Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az rendben lévő dolog, hogy benzines létére hideg induláskor olyan fekete füstöt ereget, mintha diesel lenne? Ok, hogy a lambda olyankor még nem játszik, de azért nekem fura. Lehet, hogy csak a szép fehér hó miatt tűnt fel, hogy ereget?

Neked meggyógyult a paripád?

Link to comment
Megosztás:

Ez meg riasztótól függ.

Nekem egyszeri zárásra be is riaszt, a másodszori zárás lenne a reteszelés (ezzel húzná fel az ablakokat illetve ezzel lehetne elérni hogy zárás után belülről se lehessen nyitni az ajtókat), de ez nekem valahogy távirányítóról nem működik, csak ha a kulcsot elfordítva tartom a zárban.

Nekem elsőre csak zár. Reteszeléssel riaszt és felhúzza az ablakokat! Nekem megfelel a gyári távirányitó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.

...

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy nem vagyok tisztában a levegőszűrő-pollenszűrő funckiójával. Nekem klíma nélküli kocsim van (motorszáma Z12XE), akkor most ebbe mindkettő szűrő kell vagy csak az egyik? Amit a Gyikban olvastam (kesztyűtartó kiszerelésével), az a pollenszűrő. Ez mindegyik kocsiban van? Milyen időközönként érdemes cserélni egy klíma nélküli autóban ezeket a szűrőket, illetve az üzemanyagszűrőt?

Köszönöm a válaszokat.

A levegőszűrőben van a pollenszűrő, ez egy egység.

Cserélni évente/15 000 km-enként célszerű.

Üzemanyagszűrőt 2 év/ 30 000 km elteltével.

Link to comment
Megosztás:

A levegőszűrőben van a pollenszűrő, ez egy egység.

Cserélni évente/15 000 km-enként célszerű.

Üzemanyagszűrőt 2 év/ 30 000 km elteltével.

No-no!!!!

Már hogy lenne a levegőszűrőben a pollenszűrő.A levegőszűrő a motortérben van,motornak tisztít levegőt.A pollenszűrő a fülkében a kesztyűtartó mögött van,a fülkében csinál tiszta levegőt!!!!Nem egy a kettő!!

Link to comment
Megosztás:

No-no!!!!

Már hogy lenne a levegőszűrőben a pollenszűrő.A levegőszűrő a motortérben van,motornak tisztít levegőt.A pollenszűrő a fülkében a kesztyűtartó mögött van,a fülkében csinál tiszta levegőt!!!!Nem egy a kettő!!

Így van! Én tavasszal mindkettőt szoktam cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Így van! Én tavasszal mindkettőt szoktam cserélni.

Ezzel szegény még nincs beljebb :D A kérdés az, hogy nem klímás gépben van e pollenszűrő... én kikapnám gyorsan a helyedben a kesztyűtartót, és rögtön kiderül... de lehet hogy uhuhu mondja fejből.

Link to comment
Megosztás:

No-no!!!!

Már hogy lenne a levegőszűrőben a pollenszűrő.A levegőszűrő a motortérben van,motornak tisztít levegőt.A pollenszűrő a fülkében a kesztyűtartó mögött van,a fülkében csinál tiszta levegőt!!!!Nem egy a kettő!!

Jap, az utastérszűrővel kevertem, mindegyik a levegőt szűri, és egyébként is már késő van :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék letölteni valahonnan egy kapcsolási rajzot. (2003-as G Astra Caravan) Tudtok egy linket? Olyan kéne, amiben a 833, 834, 835-ös pontok is benne vannak. Amiben nincs olyanom van.:-)

Ki lehet váltani egy megoldással a következő problémára: Ha balra indexelek, akkor általában normálisan működik, de néha átvált gyors kattogásra kb. 2 másodpercre, aztán megint normális. Ilyenkor se az első, se a hátső index izzó nem világít. Tehát úgy viselkedik, mintha kiégett volna mindkét izzó, de csak 1-2 másodpercre. Vajon melyik relét kéne kicserélni, megkocogtatni, befújni WD40-nel, vagy melyik csatlaozót kéne megmozgatni, stb...?

