Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az 1. képen látható műa. bilincsnek mi a szakszerű,pontos neve- esetleg cikkszáma?Nekem

(-2. kép- ) ez hiányzik és a gumicsövet nem tartja semmi.Kapható -e egyáltalán ilyen külön?

Köszönöm szépen!

wvkvcapjuvesaz69d76g.png

9x9izylbt0vg17j3omtt.png

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az 1. képen látható műa. bilincsnek mi a szakszerű,pontos neve- esetleg cikkszáma?Nekem

(-2. kép- ) ez hiányzik és a gumicsövet nem tartja semmi.Kapható -e egyáltalán ilyen külön?

Köszönöm szépen!

%7Boption%7Dhttp://kepkezelo.com/images/wvkvcapjuvesaz69d76g.png

%7Boption%7Dhttp://kepkezelo.com/images/9x9izylbt0vg17j3omtt.png

ÚÚÚÚ, b.@zzz,honnan vannak ilyen jó képeid?X16XEL-ről nincs??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gondom az, hogy nem működik a klímám (Z14XE). Hiába kapcsolom be, nem hűt semmit. Esélyes hogy elillant a gáz? Honnan tudom megállapítani, hogy mi baja van? Előre is köszönöm mindenkinek!

Sajátkezűleg nem sok mindent tehetsz. Max átnézed a kábelcsatlakozókat, biztiket. El kell vinni klímáshoz. B) Nekem szezon előtt szinte mindig tölteni kellett rá eddig. Aztán a nyarat már kibírta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hatha tud valakit otletet a problemam megoldasahoz. Astra G 1.4-es 16v, 150 ezer km. Ha hidegen indul a motor, nehany perc mulva veletlenszeruen egy vagy 2 hengeren "elmegy" a gyujtas, elmegy a motornak az ereje, remeg az auto, bejon a sarga motorvisszajelzo lampa. A gyujtast onnan tudom, hogy kiolvastak a hibat. Ha nyomom a gazt villog, ha nem nyomom, akkor csak folyamatosan vilagit a sarga motor lampa. Ha leallitom, majd ujrainditom a motort, ismet hibatlanul mukodik es huz is az auto, bar a lampa folyamatosan vilagit tovabb. A hiba (remeges, ereje elmegy) nem jon elo egeszen addig, amig ujra le nem hul a motor es hidegen nem indulok ismet, tehat kell neki vagy 8 ora minimum. Ha hidegen indul a motor, kezdodik elolrol. 5-10 perc elteltevel motor raz, sarga lampa villog. Ujraindit... semmi baja aznap mar... ha nem all sokat az auto. Vannak olyan idoszakok, amikor nem jon a hiba 2-3 napig, ilyenkor a sarga motor lampa is magatol egyszercsak eltunik (kitorlodik a hiba?). Ezt mar 1 eve jatsza az auto, eddig nem jottek ra miert. A motor a koranak megfelelo, de hibatlan allapotban van, kimelve volt. Kompressziot is neztek, hibatlan. Gyujtastrafo es gyertyak cserelve. Injektorok megtisztitva es hibatlanok. EGR, lambda szonda jo. Mi okozhatja ezt? Barmilyen otlet johet. Koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hatha tud valakit otletet a problemam megoldasahoz. Astra G 1.4-es 16v, 150 ezer km. Ha hidegen indul a motor, nehany perc mulva veletlenszeruen egy vagy 2 hengeren "elmegy" a gyujtas, elmegy a motornak az ereje, remeg az auto, bejon a sarga motorvisszajelzo lampa. A gyujtast onnan tudom, hogy kiolvastak a hibat. Ha nyomom a gazt villog, ha nem nyomom, akkor csak folyamatosan vilagit a sarga motor lampa. Ha leallitom, majd ujrainditom a motort, ismet hibatlanul mukodik es huz is az auto, bar a lampa folyamatosan vilagit tovabb. A hiba (remeges, ereje elmegy) nem jon elo egeszen addig, amig ujra le nem hul a motor es hidegen nem indulok ismet, tehat kell neki vagy 8 ora minimum. Ha hidegen indul a motor, kezdodik elolrol. 5-10 perc elteltevel motor raz, sarga lampa villog. Ujraindit... semmi baja aznap mar... ha nem all sokat az auto. Vannak olyan idoszakok, amikor nem jon a hiba 2-3 napig, ilyenkor a sarga motor lampa is magatol egyszercsak eltunik (kitorlodik a hiba?). Ezt mar 1 eve jatsza az auto, eddig nem jottek ra miert. A motor a koranak megfelelo, de hibatlan allapotban van, kimelve volt. Kompressziot is neztek, hibatlan. Gyujtastrafo es gyertyak cserelve. Injektorok megtisztitva es hibatlanok. EGR, lambda szonda jo. Mi okozhatja ezt? Barmilyen otlet johet. Koszonom!

És mit villog az a szegény autó?Kiolvastátok?

Link to comment
Megosztás:

hát igen, vagyis az EPC-n nem találtam semmilyen cseréhető alkatrészt ami hasonlitana az elmondottakra.....

ezért érdekelne, hogy én vagyok a béna vagy nemnagyon....

Hello. Ma beszéltem a szerelővel és még emlékszik a hibára.Az alkatrész neve üzemanyag visszavezető szelep a benzinpumpán található.A cikkszámot nem volt ideje kikeresni,de igéretet kaptam...

