Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Na nálam ez most aktuális éppen. Friss tapasztalat.

Ablaktekerőt leszedni, omega rögzítője van. Kis hangszóró rács alatt 1 csavar. Ajtónyitó alatt 1 csavar. Elektromos ablakemelő helye alatt 1 csavar. Kárpit legalján 1 csavar.

Azt hiszem nincs több. Utána a kárpitot legalulalul magad felé megrántani/húzni. Ha szerencséd van körbe kipattannak a műanyagok. Utána pedig felfelé letolni az egészet az ajtókeretről.

Ennek lehet csavarhúzóval segíteni, van hogy szorul. Ajtónyitó kilincsből majd a bovdent szed ki. És kész is. Elég szar munka.

Kiegészíteném, hogy a műanyagok amiről a kolléga beszél azok rögzítő patentok amik hajlamosak eltörni, így a határozott megrántás helyett én a határozott, de óvatos megrántást javasolnám. :lol: (én ajtózárat cseréltem bal hátul és szerencsém volt..nem tört el 1 sem).

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Előre is bocsi a lerágott csont téma miatt, de (megint-ismét?!) a fényszóró bekapcsolt állapotára figyelmeztető csipogóval kapcsolatban kérdeznék.

- Pontosan hol is található ez a csipogó (biztosítéktábla / műszeregység)?

- Ha nem működik, akkor biztosan tönkrement, esetleg csak az előző tulaj iktatta ki (pl.: biztosítékot kivette)

- Ha tönkrement, akkor cserélhető, vagy más utólagos megoldást kell keresni?

Próbáltam keresni biztosítékkiosztást, de amit találtam (kezelési útmutatók, Így csináld...) azok kétsoros biztosítéktáblára vonatkoztak az én autómban (2000 évj. 1,6 16v Caravan) a biztosítéktábla 5 soros, így nem tudom, hogy a biztosítékok sorszáma ugyan az-e, mint a kétsoros kivitelben.

Segítségeteket köszönöm!

KMiki

Link to comment
Megosztás:

Üdv Fórumlakók!

Tudna valaki segíteni abban, hogy a szellőzés irányváltó (belső vagy külső szellőzés legyen) motor, és ezáltal a hajtott tengely miért megy folyamatosan? Még nem szedtem szét, és mielőtt túl nagy melót vennék a nyakamba, azért érdeklődöm. A tengelyen tört le valami?

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Fórumlakók!

Tudna valaki segíteni abban, hogy a szellőzés irányváltó (belső vagy külső szellőzés legyen) motor, és ezáltal a hajtott tengely miért megy folyamatosan? Még nem szedtem szét, és mielőtt túl nagy melót vennék a nyakamba, azért érdeklődöm. A tengelyen tört le valami?

Köszi a segítséget.

Igen.

Olvasd el a hasznos infókban le van írva ,mit és hogy kell javítani!

Link to comment
Megosztás:

Házilag oldom meg mindenképpen. Arra gondoltam, hogy kiszedem, kiszedem az izzót belőle. És utána a búra részét beáztatom. Valami rongyot begyömöszölök. Aztán a sarkot sziloplaszttal beragasztom. Hátha sikerül.

talált süllyedt. néha úgy kell tenni mint a majom , aki hangyára vadászik . egyszerű és hatásos, csak türelmesen. :D

én fogtam anyám merőkanalának nyelét, rátekertem egy rongyot és bedugtam, a kanalat mozgatva a ronggyal levakartam a retket

miután megáztattam egy kis üvegtisztítóban .

mind a kettőnél elvégeztem eredményesen szárítás hajszárítóval :lol:

volt egy nyaram amikor nem volt rajtuk a gumi és sár meg minden benne landolt gyönyörű volt

kimostam és belevágtam a xenon szettet

ja szerintem könnyebb lekapni a lököst és úgy operálni a lámpákat

egyéni véleményem

Link to comment
Megosztás:

talált süllyedt. néha úgy kell tenni mint a majom , aki hangyára vadászik . egyszerű és hatásos, csak türelmesen. :D

én fogtam anyám merőkanalának nyelét, rátekertem egy rongyot és bedugtam, a kanalat mozgatva a ronggyal levakartam a retket

miután megáztattam egy kis üvegtisztítóban .

mind a kettőnél elvégeztem eredményesen szárítás hajszárítóval :lol:

volt egy nyaram amikor nem volt rajtuk a gumi és sár meg minden benne landolt gyönyörű volt

kimostam és belevágtam a xenon szettet

ja szerintem könnyebb lekapni a lököst és úgy operálni a lámpákat

egyéni véleményem

B) Na, akkor ezt jól kigondoltam! Sajnos a lökhárító most nagyon rögzítve van, mert még az előző tulaj kicsit megigazította és múlt héten stifteltem, csavaroztam, kötegelőztem a helyére. Így a bányászásra készülök.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Előre is bocsi a lerágott csont téma miatt, de (megint-ismét?!) a fényszóró bekapcsolt állapotára figyelmeztető csipogóval kapcsolatban kérdeznék.

- Pontosan hol is található ez a csipogó (biztosítéktábla / műszeregység)?

- Ha nem működik, akkor biztosan tönkrement, esetleg csak az előző tulaj iktatta ki (pl.: biztosítékot kivette)

- Ha tönkrement, akkor cserélhető, vagy más utólagos megoldást kell keresni?