Köszi,

Csaba

Link to comment
Megosztás:

Az opel gyári riasztóját szerintem ne hasonlítsuk egy profi riasztóhoz. Ismerjük hogyan nyitják ki a G Astrákat, pont ezért nem bíznám rá a gyári kulcsra a riasztó kikapcsolását.

Gyári riasztónál nem sok értelmetlenebb extra van...

De a gyári távirányítóra riasztót rakni talán még ilyen :D

Nem értelek titeket...

Ismétlem, a riasztóm nem gyári (tehát a központi egysége sem az, sőt az érzékelők is mások, és a vezetékelése is teljesen máshogy van), csak a gyári kulcsról működik. Az meg nem tökmindegy hogy milyen gombot kell nyomni a ki/bekapcsolásához? A gyári riasztónak sem a távirányító a gyengéje szvsz... sőt, a tekintetben még jobb is mint sok mai riasztó amit 100m-ről is lehet ki/bekapcsolni, hogy emezt 3m-nél messzebbről nem lehet, így nehezebb ellopni a kulcs jelét.

Link to comment
Megosztás:

A gyári riasztónak sem a távirányító a gyengéje szvsz...

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem de.

Én anno mikor vettem a G-t több hétig bújtam az összes létező autólopás meg biztonsági fórumot/cikkeket, végül nem is tettem riasztót az autóba... az egyetlen aminek értelme van sztem az amit fent írtam, de abból a pénzből inkább több mást ruháztam be.

A 3m vs 100m-hez annyit, hogy a 3m-hez is csak annyi kell hogy ne vegyél észre a földön egy 3x3 cm-es dobozkát valahol az autód körül/szomszéd alatt/szemét között stb. Esetleg valamelyik szomszéd autóban ül a csávó a notebookkal, vagy látszólag mögötted tankol a benzinkúton.

A gyári távnak az a legnagyobb hátránya hogy teljesen dokumentált... ránéznek az autóra és tudják mivel kell készülni. Egy custom ugrókódos riasztó már kicsit jobb a saját kártyájával, ha nincs kimatricázva a típusa, bár túl sok idő nem kell hogy kinyissák a motorteret és elnémítsák. :)

Na nem offolok tovább :D

Link to comment
Megosztás:

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem de.

Én anno mikor vettem a G-t több hétig bújtam az összes létező autólopás meg biztonsági fórumot/cikkeket, végül nem is tettem riasztót az autóba... az egyetlen aminek értelme van sztem az amit fent írtam, de abból a pénzből inkább több mást ruháztam be.

A 3m vs 100m-hez annyit, hogy a 3m-hez is csak annyi kell hogy ne vegyél észre a földön egy 3x3 cm-es dobozkát valahol az autód körül/szomszéd alatt/szemét között stb. Esetleg valamelyik szomszéd autóban ül a csávó a notebookkal, vagy látszólag mögötted tankol a benzinkúton.

A gyári távnak az a legnagyobb hátránya hogy teljesen dokumentált... ránéznek az autóra és tudják mivel kell készülni. Egy custom ugrókódos riasztó már kicsit jobb a saját kártyájával, ha nincs kimatricázva a típusa, bár túl sok idő nem kell hogy kinyissák a motorteret és elnémítsák. :)

Na nem offolok tovább :D

Annak idején én is e miatt döntöttem úgy, hogy semmi értelme a riasztónak. Hány autót láttam már én is elmenni mellettem ordító riasztóval... semmit nem ér, mert senki nem figyel már rá és ha mégis, akkor sem tud mit tenni... én a riasztó árát inkább rejtett kapcsolóra meg UV gravírozásra költöttem. Plusz nem hagyok semmit az utastérben vagy a csomagtartóban. Na ezt utálják a tolvajok, nem is nyúltak még hozzá a 6 év alatt (kopp-kopp-kopp) A kocsi 22 eleme van UV gravírozva, bontottnak nemigen jó, túl nagy meló és drága eltüntetni. Nem lehetetlen, de húzós meló. A rejtett miatt meg viszik a másik hármat az utcából, amiben gyári riasztó, meg immo van csak. A Suzukimat kétszer törték fel, pedig nem gyári, ugró kódos riasztó volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. minden Delphi klímás sorstársnak!

