Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

szia a szerelők alapból levették a fém csövet is,így rendesen kilehet pucolni,eleve nem egyenes a cső,elég kacifántos,tisztító spray-vel fújták be,és rongyot húztak keresztül rajta,még az AGR-re is ránéztek,így fizettem 2 órára 4E egyébként így nézett ki a kiszerelt cső http://img440.imageshack.us/i/kartercs.jpg/

Szia!

Ez tényleg baráti ár volt érte.

Ennyiért az enyémet is leszedetném, mert végül is a tökéletes tisztítást így könnyebb elvégezni.

A cső kialakítása és elhelyezése tényleg megnehezíti a tisztítást.

A közelmúltban egy 98-as évjáratú X14Xe motor csövét tisztítottam ki. A tulaj elmondása szerint soha nem

volt még tisztítva a cső. A cső teljes keresztmetszetében fekete, olvadt aszfaltnak megfelelő állagú anyag

volt. Az első 4-5 cm szakaszon kőkemény állapotban. A gumicső idom is szintén tele volt ezzel az anyaggal.

Érdemes lett volna leszedni a szelepfedelet is , mert az is tutit tele volt, de nyomatékkulcs hiányában azt

már nem vállaltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Hatalmas segítségre lenne szükségem! Remélem menni fog. Mentem reggel dolgozni, belekezdtem egy előzésbe, kitettem az irányjelzőt, és lám szépen villogni kezdett felváltva vele együtt a belsőtér lámpám. Azóta önnálló életet él. Akármi lámpát kapcsolok össze vissza villog, vagy egyeltalán nem akar elaludni, akkor sem ha bezárom az ajtót. Kínomba már kihúzkodtam az izzókat. Lehet valami test gond, vagy esetleg a multiméter a biztosítéktáblában? Merre találom a test csomópontokat, ha az lehet? Az ajtókapcsolókat még ma végignézem, de nem hiszem hogy az lenne, mert a (bentmaradtakulcs) sípoló is össze vissza szaggatottan szól.

Mégvalami! Már annyira idegesített, hogy mikor beértem melóba, elkezdtem mozgatni a reléket, meg kihúztam egyet kettőt. Azóta ég a légzsák visszajelzőm. Aztán nem biztos hogy ettől, lehet az a baj ami a másik gondot okozza. Ez elmúlhat, vagy mindenképpen kiüttetni kell....

Remélem tud valaki segíteni....

Link to comment
Megosztás:

Azért ez sem hetvenezer... bár tény hogy az FK nem annyira strapabíró mint mondjuk a Koni...

A strapabírással kapcsolatban egyébként óvatosan fogalmaznék, nekem volt FK futóművem (igaz fix, nem állítható), de semmi bajom nem volt vele, pedig tényleg sokan szidják. Ha óvatosan közlekedsz vele (különös tekintettel a kátyúkra meg a fekvőrendőrökre), akkor szvsz abszolút vállalható, figyelmetlen közlekedéssel tény hogy előbb vége lesz mint mondjuk az előbb említett Koninak.

De sztem ültetéssel evidens az hogy óvatosabban közlekedünk (én a magam részéről még a csatornafedeleket is kerülgettem), aki egy ültetett autóval is ugyanúgy 60-nal akarja abszolválni a kátyúkat, annak szvsz nem való ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez sem hetvenezer... bár tény hogy az FK nem annyira strapabíró mint mondjuk a Koni...

A strapabírással kapcsolatban egyébként óvatosan fogalmaznék, nekem volt FK futóművem (igaz fix, nem állítható), de semmi bajom nem volt vele, pedig tényleg sokan szidják. Ha óvatosan közlekedsz vele (különös tekintettel a kátyúkra meg a fekvőrendőrökre), akkor szvsz abszolút vállalható, figyelmetlen közlekedéssel tény hogy előbb vége lesz mint mondjuk az előbb említett Koninak.

De sztem ültetéssel evidens az hogy óvatosabban közlekedünk (én a magam részéről még a csatornafedeleket is kerülgettem), aki egy ültetett autóval is ugyanúgy 60-nal akarja abszolválni a kátyúkat, annak szvsz nem való ilyesmi.

Ezt a 70K TA-technics futó alternatívájakén linkeltem... Ez közel 200k.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez tényleg baráti ár volt érte.

Ennyiért az enyémet is leszedetném, mert végül is a tökéletes tisztítást így könnyebb elvégezni.

A cső kialakítása és elhelyezése tényleg megnehezíti a tisztítást.

A közelmúltban egy 98-as évjáratú X14Xe motor csövét tisztítottam ki. A tulaj elmondása szerint soha nem

volt még tisztítva a cső. A cső teljes keresztmetszetében fekete, olvadt aszfaltnak megfelelő állagú anyag

volt. Az első 4-5 cm szakaszon kőkemény állapotban. A gumicső idom is szintén tele volt ezzel az anyaggal.

Érdemes lett volna leszedni a szelepfedelet is , mert az is tutit tele volt, de nyomatékkulcs hiányában azt

már nem vállaltam.

Bocsi lemaradtam milyen csőröl van szó ? :)

Link to comment
Megosztás:

Ezekre az utakra leültetni az autót? Ez egy vicc!

Ahol én közlekedek akkora pocfészkek vannak az úton, a disznó belefialna. Ha leültetném mehetnék 2. alapjáraton melózni. Meg hát ugye minek vettem egy zsír verdát, ha nem tudok normálisan közlekedni vele?

:D :D

Hát, ebben van igazság. A magam részéről második, "fehérkesztyűs autónál" tudok a magyar viszonyok között ültetést elképzelni. A napi, szaladgáló üzemben még a gödrökre, padkákra is fokozottabban figyelni, meg kerülgetni... :) . Ma pl. sikerült egy olyan tüzéptelepen járnom, ahol a sárbordák megigazították volna az ültetést, meg a leperesített kerekeket/felnit...

Link to comment
Megosztás:

:D :D

Hát, ebben van igazság. A magam részéről második, "fehérkesztyűs autónál" tudok a magyar viszonyok között ültetést elképzelni. A napi, szaladgáló üzemben még a gödrökre, padkákra is fokozottabban figyelni, meg kerülgetni... :) . Ma pl. sikerült egy olyan tüzéptelepen járnom, ahol a sárbordák megigazították volna az ültetést, meg a leperesített kerekeket/felnit...

Nem kell ehhez kátyú sem. Próbáljatok meg IGO8-al (GPS) elmenni a camponába.. A campona parkolót kell beállítani. Olyan élményben lesz részetek, hogy csak na. Kétszer ért le az alja a kocsinak. Egyszer középen, egyszer pedig az orra, mert egy olyan utcába vitt be, ahonnan csak 45 fokos (de lehet volt az 50-60 is) lejtőn lehetett kijönni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.kellene egy hozzáértőnek a véleménye.a héten volt egy hosszabb utam(Pest-Szombathely)és azt vettem észre az autón,hogy tartós 140-145-ös sebességnél kigyullad a motorhibakód lámpám,visszalassítás után(130-135) elalszik kb 5 mp múlva,de ha ismét 140-hez érve pár mp múlva megint kigyullad,de ami még érdekes 160-nál nem világít,szóvala a lényeg 140-145 nél világit 140 alatt nem és 150 felett sem.valakinek ötlet?????98-as x14xe motorkód

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.