Próbáltam keresni biztosítékkiosztást, de amit találtam (kezelési útmutatók, Így csináld...) azok kétsoros biztosítéktáblára vonatkoztak az én autómban (2000 évj. 1,6 16v Caravan) a biztosítéktábla 5 soros, így nem tudom, hogy a biztosítékok sorszáma ugyan az-e, mint a kétsoros kivitelben.

Segítségeteket köszönöm!

KMiki

nincs neki biztije szerintem

magába a bizti házba van beleszerelve azon belül is a benne lévő fekete agyba nem jut eszembe a neve

ez egy kiszerelhető dobozka sokmindenért felel azt tudom mert már egyszer ki iktattam :lol:

Link to comment
Megosztás:

nincs neki biztije szerintem

magába a bizti házba van beleszerelve azon belül is a benne lévő fekete agyba nem jut eszembe a neve

ez egy kiszerelhető dobozka sokmindenért felel azt tudom mert már egyszer ki iktattam :lol:

Ha jól rémlik,ott van a biztosítékok felett,úgy néz ki mint egy relé.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól rémlik,ott van a biztosítékok felett,úgy néz ki mint egy relé.

Urak!

1000 köszönet gyors válaszotokért!

Próbálok beilleszteni egy képet a biztitáblámról (ebben van az un. multitimer is). Ha megtennétek, hogy egy pillantást vettek rá, hátha feltűnik gyakorlottab szemeteknek a csipogó hiánya...

Az van, hogy szívesen pótolnám, ha lehet, inkább mint utólagosan berakni valami zörejkeltő ketyerét....

ööööööö hogyan is lehet képet beilleszteni?

KMiki

Nos, úgy tűnik nem sikerült a képet csatolnom sebaj, az alábbi linken megtekinthető:

https://picasaweb.google.com/11516043615958...553602109700194

Még 1x köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Urak!

1000 köszönet gyors válaszotokért!

Próbálok beilleszteni egy képet a biztitáblámról (ebben van az un. multitimer is). Ha megtennétek, hogy egy pillantást vettek rá, hátha feltűnik gyakorlottab szemeteknek a csipogó hiánya...

Az van, hogy szívesen pótolnám, ha lehet, inkább mint utólagosan berakni valami zörejkeltő ketyerét....

ööööööö hogyan is lehet képet beilleszteni?

KMiki

pl.képfeltöltés,ott leír mindent. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Urak!

1000 köszönet gyors válaszotokért!

Próbálok beilleszteni egy képet a biztitáblámról (ebben van az un. multitimer is). Ha megtennétek, hogy egy pillantást vettek rá, hátha feltűnik gyakorlottab szemeteknek a csipogó hiánya...

Az van, hogy szívesen pótolnám, ha lehet, inkább mint utólagosan berakni valami zörejkeltő ketyerét....

ööööööö hogyan is lehet képet beilleszteni?

KMiki

Irigylem az elszántságodat. Engem kifejezetten idegesít a csipogó hangja, a pokolba kívánom... Jobban örülnék, ha nem lenne benne. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hányszor lemerülne az aksid?! :D

Nekem se csipog. Tönkrement mikor balról belém gázoltak :S Azt mondta a szaki 20-25ezer lenne egy új. Nem tudom igaz-e, hogy ennyi, de én azt mondtam neki, ennyiért nekem ne csipogjon, ebből új akksit is veszek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hányszor lemerülne az aksid?! :D

Ja, egyébként tényleg megosztó a dolog.... vagy utálják, vagy szeretik (mármint, ha van) de senki sem közömbös iránta :lol:

Részemről tényleg hasznos, hajlamos vagyok rajtahagyni a világítást, főleg nappal (mikor máskor??).

No, asszem itt látható a kép:

https://picasaweb.google.com/11516043615958...553602109700194

Link to comment
Megosztás:

Ja, egyébként tényleg megosztó a dolog.... vagy utálják, vagy szeretik (mármint, ha van) de senki sem közömbös iránta :lol:

Részemről tényleg hasznos, hajlamos vagyok rajtahagyni a világítást, főleg nappal (mikor máskor??).

No, asszem itt látható a kép:

https://picasaweb.google.com/11516043615958...553602109700194

Fordítsd meg! Ott kell lennie a perforált rész mögött.

Link to comment
Megosztás:

Ja, egyébként tényleg megosztó a dolog.... vagy utálják, vagy szeretik (mármint, ha van) de senki sem közömbös iránta :D

Részemről tényleg hasznos, hajlamos vagyok rajtahagyni a világítást, főleg nappal (mikor máskor??).

No, asszem itt látható a kép:

https://picasaweb.google.com/11516043615958...553602109700194

Iránban van alkatrész az Astrához? :lol:

Link to comment
Megosztás:

dadogást nem. legfeljebb sokatfogyasztást., meg motorkontrolt.

Akkor jo... :D Tehat emiatt mar nem fogom hazavagni. Elottem meg 300 km... Az auto ujra mukodokepes, trafocsere megoldotta a problemat. De meg mindig nem ertem, miert nem dobott sarga lampat, ill miert nem sikerult kivillogtatni semmit, meg a 12-t sem... Majd otthon kiolvassuk. De a hangja alapjan a leomlo kornyeken nincs minden rendben... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.