Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ASTRA G 1,2-es motorhibával kapcsolatosan.

Szóval közlekedek 80-120 km/h sebességgel és egyszer csak elkezd rángatni az autó, pár másodperc múlva a műszerfalon lévő sárga lámpa kigyullad és ég folyamatosan.

Benyomva a kuplungot a kotor fordulata 2000 és 2500 között oda vissza, ugrál, a gázt nem nyomtam.

Leállítottam a motort majd pár másodperc múlva újraindítottam, a motor fordulata szinte egyből 4000 fölé került, nem nyúltam a gázhoz.

Nagy nehezen elindultam, lesz ami lesz, 5 perc után a sárgalámpa elaludt a motor normálisan működött.

Azonban 10 perc után újra kezdődött minden és így menten 60 km-t.

Mi lehet a motor baja? Tud valaki segíteni??

Link to comment
Megosztás:

Szervízből elegem van.. Én érdekes módon több tucat alkatrész csere nélkül megjavítok egy számítógépet(mindegy milyet) mert van csöpp rutinom és nagyképűség nélkül ki merem jelenteni értek hozzá, ismerem az összefüggéseit, működését.

Az autó szerelők meg........ (tisztelet a kivételnek) csak tapogatnak a sötétben.

Itt a teljes előzmény történet a vasról, ehez készítettem a videót, hátha valakinek összeáll a kép.

Tünet:

Menet közben motor visszajelző lámpa villog, rángat, nem találja az alapjáratot, remeg, göthös hangja ...

van, hogy napokig rendben üzemel, majd 3-4 nap ismét ezekkel a hibákkal járok vele.

Szerelő rátette műszerre, azt mondta szabájtalan gyújtás a 4. hengerben...

Azóta már kb 20 alkalommal vittem diagnosztikára, és minden alkalommal a szabálytalan gyújtás a 4. hengerben volt a diagnózis.

Előbb gyertyát cseréltek (GMről GM-re), majd 1 nap múlva megint megismétlődtek a tünetek. Ekkor trafósor csere...

Ugyan olyan volt az új trafó is, ám ezt csak később vettem észre. Kb 4 hónappal később.

Amikor is megint eljátszotta a "trükköt", irány egy másik szerelő, ezúttal egy ismerősöm.

diagnózis: 4. hengerben szabálytalan gyújtás stb...

Mondtam, Neki mik voltak az előzmények, mire a BERU márkát javasolta, amivel neki jobbak a tapasztalatai, mint a többivel

Szerencsére jó áron jutottam hozzá, mert amúgy kb40%-al drágább a többitől.

Ezt már magamnak is ki tudtam cserélni

Amikor beraktam minden megjavult varázs ütésre...

másnap megint égett a visszajelző lámpa, és remegett a sebváltó, meg az egész készülék... 2-3 óra használat után abbahagyta, azóta 4-5 napig minden normális...

Aztán megint elkezdte. Diagnosztika, 4-es hengenger szabálytalan gyújtás.

Kapott brisk gyertyákat, azzal 1 nap után megint csinálta a trükköt..

Állítólag a katalizátor előtti labda jelei lassúk, javallották cseréljem ki. (gyári szonda 120.000km-rel)

Kompreszziót is mértek rajrta, minden hengerben 13 fölött van picivel

Riogattak már vezérlő elektronika cserével, inkektor cserével, légtöegmérő, alapjárati motor stb cseréjével.

Kezdem fontolgatni a bezúzás lehetőségét. :(

A videót azért készítettem, hogy szemléletesebb legyen a hiba.

http://http://gabeszku.uw.hu/astra/kehes.avi

Friss videó

http://http://gabeszku.uw.hu/astra/fordulat.avi ->>itt az eleje az izgalmas, az első másodpercben a fordulat kb 500-300közt majd helyrejön.... Sajna lemaradtam róla, de a villogás, és a többi "megszokott " dolog megfigyelhető.

Aki megmondja mi a hiba annak cserébe én is adok szaktanácsot számítógépes hibák esetén ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezt már ha jól emlékszem, én is javasoltam. Csere, mert az esélyes. És csak gyárira. ;)

Így van jól emléxel :) Esedékes is a dolog csak picit kell várnom fizuig, meg van ismerős aki kicsit olcsóbban tud kedvezmélnyek révén eredetihez jutattni, mert az nem olcsó annyira. Egy vidéki boltban 32ezret mondtak ma, unixnál meg 25.... ebből lejön még a kedvezmény... kb 20-21 lesz nagyjából.

Nézd meg a friss videómat :(

Link to comment
Megosztás:

Így van jól emléxel ;) Esedékes is a dolog csak picit kell várnom fizuig, meg van ismerős aki kicsit olcsóbban tud kedvezmélnyek révén eredetihez jutattni, mert az nem olcsó annyira. Egy vidéki boltban 32ezret mondtak ma, unixnál meg 25.... ebből lejön még a kedvezmény... kb 20-21 lesz nagyjából.

