Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Engem konkrétan a "benne hagyott kulcs" jelzés idegesít. Tökre szeretek zenélni mikor takarítom a kocsit de ahhoz (mivel kulcsra van kötve a rádió) ezért be kell csukjam a vezető oldalt. Gondoltam rá hogy kiiktatom csak a világítás jelzés kell!! Azt nem adnám fel semmiképpen sem. Sokszor mentett meg. Csak sajna már párszor majdnem a fordítottjára is elsült, mert mikor kiszálltam haverhoz de úgy hogy a kocsi mellet dumáltam, a kulcs benne maradt és ugye azt jelezte. Közbe a világítás meg rajta volt. Hála havernak szólt hogy "sok lesz a villanyszámla" erre gyorsan kikapcsoltam.

Link to comment
Megosztás:

Akkor jo... :D Az auto ujra mukodokepes, trafocsere megoldotta a problemat. De meg mindig nem ertem, miert nem dobott sarga lampat, ill miert nem sikerult kivillogtatni semmit, meg a 12-t sem... Majd otthon kiolvassuk. De a hangja alapjan a leomlo kornyeken nincs minden rendben... :lol:

Lehet tényleg megmachinálták az égőjét/led!

Örülök,hogy rendbe jött a sas!

Link to comment
Megosztás:

Engem konkrétan a "benne hagyott kulcs" jelzés idegesít. Tökre szeretek zenélni mikor takarítom a kocsit de ahhoz (mivel kulcsra van kötve a rádió) ezért be kell csukjam a vezető oldalt. Gondoltam rá hogy kiiktatom csak a világítás jelzés kell!! Azt nem adnám fel semmiképpen sem. Sokszor mentett meg. Csak sajna már párszor majdnem a fordítottjára is elsült, mert mikor kiszálltam haverhoz de úgy hogy a kocsi mellet dumáltam, a kulcs benne maradt és ugye azt jelezte. Közbe a világítás meg rajta volt. Hála havernak szólt hogy "sok lesz a villanyszámla" erre gyorsan kikapcsoltam.

Ezért jó a gyári rádió,avval ezt meg tudod csinálni,vagy még egy két blauval :lol:

Link to comment
Megosztás:

Engem konkrétan a "benne hagyott kulcs" jelzés idegesít. Tökre szeretek zenélni mikor takarítom a kocsit de ahhoz (mivel kulcsra van kötve a rádió) ezért be kell csukjam a vezető oldalt. Gondoltam rá hogy kiiktatom csak a világítás jelzés kell!! Azt nem adnám fel semmiképpen sem. Sokszor mentett meg. Csak sajna már párszor majdnem a fordítottjára is elsült, mert mikor kiszálltam haverhoz de úgy hogy a kocsi mellet dumáltam, a kulcs benne maradt és ugye azt jelezte. Közbe a világítás meg rajta volt. Hála havernak szólt hogy "sok lesz a villanyszámla" erre gyorsan kikapcsoltam.

1., Nyomd a poti gombot és kulcs nélkül is bekapcsol, majd kb. 20-25 perc múlva kikapcs

2., A benne hagyott kulcsnak és az égve maradt világításnak jól megkülönböztethető a csipogása

Link to comment
Megosztás:

Igen megkülönböztethető de ha benne van a kulcs akkor mindaddig azt jelzi amíg ki nem veszed. Csak kulcskivétel után kezdi jelezni a bekapcsolva felejtett világítást, más hangon. Ezért írtam a fentebbi szitut. Amúgy nem gyári rádió van utólagos JVC.

Link to comment
Megosztás:

Na nálam ez most aktuális éppen. Friss tapasztalat.

Ablaktekerőt leszedni, omega rögzítője van. Kis hangszóró rács alatt 1 csavar. Ajtónyitó alatt 1 csavar. Elektromos ablakemelő helye alatt 1 csavar. Kárpit legalján 1 csavar.

Azt hiszem nincs több. Utána a kárpitot legalulalul magad felé megrántani/húzni. Ha szerencséd van körbe kipattannak a műanyagok. Utána pedig felfelé letolni az egészet az ajtókeretről.

Ennek lehet csavarhúzóval segíteni, van hogy szorul. Ajtónyitó kilincsből majd a bovdent szed ki. És kész is. Elég szar munka.

Szerk.: ha csak az alsó hangszóróhoz akarsz hozzáférni, akkor ne told le felfelé a kárpitot. A kipattintásnál állj meg. Elég lesz az is. Könnyebb visszatenni.

Köszönöm a választ. Ma délelőtt nekiesek és megpróbálkozom vele...

Link to comment
Megosztás:

Iránban van alkatrész az Astrához? :lol:

Őszintén megmondom, nem kérdeztem utána, bár már egy Corsát láttam....

A helyiek sokkal inkább Peugeot pártiak, abból is egy igen furcsa, hátsókerék meghajtású és lemezrugós hátsó hidas 405-ös, (de ugyanez P. ROA ill. PARS (Pars= perzsa) néven fut) és töménytelen, licencben gyártott KIA RIO-t hajtanak ( ez itt SAIPA SABA néven fut). Van még továbbá saját márka is: IRAN KHODRO (KHODRO=kocsi) ennnek újabb modelje ami kicsit egy régebbi Audira hajaz, továbbá egy elég erősen Volga érzést keltő régebbi modell is, aminek a nevét sajna nem tudom.

Teherauótkból meg maga az old timer kánaán, olyan öreg MB 1928-ok, ZIL-ek és GAZ-ok szaladgálnak, hogy bármelyik filmes megirígyelné...

