Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem is X14XE motorkóddal rendelkezik az autó. Vegyesben fogyaszt 7,4 litert. Ebben kb 60% autópálya, 40% város van. Ha csak autópályázok, akkor volt példa 6,5-ös fogyasztásra is..

Na ezaz, nekem a vegyes is 9 felett... most gázon 10 alá nem tudom levinni városban, de anno benzinen se ment mult nyáron... pályán 140es tempónál volt 8liter a fogyasztásom, az eddig a legjobb mióta megvan a kocsi... országúton, 80-90es tempónál 8liter gáz... ennek is max 7-7,2-nek kéne szerintem lenni.... teljesen tanácstalan vagyok.. lambda szondát mondták még hogy hibás lehet, és az akár 2litert is hozzátehet a fogyihoz...

Link to comment
Megosztás:

Konzervnyitóval bontsd meg kívülről az ajtót, és már cserélheted is a kütyüszt :D

Tudtommal csak az ajtókárpit levételével oldható meg az ajtóhatároló cseréje. Ha a panel lent van, akkor a hangszóró ki, ott benyúlhatsz, és a rossz alkatrészt ki tudod venni a jót meg be tudod szerelni.

Arra vigyázz, hogy az ajtóra felragacsolt nylont ne szakítsd ki, mert az oldallégzsák működéséhez szükség van rá!

Köszi a válaszokat! Tudnátok valami segédletet adni az ajtó kárpit szétszedéséhez? Köszi :-)

Link to comment
Megosztás:

Na ezaz, nekem a vegyes is 9 felett... most gázon 10 alá nem tudom levinni városban, de anno benzinen se ment mult nyáron... pályán 140es tempónál volt 8liter a fogyasztásom, az eddig a legjobb mióta megvan a kocsi... országúton, 80-90es tempónál 8liter gáz... ennek is max 7-7,2-nek kéne szerintem lenni.... teljesen tanácstalan vagyok.. lambda szondát mondták még hogy hibás lehet, és az akár 2litert is hozzátehet a fogyihoz...

Csak városban nekem 9l körülre jött ki a fogyasztás (X14XE) sok rövid távval. Mivel Te gázzal használod, szerintem nem olyan egetverően sok az a 10l. Légszűrő és a gyertyák jó állapotúak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Stabilizátort kell cserélnem a kocsiban. Kértem be ajánlatokat, de horror árakat mondtak rá (20-22 eFt).

Arra gondoltam, hogy kicserélem magam. Nem tűnik bonyolultnak. Van valakinek tapasztalata a cserével kapcsolatban? Mire kell odafigyelni? Milyen márkájú stab rudat vegyek? (gyárira 10eFt/db-ot mondtak, Olasz utángyártott 2 eft/db, Delphi 6 eft/db)

Továbbá most cserélném először az olajat (eddig mindig szervízben cseréltettem). Az üzemanyagszűrőt cseréjénél mire kell odafigyelni? Hallottam olyat, hogy a tömítést érdemes előre bekenni olajjal, hogy a meghúzásnál ne tudjon véletlenül sem megsérülni. Kézzel elegendő meghúzni, vagy mindenképpen szükséges a célszerszám hozzá?

http://www.bondauto.hu/?mod=reszlet&id=2&oldal=1

én itt vettem a gyárit.cserélni párban kell.

OPEL_ASTRA_G_igy_csinald_98_marciustol itt minden le van irval hogyan kell pontosan cserélni.keres meg a neten 160MB

Link to comment
Megosztás:

Valaki cserélte már a kesztyűtartó ajtaján azokat a határoló műanyag kengyeleket? Nekem már törött mindkettő, és láttam hogy lehet ilyet külön kapni, csak nem nagyon látom hogy lehet a régit leszedni az ajtóról, az újat meg betenni. Képeken nekem úgy tűnik, hogy bepattintós lehet. Jól gondolom, vagy le kéne hozzá szedni valahogy az ajtó külső borítását?

Link to comment
Megosztás:

Rádióhoz kellene segítség:

Philips CAR400, akksi levétel után kódot kér. Elméletileg meg is van a kód de nem tudom beírni, annyit írj a központi kijelzőn hogy SAFE és nem ad lehetőséget semmiféle inputra.

Szerelési könyv szerint azt kellene kiírnia hogy 10SAFE, 9SAFE, stb. de nekem csak annyit ír hogy SAFE

Valakinek valami ötlete?