Nézd meg a friss videómat :(

Lehet, hogy túl banálisnak tűnik, de: a vákuum csöveket átnézted már rajta, nincs e valahol megrepedve....?? :)

Link to comment
Megosztás:

Astra G -ből szeretném kivenni az első ülléseket csak azt nem tudom hogy kell ,tud ebben valaki segíteni?

Mennyire akarod megbontani??

Szivesen leírom a menetét, nem bonyolult, de nem pár perces meló :(

Én a hifi installálása miatt a padlólemezig bontottam le a gépet.....

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Z14XE (2001; 127.000 km) gépemen valószínűleg haldoklik az AGR..., az ilyenkor szokásos rángatós, lefulladós, sárgalámpás tünetei vannak.

Tisztításával kapcsolatban kérdezném, hogy mire kell ügyelni? Ha jól láttam, két torx csavar fogja csak. Mivel érdemes befújni, vagy inkább beáztassam benzinbe (mennyi időre?). A „kezelés” után ki kell szárítani, vagy egyből visszamehet? Gondolom a levett gyújtás miatt a computer nem fogja naplózni a levételt és nem fog hibakódolni.

Opeléknél kb. 40 ezret mondanak a cserére, jó lenne egy kicsit spórolni, ha a tisztítással tudok hosszabbítani az élettartamán. Egyébként kb. hány km a kihordási ideje egy ilyen szelepnek? Ez a mostani, keheskedő szelepem kb. 65.000-t futott már.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

van egy külön topik, ahol az a tanács, hogy le kell zárni a helyét egy vékony lemezzel.

A szelepet persze vissza kell rakni egy kis tisztítás után, aztán csak max. hibaüzenetet generál, de más tünetei nem lesznek.

Tehát, ha jól értem, a hengerfej csonk és az AGR közé kell a méretre vágott lemezt berakni. Sárgalámpás hibára gondolsz, vagy csak „csendes” letárolt hibára?

Link to comment
Megosztás:

Jól érted. ;)

Lehet néha lesz lámpa. :)

Viszont ez élettartam-megoldásnak tűnik :(

Azért még lehet, hogy megpróbálom tisztítás után lemez nélkül, hátha a tengely még nincs kikopva (65.000 km után?).

Környezetvédelem... :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy G Astra caravanom van, és nem müködik a hátsó ablakmosó. Hallom, hogy berreg a motorja vhol, de viz még egy csepp se jön ki. :(

A kérdésem az lenne, hogy külön tartálya van amit Én nem találok, vagy vmi más a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy G Astra caravanom van, és nem müködik a hátsó ablakmosó. Hallom, hogy berreg a motorja vhol, de viz még egy csepp se jön ki. :(

A kérdésem az lenne, hogy külön tartálya van amit Én nem találok, vagy vmi más a probléma?

Anno az F astra-ban volt ilyen problémám. Akkor a cső lecsúszott a hátsó szemről és a folyadék a kaszniba folyt! Nincs külön tartálya.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy G Astra caravanom van, és nem müködik a hátsó ablakmosó. Hallom, hogy berreg a motorja vhol, de viz még egy csepp se jön ki. :(

A kérdésem az lenne, hogy külön tartálya van amit Én nem találok, vagy vmi más a probléma?

a G ben a lökös alatt bal oldalon van a tartály és a szivattyú, ami két forgásirányos és attól függ előre avagy hátra kell a folyadék, hogy melyik rányba forog....szóval ott nézz körül, aztán babrálj hátul....habár nekem is el volt dugulva amikor megvettem a kcosit és szét kellett szedni...a fúvókát kellett kompresszorral kinyomatni...akkorát csattant anno amikor kilőtte a koszt, hogy én is ledöbbentem...azóta..akkor volt 5 éves, most már 4 évvel idősebb és ezóta nem volt vele gondom, szóval ha nem használod bedugul....

Link to comment
Megosztás:

Az én Astrám hátsó spricnijét nem tudtam még sose beállítani: vagy hátrahord (legalább a mögöttem jövőnek mosom a szélvédőjét!) vagy a kocsit lövi telibe és onnan folyik 1 kevés az ablakra. Szervízbe se tudta a nagyokos beállítani.

probáld meg egy gombostüvel de olyannal ami csak z elejével megy bele és azzal be tudod állitani...........

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Z14XE AGR újra. Szóval tisztítás után sem lett jó, így egy rézlemezzel levakítottuk. A motor rögtön észhez tért, viszont – ahogy mackosajt jósolta – motorellenőrző sárga lámpát égeti folyamatosan. Ki lehet ezt a computerből ütni? Hosszú távon kicsit zavarónak tűnik. Ismeretségi körben többen riogatnak jelentős fogyasztás-növekedéssel. Ezzel kapcsolatban valami tapasztalat? Ezen felül okozhatok ezzel bármiben hosszú távon kárt (computer, akármi...)?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.