Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Sikerült végre egy vonószem takarót szereznem (hiányzik a kocsiról). Le is fújtam egy magas fényű Würth festékkel. Gondoltam fehér és fehér között nem lehet olyan nagy eltérés (csak ez volt otthon). Az eredmény az lett, hogy van egy szép fehér színű autóm és benne egy jóval rikítóbb fehér vonószem takaró. <_<

Valaki nem tudja, hogy hol lehet gyárival megegyező színű festéket beszeretni? Esetleg mi a színkódja, vagy fantázianeve az opel fehérnek?

További problémám, hogy mint említettem törött volt a kocsi. Hátulról belementek és belelökték valamibe. A hűtőn látszik egy kis sérülés (szerencsére nem komoly). A vastagság mérésnél az első lökhárítón is kimutattak egy részt ahol vastagabb a festék. Namost az új vonószemet az istenért se sikerül bepattintanom a helyére. Feszül az egész. Hozzáteszem, hogy elég gyérnek néz ki maga a tartó patent is...nem hiszem, hogy sokat fogna. Van valami ötletetek, hogy miként tudom normálisan a helyére rakni? Mit szerkesszek át? :rolleyes:

Eddig ~1500 km-t mentünk az autóval. 1000km-ig nem figyeltem meg, hogy fogyott volna az olaj. 1500 után viszont körülbelül 1 decivel kevesebb van benne. A motorrá rá van írva, hogy 5W-30-as olaj van a kocsiban (10 éves autó). Szerintetek lehet ez az oka, hogy 1 decit csökkent a szint?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Sikerült végre egy vonószem takarót szereznem (hiányzik a kocsiról). Le is fújtam egy magas fényű Würth festékkel. Gondoltam fehér és fehér között nem lehet olyan nagy eltérés (csak ez volt otthon). Az eredmény az lett, hogy van egy szép fehér színű autóm és benne egy jóval rikítóbb fehér vonószem takaró. <_<

Valaki nem tudja, hogy hol lehet gyárival megegyező színű festéket beszeretni? Esetleg mi a színkódja, vagy fantázianeve az opel fehérnek?

További problémám, hogy mint említettem törött volt a kocsi. Hátulról belementek és belelökték valamibe. A hűtőn látszik egy kis sérülés (szerencsére nem komoly). A vastagság mérésnél az első lökhárítón is kimutattak egy részt ahol vastagabb a festék. Namost az új vonószemet az istenért se sikerül bepattintanom a helyére. Feszül az egész. Hozzáteszem, hogy elég gyérnek néz ki maga a tartó patent is...nem hiszem, hogy sokat fogna. Van valami ötletetek, hogy miként tudom normálisan a helyére rakni? Mit szerkesszek át? :rolleyes:

Eddig ~1500 km-t mentünk az autóval. 1000km-ig nem figyeltem meg, hogy fogyott volna az olaj. 1500 után viszont körülbelül 1 decivel kevesebb van benne. A motorrá rá van írva, hogy 5W-30-as olaj van a kocsiban (10 éves autó). Szerintetek lehet ez az oka, hogy 1 decit csökkent a szint?

Festés miatt keresd meg uhuhu-t szerintem. Színre csak kevertetni fogsz tudni festéket a kód alapján. A kód pedig az egyik (most nem emléxem pontosan melyik) ajtóban lévő táblán van feltűntetve. De azt a szakavatottak tudják hol keressék.

1500 után 1 deci az teljesen normális, sőt jónak mondható a te motorodnál, ha jól sejtem X1?XEL típusú. sőt ha tényleg az , akkor meg főleg jó, mert abba szerintem nem is 5W-30 kéne henem sűrűbb, azt meg még kevésbé enné.

Gyárilag a megengedett olajfogyasztás 6 dl/ 1000 km

Link to comment
Megosztás:

Festés miatt keresd meg uhuhu-t szerintem. Színre csak kevertetni fogsz tudni festéket a kód alapján. A kód pedig az egyik (most nem emléxem pontosan melyik) ajtóban lévő táblán van feltűntetve. De azt a szakavatottak tudják hol keressék.

1500 után 1 deci az teljesen normális, sőt jónak mondható a te motorodnál, ha jól sejtem X1?XEL típusú. sőt ha tényleg az , akkor meg főleg jó, mert abba szerintem nem is 5W-30 kéne henem sűrűbb, azt meg még kevésbé enné.

Gyárilag a megengedett olajfogyasztás 6 dl/ 1000 km

X14XE a motorkódom.

Én is úgy gondolom, hogy egy 10W-40-es olaj jobb lenne a kocsiba igaz?

uhuhu-t hol találom? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

X14XE a motorkódom.

Én is úgy gondolom, hogy egy 10W-40-es olaj jobb lenne a kocsiba igaz?

uhuhu-t hol találom? :rolleyes:

HÁt itt a fórumon a felhasználók közt keress rá!

Küldj neki privát üzenetet, ha jól emléxem Starchild cartársnak is ő intézte a festést a fehér kocsijának a szemöldökéhez.

