Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 óra, Petya17 írta:

Üdv. Nemrég lettek fékbetétek cserélve az autón (G astra) és pár napja hosszútávon azt veszem észre hogy felpuhul a fék és jóval kisebb a fékhatás, megfogtam elől mind a két felni forró, valaki szerint a kerékcsapágyak szorulnak, de mindkettő meleg. Egyszerre beadhatja mindkét oldal az unalmast, vagy a féknél mi lehet a probléma a melegtől puhul fel? A fék befog és attól melegszik? Tanácstalan vagyok.

mozgasd meg a dugattyúkat, pumpa aztán visszanyom. nézd meg h a dugattyúk nem e koszosak és nem-e úgy lett visszatolva. esetleg légtelenítés.

Link to comment
Megosztás:

Janó: "Nálam emiatt vérzik el a történet"

Ma beugrottam egy autós boltba, adalék után érdeklődtem. Egy bizonyos Pro-tec nevezetűt ajánlott a kereskedő.

Úgy döntöttem felhívom az egri márkaszervízt, mielőtt megvásárolnék ilyen anyagot. Korábban már kértem tanácsot tőlük más ügyben, korrektek, készségesek voltak, akkor is, most is.

A lényeg, hogy inkább ártalmasnak minősítették, semmint hasznosnak az ilyen termékeket. Határozottan nem javasolták.

Rákérdeztem a körülbelüli munkadíjra, illetve a valószínűsíthető anyagköltségre is, amennyiben náluk csináltatom. 

Állításuk szerint nem szükséges a komplett vezérlést lebontani, a tengelyek kivehetők anélkül is. Munkaidőben Kb. 4óra, anyagiakban 25.000 körül lenne a művelet. Anyagárra 3000/db a hidrotőke. Márkaszervízhez képest, relatíve ez, szerintem nem sok.

Hajlok rá, hogy velük csináltatom, ha oda kerül a sor.

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm (2003, z14xe) a következőt produkálja: egyenletes tempóval haladva, nagyrészt 30-70 km/h között, ránt egyet a motor. Az EGR szelepre gyanakszom, ha jó fele tapogatózom, kérlek erősítsetek meg benne, illetve segítséget szeretnék kérni, ki, milyen tisztítási módszerre esküszik a legjobb eredmény elérése érdekében! + szívesen fogadnék egy leírást a tisztítás folyamatáról, mert sok ellentmondásos dolgot hallottam! Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, daniel329 írta:

Sziasztok!

Az autóm (2003, z14xe) a következőt produkálja: egyenletes tempóval haladva, nagyrészt 30-70 km/h között, ránt egyet a motor. Az EGR szelepre gyanakszom, ha jó fele tapogatózom, kérlek erősítsetek meg benne, illetve segítséget szeretnék kérni, ki, milyen tisztítási módszerre esküszik a legjobb eredmény elérése érdekében! + szívesen fogadnék egy leírást a tisztítás folyamatáról, mert sok ellentmondásos dolgot hallottam! Köszönöm előre is!

A legjobb védekezés a támadás! Falazd le, fordítsd félre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Újabb kérdésel fordulok hozzátok.

Legutóbbi műszakinál a szaki azt mondta nincs semmi baj a kocsival de a lengőkar szilentek ki vannak tökösödve, cserélni kell őket.

Gondoltam kibírja a következő vizsgáig de annyira kopog már , hogy zavaró.

Okozhat gondot ha így járok még vele, vagy cseréljem minél hamarabb?

Házilag meg tudom-e oldani a cserét?

Kell-e hozzá spéci szerszám, aknára kell-e állni vagy elég ha megemelem?

Minimális vagy talán elfogadható műszaki érzékem megvan, hiszen eddig minden tőletek kapott tanácsot, szerelési útmutatót tudtam használni.

 

Válaszokat előre is köszi!

 

Üdv!

 

Sz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Olyan kérdésem,problémàm lenne,hogy a mai nap folyamàn elvittem az autót( 1.4 benzin 90Le,X14xe motorkódú,2000es évjàratú),előműszakira és utàna azt hittem minden rendbe lesz és meg lesz a műszakija.De előműszakin nem volr megfelelő a CO értéke,magas fordulaton 0.6 volt,elvileg 0.3alatt kellene neki lenni.