Persze, azért nem minden a régi vasakról szól, gyártanak újabb Peugeot-ok is (206 ill. a 406-nak valami verzióját), de pl. a nálunk Dacia Logan néven ismert vas itt Renault Tordan 90-ként ismert.

És azért itt is vannak drága autók. De az meg kit érdekel??!!

Link to comment
Megosztás:

Fordítsd meg! Ott kell lennie a perforált rész mögött.

Üdv Zachi!

Sajna még legalább két hét, mire újra a vas közelében leszek, de akkor mindenképpen alaposan megvizuálom. Amikor a képet készítettem, ugyan forgattam mint majom a zsebórát, de azóta eltelt némi idő, szóval nem igazán van előttem hogy is néz ki a hátoldala. Ha esetleg le tudod írni mit is keressek (szín, forma, méret, esetleg kép...) akkor biztosan rákakadok (már ha nem lett kiemelve). Egyébként ez a csipogó kivehető, úgy mint egy relé, vagy bele van építve a multitimerbe? Ha esetleg bontovicsban járok hátha találok egyet.

(Próbáltam képeket keresni a neten, de mivel az astraownersclub.co.uk tiltott gyümölcs ebben a nemannyiradeokratikus iszlám országban, elég nehéz hozzájutni bármi használhatóhoz ez ügyben :lol: ).

KMiki

Link to comment
Megosztás:

Üdv Zachi!

Sajna még legalább két hét, mire újra a vas közelében leszek, de akkor mindenképpen alaposan megvizuálom. Amikor a képet készítettem, ugyan forgattam mint majom a zsebórát, de azóta eltelt némi idő, szóval nem igazán van előttem hogy is néz ki a hátoldala. Ha esetleg le tudod írni mit is keressek (szín, forma, méret, esetleg kép...) akkor biztosan rákakadok (már ha nem lett kiemelve). Egyébként ez a csipogó kivehető, úgy mint egy relé, vagy bele van építve a multitimerbe? Ha esetleg bontovicsban járok hátha találok egyet.

(Próbáltam képeket keresni a neten, de mivel az astraownersclub.co.uk tiltott gyümölcs ebben a nemannyiradeokratikus iszlám országban, elég nehéz hozzájutni bármi használhatóhoz ez ügyben :lol: ).

KMiki

Próbáltam annyira kinagyítani a képet amennyire lehet. Nekem úgy tűnik, hogy a perforáció mögött a csipogó látszik. Emlékezetem szerint csak egy kis hangszóró (hacsak nem keverem valami mással) és maga a biztitábla lyuggatott alaplapja a hangszórórács.

Link to comment
Megosztás:

Van a blokk alján,az olaj dekni felett egy érzékelő.Gondolom az a szintjelző.Na,ott csöpög az olaj.Mi kell oda,tömítés,vagy egy új szintjelző?

ez engem is érdekelne, hasonló a problem

bár igazság szerint nagyon nem foglalkoztatott a dolog, mert a periódus alatt az az utántöltött 6 deci nem tesz tönkre :lol:

motorja meg amúgy is patent

Link to comment
Megosztás:

hy all

ma hengerfejes lett a verda :lol:

tűnetek figyeltem mer kezdett fogyni a kiegyenkitöböl a viz,mondom hátha elengedi valaho :Pl füttöradiátor +meg az összes csö de semmi!!! a hüttöviz sem olajos!de a kipufogobol észrevettem hogy olyan nem a megszokott károsanyag jön ki hanem párás gőzfelhö,no meg most kezd az olajom is vaniliafagyi szinü lenni!!jo hogy most volt nagyszevizen vezérlés meg olaj+rozsaszin fagyállo meg ilyesmi cserélve 1 honapja !! EZT BESZOPTAM!! :D

remélem más nem jár igy .kedden viszem szerelöhöz remélem nem leszz egy vagyon :D

B)

Link to comment
Megosztás:

hy all

ma hengerfejes lett a verda :lol:

tűnetek figyeltem mer kezdett fogyni a kiegyenkitöböl a viz,mondom hátha elengedi valaho :Pl füttöradiátor +meg az összes csö de semmi!!! a hüttöviz sem olajos!de a kipufogobol észrevettem hogy olyan nem a megszokott károsanyag jön ki hanem párás gőzfelhö,no meg most kezd az olajom is vaniliafagyi szinü lenni!!jo hogy most volt nagyszevizen vezérlés meg olaj+rozsaszin fagyállo meg ilyesmi cserélve 1 honapja !! EZT BESZOPTAM!! :D

remélem más nem jár igy .kedden viszem szerelöhöz remélem nem leszz egy vagyon :D

B)

Mennyire fogyott a víz?

Link to comment
Megosztás:

hy all

ma hengerfejes lett a verda :lol:

tűnetek figyeltem mer kezdett fogyni a kiegyenkitöböl a viz,mondom hátha elengedi valaho :Pl füttöradiátor +meg az összes csö de semmi!!! a hüttöviz sem olajos!de a kipufogobol észrevettem hogy olyan nem a megszokott károsanyag jön ki hanem párás gőzfelhö,no meg most kezd az olajom is vaniliafagyi szinü lenni!!jo hogy most volt nagyszevizen vezérlés meg olaj+rozsaszin fagyállo meg ilyesmi cserélve 1 honapja !! EZT BESZOPTAM!! :D

remélem más nem jár igy .kedden viszem szerelöhöz remélem nem leszz egy vagyon :D

B)

Egyszer nekem is eltűnt a víz. Utánatöltöttem és azóta semmi fogyás.Kopp-kopp-kopp.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.