Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

33 minutes ago, flali írta:

Belső levegő csappantyú eltörött, zárva van(?)

Próbáltam kapcsolni mindent. Azt tapasztalom, ha hidegre állítom akkor vakamivel jobb a helyzet, de meleg állásban okádja a párát az ablakokra. Próbáltam ki-be kapcsolni menetközben a belső keringetést, de nincs változás. Ha a kapcsoló a ludas, hogyan oldhatom meg? Mit és hogyan cseréljek? Köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Golyó26 írta:

Próbáltam kapcsolni mindent. Azt tapasztalom, ha hidegre állítom akkor vakamivel jobb a helyzet, de meleg állásban okádja a párát az ablakokra. Próbáltam ki-be kapcsolni menetközben a belső keringetést, de nincs változás. Ha a kapcsoló a ludas, hogyan oldhatom meg? Mit és hogyan cseréljek? Köszönöm!!!

Kiveszed a kesztyűtartót és előtted lesz a szellőztetés csappantyúja.

Ezt kell látnod: Csappantyú

Nézd meg, hogy ha kapcsolgatod akkor mozdul e a szivacsos elem. Ha nem mozdul és a szivacsos elem ebben az állásban van akkor kintről szív, ha rést látsz a ház pereme és a csappantyú között akkor bentről. Ha benti állásban állt meg akkor azért párásodsz. Vagy a motor döglött meg vagy a csappantyú tengelye tört el (szerintem ez történt).

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, flali írta:

Belső levegő csappantyú eltörött, zárva van(?)

 

2 hours ago, gezoli írta:

Kiveszed a kesztyűtartót és előtted lesz a szellőztetés csappantyúja.

Ezt kell látnod: Csappantyú

Nézd meg, hogy ha kapcsolgatod akkor mozdul e a szivacsos elem. Ha nem mozdul és a szivacsos elem ebben az állásban van akkor kintről szív, ha rést látsz a ház pereme és a csappantyú között akkor bentről. Ha benti állásban állt meg akkor azért párásodsz. Vagy a motor döglött meg vagy a csappantyú tengelye tört el (szerintem ez történt).

Értem, köszönöm. Neki is esek ma. Még annyit, hogy a képen a szivacsos ház bal oldalán amibe a 2 kábel csatlakozik, az a működtető motor? Gondolom, ha a motor még jó, akkor valamilyen hangot produkál, igaz? Ha a csappantyú tengelye törött az hogyan cserêlhető? Esetleg ötlet hol tudok vásárolni hozzá alkatrészt? Örök hála!!!

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, flali írta:

Belső levegő csappantyú eltörött, zárva van(?)

 

4 hours ago, gezoli írta:

Kiveszed a kesztyűtartót és előtted lesz a szellőztetés csappantyúja.

Ezt kell látnod: Csappantyú

Nézd meg, hogy ha kapcsolgatod akkor mozdul e a szivacsos elem. Ha nem mozdul és a szivacsos elem ebben az állásban van akkor kintről szív, ha rést látsz a ház pereme és a csappantyú között akkor bentről. Ha benti állásban állt meg akkor azért párásodsz. Vagy a motor döglött meg vagy a csappantyú tengelye tört el (szerintem ez történt).

Na szétszedtem. Ahogy irtad, a szivacsos rész hátul van, tehát belső keringetésen állt meg az egész. Kapcsolásra semmit sem reagál, csak a kapcsoló világít,  semmi hangja. Motor lesz a hibás?

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 11. at 20:12, Proh írta:

Sziasztok!

Korábban is írtam, s kaptam is segítséget az astrát illetően -1.4 16V, z14xe motor-. Sajnos eljött az ismert betegség: rángat, lefullad, stb. Mivel bevált a fagyizás, vettem piros spurit, s irány a sztráda, mindez kedden. Szépen lassan gyorsítottam, hogy üzem meleg legyen a motor, mikor hirtelen folyamatosan villog a jelző lámpa, lelomhul a kocsi, s hallatszik a hangján, hogy három henger megy a négy helyett. Ha nem nyomtam a gázpedált, semmi gond, akárhányszor rátettem a lábam, villogott a jelzőlámpa, alig akart gyorsulni, viszont ha elkezdett, akkor újra húzott. Felhívtam a szerelőt, mondja, hogy két hét múlva ér rá legközelebb. Mondom, szuper...

