Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia,

- Tükör fűtést a hátsó abalkfűtéssel együtt kapcsolod ki/be (ha van benne tükörfűtés)

- Nekem is Behr típusú van benne, nem használok pasztát, évente cserélem a polenszűrőt, még sosem lett kondenzvizes semmi

Valószínűleg alacsonyabb hőmérsékleten nyit a termosztátod (82fok?), így nagyobb ingadozást enged, mielőtt elkezdene zárni... Nekem is ilyen.

Link to comment
Megosztás:

- a tükörfűtés automata vagy valamivel/valahogy be kell kapcsolni? jelen pillanatban automatikusan nem funkcionál ezért gyanakszom valami bekapcsolásra

Köszi előre is mindenkinek.

Miből gondolod,hogy van tükörfűtésed?Nehogy te is azt mond,hogy ott a szélétől kicsit jobbra látod

a fűtőszálat benne függőlegesen! Volt itt már olyan.

Link to comment
Megosztás:

Miből gondolod,hogy van tükörfűtésed?Nehogy te is azt mond,hogy ott a szélétől kicsit jobbra látod

a fűtőszálat benne függőlegesen! :wacko:Volt itt már olyan.

Nana! Mióta G tulajdonos vagyok, kezdek semmin sem csodálkozni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hy

beszart az elektromos fütéscsapod,igy néz ki:

http://kepfeltoltes.hu/view/101021/2010102...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101021/2010102...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101021/2010102...ltoltes.hu_.jpg

megoldás, kiveszed a fütéscsapot nyitott állásba állitani!!!, összerak uj tömitésekkel, és az elektromos csatlakozot nem kell rádugni a fütéscsapra, a behr tipusu füttéscsapot nem lehet kapni a 99 modelban valoszinüleg az van!!az opelban mondták,csak egy sima csö van helyette 10000ftért,ez a legegyszerübb megoldás,!!én is igy jártam mint te és némi anyázás ,és görcsölés után kiszereltem a füttéscsapot nyittot állássba állitani és uj tömitéssekell összerekni, ez fontos ha nem akarod hogy kacsausztato legyen a lábtér!az opelék rájöttek hogy szar ez az elektromos füttéscsap és a késsöbbi modelleknél már kihagyták, és csak a fűttéstekerő már csak a terelölapot állitja!

Szia!

Köszönöm a hasznos információt!!!!

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg alacsonyabb hőmérsékleten nyit a termosztátod (82fok?), így nagyobb ingadozást enged, mielőtt elkezdene zárni... Nekem is ilyen.

Nekem is 80-90 között jár, mióta megvettem, nullkilométeresen (bocsánat, mióta lízingelem a banktól:)). Azóta cseréltem benne termosztátot, amikor vízpumpát is, a dolog nem vátozott. Ugyanúgy 92 fokon nyit a termosztát (megmértem a főzőlapon, lábasban :lol:), a műszer akkor is 80-90 között jár, télen, nyáron ;) Ez ilyen és kész :) Amíg nem megy 80 alá, vagy 90 fölé, jól van az úgy :)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Még nagyon friss a tagságom itt a fórumban, de most vált időszerűvé.

A múlt héten lettem a tulajdonosa egy 4,5 éves, 101 ezret futott öt ajtós Astra G Z14XEP-nek. A héten megy a szervízbe, egy teljes átvizsgálásra, olajcserére, stb. Vannak viszont olyan apró hibák amelyeket magam akarok megcsinálni költségtakarékosság okán. Ehhez kérnék segítséget.

Az első kérdésem: Miként kell lebontani a hátsó ajtók kárpitját. Nézegettem de nem igazán látom, hogy mit és hol kellene kipattintani. Azért kellene leszednem a kárpitot mert a hátsó ajtókban a háromszög ablakok oldalán lévő gumi sínek - amelyekben az üveg fel-le mozog - le vannak csúszva az ajtóba, olyan 4-5 centire. Ez azt eredményezi, hogy kb. 60 km/órás sebességtől zavaróan "surrog" a levegő, - mintha az ajtó nem lenne teljesen becsukva - esőben pedig valószínűleg be is folyik a víz.