Kèt éve is volt ilyen probléma,akkor cseréltem ki a flexibilis cső utân a középső dob fele lévő katalizàtort(Bosalra), nem sokat segített de àtment a műszakin.Utàna valamikor kicseréltem a lambda szondàt egy gyàri Boschra.Azt hittem most minden ok lesz.

Volt màr olyan hogy bedobott sàrga làmpàt,leàllítottam és eltünt,hibakód olvasàs utàn nem tàrolt el hibakódot.

Most kivittem pàlyàra kicsit ,,fagyiztatni" kb 50kmt tettem meg vele 4000es fordulaton,de egy idő utàn kidobta a sàrga làmpàt és leàllítàs utàn sem hagyta abba,ahogy megfigyeltem míg ,,le nem hült" vmelyest a kocsi addig vilàgitott.Nem olvastattam ki a hibakódot,de a lambda szondàra gyanakszok...

Gondolom a szonda nagyba befolyàsolja ezeket az értékeket? Vagy a katalizàtorba annyi olajsàr vagy mi lehet hogy nem szűri a CO-t annyira? Mert azért mâr eszegeti az olajat!

De mikor mérték az értéket semmi sàrga làmpa nem volt,se mostanàban,csak mióta kivittem pàlyàra...

Szerintetek mi tévő legyek?Esetleg vmi tanàcs? Hibakódot kiolvastatom de szerintem lambda szonda fűtési vmi lesz...vagy ezzel kapcsolatban vmi? Cseréljek megint katalizâtort? Vagy màs befolyàsolhatja a megfelelő CO értéket?

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 01. at 9:47, Kishenceg írta:

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot, sok hasznos információt kaptam, amit köszönök! Tapasztalatok hiányában - ami végülis jó pont az Opelnek :) - hozzájárulni nem tudtam az "élményanyaghoz", viszont most kérdezni szeretnék. Átböngésztem amit tudtam, de pár dolog nem világos, pedig most - sajnos - van rá okom, hogy igyekezzek minél tisztábban látni. A történet a következő: pár km-re itthonról egy alacsonyabb rendű útra való lekanyarodást követően, kettesben gyorsítva egy pillanatra megtorpant az autó (Z16XEP). Mire a gondolat megszületett a fejemben, hogy valami gond lehet vagy csak képzelődtem, már fel is gyulladt a "kipufogó rendszer" ellenőrző lámpa, az autó pedig elgyengült és fura hangja lett a kipufogónak. A könyv szerint ha folyamatosan világít, haza (kb 5km) lehet jönni vele, hát így tettem, ügyelve, hogy a lámpa ne villogjon (ilyenkor a katalizátor károsodhat a könyv szerint). Itthon 0303-t villogott.

Amit kérdezni szeretnék:

- Amire itt többször is utaltok, "sárga lámpaként" az a motor vagy a kipufogó rendszer ellenőrzőlámpája? (Nekem úgy tűnt, az elsőre gondoltok, de nem vagyok benne biztos.)

- A szervizig (kb 15km) használhatom-e így, vagy inkább kérjek vontatást/szállítást?

- Vácon, vagy a nagyon közelében tudtok ajánlani megbízható szervizt, szerelőt? Sajnos akihez eddig vittem, benne (ettől a mostani problémától teljesen függetlenül) megingott a bizalmam.

- Kb mire számíthatok? EGR/gyertya/trafóhíd vagy valami teljesen más lesz? Ez főleg a fenti ellenőrző lámpa kérdés fényében nem világos számomra.

Köszönöm!

Trafóhíd.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 01. at 9:47, Kishenceg írta:

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot, sok hasznos információt kaptam, amit köszönök! Tapasztalatok hiányában - ami végülis jó pont az Opelnek :) - hozzájárulni nem tudtam az "élményanyaghoz", viszont most kérdezni szeretnék. Átböngésztem amit tudtam, de pár dolog nem világos, pedig most - sajnos - van rá okom, hogy igyekezzek minél tisztábban látni. A történet a következő: pár km-re itthonról egy alacsonyabb rendű útra való lekanyarodást követően, kettesben gyorsítva egy pillanatra megtorpant az autó (Z16XEP). Mire a gondolat megszületett a fejemben, hogy valami gond lehet vagy csak képzelődtem, már fel is gyulladt a "kipufogó rendszer" ellenőrző lámpa, az autó pedig elgyengült és fura hangja lett a kipufogónak. A könyv szerint ha folyamatosan világít, haza (kb 5km) lehet jönni vele, hát így tettem, ügyelve, hogy a lámpa ne villogjon (ilyenkor a katalizátor károsodhat a könyv szerint). Itthon 0303-t villogott.

