Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én nem vagyok autószerelő, de szerintem ha ABS-es a verda, akkor a kerékcsapágy tönkremenetele előtt jelezne az ABS..

Hali! Ne haragudj hogy ezt írom de ez nagyon nem így van. Ha a kerékcsapágy tönkre megy mert mondjuk széthullik a golyókoszrú vagy megkopik annyira hogy már hangja van attól simán szóllhat, de ettől még az indukciós hurok meg az állandó mágnes ami elfordul a hurok körül még teszi a dolgát. Én megmondom őszintém még nem halltottam olyanról hogy ha a kerékcsapágy megszóllalt akkor az ABS bejelzett. Ellenben abban igazad van hogy az opeléknél gyakoribb a kerékagy azon meghibásodása miszerint megszakad az ABS jeladó tekercse.

Link to comment
Megosztás:

Én nem vagyok autószerelő, de szerintem ha ABS-es a verda, akkor a kerékcsapágy tönkremenetele előtt jelezne az ABS..

Hali! Ne haragudj hogy ezt írom de ez nagyon nem így van. Ha a kerékcsapágy tönkre megy mert mondjuk széthullik a golyókoszrú vagy megkopik annyira hogy már hangja van attól simán szóllhat, de ettől még az indukciós hurok meg az állandó mágnes ami elfordul a hurok körül még teszi a dolgát. Én megmondom őszintém még nem halltottam olyanról hogy ha a kerékcsapágy megszóllalt akkor az ABS bejelzett. Ellenben abban igazad van hogy az opeléknél gyakoribb a kerékagy azon meghibásodása miszerint megszakad az ABS jeladó tekercse.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ne haragudj hogy ezt írom de ez nagyon nem így van. Ha a kerékcsapágy tönkre megy mert mondjuk széthullik a golyókoszrú vagy megkopik annyira hogy már hangja van attól simán szóllhat, de ettől még az indukciós hurok meg az állandó mágnes ami elfordul a hurok körül még teszi a dolgát. Én megmondom őszintém még nem halltottam olyanról hogy ha a kerékcsapágy megszóllalt akkor az ABS bejelzett. Ellenben abban igazad van hogy az opeléknél gyakoribb a kerékagy azon meghibásodása miszerint megszakad az ABS jeladó tekercse.

Egyetértek, jobb hátsó csapágyat kellett cserélnem padkázás miatt, olyan hangja volt, mint a traktor, de az ABS jeladónak semmi baja nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

5 éves lett az autóm (Astra Classic 2, Z16XEP), és az eddig csak ritkán előforduló betegsége krónikussá vált.

0303 hibakód, aminek a márkaszervíz szerint egy óvatos trafócsere lesz a vége 70.000 Ft-ért.

Persze nem a hibakód a betegség, hanem a hidegben, alacsony fordulaton rángatás, ami 3 nap után előhozta a hibakódot is (motorjelzéssel), amit kivillogtattam.

Gondoltam futok egy kört itt is, eddig elég jó tippeket kaptam tőletek, milyen alternatív megoldások jöhetnek szóba:

1. bontós cuccok megvétele: jó e a twinport nélküli astrák trafója? és a vauxhalloké?

2. Lehet e valahol javíttatni ezeket, nem pedig egyben cserélni?

Használhatom addig az autót, amíg így zötyög? Nyilván kimélő módban.

Csalán

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

5 éves lett az autóm (Astra Classic 2, Z16XEP), és az eddig csak ritkán előforduló betegsége krónikussá vált.

0303 hibakód, aminek a márkaszervíz szerint egy óvatos trafócsere lesz a vége 70.000 Ft-ért.

Persze nem a hibakód a betegség, hanem a hidegben, alacsony fordulaton rángatás, ami 3 nap után előhozta a hibakódot is (motorjelzéssel), amit kivillogtattam.