Második kérdésem: Mivel az autó csillag garázsban fog aludni ezért be akarok építeni a kocsiba egy DEFA állófűtést és motormelegítőt. Az állófűtést a kesztyűtartó alá akarom betenni. Ehhez viszont a motortérből kell a kábelt bevinnem az utastérbe. Nem tudom, hogy van valami átvezetési lehetőség vagy esetleg a tűzfalat kéne megfúrnom, amit nem nagyon szeretnék. "Tanulmányoztam" a motorteret de nem bírtam felfedezni, egyetlen olyan pontot sem, ahol nyugodt szívvel átvezethetném a kábelt. Tudna valaki tanácsot adni, hogy miként is oldjam meg ezt az átvezetést.

Harmadik kérdésem: Az autón a vezető oldali visszapillantó tükör házából hiányzik egy két körömnyi darab és ahogyan néztem, ott remekül be is tud ázni. Láttam, hogy kapható alapozott tükörház, ezért ezt a cserét is magam oldanám meg a tükörház fényezése után. Tanácsokat várnék a le és szétszerelésre vonatkozóan.

Hirtelen most ennyi jutott eszembe, ill. ezeket a dolgokat kell orvosolni. Ha esetleg valakinek van valamilyen jó tanácsa, hogy mit érdemes a szervíz során még megnézetni, cseréltetni - az alapvető dolgokon kívül - szívesen várom a tanácsát.

Üdv. Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 80-90 között jár, mióta megvettem, nullkilométeresen (bocsánat, mióta lízingelem a banktól:)). Azóta cseréltem benne termosztátot, amikor vízpumpát is, a dolog nem vátozott. Ugyanúgy 92 fokon nyit a termosztát (megmértem a főzőlapon, lábasban :lol:), a műszer akkor is 80-90 között jár, télen, nyáron ;) Ez ilyen és kész :) Amíg nem megy 80 alá, vagy 90 fölé, jól van az úgy :)

nekem miután felmelegszik, utánna már meg se mozdul ! sose, se télen, se nyáron, dugóban. 90-alatt kicsivel beáll, oszt addig marad, míg a motor jár.

Link to comment
Megosztás:

Nemrégiben olvastam egy cikkben,hogy az autógyártók direkt nem izgatják az autóvezetőket

a vízhőmérséklet pontos kijelzésével.Direkt úgy állítják be a mutatót,hogy amíg a hűtővíz a

megfelelő hőmérséklet tartományban mozog,addig a mutatót is lecövekelik,egy ponton.

Innen csak akkor mozdul ki,ha túlmelegszik vagy persze,ha leáll!Van olyan is (asszem a H Astra is ilyen)

hogy nincs is benne vízhőfok mérő,csak egy piros lámpa van,ami akkor világít,ha túlmelegedés van.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Még nagyon friss a tagságom itt a fórumban, de most vált időszerűvé.

A múlt héten lettem a tulajdonosa egy 4,5 éves, 101 ezret futott öt ajtós Astra G Z14XEP-nek. A héten megy a szervízbe, egy teljes átvizsgálásra, olajcserére, stb.

Üdv. Zsolt

Üdv a klubban! :lol: Ha nyugodtan akarsz aludni, néz(es)d meg a vezérmű tengely lefogató csavarokat! Z14XEP "típushiba"....

https://picasaweb.google.com/11791261388163...063003741845330

Link to comment
Megosztás:

Nemrégiben olvastam egy cikkben,hogy az autógyártók direkt nem izgatják az autóvezetőket

a vízhőmérséklet pontos kijelzésével.Direkt úgy állítják be a mutatót,hogy amíg a hűtővíz a

megfelelő hőmérséklet tartományban mozog,addig a mutatót is lecövekelik,egy ponton.