Amit kérdezni szeretnék:

- Amire itt többször is utaltok, "sárga lámpaként" az a motor vagy a kipufogó rendszer ellenőrzőlámpája? (Nekem úgy tűnt, az elsőre gondoltok, de nem vagyok benne biztos.)

- A szervizig (kb 15km) használhatom-e így, vagy inkább kérjek vontatást/szállítást?

- Vácon, vagy a nagyon közelében tudtok ajánlani megbízható szervizt, szerelőt? Sajnos akihez eddig vittem, benne (ettől a mostani problémától teljesen függetlenül) megingott a bizalmam.

- Kb mire számíthatok? EGR/gyertya/trafóhíd vagy valami teljesen más lesz? Ez főleg a fenti ellenőrző lámpa kérdés fényében nem világos számomra.

Köszönöm!

Általában ha leállítod a motort, és újraindítod, akkor már nem villog a katalizátor lámpája, és lehet vele menni.

Ha van valami égéskimaradás, ami az adott pillanatban is fennáll, akkor ezzel, orvosolható átmenetileg.

Tehát úgy lehet vele menni, ha újraindítod, és nem villog.

25 perce, Kishenceg írta:

Trafóhíd.

Úgy legyen! Majd szólj megoldódott-e :)

Az "alkatrészcserélők" azzal szokták kezdeni a csereberélést, ha égéskimaradás van...

Link to comment
Megosztás:

15 órája, outsider írta:

Általában ha leállítod a motort, és újraindítod, akkor már nem villog a katalizátor lámpája, és lehet vele menni.

Ha van valami égéskimaradás, ami az adott pillanatban is fennáll, akkor ezzel, orvosolható átmenetileg.

Tehát úgy lehet vele menni, ha újraindítod, és nem villog.

Úgy legyen! Majd szólj megoldódott-e :)

Az "alkatrészcserélők" azzal szokták kezdeni a csereberélést, ha égéskimaradás van...

Igen, nem voltam elég részletes. :) A hiba jelentkezését követően nem segített az újraindítás (ebből is látszik, nem Windows fut alatta :D ), a katalizátor-lámpa végig világított, nem volt javulás, nem szűnt meg a remegés és a gyengeség sem, ezért a szervizbe is pórázon mentünk, nem erőltettem a dolgot. Gyertyákat cseréltem, nem lett jó. A szervizben mértek kompressziót, rendben találták. Kicserélték a trafóhidat, működik. Remélem, így is marad.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ti is úgy látjátok hogy a felső gumibakok hiányoznak (kirphadtak) nekem?

Még jó hogy rugócserénél a korábbi szerelőm kompetens volt...

IMG_20160413_152619.jpg IMG_20160413_153107.jpg

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/485/4408/26798,26796,26795,26797,26793/

A 23-as alkatrész, de én igazából a 22-es se ismerem fel a képen... :blink::huh:

Végre találtam emberi áron is, nem gyárit.

 A gyári Cromaxnál 7,5k volt legutóbb, találtam 1,5k-ért utángyártottat.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kishenceg írta:

Igen, nem voltam elég részletes. :) A hiba jelentkezését követően nem segített az újraindítás (ebből is látszik, nem Windows fut alatta :D ), a katalizátor-lámpa végig világított, nem volt javulás, nem szűnt meg a remegés és a gyengeség sem, ezért a szervizbe is pórázon mentünk, nem erőltettem a dolgot. Gyertyákat cseréltem, nem lett jó. A szervizben mértek kompressziót, rendben találták. Kicserélték a trafóhidat, működik. Remélem, így is marad.

