm,ma reggel vettem észre a bal első kerék mellett egy fél tenyérnyi olajfoltot.A kormányrúd végén lévő gumiharang tiszta olajos takony gondolom attól lehet.A fékszervó megy a főfékhenger körűl minden száraz úgyhogy valszeg a kormányművel lehet valami...Remélem javítható és nem kell kormányművet cserélni:(

Volt már valakinek hasonló élménye?

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Köszönöm a tippeket, megnézem őket, már amit itthon meglehet! A lamdát hogy tudom megállapítani hogy jó e?

A kérdéseidre válaszolva: hidegen, melegen stabil az alapjárat. A rángatást hideg és üzemmeleg motornál is csinálja egyaránt. nem lehet különbséget tenni a hideg és meleg motornál történő rángatásnál. Hibakódot nem dob, hibalámpa nem világít, igy nincs mit kivillogtatni. A csövöket átnézem hétvégén. A fojtószelepház most lett tisztítva Uhuhu segítségével. A levegőszűrő alig futott 1500 km-t.

Akkor ezek szerint csak bizonyos fordulat felett, ott viszont minden körülmények között?

Nekem üzemanyag ellátási dolognak tűnik, de persze lehet más is.

Szűrőt cseréld/cseréltesd le mindenképpen.

Nem drága, de esélyes versenyző.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ötletet,kipróbálom a fagyizós megfejtést.

Lenne még egy nyűgöm,ma reggel vettem észre a bal első kerék mellett egy fél tenyérnyi olajfoltot.A kormányrúd végén lévő gumiharang tiszta olajos takony gondolom attól lehet.A fékszervó megy a főfékhenger körűl minden száraz úgyhogy valszeg a kormányművel lehet valami...Remélem javítható és nem kell kormányművet cserélni:(

Volt már valakinek hasonló élménye?

Előre is köszönöm

Le kell cserélni a gumiharangot!

Az "olaj" amit találtál, az a harangban lévő zsír, ami ugye fordulaton ki tud jutni a szakadt harangból, mivel azért kicsit csak cseppfolyósodik hőre. Ez keni a féltengely végén a csapágyazást. Gondolom akkor a dobbetét is körbe tiszta "olaj". Pár szár forintos tétel, talán egy ezres, csak szét kell húzni a futóművet, azaz a féltengelyt ki kell venni az agyból (vigyázz, nehogy a váltóból kijöjjön, mert matekos visszatenni).

Én kvarczsírt tettem bele, amikor cseréltem az előző autómon, szvsz az elég jó. Jól meg kell tömni, had kenje. (azért nem ész nélkül). Ja, érdemes egyből 2 db-ot venni, mert tuti a másik oldal is kiszakad max 1 hónap múlva, hisz ezek egyszerre kopnak ;)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Ez egy nagyon jó kérdés és engem is érdekel a helyes válasz! Próbáld meg hogy a trafósor elektromos csatlakozóját lehuzod és kb. 20-30 sec. mulva vissza dugod (persze gyujtás nélkül) 1-2 indításig megszünik a probléma! Ebből arra következtetek hogy a trafó sor csatlakozásánál vagy valami trafó panel kontakt hiba lehet!

De majd az okosok meg mondják!

Várjuk a megoldást! ;)

Smith

Az enyém is pont olyan mint a tied szép fehér caraván sötétítve.Amit mondtál megcsináltam és minden ehhez kapcsolódó érintkezőket megtisztitottam ,de nem változott.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Ez egy nagyon jó kérdés és engem is érdekel a helyes válasz! Próbáld meg hogy a trafósor elektromos csatlakozóját lehuzod és kb. 20-30 sec. mulva vissza dugod (persze gyujtás nélkül) 1-2 indításig megszünik a probléma! Ebből arra következtetek hogy a trafó sor csatlakozásánál vagy valami trafó panel kontakt hiba lehet!

De majd az okosok meg mondják!

Várjuk a megoldást! ;)

Smith

Az enyém is pont olyan mint a tied szép fehér caraván sötétítve.Amit mondtál megcsináltam és minden ehhez kapcsolódó érintkezőket megtisztitottam ,de nem változott.

BOCSI, DE DÖGLŐDIK A NETEM EZÉRT VAN TÖBSZÖR FENT EZ......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.