Gondoltam futok egy kört itt is, eddig elég jó tippeket kaptam tőletek, milyen alternatív megoldások jöhetnek szóba:

1. bontós cuccok megvétele: jó e a twinport nélküli astrák trafója? és a vauxhalloké?

2. Lehet e valahol javíttatni ezeket, nem pedig egyben cserélni?

Használhatom addig az autót, amíg így zötyög? Nyilván kimélő módban.

Csalán

Szia,

Első körben végezz rajta mindenféle tisztító munkákat: gyertyacsere/pucolás, folyószelepház pucolás, majd fagyizás, ha megy mind a 4 henger melegen, valami jobb fajta benzinnel. Ha ezek után sem múlik el, na akkor lehet gondolkozni a többtízezres trafócserében. Ha trafócsere, akkor meg csak gyárit érdemes, sokan megszívták már az utángyártottakkal. Bontottat ilyenből nem jó venni, mert sarokgaranciás... Mielőtt megveszed, szerezz valahonnan egyet kipróbálni, hogy valóban trafóhiba e...

Link to comment
Megosztás:

Én nem vagyok autószerelő, de szerintem ha ABS-es a verda, akkor a kerékcsapágy tönkremenetele előtt jelezne az ABS, mivel a jeladó a csapágyra van szerelve. Nem is hallottam még tönkrement kerékcsapágyról. A kerékagyakat mindig a jeladó hibája miatt szoktuk cserélni.

Próbáld ki a gépet egy másik garnitúra kerékkel (kölcsön), mielőtt nagyobb összeget adnál ki, lehet feleslegesen.

Egyébként abban lehet hogy igazad lesz hogy nem csapágy hanem a gumi lesz a ludas.Mivel 1 évet állt az autó kint a szabadban,nyilván a gumik le voltak eresztve

Ma felemelték és semmi jelét nem adta annak hogy csapágyas lenne.Fel kell rakni a téligumi garniturát és ki fog derülni hogy halljuk-e továbbra is a hangot.

Ha igen akkor lehetünk benne biztosak hogy csapágyas

Addig meg hallgatom ezt a nyomorult surrogást ;)

de legalább nem vittek bele azonnal egy költséges csapágycserébe a szerelők.ez pozitívumnak számít ;)

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ne haragudj hogy ezt írom de ez nagyon nem így van. Ha a kerékcsapágy tönkre megy mert mondjuk széthullik a golyókoszrú vagy megkopik annyira hogy már hangja van attól simán szóllhat, de ettől még az indukciós hurok meg az állandó mágnes ami elfordul a hurok körül még teszi a dolgát. Én megmondom őszintém még nem halltottam olyanról hogy ha a kerékcsapágy megszóllalt akkor az ABS bejelzett. Ellenben abban igazad van hogy az opeléknél gyakoribb a kerékagy azon meghibásodása miszerint megszakad az ABS jeladó tekercse.

Már hogy a fenébe haragudnék!

Mondom nem vagyok autószerelő. Csak egy kósza gondolat volt, meg egy csekélyke tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

5 éves lett az autóm (Astra Classic 2, Z16XEP), és az eddig csak ritkán előforduló betegsége krónikussá vált.

0303 hibakód, aminek a márkaszervíz szerint egy óvatos trafócsere lesz a vége 70.000 Ft-ért.

Persze nem a hibakód a betegség, hanem a hidegben, alacsony fordulaton rángatás, ami 3 nap után előhozta a hibakódot is (motorjelzéssel), amit kivillogtattam.

Gondoltam futok egy kört itt is, eddig elég jó tippeket kaptam tőletek, milyen alternatív megoldások jöhetnek szóba:

1. bontós cuccok megvétele: jó e a twinport nélküli astrák trafója? és a vauxhalloké?

2. Lehet e valahol javíttatni ezeket, nem pedig egyben cserélni?

Használhatom addig az autót, amíg így zötyög? Nyilván kimélő módban.