 

 

 

Lassan már oda jutunk, hogy a windows is realitás lesz az új autók esetében... :-):blink:

Link to comment
Megosztás:

50 perce, outsider írta:

Ti is úgy látjátok hogy a felső gumibakok hiányoznak (kirphadtak) nekem?

Még jó hogy rugócserénél a korábbi szerelőm kompetens volt...

IMG_20160413_152619.jpg IMG_20160413_153107.jpg

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/485/4408/26798,26796,26795,26797,26793/

A 23-as alkatrész, de én igazából a 22-es se ismerem fel a képen... :blink::huh:

Végre találtam emberi áron is, nem gyárit.

 A gyári Cromaxnál 7,5k volt legutóbb, találtam 1,5k-ért utángyártottat.

 

23-as az. Én már cseréltem. Árat ne kérdezz, már nem emlékszem.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Van egy olyan problémám az astrámmal (2004.08hó; 17YDT) hogy kb 2 hete volt egy motor mosás rajta aztán megállt az autó már arra rájöttünk hogy az ecuba kirohadt az egyik láb a mosástol és azért nem indult tehát már az autó megy.

A problémám amiért hozzátok fordulok pedig az hogy gyujtás ráadás után röktön elindul a ventillátor és megy folyamatosan. Van valami ötletetek hogy hogyan tudnám orvosolni ezta  problémámat?

 

köszi a segítségeteket előre is!

ÜDv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tomcsika1 írta:

Sziasztok!

 

Van egy olyan problémám az astrámmal (2004.08hó; 17YDT) hogy kb 2 hete volt egy motor mosás rajta aztán megállt az autó már arra rájöttünk hogy az ecuba kirohadt az egyik láb a mosástol és azért nem indult tehát már az autó megy.

A problémám amiért hozzátok fordulok pedig az hogy gyujtás ráadás után röktön elindul a ventillátor és megy folyamatosan. Van valami ötletetek hogy hogyan tudnám orvosolni ezta  problémámat?

 

köszi a segítségeteket előre is!

ÜDv: Tamás

Tipp. Víz hőfok jeladó?

Lehet az is beázott...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tomcsika1 írta:

Sziasztok!

 

Van egy olyan problémám az astrámmal (2004.08hó; 17YDT) hogy kb 2 hete volt egy motor mosás rajta aztán megállt az autó már arra rájöttünk hogy az ecuba kirohadt az egyik láb a mosástol és azért nem indult tehát már az autó megy.

A problémám amiért hozzátok fordulok pedig az hogy gyujtás ráadás után röktön elindul a ventillátor és megy folyamatosan. Van valami ötletetek hogy hogyan tudnám orvosolni ezta  problémámat?

 

köszi a segítségeteket előre is!

ÜDv: Tamás

Nem akarok vészjósló lenni, de ezt olvasd el:

http://autodigit.hu/motorvezerlo-javitas.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 11. at 20:39, tomcsika1 írta:

Sziasztok!

 

Van egy olyan problémám az astrámmal (2004.08hó; 17YDT) hogy kb 2 hete volt egy motor mosás rajta aztán megállt az autó már arra rájöttünk hogy az ecuba kirohadt az egyik láb a mosástol és azért nem indult tehát már az autó megy.

A problémám amiért hozzátok fordulok pedig az hogy gyujtás ráadás után röktön elindul a ventillátor és megy folyamatosan. Van valami ötletetek hogy hogyan tudnám orvosolni ezta  problémámat?

 

köszi a segítségeteket előre is!

ÜDv: Tamás

Hali! Nekem is volt ilyen problémám, csak nekem akkor is ment ha a kulcsot kivettem a gyújtáskapcsolóból...
Ezt az alkatrész cseréltem ki és megoldódott a probléma...

https://cromax.hu/hutoventilator_vezerlo_egyseg_opel_astra_g_60633

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 29. at 18:23, The Power írta:

Én is megcsináltam a tisztítást kétszer az elmúlt 1 évben de valószínűleg nem ez lesz a gondja a fojtószelepnek. Keresek bele egyet, kicserélem és majd megírom, hogy a probléma megszűnt-e. Bízom benne :)

Hali! Érdeklődnék hogy sikerült-e már kicserélni a fojtószelepet? ill. megszüntetni a pörgést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.