Innen csak akkor mozdul ki,ha túlmelegszik vagy persze,ha leáll!Van olyan is (asszem a H Astra is ilyen)

hogy nincs is benne vízhőfok mérő,csak egy piros lámpa van,ami akkor világít,ha túlmelegedés van.

Ez így van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! Z14XEP

Ismét érdekes dologra lettem figyelmes a G astrámnál!

Első indítózásnál reggel érdekes hang jelentkezik, olyan mint ha tulpörgetnép az önindító, persze csak 1 pillanatra van ez az érdekes hang!

Ha leállítom és újra indítózok akkor már semmi!!! Vajon ez mi lehet?

Mint ha valami a nyomás miatt kifújna!

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! Z14XEP

Ismét érdekes dologra lettem figyelmes a G astrámnál!

Első indítózásnál reggel érdekes hang jelentkezik, olyan mint ha tulpörgetnép az önindító, persze csak 1 pillanatra van ez az érdekes hang!

Ha leállítom és újra indítózok akkor már semmi!!! Vajon ez mi lehet?

Mint ha valami a nyomás miatt kifújna!

Szerintetek?

Igen,nálam is hallatszik néha ez a hang(általában ilyenkor télen,nyáron nem jellemző),más is

írt már itt erről a turbinaszerű hangról,de nem jöttünk rá ,hogy mi okozza.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a klubban! :lol: Ha nyugodtan akarsz aludni, néz(es)d meg a vezérmű tengely lefogató csavarokat! Z14XEP "típushiba"....

https://picasaweb.google.com/11791261388163...063003741845330

Mindenképpen javaslom én is hogy nézesd meg azokat a csavarokat, mikor még nem volt ez ismert típushiba (5 évvel ezelőtt) akkor nekem 120 rugóba fájt a javítás...

Link to comment
Megosztás:

Miből gondolod,hogy van tükörfűtésed?Nehogy te is azt mond,hogy ott a szélétől kicsit jobbra látod

a fűtőszálat benne függőlegesen! Volt itt már olyan.

Mint ahogy a Media Markt mondaná hülye azért nem vagyok :lol:

A vezetőoldali visszapillantó tükörlapjának jobb felső sarkában ott van a kis fűtés ikon rányomtatva.

Most ahogy nézem ugyanaz az ikon mint ami a hátsó ablakfűtést kapcsolja az utastérben... Magamtól is rájöhettem volna... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 80-90 között jár, mióta megvettem, nullkilométeresen (bocsánat, mióta lízingelem a banktól:)). Azóta cseréltem benne termosztátot, amikor vízpumpát is, a dolog nem vátozott. Ugyanúgy 92 fokon nyit a termosztát (megmértem a főzőlapon, lábasban :lol:), a műszer akkor is 80-90 között jár, télen, nyáron ;) Ez ilyen és kész :) Amíg nem megy 80 alá, vagy 90 fölé, jól van az úgy :)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor megszavazom hogy jó ez így :P

Autószerelő szerint is okés a dolog ezzel a "felső cső melegszik, az alsó meg nem" című teszttel.

Fűteni fűt, 80 alá nem megy, felesleges pénzem meg most próbából egy termosztátcserére (ami lehet felesleges lenne) nincs. Szóval így marad. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen,nálam is hallatszik néha ez a hang(általában ilyenkor télen,nyáron nem jellemző),más is

írt már itt erről a turbinaszerű hangról,de nem jöttünk rá ,hogy mi okozza.

FYI- Ahogy már korábban írtam: Engem ez nem hagyott nyugodni, úgyhogy elvittem a helyi autóvillamosságoshoz, aki 2 óra alatt leszedte, darabokra kapta, átmosta az egészet, bezsírozta amit kellett, összerakta, felrakta. Mindez 7 rugóba fájt és azóta teljesen megszűnt a hang. Az indítómotoron egyébként nem látszott extrém koszolódás vagy kopás.

