Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

valaki tapasztalt már olyat,hogy: reggel beindítom a kocsit,megyek pár km-t és valami folyamatosan kattog a műszerfal mögül. viszont ha rálépek a kuplungra akkor elhallgat...de ha csak gázon van a lábam akkor folyamatos kattogás. valaki ötlet? :S

Mostani hidegekben én is mindig hallom. Szerintem a tankszellőztető. Várom én is az ötleteket!

Jobb elölről jön gázadásra. Ha elveszem a gázt egyből csöndbe marad. Szülők gépén és az enyémen is tök ugyan az a hang ugyan úgy, ebből gondolom, hogy nem hiba. Remélem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék motorolajat cserélni . Az olajcsere lámpa még nem világít, de nem rég vettem az autót és leszeretném cserélni az olajat. Otthon az tudom én nullázni, vagy kell hozzá computer?

köszönöm válaszotok!

Üdv! Karesz

Olajcsere lámpa. Olyanról még nem hallottam...

Link to comment
Megosztás:

jééé, ilyet láttam már én is :)

Már nekem is régóta rossz volt, de már megelégeltem. Még majd valamikor a vastagot kell, mert az sem az igazi, de még jobb állapotban van mint ez. Élt a cső 4 évet, 3 hónapot, és 5 napot. :) (75100km)

Az új rugalmas, és még agyártója is más, ez valami spanyol gumi, vagyis a csomagon az volt...

Amikor hazajöttem+ elmentem a cromaxba, mentem így 15-17km-t, és amikor leszedtem víz csepegett, de elég sok a csőből...

Link to comment
Megosztás:

a trutyi alapanyaga :D

Tudom én azt.

Amúgy tényleg mi a szerepe a vastag, és a vékony kartelgázcsőnek? Tudom, hogy a kartelgázt szívja/vezeti el, de minek kell 2 helyre mennie, egy vékony a szívótorokba, egy vastag pedig a folyószelepház elé....

Link to comment
Megosztás:

Tudom én azt.

Amúgy tényleg mi a szerepe a vastag, és a vékony kartelgázcsőnek? Tudom, hogy a kartelgázt szívja/vezeti el, de minek kell 2 helyre mennie, egy vékony a szívótorokba, egy vastag pedig a folyószelepház elé....

szellőztető cső a becsületes neve :)

TÖMLŐ, SZELLŐZÉS, HENGERFEJ FEDÉL A PILLANGÓSZELEP TESTHEZ (MÁR NEM KAPHATÓ - 55578994 6 56 091 ALKALMAZANDÓ)

SZELLŐZŐ TÖMLŐ, HENGERFEJ FEDÉL A LEVEGŐSZŰRŐ KÖNYÖKCSŐHÖZ (MÁR NEM KAPHATÓ - 55578995 6 56 092 ALKALMAZANDÓ)

Link to comment
Megosztás:

Tudom én azt.

Amúgy tényleg mi a szerepe a vastag, és a vékony kartelgázcsőnek? Tudom, hogy a kartelgázt szívja/vezeti el, de minek kell 2 helyre mennie, egy vékony a szívótorokba, egy vastag pedig a folyószelepház elé....

Erre én is kíváncsi lennék. Elvileg elég lenne egy is, mondjuk az ami a szelep után van bekötve...

Link to comment
Megosztás:

szellőztető cső a becsületes neve :)

TÖMLŐ, SZELLŐZÉS, HENGERFEJ FEDÉL A PILLANGÓSZELEP TESTHEZ (MÁR NEM KAPHATÓ - 55578994 6 56 091 ALKALMAZANDÓ)

SZELLŐZŐ TÖMLŐ, HENGERFEJ FEDÉL A LEVEGŐSZŰRŐ KÖNYÖKCSŐHÖZ (MÁR NEM KAPHATÓ - 55578995 6 56 092 ALKALMAZANDÓ)

Csak nem azért lett új, mert a régi elég kuka anyagból volt? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki,hogy ezt a teleszkópot 2004 utáni astrákhoz is lehet valahol kapni?Azoknál már esetleg más a gépháztető,mert azt írta az illető aki árulja hogy csak 2004 előttiekbe jó?

Üdv.!

A lényeget nem érintette az Astra G - Classic II váltás. Biztos beépíthető.

A kereskedő valószínűleg csak azt szajkózza, ami a leírásban is szerepel. De van neki másik teleszkópja is. Ha erre rákérdezel lehet, hogy passzolja a kérdést. Vagy esetleg mellé beszél, mint azt olvashatod (ugyebár kérdeztem, hogy 1db-ra v. 1párra/szettre vonatkozik-e az ár, erre felhomályosít, hogy hány darabos egy szett :stare: ).

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Tegnap este megcsináltam a pillangó szelep tisztítást bár igaz sötét volt és nem szedtem ki a helyéről de megpróbáltam,szóval valamivel jobb lett a rángatás de még mindig mindig csinálja most tesztelgettem és 1500-as fordulat korül ha gyorsítani szeretnék akkor jön elő a rántás (2-3 Rántás(nem a főzelékbe)) abba marad és megy tovább.Üresbe ha lepadlózom szépen veszi a fordulatot. Mi lehet a baj? + ha valaki megtudná adni a cikszámát,árát az EGR lezárólemeznek.VÁLASZOTOK ELŐRE IS KÖSZÖNÖM

Link to comment
Megosztás:

Az AstraH-ban sem egyszerű. Kollégám édesanyjának a kocsijában nem tudta kicserélni,pedig megbontotta a kocsit, de nagyon nem akarta, mert céges... mondta neki vigye szervizbe. :D

Ha céges, akkor vigye szervízbe és írassa a cég számlájára, ne is foglalkozzon vele. Én legalábbis nem tenném...

Link to comment
Megosztás:

:)

ráadásul a rönyó is szereti enni az égőt :)

Laguna I-ben egész kultúráltan cserélhetők a fényszóróégők és az irányjelzők is. Én is meglepődtem rajta, mert nem arról híresek a franciák, hogy bármihez is normálisan hozzá lehetne férni. Mondjuk Laguna II az pont az ellentéte ilyen téren a Laguna I-nek...

Link to comment
Megosztás:

Valóban az, persze ha nekem címezted a dolgot! Meg amúgy is! a Hibalámpa viszont nálam nem ég!!! Fogy a víz (teljesen üres a tartály), az olajszint nő és kihagy egy henger! Az olaj kissé benzinszagú! Fehér füst nincs. Azt tudom, hogy a szelepszárszimeringek cserések, csak nincs rá keret!

Link to comment
Megosztás:

Valóban az, persze ha nekem címezted a dolgot! Meg amúgy is! a Hibalámpa viszont nálam nem ég!!! Fogy a víz (teljesen üres a tartály), az olajszint nő és kihagy egy henger! Az olaj kissé benzinszagú! Fehér füst nincs. Azt tudom, hogy a szelepszárszimeringek cserések, csak nincs rá keret!

Ha a víz fogy és az olaj nő akkor biztos hengerfej hibás, vagy még rosszabb.

Link to comment
Megosztás:

Rosszabb???? Ne idegesíts! Mire gondolsz????

Nem idegesíteni akarlak. Így semmiképpen ne használd az autót. Egy métert se menj vele. Én arra gondolok, hogy vagy hengerfej tömítés vagy repedés a blokkban. A benzinszag miatt lehet valami komplikáltabb. Ha ilyen gyorsan fogy a víz akkor szerintem nem csak tömítés. Ha nincs tócsa alatta, nem látsz folyást akkor valószínűleg az égéstérbe olajteknőbe megy minden... Ez nem jelent jót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.