Csalán

Barna tökéletesen leírta a teendőket. A márkaszervizek általában "elegánsan" elsiklanak az ilyen egyszerű és olcsó hibakeresés felett. Ettől függetlenül persze lehet, hogy tényleg letérdel(t) a trafósorod, de mindenképpen játszd ezt végig, egy pucolás utáni fagyizás csodákra lehet képes.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Sajnos a hidegebb időjárás nekem is előhozta a problémákat a verdámon. közel 7 éves Z14XE Caravan.

1. Jobbkanyarban (de csak jobban) egy gyenge cincogás hallatszik a bal első kerék felől. Nem igazán érzem sebességfüggőnek, mert nagyobb sebességnél egyszerűen nem hallatszik. Olvastam valahol, hogy ez lehet szilent is, de az nem kopogás inkább? Vélemény?

2. Rettenetesen párásodik a verda. Próbálgattam a belsőlevegő keringetést kapcsolni, de úgy néz ki, hogy nem működik és belső keringetés állásban maradt. A kapcsolón a LED világít amikor kell, de se nem zümmög se relékattanást nem hallok és a levegő intenzitása sem változik. Szerintetek ez elektromos vagy mechanikus hiba? Egy másik topicban azt olvsatam, hogy törés esetén folyamatosan zümmög, de mivel ez akár már régebben is eltörhetett, csak eddig nem vettem észre, mert nem volt hideg az idő, a motor akár már le is éghetett a folyamatos forgástól és most hiába várom a zümmögést...

Mit gondoltok ezekről? Minden megnyilvánulást előre is köszönök!

Link to comment
Megosztás:

Szia Nagy csend kell,hogy meghalld a motor hangját,amikor ráadod a gyújtást,akkor kell hallanod a kesztyűtattó mögül,és ha bekapcsolod a belső levegőkeringetést,megváltozik a hang.Persze ez csak akkor van így hogyha a motor működik,és el van törve a,lapát.Ha semmit nem hallasz,akkor lehet hogy már le van húzva a csatlakozó,a motorról.A párásodás oka lehet még az elhasználódott,pollenszűrő,állítólag évente érdemes cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Meg volt a 4+ szervizelés 42283ft és kiderült,hogy tényleg a vízpumpa hangja az amit a múltkor már kérdeztem tőletek, 23000km-nél megadta magát mivel az autó 3 éves múlt így az anyag ár és a munkadíj 30%-át kell majd fizetnem ami kb. 18000ft, és két év garanciát vállalnak rá. Ha náluk csináltatom olcsóbban jövök ki mintha megvenném és valahol maszekban csináltatnám, mert az SKF szivattyú 25000ft+ a munkadíj és nincs garancia. Úgy,hogy jó hogy ennyivel megúszom. ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként abban lehet hogy igazad lesz hogy nem csapágy hanem a gumi lesz a ludas.Mivel 1 évet állt az autó kint a szabadban,nyilván a gumik le voltak eresztve

Ma felemelték és semmi jelét nem adta annak hogy csapágyas lenne.Fel kell rakni a téligumi garniturát és ki fog derülni hogy halljuk-e továbbra is a hangot.

Ha igen akkor lehetünk benne biztosak hogy csapágyas

Addig meg hallgatom ezt a nyomorult surrogást ;)

de legalább nem vittek bele azonnal egy költséges csapágycserébe a szerelők.ez pozitívumnak számít ;)

Hsz:#23020

"Szia! Laikus vagyok, de az ütemes, dobogó hang szerintem nem kerékcsapágy lesz. Mintha írtad volna, hogy sokáig nem használták a kocsit, mielőtt megvetted. Nos, ez nem tesz jót az abroncsoknak, szvsz. először ebbe az irányba kellene elindulnod."