Egyik kollégám ajánlott Győrben egy villamosságis és szervizes üzletet, kértem időpontot, tegnapra kaptam is. Három hengeresen elmentem hozzájuk, elmondtam a gondom, rátették a diagnosztikát, szépen kiírta a hibakódokat: 300, 302, 130. Mondták, hogy a lambda szonda valószínűleg a tökéletlen égés miatt jelez, inkább az égéskimaradás az érdekes. Levették az ecotech feliratot, a trafó tetején 3 db 4-5 cm-es repedés látható... Szóval trafó kuka, új trafó be. Indítás, még mindig csak három henger megy, 302-es hibakód. 1-es és kettes gyertyáját megcserélték, de semmi nem változott. Jött az ötlet, hogy betesznek egy tartalék készlet gyertyát, mivel a régiek baromi feketék voltak 4 hónaposan, s egyből ment mind a négy henger. Betettek egy garnitúra új bosch gyertyát, boldogan indultam haza, mikor megint sárga lámpa bevillan, de semmi gond, megy a kocsi rendesen. Itthon kiolvastam, megint 302.  Ma reggel gondoltam megejtem a fagyit, hátha ez a baja, alig értem ki a városból, újra lomhul a kocsi, három henger megy. Megálltam a tesconál, vettem stp-s injektortisztítót, beleöntöttem a tankba, 3-4 ezres fordulatszámon pörgettem álló helyzetben a motort 1 percig, baromi sűrű füst jött ki. Mivel elcsesztem az időt, mennem kellett dolgozni, vissza a városba, de semmi gond nem volt, mind a négy henger járt, semmi villogás. Délután visszamentem a szervizesekhez, átnézték, de nem volt gond. Megint kimentem a városból, 70 fölött újra rángat, három hengerezik a kocsi. Félreálltam, leállítottam a motort, 2 perc után újra elindultam, 60-ig semmi gond, 70 fölött rángatott. Annyit javasoltak a szervizben, hogy vigyem el márkaszervizbe, mert szórakozhatnának a pénzemmel, h ezt cseréljünk, azt cseréljünk, de nekik a jó hírnév fontosabb, mint az anyagi haszon...  Szóval most ott vagyok, hogy van egy városban használható kocsi, de ha kimegyek belőle, s gyorsan mennék, akkor az problémás.

Habár ez nem teljesen igaz, mert ma este városon belül emelkedős felüljárón 30 km-el túllépve  a sebhatárt semmi gondja nem volt a kocsinak. Végig szépen húzott, a 8x-nél sem volt hibajelzés...

Bocsánat a hosszú leírásért - lehet, hogy ez lesz a védjegyem? :) -, de így talán mindent leírtam. Valakinek van ötlete, hogy mi lehetne kipróbálni? Mert a mai napból kiindulva olyan, mintha nagyobb sebességnél nem kapna elég üzemanyagot a kettes henger. Ezt itthon valahogy ki lehet deríteni, vagy várjak a szerelőmre vagy menjek márkaszervízbe?

 

Előre is köszönöm a tanácsokat!

János

Szia!

Szerintem méress kompressziót a hengereken. Nekem az egyik hengerben szeleptörés( levált belőle egy kis darab) volt az dobált ilyen hibakódot
és produkált hasonló hibajelenségeket!

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 15. at 8:56, euvi írta:

Sziasztok,

Z14XEP motoros Astrám van, amin érdekes dolgot tapasztalok olykor az utóbbi időben. Beindítom, elindulok vele, majd pár perc múlva az ECU elkezd "dalolászni", különböző hangmagasságokkal szakaszosan bippeg, valahogy így: bup-bip...bip-bup...bup...bup...bip...bip-bip-bup... stb. Közben hangosodik is, majd  egyszer csak spontán abbahagyja. Először akkor tapasztaltam ilyen bippegést, amikor lemerült akksival még épp beindult az autó, utána bippegett. Az akksit azóta kicseréltem kb.2 hónapja, azóta 3 alkalommal dalolászott, ami nem túl sok, de  heti 1-2-szeri használat mellett már nem is kevés. Az autóval egyéb probléma semmi, hibakód nincs.

Van ötletetek, hogy mi lehet ez? Tapasztaltatok már hasonlót? Hasznos lenne tudni, hogy jelent-e ez az időszakos dalolászás valamit?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Szia!