Link to comment
Megosztás:

....

Az első kérdésem: Miként kell lebontani a hátsó ajtók kárpitját. Nézegettem de nem igazán látom, hogy mit és hol kellene kipattintani. Azért kellene leszednem a kárpitot mert a hátsó ajtókban a háromszög ablakok oldalán lévő gumi sínek - amelyekben az üveg fel-le mozog - le vannak csúszva az ajtóba, olyan 4-5 centire. Ez azt eredményezi, hogy kb. 60 km/órás sebességtől zavaróan "surrog" a levegő, - mintha az ajtó nem lenne teljesen becsukva - esőben pedig valószínűleg be is folyik a víz.

....

Üdv. Zsolt

Üdvözöllek!

Emiatt ne bontsd le a kárpitot. Az enyém is ilyen volt.

Letekered az ablakot, és egyszerűen kihúzod a gédert, Majd a megfelelő magasságban visszanyomod.

Link to comment
Megosztás:

A múltkor túl szűken vettem egy kanyart, és a bal hátsó kerék nekiütődött a patkának és rendesen megdobta a kocsit.Szerintetek egy ilyentől elállítódhat a futómű?Az a röhely hogy 3 hete voltam futóműállításon.

Szerintem nem, persze elméletben bármi lehet. Szülőknek az Astrával volt egy durva padkázás. Jobb első felni szétrongyolódott, gumi darabokba.

Jobb hátsó felni egyben maradt, de szintén kuka lett a gumi. Felrakták futóművesnél a gépre és nem kellett utána állítani. A futóműves is el volt hűlve, nyílván ez ritka, de megtörtént. Szóval szerintem ha a gumi és felni megmaradt, akkor nem kell megijedni.

Link to comment
Megosztás:

Nemrégiben olvastam egy cikkben,hogy az autógyártók direkt nem izgatják az autóvezetőket

a vízhőmérséklet pontos kijelzésével.Direkt úgy állítják be a mutatót,hogy amíg a hűtővíz a

megfelelő hőmérséklet tartományban mozog,addig a mutatót is lecövekelik,egy ponton.

Innen csak akkor mozdul ki,ha túlmelegszik vagy persze,ha leáll!Van olyan is (asszem a H Astra is ilyen)

hogy nincs is benne vízhőfok mérő,csak egy piros lámpa van,ami akkor világít,ha túlmelegedés van.

Igen, pont pár napja volt, hogy be kellett ülnöm egy "H"-ba 1 napig, az első mozzanatban ezt kerestem, de sehol sem találtam.

Sőt, minek a műszerfal :lol:

Kabaré.

Z16XER MŰSZERFAL

Céges Ford Focus 1.6-ban a vízhőfok jelző kb. 2 perc alatt beáll alapjáraton 90 fokra, ha -10 van akkor is.

Ez is érdekes, de tuti nincs 90 fokos ennyi idő alatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...

egy olyan problémám van, vagyis a családi vectrának, hogy nem megy egy henger... ki lett cserélve a trafósor. Egyébként Z18XE-ről van szó.

Azt hittük, hogy a trafóval minden oké lesz, de nem. Még mindig cseszekedik, nem indul be egy henger.

Az új sor az jó, kipróbáltuk másik X18XE-ben. Kimértük a főtengely és a vez.tengely jeladót is, jók. Innentől már csak egy dolog van, a vezérlő.

Már kutatják, de sajna nem jártak sikerrel. Nem tud esetleg valaki itt a fórumon olyan helyet, ahol találnánk?

A kocsi eléggé fontos lenne, hogy jó legyen. De 300ezret nem kéne kiadni egy új sz@rért....

Vagy esetleg találkoztatok már ilyen problémával és esetleg nem a vezérlő lett volna a hibás?

Az 1-es henger nem kap üzemanyagot, nincs injektor vezérlés...

Szóval gáz. Ha valaki tud segíteni, megköszönném!

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.