Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Igen, de akkor most melegszik a víz, vagy sem? Valószínű melegszik, csak a jeladó nem ad jelet, és inkább hűt a ventivel, minthogy megsüsse a motort.

A mutató az egy dolog... Ha melegszik a kisvízkör, és a nagy nem, akkor termosztát jó, jeladó kuka. sztem...

Benn van a ködlámpám. Ha kíváncsi vagy valamire akkor keress meg pü-ben!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rátaláltam erre a fórumra, és gondoltam beírok, hátha tud nekem valaki segíteni! Astra G 1.7 DTI-m van.

A probléma: Kb. 2 hónapja kezdődött, szaggatni kezdett a motor, majd leállt. Először gyorsan újraindítható volt, de most már se kép se hang! Szervizjelet kitette, ezért kiolvastattam (P0251 Befecskendezés kezdet állító befecskendező szivattyú A funkció zavar). Természetesen miután az autót hazavontattam, beültem, és küllőre indult az autó. Majd újra leállt! Magasfeszültségű dobozt újraforrasztattam, üzemanyag tankot kitakarítottam! Most hol megy, hol nem!

Esetleg valakinek lenne ötlete, vagy találkozott ilyen problémával?

Hálás köszönet, ha valaki tudna segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nagyon új vagyok még itt ! Pár perce regisztráltam csak !

Azt szeretném kérdezni hogy a 2002.12 opel astra g nek hol van a diagnosztikai kábele amivel ki lehet villogtatni a hibakódot !

Választ előre is köszönöm !

Mi a motorkód?Ha Z-vel kezdődik akkor a fék+gáz+gyújtás és villogásszámolás!

Ha még X-es a motor akkor akkor a kézifék alatti műanyag rejti a diag.csatlakozót!

Link to comment
Megosztás:

Mi a motorkód?Ha Z-vel kezdődik akkor a fék+gáz+gyújtás és villogásszámolás!

Ha még X-es a motor akkor akkor a kézifék alatti műanyag rejti a diag.csatlakozót!

A diagcsati akkor is ott van ha Z-vel kezdődik a motorkód, csak legfeljebb a kivillogtatáshoz nincs szükség rá :lol:

Link to comment
Megosztás:

Miért ne villogtathatná ki kétféleképp is?Hátha mást mutat! :lol:

Már nem emlékszem pontosan mert rég volt, de azt hiszem Z-s motorkódú autókat nem is lehet kivillogtatni a diagcsati megfelelő pinjeinek összezárásával, mert hiányoznak belőle azok a pinek amik az X-es motornál a kivillogtatáshoz kellenek. Persze ha a kétféle módszer alatt a gáz+fék+gyújtás mellett az op-com-ot érted, akkor végülis igazad van, miért ne tehetné meg mindkettőt... :D

Link to comment
Megosztás:

Na ezaz, mert pl tegnap fújt forrót is kb 10 perc után. Elsőre kicserélem a jeladót, hátha csak az őrjítette meg a rendszert, viszont ha továbbra is langyosat fúj, akkor úgy teszek ahogy mondtad és kicserélem a termosztátot is.

Hali!

Kicseréltem a jeladót, eltűnt a hibajelző és a vízhőfokjelző is elkezdett mozogni. De sajnos a termosztát is valós probléma, mert képtelen felmelegedni 80-90 fok környékére. Menet közben kifekszik a mutató, álló helyzetben meg szép lassan felkúszik.

Gondolom akkor nyitva marad a termosztát? (btw elég sokat is eszik, lehet emiatt?)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Kicseréltem a jeladót, eltűnt a hibajelző és a vízhőfokjelző is elkezdett mozogni. De sajnos a termosztát is valós probléma, mert képtelen felmelegedni 80-90 fok környékére. Menet közben kifekszik a mutató, álló helyzetben meg szép lassan felkúszik.

Gondolom akkor nyitva marad a termosztát? (btw elég sokat is eszik, lehet emiatt?)

Igen akkor nyitva. :lol:

Igen, mivel hideg, és több benzint fecskendez be.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tegnap óta világít a hibajelző lámpa. Kiolvastam a hibát, de csak egy hiba van benne. Úgy emlékeztem, hogy ez eddig is benne volt (0170) . Lehetséges, hogy amíg el nem alszik a lámpa, addig azt a hibát ki sem tudom villogtatni? Vagy ha egy hibakód többször előfordul azt a kódot akkor is csak 1x villogja ki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 2005 Z16XEP 160.000 km

Elég nagy szarban vagyok. Ma kivillant a sárga kulcsos visszajelző lámpa. Gyorsításkor villog is. Itthon sikerült kiolvasnom a hibakódokat.

P0300 és

P0302 a tárolt hibák.

Eszerint a második hengernél ismételt gyújtáskimaradás van. Holnap reggel viszem a szervízbe a kocsit, de szeretnék előtte tőletek valami segítséget kapni, hogy mit csináljak, hogy ne húzzanak le hülyeségekkel. Trafóhíd hibás lehet? Kábelek? Olvastam itt visszább az AGR szelepet is. Lehet, egy egyszerű gyertyacsere is megoldja? Valakinek ugyanilyen motornál esetleg hasonló hiba?

Köszönöm: Dávid

A legtöbb esetben trafóhíd lesz

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek a bejglis napok után. :lol:

Találkozott már valaki közületek a hátó ablaktörlő(motor) hibájával?

Tegnap óta minden előzmény nélkül iszonyatos hangja lett működéskor, mintha mákdaráló működne hátul. Ebben a taknyos időben egyet-egyet mertem vele azóta törölni, valószínű szét kell szedni, kárpitot bontani, stb. Van valami "trükk" ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek a bejglis napok után. :lol:

Találkozott már valaki közületek a hátó ablaktörlő(motor) hibájával?

Tegnap óta minden előzmény nélkül iszonyatos hangja lett működéskor, mintha mákdaráló működne hátul. Ebben a taknyos időben egyet-egyet mertem vele azóta törölni, valószínű szét kell szedni, kárpitot bontani, stb. Van valami "trükk" ezzel kapcsolatban?

Én meg ritkán használom, szóval nem nagyon. (függöny van a hátsó ablakon)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tegnap óta világít a hibajelző lámpa. Kiolvastam a hibát, de csak egy hiba van benne. Úgy emlékeztem, hogy ez eddig is benne volt (0170) . Lehetséges, hogy amíg el nem alszik a lámpa, addig azt a hibát ki sem tudom villogtatni? Vagy ha egy hibakód többször előfordul azt a kódot akkor is csak 1x villogja ki?

Továbbra sem alszik el, és nincs újabb hibakód sem.

Ki lehet kapcsolni valamilyen trükkel a hibajelző lámpát, hogy ne világítson?

Link to comment
Megosztás:

sok indítás után elmúlik :lol: ,ha nincs jelen a hiba.

vagy géppel :D

Te Elek, ez, ha jól olvasom, tüzelő anyag korrekció hiba... Nem lehet, hogy még mindig jelen van, és hogy az LPG-vel van összefüggésben?

Nekem ezt akkor dobja, ha nagy ritkán véletlenül túl sok etanolt rakok a benyához. Megoldásként tankolok rá 5-6l benzint és pár indítás után elalszik a sárga ördög...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.