Ha olyan riasztód van aminek szirénája beépített akkus, akkor a benne lévő akksi elfáradása is okozhat ilyen hangokat, érdemes cserélni. Szerintem
az ECU-t még nem tanították meg dalolni :)

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, Golyó26 írta:

Sziasztok!

Segítséget kérnék Tőletek. 2001-es 1.2-es benzines g astrám iszonyúan párásodik. A hűtővíz nem fogy, vizesedés, beázás nincs, pollenszűrő csont száraz. Sosem volt ilyen gond, egész télen mindig száraz volt minden ablak, most meg kb. 1 hónapja semmit nem látok. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm!

Pollenszűrő csere

 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Giri187 írta:

Sziasztok!

 

Meg tudja nekem valaki mondani, vaghy mutatni egy képen Y20DTH Astrán hol van a fékolaj tartály?

Előre is köszönöm!

 

(folyamatosan Brake Pad hibát ír a MID, a fékpofák viszont rendben vannak, arra gynakszok kevés a fékolaj).

 

 

Közben megtaláltam a gázolajszűrő mellett...

Tele van, akkor valamelyik jeladó lesz a ludas.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, zolee77 írta:

Szia!

Szerintem méress kompressziót a hengereken. Nekem az egyik hengerben szeleptörés( levált belőle egy kis darab) volt az dobált ilyen hibakódot
és produkált hasonló hibajelenségeket!

Sziasztok!

Elmentem a márkaszervizbe végül, a szervizes szakik szerint a szelepszárak baromi kokszosak voltak, s szó szerint ragadtak, nem jártak megfelelően. Elvileg valamilyen vegyszerrel megpróbálták feloldani róla a kokszot, aztán a kocsit meghúzatták, igaz nem nagy sebességgel, hanem alacsony sebesség magas fordulatszám. Közben el kellett mennem dolgozni, így ezeket nem láttam. Valamint gyertyát is cseréltek, csak ideiglenesen, mert hogyha beválik, akkor innentől kezdve ilyen lesz benne: a gyári 2 pólusú gyertya helyett gyári 1 pólusú...

Visszaadták a kocsit, hogy tesztelgessem, ha újra előjönne a rángatás, akkor szétkapják jobban a motort, s a szelepcserére készülhetek, mert az injektornak semmi baja...

Hazajöttem vele, s az úton végig egyenletes volt az alapjárat is, ami nagy szó, mert az utóbbi időben az is végig ingadozott. Szóval remélem megoldották a problémámat. S itt Győrben a Nádorban teljesen normálisak voltak, 5000 Ft-ot kértek érte, azzal a kitétellel, hogy a jövő héten jelentkezem, mert a próbagyertyákat vagy vissza- vagy ki kell cserélni.

Szóval jelen pillanatban trafócserém volt -de az kellett is-, kétszer gyertyacsere, meg vegyszerezés a szelepszáraknál. Remélem használ, s nem jön elő újra ez a hiba. Valamint javasolták, hogy hiába drágább, de vagy shell vagy mol benzint tankoljak a jövőben, a mobil petrolt meg kerüljem el... :)

Link to comment
Megosztás:

56 minutes ago, L4Fleur said:

Sziasztok. :icon1:

Tavasszal fenyszorocserem lesz. TYC sotetitett fajta. 

Milyen izzokat ajanlotok? Sarga vagy feher, H7, stb? 

Elore is koszonom. 

Inkább bontott gyárit vegyél és ha szükséges políroztasd a búrákat. Sokkal jobb minőségű lesz az eredmény. 

Nekem a mezei hagyományos H7-es bevált. Hella-t, GE-t szoktam venni. Sokat bírnak. A fehér esőben, vízen elég gyenge szokott lenni. A hagyományos sárgának nincsenek ilyen korlátai, és a szembejövőket sem zavarja.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Proh írta:

Sziasztok!

Elmentem a márkaszervizbe végül, a szervizes szakik szerint a szelepszárak baromi kokszosak voltak, s szó szerint ragadtak, nem jártak megfelelően. Elvileg valamilyen vegyszerrel megpróbálták feloldani róla a kokszot, aztán a kocsit meghúzatták, igaz nem nagy sebességgel, hanem alacsony sebesség magas fordulatszám. Közben el kellett mennem dolgozni, így ezeket nem láttam. Valamint gyertyát is cseréltek, csak ideiglenesen, mert hogyha beválik, akkor innentől kezdve ilyen lesz benne: a gyári 2 pólusú gyertya helyett gyári 1 pólusú...

