Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

korán kikopott, de ez csak 4200 felett nyit, ezért is érdekes....

Használt autó volt, előélet ismeretlen. ami fix, hogy legalább egyszer megfőzték (hengerfejezés).

Ehhez a részhez még nem értek, de az tuti, hogy ez csattog és nálam csak pályán megy évente 2* akkor is átlag 4000-en a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

A csomagtartóm nyikorog, pedig már nincs benne semmi.Valaki járt már hasonló cipőben?

Egyszerűen nem tudom hogy mi csinálja.Megnéztem a kalaptartót, de nem, megnéztem a pótkereket, de az sem....

Az a poén, hogy én azt hittem, hogy majd a műszerfal kezd el nyikorogni, mivel már vagy 30x szétszedetem.A csomagtartót még nem szedtem szét soha, erre tessék.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csinálta, hengerfej felújítás lett belőle, mert a szelepszár a rárakódott korom miatt megszolrult, és a hibakód gyujtáskimaradás volt. Azóta megszűnt, de ugyanolyan sokba fájt, mint neked. Kellene valami felső kenő adalék a benzinbe, és megküldeni 4-4500 fordulaton legalább 60-80 km-en át. Én is próbálkoztam ezzel, de nem használt, a végén csak le kellett szedni a hengerfejet, szelepvezetőket ki kellett cserélni, mert mindre ráégett a korom, meg a szelepszárakra, ami miatt megtapadt, és azonnal hibakódot dobott. Nem elkeserítésként írom, de benne van a pakliban.

Nimfas!

Piros spurit vegyél,adagold előirás szerint,plusz városban is huzasd legalább 3000-ig minden fokozatban,alatta ne válts fel mégha folyamatosan kell menni pl.3.-ban akkor se,én így csinálom

Link to comment
Megosztás:

A csomagtartóm nyikorog, pedig már nincs benne semmi.Valaki járt már hasonló cipőben?

Egyszerűen nem tudom hogy mi csinálja.Megnéztem a kalaptartót, de nem, megnéztem a pótkereket, de az sem....

Az a poén, hogy én azt hittem, hogy majd a műszerfal kezd el nyikorogni, mivel már vagy 30x szétszedetem.A csomagtartót még nem szedtem szét soha, erre tessék.

Szia!

Próbáld meg "szorosabbra" állítani a hátsó ajtót, az alsó élében van 2 db hatszögletű műanyag csavar amelyet kifelé tekersz 1-2 menetet. Másik lehetőség az emelő rugón lévő műanyag cső szokott nyikorogni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Próbáld meg "szorosabbra" állítani a hátsó ajtót, az alsó élében van 2 db hatszögletű műanyag csavar amelyet kifelé tekersz 1-2 menetet. Másik lehetőség az emelő rugón lévő műanyag cső szokott nyikorogni.

Nekem a ferde hátú változat van, ami felemeli a csomagtérajtót abban nincs rugó.

Link to comment
Megosztás:

A csomagtartóm nyikorog, pedig már nincs benne semmi.Valaki járt már hasonló cipőben?

Egyszerűen nem tudom hogy mi csinálja.Megnéztem a kalaptartót, de nem, megnéztem a pótkereket, de az sem....

Az a poén, hogy én azt hittem, hogy majd a műszerfal kezd el nyikorogni, mivel már vagy 30x szétszedetem.A csomagtartót még nem szedtem szét soha, erre tessék.

Nézd meg a hátsó üléseket is esetleg ahol beakadnak oldalt. Én is jártam már így.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Adott egy 98-as Astra G, 1.2 X12-es motorkód, tehát a 65 lovas.
A probléma, vagyis szerintem a problémák azok lennének, hogy ha bemelegszik a motor, tehát 80-90°C -os lesz a víz, elkezd rángatni, erőtlen lesz, gyorsításnál fullad, mintha épp nem kapna benzint ( konkrétan olyan mint amikor kifogy a mennyei manna a tankból, és hiába taposod, csak esik a fordulatszám, és a kocsi is lassul, lényegében motorfékkel), viszont ezt csak alacsony fordulatnál, főként 1-2-3 ban csinálja, amikor indulok, illetve lassú tempóról gyorsítok. Folyamatosan rángat is, viszont ez 99% hogy a gyujtótrafó miatt van, mivel az 1-es hengernél lévő trafon lévő "csonk", ami rámegy a gyertyára el van törve (gondolom szakképzett volt az elöző tulaj). Viszont hidegen nem rángat, csak melegen. (kölcsön trafóval nem rángatott, csak az alacsonyfordulaton való fulladás volt). Műszerfalon a check engine lámpa világít folyamatosan, hibakódot sajnos nem tudok olvasni.
Bárkinek bármi ötlet?