X14XE-ben most nem vagyok biztos, hogy milyen olaj javallot, csak az XEL-hez tudom hogy 10W-40

de az 1 deci az X14XE esetén is arra utal, hogy jó állapotú a motor.

szerk: juteszmbe, még mindig nem küldted nekem a tábládat!

Link to comment
Megosztás:

Szia KGR!

Nem tudom, hogy a "G" Astra fehér színe és az "F" Astra fehér színe között van-e különbség, de ha nincs, akkor menj be egy Standox festékboltba és kérj Multona 001-es festéket /van spray-ben is/. 3 dl. cca. 1.500 HUF.

Nekem korábban "F" Astrám volt és annak ez a festék volt a gyári színe.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Srácok lehet valamit kezdeni a nyikorgó üléssel? Nem a sínben nyikorog,hanem a háttámlában. Mondjuk nem vagyok egy pehely súlyú ember, de valami gyógymód, a fogyáson kívül :rolleyes:, csak van valami trükk.

Lebontani valahogy a húzatot, és megolajozni vagy akármi a nyikorgó részeket. Ha valaki csinált már ilyet ossza meg legyen szívs! THX!

Link to comment
Megosztás:

Én nem találom az én színkódomat :rolleyes: Z282 XXCP 0517

Lehet a kocsim színe egyedi csak nekem van ilyen színű <_<

Én sem találom az én kocsim színkódját... uhuhu megmondta nekem, hogy 474 az opel fehér és ilyen nincs is a táblában. Most hirtelen arra gondolok, hogy az angoloknak a színkódjuk is más lehet ugyanúgy mint a vacak angolszász mértékegység?

Link to comment
Megosztás:

Vannak ezek a Tescos hibajavítók, máskor már 2 dolgozót is odahívtam az autó osztályhoz hogy segítsenek belőni a színkódom alapján a festéket, de nem sikerült.

Amúgy valaki használt már olyat? Vagy hallottatok már valami véleményt?

Másik:

Reklámozzák a tvshop-on azt a festékjavító filc tollat ( nem jut eszembe a neve) 10.000 huf körüli áron, ami végülis nem is festék javító, hanem lakk réteget húz rá.

Erről valakinek véleménye? A tv-ben nagyon szépen kijavította az apró karcokat de a valóságban kíváncsi lennék. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Vannak ezek a Tescos hibajavítók, máskor már 2 dolgozót is odahívtam az autó osztályhoz hogy segítsenek belőni a színkódom alapján a festéket, de nem sikerült.

Amúgy valaki használt már olyat? Vagy hallottatok már valami véleményt?

Másik:

Reklámozzák a tvshop-on azt a festékjavító filc tollat ( nem jut eszembe a neve) 10.000 huf körüli áron, ami végülis nem is festék javító, hanem lakk réteget húz rá.

Erről valakinek véleménye? A tv-ben nagyon szépen kijavította az apró karcokat de a valóságban kíváncsi lennék. :rolleyes:

Nem akarom a fent említett dolgokat leszólni (mert nem ismerem őket), de a tv-shopban még a sz@r is virágillatú..., meg a Tesco se egy referencia-hely. Érdemes ilyesmit inkább szakboltban nézni, ahol azért van fogalmuk róla, hogy mit adnak el...

Link to comment
Megosztás:

Én sem találom az én kocsim színkódját... uhuhu megmondta nekem, hogy 474 az opel fehér és ilyen nincs is a táblában. Most hirtelen arra gondolok, hogy az angoloknak a színkódjuk is más lehet ugyanúgy mint a vacak angolszász mértékegység?

Jól gondoljátok.

Ne a Vauxhall színkódokat nézzétek, hanem az Opel-t, például itt: http://www.opel-infos.de/farbcode.html

@seck: a Z282 az Polarmeerblau ha nem tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Vannak ezek a Tescos hibajavítók, máskor már 2 dolgozót is odahívtam az autó osztályhoz hogy segítsenek belőni a színkódom alapján a festéket, de nem sikerült.

Amúgy valaki használt már olyat? Vagy hallottatok már valami véleményt?

Másik:

Reklámozzák a tvshop-on azt a festékjavító filc tollat ( nem jut eszembe a neve) 10.000 huf körüli áron, ami végülis nem is festék javító, hanem lakk réteget húz rá.

Erről valakinek véleménye? A tv-ben nagyon szépen kijavította az apró karcokat de a valóságban kíváncsi lennék. :rolleyes:

A Te...co-ban árult stifteket szvsz felejtsd el! Én pár helyen lepöttyöztem a fehér autómat, de idővel besárgult a festék és most még rondább, mint valaha...

Szerintem egy szervízben, ahol gyakrabban fújják a népszerűbb színeket, pár ezresért adnak egy fiolával, az legalább minőségi anyag...

Link to comment
Megosztás:

srácok..ne futkossatok össze -vissza festék javító miatt...színkód alapján opel-ékhez be és adnak javító színt nem is vmi horror áron....az enyémhez már 4-5 éve megvan és a kavics felverődéseket is javítgatom , teljesen azonos a szín....nem érdemes kutyultatni...:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.