Visszaadták a kocsit, hogy tesztelgessem, ha újra előjönne a rángatás, akkor szétkapják jobban a motort, s a szelepcserére készülhetek, mert az injektornak semmi baja...

Hazajöttem vele, s az úton végig egyenletes volt az alapjárat is, ami nagy szó, mert az utóbbi időben az is végig ingadozott. Szóval remélem megoldották a problémámat. S itt Győrben a Nádorban teljesen normálisak voltak, 5000 Ft-ot kértek érte, azzal a kitétellel, hogy a jövő héten jelentkezem, mert a próbagyertyákat vagy vissza- vagy ki kell cserélni.

Szóval jelen pillanatban trafócserém volt -de az kellett is-, kétszer gyertyacsere, meg vegyszerezés a szelepszáraknál. Remélem használ, s nem jön elő újra ez a hiba. Valamint javasolták, hogy hiába drágább, de vagy shell vagy mol benzint tankoljak a jövőben, a mobil petrolt meg kerüljem el... :)

Ez nem volt pénz ha tényleg megszüntetek a problémát. Ezért érdemes prémium üzemanyagot (és/vagy adalékot) és prémium kenőanyagot használni, ezért érdemes az EGR-t kiiktatni a rendszerből, továbbá én személy szerint ~20000km futás után cserélem az üzemanyagszűrőt, városon kívül "pörgetem" is a motort ha már üzemmeleg, nem szabad kis fordulaton erőltetni városban sem (fogyasztásnak nem tesz jót, a motornak pláne). 

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, L4Fleur írta:

Sziasztok. :icon1:

Tavasszal fenyszorocserem lesz. TYC sotetitett fajta. 

Milyen izzokat ajanlotok? Sarga vagy feher, H7, stb? 

Elore is koszonom. 

Hellában nem gondolkozol?
Ha sikerül kifognod valami jóárúsítást és valaki segítségével "kedvességet" (értsd: kedvezményt) szerezni, akkor elég emberi árban hozzá lehet jutni.
Én az idén nyáron vettem 38000-ért a kettőt, síma nem sötétített H7 / HB3. Made in Slovakia :blush:.
A két Taiwan-i gyártó (TYC és DEPO) között én is vaciláltam, ezeket kb.10000/db áron hozták volna és csak úgy mellékesen kérdeztem rá a Hellákra. Mivel nem akartam szívni, ha nem jó a vetítési kép, vagy a felfogatás, így én inkább a gyárit választottam. Most cserébe a frász kerülget, nehogy lezúzzam az elejét, komoly értéknövelő tényező a két új pilács.
Szerk: a Hellákhoz adtak gumiszegélyt (külön kell feltenni) is, nem tudom, hogy a Taiwan-i lámpákhoz is adnak-e vagy azokra már fel van valahogy rakva. Ha esetleg ezt is cserélni szándékszik az ember akkor az még plusz 5-6 ezer oldalanként (https://cromax.hu/karosszeria/vilagitas_lampa/elso_fenyszoro_alkatreszei/tomites_fenyszoro_korul_opel_astra_g_47972).

Módosítva : KMiki
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, L4Fleur írta:

Sziasztok. :icon1:

Tavasszal fenyszorocserem lesz. TYC sotetitett fajta. 

Milyen izzokat ajanlotok? Sarga vagy feher, H7, stb? 

Elore is koszonom. 

Én áprilisban cseréltem az első lámpákat ilyenre:
https://alkatreszek.hu/fenyszoro_h7_hb3_jobb_fekete_tyc_tyc/fsz205487182

https://alkatreszek.hu/fenyszoro_h7_hb3_bal_fekete_tyc_tyc/fsz205488182


S ezt az égőt tetettem be hozzá:

https://alkatreszek.hu/tungsram_izzo_12v_h7_55w_58520_202960/izzo_h7_12v_55w

Teljesen elégedett vagyok velük, szerintem sötétben jó a vetítése, s a kocsi is vagányabbnak néz ki velük :) Nem a megszokott látványt nyújtja. :)

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, Stofl írta:

Inkább bontott gyárit vegyél és ha szükséges políroztasd a búrákat. Sokkal jobb minőségű lesz az eredmény. 