A téma: hogyan cseréljük illetve javítsuk az eltört külső-belső levegő állító lapátot.

Gyorsan hozzáteszem, hogy a legjobb megoldás egy új vagy alig használt darab lenne, de mivel idő és új alkatrész hiányában nem volt más és gyorsabb megoldásom így hétvégén... így maradt ez a házi barkács módszer :) .

Persze ha sikerülne szereznem egy jó lapátot, akkor elraknám jól…és kicserélném ha ez beadja a kulcsot.

Hozzávalók:

-türelem és kitartás

-minden irányban legalább 50 fokban hajlani képes al- és felkarok :D

-5.5 -ös dugókulcs egy kisméretű racsnis hajtókarral és hosszabbító tengellyel

-torx csavarhúzó készlet

-13-as kulcs az ablaktörlő lapátok leszereléséhez

1. a csináld magad -ban van leírva hogyan szereljük le a szélvédő alatti műanyagot, ezt nem részletezem, ahogyan a kesztyűtartó kiszerelését sem.

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/els__l_...ltoltes.hu_.jpg

2. a csavarok kihajtása (ezek fogják többek között a felső részt ahol a lapát van)

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/r_csr_g...ltoltes.hu_.jpg

3. Az állítómotorról a csatlakozó lehúzása, majd az összes csavar kihajtása és a ventilátor félrerakása, hogy a felső részt ki lehessen bújtatni.

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/a_venti...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/sz_tsze...ltoltes.hu_.jpg

4. a lapát lakhelye

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/az__ll_...ltoltes.hu_.jpg

5. a hibás tengely két vége

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/a_hib_s...ltoltes.hu_.jpg

Javítani vagy úgy lehet, hogy a törött alkatrészt gyors-kötözővel és ragasztóval rögzítve visszaszereljük (mint ahogy az egyik képen látszik), vagy amit én csináltam, hogy ne a már „fáradt” műanyagot kínozzam tovább.

Levágtam az ép oldal kilógó részét, majd csináltam egy műa. darabot majd erre rögzítettem a levágott dkarikát, amit a sérült oldalba ragasztottam.

Az ép oldalba lyukat fúrtam, majd kialakítottam a hornyot ami az elfordulás ellen biztosítja a csapot.

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/jav_t_s...ltoltes.hu_.jpg

Remélem hasznotokra válik ez a leírás.

[/q

Sajnos nem tudom megnézni a képeket amit elvileg látnom kellene, esetleg valaki feltudná rakni? Nekem azt írja ki hogy a kép nem látható, próbáltam már több böngészővel is.

Előre is kösz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2003-as G Astra autóm (Z14XE), benzines. A probléma több hete fennáll, hogy 2-esben, és néha 3-ban 1500-2000 fordulat között nincs benne erő, nem gyorsul az autó. Amikor eléri a 2000-es fordulatot megugrik, és tökéletesen megy. Amikor fennáll a probléma a motor hangja is megváltozik. Hidegen és bemelegedve is csinálja, viszont nem mindig, de elég gyakran. 2 szerelőnél is volt már az autó, egyik sem tudta megoldani. Volt benzin szűrő csere, volt diagnosztikán (nem mutatott ki semmit). Már nem tudom hova vigyem, mi lehet a probléma :D .

Valaki adjon valami tippet, hogy mi lehet a baj. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Az opel gyári riasztóját szerintem ne hasonlítsuk egy profi riasztóhoz. Ismerjük hogyan nyitják ki a G Astrákat, pont ezért nem bíznám rá a gyári kulcsra a riasztó kikapcsolását.

Tudtommal, a világ ezen tájára szállítottak ABS nélküli cuccal. Lehet csak nem rakták össze rendesen. Nézd meg EPC-ben, hogy gyárilag van-e benne ABS. Ha ilyen kábellógós dolog van, akkor lehet csak a jeladónál van valami gebasz.