Kb. ugyan ezt írtam neked, csak lehet, hogy elsiklottál felette... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Nagy csend kell,hogy meghalld a motor hangját,amikor ráadod a gyújtást,akkor kell hallanod a kesztyűtattó mögül,és ha bekapcsolod a belső levegőkeringetést,megváltozik a hang.Persze ez csak akkor van így hogyha a motor működik,és el van törve a,lapát.Ha semmit nem hallasz,akkor lehet hogy már le van húzva a csatlakozó,a motorról.A párásodás oka lehet még az elhasználódott,pollenszűrő,állítólag évente érdemes cserélni.

Üdv!

Igen, szoktam hallani, de most nem hallom. Ezért aggódom, hogy vége a motornak. A csatlakozó biztos nincs lehúzva, mert senki nem nyúlt még az autóhoz. Majd most lesz :-)

Link to comment
Megosztás:

Az 1-esre nem tudok semmit.

A 2-esnél, derítsd ki, hogy BEHR, agy Delphi. A delphinek szokott eltörni a lapátja.

De mind a kettőnek, a motorja szokott megmakkanni. Állandóan feszültség van rajta.

Bővebben:BEHR

Delphi

Üdv!

Kösz a linkeket, most eléggé elrettentem... :-)

Nem tudjátok, mennyibe kerül (nagyságrendileg elég) egy gyári új egység?

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek légyszíves!

Ma menet közben kigyulladt a töltésjelző lámpa és elment a kormányszervó is. Alig tudtam hazajönni. Régebben már olvastam ilyen jellegű hibáról másnál is, de most nem találom. Mi lehet a hiba, generátor vagy akksi? Mondjuk az akksi még a gyári ami benne van. 8 éves, megérett a cserére, de nem tudom okozhat-e ilyen hibajelenséget? Az még hozzátartozik a dologhoz, hogy mostanában reggelente indításnál a benzinmutató és a fordulatszámmérő visszaesett a nulla szintre, majd beindulás után a normális értékeket mutatták.

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek légyszíves!

Ma menet közben kigyulladt a töltésjelző lámpa és elment a kormányszervó is. Alig tudtam hazajönni. Régebben már olvastam ilyen jellegű hibáról másnál is, de most nem találom. Mi lehet a hiba, generátor vagy akksi? Mondjuk az akksi még a gyári ami benne van. 8 éves, megérett a cserére, de nem tudom okozhat-e ilyen hibajelenséget? Az még hozzátartozik a dologhoz, hogy mostanában reggelente indításnál a benzinmutató és a fordulatszámmérő visszaesett a nulla szintre, majd beindulás után a normális értékeket mutatták.

Üdv!

Szerintem nem akksi, mert az menet közben ilyent nem nagyon csinál. Én inkább generátor vonalon indulnék el. A benzinmutató nálam is szokott indítózás közben visszaesni, de ez szerintem azért van, mert ilyenkor minden egyéb fogyasztót kiiktat. Nekem még a rádió is elhallgat, majd amikor beröffen, akkor újra szól. Ugyanígy a belső világítás is.

Szerintem te is vegyél egy multiméter, mint grga pitic cartárs.

http://www.opelforum.hu/index.php?act=find...&pid=800737

Ezeken is gondolkozz el:

http://www.opelforum.hu/index.php?act=find...&pid=652980

http://www.opelforum.hu/index.php?act=find...&pid=312822

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek légyszíves!

Ma menet közben kigyulladt a töltésjelző lámpa és elment a kormányszervó is. Alig tudtam hazajönni. Régebben már olvastam ilyen jellegű hibáról másnál is, de most nem találom. Mi lehet a hiba, generátor vagy akksi? Mondjuk az akksi még a gyári ami benne van. 8 éves, megérett a cserére, de nem tudom okozhat-e ilyen hibajelenséget? Az még hozzátartozik a dologhoz, hogy mostanában reggelente indításnál a benzinmutató és a fordulatszámmérő visszaesett a nulla szintre, majd beindulás után a normális értékeket mutatták.

Szinte biztos, hogy generátor, a diódahíd szokott elszállni.