Nekem a mezei hagyományos H7-es bevált. Hella-t, GE-t szoktam venni. Sokat bírnak. A fehér esőben, vízen elég gyenge szokott lenni. A hagyományos sárgának nincsenek ilyen korlátai, és a szembejövőket sem zavarja.

Ezek jók,de nem az emelt fényerejű kivitelek,mert azok nagyon keveset bírnak és a vizes utat sem világítja meg rendesen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő lenne a problémám! (Nem igazán találtam hasonló esetet) A G-Astránkban van elöl gyári ülésfűtés. Nagyon jó dolog, sokat van használva. De sajnos a vezető oldali ülésen valami nincs rendben vele.

Úgy két éve feltűnt, hogy az ülőlapon, egész pontosan a bal oldalon (tehát azon az oldalhurkán, vagy nem tudom pontosan hogy nevezik) megjelent egy teljesen szabályos hullámos vonal. Nem mélyedés vagy szakadás, egész egyszerűen csak kicsit világosabb a kárpit, de nagyon szembeötlő. Gondoltam biztos csak azért van, mert beüléskor oda jobban ránehezedik az ember, vagy így gyűrődött meg, ezért nem is foglalkoztam vele. De az utóbbi pár hétben amikor az ülésfűtés be volt kapcsolva, azon a vonalon iszonyatosan felmelegedett az ülés, már égette az ember lábát, és ez csak a legkisebb fokozat volt. Aztán pár napig még használtam, amikor egyszer csak égett szagot éreztem, amikor jobban megnéztem pedig azt láttam, hogy egy kb. pénzérme nagyságú részen kicsit barnás lett a kárpit. Volt már valakinél ilyen gond? Mit lehet ezzel kezdeni?

Köszönöm a válaszokat :)

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Proh írta:

Én áprilisban cseréltem az első lámpákat ilyenre:
https://alkatreszek.hu/fenyszoro_h7_hb3_jobb_fekete_tyc_tyc/fsz205487182

https://alkatreszek.hu/fenyszoro_h7_hb3_bal_fekete_tyc_tyc/fsz205488182


S ezt az égőt tetettem be hozzá:

https://alkatreszek.hu/tungsram_izzo_12v_h7_55w_58520_202960/izzo_h7_12v_55w

Teljesen elégedett vagyok velük, szerintem sötétben jó a vetítése, s a kocsi is vagányabbnak néz ki velük :) Nem a megszokott látványt nyújtja. :)

http://kepfeltoltes.hu/view/151218/20151218_145022_www.kepfeltoltes.hu_.jpg 

En is ilyet rendeltem. :biggrin: 

Az az erdekes, hogy ma a bankba menet, elgurult mellettem egy Astra ilyen lampaval. Szep volt vele nagyon.

Mas: Nekem ugy 8 eve mar TYC volt, es en elegedett vagyok vele. 

Módosítva : L4Fleur
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 27. at 18:31, ketyere79 írta:

Szia! Szerintem elreccsent a mechanika vagy leégett a kis szervo, és belső levegő állásban maradt a rendszer hiába kapcsolgatsz. Nagy csöndben kellene meghallgatnod hogy működik -e vagy megnézned hogy átvált-e.

Köszönöm szépen utána járok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megfogadtam a szerelők tanácsát, kimentem a kocsival a pályára. 15-20 km-ig nem volt gondja, utána ismét előjött a három hengerezés, nehezen gyorsít, gázadásra folyamatosan villog a check engine lámpa. Pár kilométer után lementem a pályáról, félrehúzódtam, s megnéztem a motort. Láttam, h remeg, mondom, jó akkor motor leállít, s kicsit turkálok körülötte. Azt vettem észre, hogy a karikázott résznél nem szép az a sárgás-zöld lerakódás. Amennyire a forróság engedte, megpróbáltam megmozgatni, valamint a csatlakozóját is. Utána még mentem egy 20 km-t, igaz már csak közúton, de semmi gond nem volt vele. Szépen húzott, nem villogott a lámpa. Ez az egész max két percig tartott, tehát nem az volt, h lehűlt a motor.

Amit közelebbről is lefényképeztem, az milyen szonda/érzékelő lehet? Elképzelhető, hogy ez okozza a 3 hengerezést?