Az biztos hogy nem az autó eredeti rádiója van benne szóval félek hogy itt valaki előző gazda valamit már eltolt.

Link to comment
Megosztás:

Rádióhoz kellene segítség:

Philips CAR400, akksi levétel után kódot kér. Elméletileg meg is van a kód de nem tudom beírni, annyit írj a központi kijelzőn hogy SAFE és nem ad lehetőséget semmiféle inputra.

Szerelési könyv szerint azt kellene kiírnia hogy 10SAFE, 9SAFE, stb. de nekem csak annyit ír hogy SAFE

Valakinek valami ötlete?

Az biztos hogy nem az autó eredeti rádiója van benne szóval félek hogy itt valaki előző gazda valamit már eltolt.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=vgog73qibsr0uebfj7i6.jpg

Link to comment
Megosztás:

Valaki cserélte már a kesztyűtartó ajtaján azokat a határoló műanyag kengyeleket? Nekem már törött mindkettő, és láttam hogy lehet ilyet külön kapni, csak nem nagyon látom hogy lehet a régit leszedni az ajtóról, az újat meg betenni. Képeken nekem úgy tűnik, hogy bepattintós lehet. Jól gondolom, vagy le kéne hozzá szedni valahogy az ajtó külső borítását?

Az ajtót nem kell levenni! Egy kis csavarhúzóval ki lehet pattintani a törtt kengyelt, az újat meg be. Nem ördöngősség.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtót nem kell levenni! Egy kis csavarhúzóval ki lehet pattintani a törtt kengyelt, az újat meg be. Nem ördöngősség.

Köszi, sikerült kiszedni, mondjuk a kis csavarhúzónál kicsit brutálisabb módszerekhez kellett folyamodnom, mert egy darabban nem voltak hajlandóak kijönni :) (meg amúgy is inkább a már egyébként is törött kengyelt törtem darabokra, minthogy szétcsavarhúzózzam az ajtó belső műanyagját). Most már csak újat kéne venni helyette.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, sikerült kiszedni, mondjuk a kis csavarhúzónál kicsit brutálisabb módszerekhez kellett folyamodnom, mert egy darabban nem voltak hajlandóak kijönni :) (meg amúgy is inkább a már egyébként is törött kengyelt törtem darabokra, minthogy szétcsavarhúzózzam az ajtó belső műanyagját). Most már csak újat kéne venni helyette.

Ma megtörtént a beszerzés is, Cromax-ban 2400 Ft-ért adták a párt, úgyhogy mostmár megint gyári a kesztyűtartóm. (Már csak a ledesítés van hátra :) )

Link to comment
Megosztás:

Zár nem lesz rajta?

Cabrióhoz lehetett kapni zárható kilincses kesztyűtartót, van is hozzá leírás hogy hogyan lehet átszerelni.

Felesleges...

Ott ki tart értéket? Nekem a kocsi papírjai vannak, de semmi értékes, meg kesztyű, jégkaparó, törlőrongy, CD... Akinek kell vigye.

Munkatársam a hátsó ülésen egy üres tescos táskát hagyott, és azért feltörték... :(

Link to comment
Megosztás:

Nem is azért mert értelme van, csak hogy legyen mit szerelni... én beraktam a gyári napszemüvegtartót is, pedig még sosem volt benne szemüveg. Most meg pl. ülésfűtés beépítésen gondolkodom, annak ellenére hogy október elején általában leteszem az autót...

ennyi :)

nekem annyi minden félbe van hagyva... :)

kesztyű tartó hűtés is félbe van :)

eccer :)

Link to comment
Megosztás:

Nem is azért mert értelme van, csak hogy legyen mit szerelni... én beraktam a gyári napszemüvegtartót is, pedig még sosem volt benne szemüveg. Most meg pl. ülésfűtés beépítésen gondolkodom, annak ellenére hogy október elején általában leteszem az autót...

Csak hogy legyen mit szerelni??? :o Atyaúristen! Egy éve beszart a hátsóablakspriccolóm, de még nem vitt rá a lélek, hogy szétszedjem. Csak akkor bosszankodok, amikor kellene.

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy legyen mit szerelni??? :o Atyaúristen! Egy éve beszart a hátsóablakspriccolóm, de még nem vitt rá a lélek, hogy szétszedjem. Csak akkor bosszankodok, amikor kellene.

engem az bosszant, hogy hiába működik, lehetetlen beállítani rendesen :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.