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek légyszíves!

Ma menet közben kigyulladt a töltésjelző lámpa és elment a kormányszervó is. Alig tudtam hazajönni. Régebben már olvastam ilyen jellegű hibáról másnál is, de most nem találom. Mi lehet a hiba, generátor vagy akksi? Mondjuk az akksi még a gyári ami benne van. 8 éves, megérett a cserére, de nem tudom okozhat-e ilyen hibajelenséget? Az még hozzátartozik a dologhoz, hogy mostanában reggelente indításnál a benzinmutató és a fordulatszámmérő visszaesett a nulla szintre, majd beindulás után a normális értékeket mutatták.

Szerintem is a generátor a ludas,ahogy az előttem szólók is írták,én ugyanígy jártam kb 1 hónapja,szervóm megszűnt,töltésjelző világított,és amikor beálltam a garázsba,égett szag csapta meg az orrom, nekem a diódahíd égett el.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is a generátor a ludas,ahogy az előttem szólók is írták,én ugyanígy jártam kb 1 hónapja,szervóm megszűnt,töltésjelző világított,és amikor beálltam a garázsba,égett szag csapta meg az orrom, nekem a diódahíd égett el.

Mennyibe fájt a csere, és hol vetted az új diódahidat?

Megtaláltam, hogy 22.000-be került, ebből 4.000 volt a le- és felszerelés. Már csak az a kérdés, hol vetted a diódahidat?

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe fájt a csere, és hol vetted az új diódahidat?

Megtaláltam, hogy 22.000-be került, ebből 4.000 volt a le- és felszerelés. Már csak az a kérdés, hol vetted a diódahidat?

Érdeklődd meg a cromaxnál, unixnál, de nekem legsanszosabb a derék utcai bolt. Nekik tudok telefonszámot, ha gondolod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

5 éves lett az autóm (Astra Classic 2, Z16XEP), és az eddig csak ritkán előforduló betegsége krónikussá vált.

0303 hibakód, aminek a márkaszervíz szerint egy óvatos trafócsere lesz a vége 70.000 Ft-ért.

Persze nem a hibakód a betegség, hanem a hidegben, alacsony fordulaton rángatás, ami 3 nap után előhozta a hibakódot is (motorjelzéssel), amit kivillogtattam.

Gondoltam futok egy kört itt is, eddig elég jó tippeket kaptam tőletek, milyen alternatív megoldások jöhetnek szóba:

1. bontós cuccok megvétele: jó e a twinport nélküli astrák trafója? és a vauxhalloké?

2. Lehet e valahol javíttatni ezeket, nem pedig egyben cserélni?

Használhatom addig az autót, amíg így zötyög? Nyilván kimélő módban.

Csalán

Szerintem az a 70e pénz kissé sok még a gyári trafóért is. 40-50 között van az ára, de itt-ott (vatera) kaphatsz már 25-ért is gyárit (nekem is onnan van, és 3éve semmi baja), már ha tényleg ez a baja. Nekem pl. előfordult már szelep-szorulás, trafó csatlakozó kontaktok hibája, rossz gyertya stb.

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe fájt a csere, és hol vetted az új diódahidat?

Megtaláltam, hogy 22.000-be került, ebből 4.000 volt a le- és felszerelés. Már csak az a kérdés, hol vetted a diódahidat?

Hali! Én is cseréltem diódahidat de nálam volt töltés csak kevesellettem, azt mondták hogy elmelegedik a diódasor ezért nincsen töltés. Én megvettem a gyári boscht 10000 ért majd én saját magam kicseréltem. Nem veszélyes művelet. Maga a generátor kiszerelés kicsit nehezebb de utána nem téma. Ha gondolod és érdekel akkor privibe leírom hogy mi a menete. Nekem mindennel együtt kb 1-1,5 óra volt, jah és úgy hogy sajna nekem aknám nincsen tehát mindent felülről.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.