DSC_1563.jpg.45d590b2646d28c5780450a717cDSC_1565.jpg.614d01192c0b05cc6c2bdb3785bDSC_1566.jpg.1d13049ee4c4c6e7222d50c4564

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, magellaner írta:

Vizhőfokszenzor a termosztátnál. Elvileg nem lehez kőze a 3 hengerhez.

Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság, így megtettem 50 km-ert a kocsival, ebből 15 városban, többi autóúton. Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes: odafele menet a vízhőmérő nem akart elszakadni a kezdőponttól. Mikor megtettem a fele távot, megálltam, 15 percig járattam a motort, a vízhőmérséklet szépen felkúszott 90 fokig. Mikor elindultam visszafele, a hőmérséklete nagyon gyorsan esett a nulláig. Egyedül a városban volt hajlandó feljebb menni. a sorban állva. Szerk: korábban a víz városon kívűl mindig 80 fok fölött volt, most nem. Ezért is furcsa....

Hogy ez miért fontos?Mert ment mind a 4 henger, semmi gond nem volt. Húzott, gyorsult minden gond nélkül. Elhiszem, hogy semmi köze nem lehet a kettőnek egymáshoz, a gyakorlat mégis mást mutat. Lehetséges, hogy elektronikus szinten a kettő tudja egymást ütni? Valamint várom llaci89 véleményét a tapasztalatomról, mert az ő kocsija is ugyanilyen hibákat mutat, mint az enyém.

Módosítva : Proh
bővítés
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Proh írta:

Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság, így megtettem 50 km-ert a kocsival, ebből 15 városban, többi autóúton. Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes: odafele menet a vízhőmérő nem akart elszakadni a kezdőponttól. Mikor megtettem a fele távot, megálltam, 15 percig járattam a motort, a vízhőmérséklet szépen felkúszott 90 fokig. Mikor elindultam visszafele, a hőmérséklete nagyon gyorsan esett a nulláig. Egyedül a városban volt hajlandó feljebb menni. a sorban állva. Szerk: korábban a víz városon kívűl mindig 80 fok fölött volt, most nem. Ezért is furcsa....

Hogy ez miért fontos?Mert ment mind a 4 henger, semmi gond nem volt. Húzott, gyorsult minden gond nélkül. Elhiszem, hogy semmi köze nem lehet a kettőnek egymáshoz, a gyakorlat mégis mást mutat. Lehetséges, hogy elektronikus szinten a kettő tudja egymást ütni? Valamint várom llaci89 véleményét a tapasztalatomról, mert az ő kocsija is ugyanilyen hibákat mutat, mint az enyém.

termosztát csere

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Lefalaztuk az egeret 'egr szelep' , kipucoltàk a folytoszelepet, csöveket. Ebbe az évbe talàn olajcsere is megtörtènik 10wről 5w re . Most hajtani kell, trafo csere utan is csak kb 60 km re jelentkezet a jelenség. Még egyszer köszi opelforum, fejlődik a tudàsom. 

https://opeleseknek.hu/opelalkatreszek/opel-gyujtaskimaradas-egeskimaradas-tokeletlen-eges/


https://opeleseknek.hu/opelalkatreszek/alacsony-fordulaton-nem-huz-rangat-a-motor-opel-astra/

http://opel-autodiagnosztika.com/blog/index.php/autodiagnosztika/asrta-g-hibak.php

 

ui. bondauto,cromax, alkatreszek,zs+u.hu tudtok irni még olcsó opeles alk. boltokat? 

köszi

Módosítva : llaci89
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, ma olyan problémám adódott, hogy amikor leálltam a vezető oldali ajtó (z18xe coupe) ablaka nem vitte le a szokásos 1cm-ert ajtó nyitáskor. Máskor is volt már ilyen hiba, akkor újra tanítottam neki teljesen le, vár pár másodperc teljesen fel vár pár másodperc, ez eddig működött. 

Most viszont két dolgot csinál, ha elengedem és automatikusan viszi fel, akkor ha felért ütközik egyet és félig lehúzza az ablakot. Ha finoman darabonként viszem fel az ablakot akkor tetőpont elérése után kb 5cm-ert visz lejjebb. Most nem tudom riasztóval zárni, mert leengedi az ablakot az említett két állás valamelyikére. 

Találkoztatok már ilyen problémával? Mi lehet a megoldás, elektromos szervizbe csak kedden tudom elvinni.
Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.