Gyárilag van benn abs.lehet nincs is benn a jeladó,mert ugye a kaszniból jön a kábel a végén dugasszal,de arra nem csatlakozik semmi,csak ugy van,

Link to comment
Megosztás:

Nem értelek titeket...

Ismétlem, a riasztóm nem gyári (tehát a központi egysége sem az, sőt az érzékelők is mások, és a vezetékelése is teljesen máshogy van), csak a gyári kulcsról működik. Az meg nem tökmindegy hogy milyen gombot kell nyomni a ki/bekapcsolásához? A gyári riasztónak sem a távirányító a gyengéje szvsz... sőt, a tekintetben még jobb is mint sok mai riasztó amit 100m-ről is lehet ki/bekapcsolni, hogy emezt 3m-nél messzebbről nem lehet, így nehezebb ellopni a kulcs jelét.

Bátyámnak olyan riasztója van, amihez nem távirányítót kapott, hanem egy kis (2x0,5x0,5 cm) műanyagnak-kinéző vackot, amit a megfelelő irányból és oldalról hozzá kell érintenie a megadott ponthoz (nála a szélvédő bal alsó sarka) és az élesíti ki/be a riasztót. Ugyan ez a kütyü egyben az immó kapcsoló és a motorháztető-riasztó-kiiktatója (csak akkor tudod kinyitni a mocitetőt, ha külön kikapcsolod, mert különben riaszt) is. Természetesen ekkor nem a szélvédőhöz, hanem az utastérben kell a megfelelő helyre a megfelelő pozícióban odarakni x mp-ig.

Elvitte, berakták és a végén odaadták neki a kütyüt, hogy ha el tudja indítani az autót, akkor ingyen volt a szerkezet és a beszerelés. :D

Tehát itt jelet sem lehet nagyon lopni max. azt a vackot, de akkor is tudni kell, hogy hova mennyi ideig rakd.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2003-as G Astra autóm (Z14XE), benzines. A probléma több hete fennáll, hogy 2-esben, és néha 3-ban 1500-2000 fordulat között nincs benne erő, nem gyorsul az autó. Amikor eléri a 2000-es fordulatot megugrik, és tökéletesen megy. Amikor fennáll a probléma a motor hangja is megváltozik. Hidegen és bemelegedve is csinálja, viszont nem mindig, de elég gyakran. 2 szerelőnél is volt már az autó, egyik sem tudta megoldani. Volt benzin szűrő csere, volt diagnosztikán (nem mutatott ki semmit). Már nem tudom hova vigyem, mi lehet a probléma :D .

Valaki adjon valami tippet, hogy mi lehet a baj. Előre is köszönöm!

ha twinportos lenne, azt mondanám hogy az ment tönkre

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2003-as G Astra autóm (Z14XE), benzines. A probléma több hete fennáll, hogy 2-esben, és néha 3-ban 1500-2000 fordulat között nincs benne erő, nem gyorsul az autó. Amikor eléri a 2000-es fordulatot megugrik, és tökéletesen megy. Amikor fennáll a probléma a motor hangja is megváltozik. Hidegen és bemelegedve is csinálja, viszont nem mindig, de elég gyakran. 2 szerelőnél is volt már az autó, egyik sem tudta megoldani. Volt benzin szűrő csere, volt diagnosztikán (nem mutatott ki semmit). Már nem tudom hova vigyem, mi lehet a probléma :D .

Valaki adjon valami tippet, hogy mi lehet a baj. Előre is köszönöm!

A kulcsszó talán kimaradt,mégpedig,hogy milyen a hangja olyankor?

Link to comment
Megosztás:

A kulcsszó talán kimaradt,mégpedig,hogy milyen a hangja olyankor?

Fura röcögő, relés hangot ad ki. Nehéz megfogalmazni. :D

A fordulatszám emelkedik közben, mintha a motor megfelelően forogna, csak nem adna át a nyomatékot...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.