Annó, mikor kicserélte és megmutatta nem hittem,hogy ez a hiba okozója.Mi köze lehet egy túlnyomásra érzékeny szelepnek a tank szellőztetéséhez? Logika nincs az egészben,de a hiba azóta nem jelentkezett.2008 óta követem a forumot, és csak most regisztráltam, amikor is baltamas írását olvastam.Remélem segítettem.

Link to comment
Megosztás:

Hello. Ma beszéltem a szerelővel és még emlékszik a hibára.Az alkatrész neve üzemanyag visszavezető szelep a benzinpumpán található.A cikkszámot nem volt ideje kikeresni,de igéretet kaptam...

Annó, mikor kicserélte és megmutatta nem hittem,hogy ez a hiba okozója.Mi köze lehet egy túlnyomásra érzékeny szelepnek a tank szellőztetéséhez? Logika nincs az egészben,de a hiba azóta nem jelentkezett.2008 óta követem a forumot, és csak most regisztráltam, amikor is baltamas írását olvastam.Remélem segítettem.

köszönöm, segitesz sokat.

az a helyzet, hogy jelenleg nem rendelhető semmi ami az AC pumpához tartozik.... csak kompletten....

na majd ha nem felejtem el akkor teszek be képeket az alkatrészekről....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hatha tud valakit otletet a problemam megoldasahoz. Astra G 1.4-es 16v, 150 ezer km. Ha hidegen indul a motor, nehany perc mulva veletlenszeruen egy vagy 2 hengeren "elmegy" a gyujtas, elmegy a motornak az ereje, remeg az auto, bejon a sarga motorvisszajelzo lampa. A gyujtast onnan tudom, hogy kiolvastak a hibat. Ha nyomom a gazt villog, ha nem nyomom, akkor csak folyamatosan vilagit a sarga motor lampa. Ha leallitom, majd ujrainditom a motort, ismet hibatlanul mukodik es huz is az auto, bar a lampa folyamatosan vilagit tovabb. A hiba (remeges, ereje elmegy) nem jon elo egeszen addig, amig ujra le nem hul a motor es hidegen nem indulok ismet, tehat kell neki vagy 8 ora minimum. Ha hidegen indul a motor, kezdodik elolrol. 5-10 perc elteltevel motor raz, sarga lampa villog. Ujraindit... semmi baja aznap mar... ha nem all sokat az auto. Vannak olyan idoszakok, amikor nem jon a hiba 2-3 napig, ilyenkor a sarga motor lampa is magatol egyszercsak eltunik (kitorlodik a hiba?). Ezt mar 1 eve jatsza az auto, eddig nem jottek ra miert. A motor a koranak megfelelo, de hibatlan allapotban van, kimelve volt. Kompressziot is neztek, hibatlan. Gyujtastrafo es gyertyak cserelve. Injektorok megtisztitva es hibatlanok. EGR, lambda szonda jo. Mi okozhatja ezt? Barmilyen otlet johet. Koszonom!

Azt hiszem szelep-szorulásod/beégésed van. Nálam ugyanez volt, ugyanezek lettek cserélve/tisztítva, de csak pénzkidobás volt; hidegen jó egy darabig, aztán 50km/h fölött henger leáll, dübörög a vas. Végül leszedtük a hengerfejet, és láááám...1.hengernél 2auspuff-szelep a rárakódott koromtól nem tudott lezárni, ez volt "csak" a bibi. Én nem várnék vele tovább a helyedben, hengerfej le és máris látszik ha ez a baj. Ez a "kímélve volt" nálad ugye nem azt jelenti hogy alacsony fordulattal "kímélted"? B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SZerintetek mit tegyek a kocsiba 10w40 vagy 5w40 olajat (castrol magnatec) x16xel?

Apa kezdőőődiiik.... B)

A CM nem opel által jóváhagyott olaj.

Mellesleg nekem is az van benne és bevált. :D

Milyen idős a kocsid? Eszi az 5w40-et?

Link to comment
Megosztás:

Apa kezdőőődiiik.... B)

A CM nem opel által jóváhagyott olaj.

Mellesleg nekem is az van benne és bevált. :D

Milyen idős a kocsid? Eszi az 5w40-et?

Most mi ez az apa kezdődik? Csak tanácsot szeretnék kérni!! Eddig 10w40 volt benne de eléggé eszi azért gondoltam hogy 5w40 mert az full szintetikus, hátha..... 11év 180000km

Amúgy nem GM-et akartál írni?????

Link to comment
Megosztás:

10W40 a jobbikból!

A tied mennyit fogyaszt?

A jobbik alatt mit értesz? Nálam az 5w40 a jobb mert az fullszintetikus (szerelő is ezt ajánlotta) a 10w40 csak félszintetikus. Vagy te az edge-re gondoltál? Olajból és benziből is elég sokat!!! B) De olajból a szelepszárszimering miatt!

Link to comment
Megosztás:

A jobbik alatt mit értesz? Nálam az 5w40 a jobb mert az fullszintetikus (szerelő is ezt ajánlotta) a 10w40 csak félszintetikus. Vagy te az edge-re gondoltál? Olajból és benziből is elég sokat!!! B) De olajból a szelepszárszimering miatt!

Ezt nem akarod kijavítani? Mert utána valószínűleg nem fogyasztana olajat... (annyit :D)

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem akarod kijavítani? Mert utána valószínűleg nem fogyasztana olajat... (annyit B))

Természetesen de csak hát kuplungot kéne cserélnem meg olajat, meg lengéscsillapítókat meg hátsó féket, meg...... és inkább majd 1xre mindent, mert akkor csak egyszer van munkadíj!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.