*szerk:
Az egész azután kezdődött hogy kicsit meghajtottam autópályán, és huzamos időn keresztül 4000 felett forgott.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok nepperek! :) Szerintetek ha a kocsi a 0400-as kódot dobja,(ami ugye a kipufogógáz visszavezetési rendellenességet jelenti),de az EGR-m tiszta mint a patyolat akkor lehet még más bibi?? Épp pár napja tisztítottam meg!De nem csak simán a szelep körül,hanem ki is nyitottam a szelepet és körbe a karimáját és ameddig beértem!Féktisztító vitte mint állat!És leszedtem róla minden kormot!A kocsi nem is rángat mint mikor koszos volt a szelep!Viszont a hiba tegnap visszajött!Szal van még valami szerintetek???

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/130516/P5160080_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

így néz ki a kesztyűtartóm zsanérja, mindkét oldalon. Mit lehet ezzel kezdeni? /a törött rész nincs meg/

lehet ilyet venni valahol?

ez kellene bele? https://cromax.hu/290000000-utasterbelsoter/291490000-muszerfal-es-alkatreszei/291490460-kesztyutarto-alkatreszei/314170-kesztyutarto-zsaner-opel-astra-g

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/130516/P5160080_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

így néz ki a kesztyűtartóm zsanérja, mindkét oldalon. Mit lehet ezzel kezdeni? /a törött rész nincs meg/

lehet ilyet venni valahol?

ez kellene bele? https://cromax.hu/290000000-utasterbelsoter/291490000-muszerfal-es-alkatreszei/291490460-kesztyutarto-alkatreszei/314170-kesztyutarto-zsaner-opel-astra-g

Pontosan ez.

Link to comment
Megosztás:

A csomagtartóm nyikorog, pedig már nincs benne semmi.Valaki járt már hasonló cipőben?

Egyszerűen nem tudom hogy mi csinálja.Megnéztem a kalaptartót, de nem, megnéztem a pótkereket, de az sem....

Az a poén, hogy én azt hittem, hogy majd a műszerfal kezd el nyikorogni, mivel már vagy 30x szétszedetem.A csomagtartót még nem szedtem szét soha, erre tessék.

Nekem a csomagtérajtón a műanyag burkolat egyik bolhája törött el azért nyikorgott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Írnék nektek egy érdekességet és egy kérdést. A delikvens egy 2003-as G Caravan Z16XE motorral. A legelső jelenség néha fel-felgyulladó ABS lámpa. Majd néha a kilométeróra lecsapódása 0-ra. Egy idő után ABS kódkiolvasás, bal első jeladó hibája. Ami ugye köztudottan integrált a kerékagyba. akkor durva esetben, magas fordulatszámon egyszer-kétszer ECU P0500 hibakód.

Jártam így az autóval egy ideig, majd tanácsra SKF WKBA3511-es agyat szereztem be, de még mindig jártam egy ideig az autóval a beszerelés előtt. További,nem feltétlenül összefüggő hibajelenségek is előjöttek: a kocsi gyorsításkor (főleg 1000-2500-as tartományban) rángat, illetve egy idő után kialudt a kilométerórán az LCD kijelző, ahol a megtett távolság számlálója megjelenik. Utánajárás, megfelelő háttérvilágítás izzó beszerezve (talán 800 Ft-ért), majd kerékagy csere után lesz egy műszerfal szétszedés, izzócsere is.

Az érdekesség: amint az ABS jeladó (kerékaggyal együtt) ki lett cserélve és a motorvezérlő valamint ABS hibakódok törölve lettek, újra beindult az LCD kijelző. (Örültem, mert nem kellett szétszedni az egész műszerfalat, de azért sajnálom a 800 Ft-ot). Erre mondja apósom, hogy ez már a túlautomatizálás hülyesége: nem feltétlenül helyes az adat: jó, akkor kapcsoljuk ki a kijelzőt. (Mondjuk az Instrument modul hibaüzeneteit kiolvasva lehet, hogy dobott volna hibakódot, csak sajnos azt a mezei olvasóm az ABCOM programmal nem tudja elérni.)

A kérdésem pedig a rángatással függ össze, az sajnos továbbra is fennáll. Tehát mi okozhatja az autó meg-megtorpanását gázadáskor relatíve alacsony fordulatszámon? Ha úgy gyorsítok ki, hogy megpörgetve az új sebességben is jóval 2000 felett legyen a fordulatszám, akkor szinte nem érezhető a rángás, de ha mondjuk 1200-1500-as fordulaton rálépek a gázra, akkor nagyon érzem az ugrást. Egyenletes haladás egyáltalán nincs gond, sem 1000-es, de még 4000-es fordulaton sem. Háromhengerezés nincs, a kocsiban van erő, stb.

És bocs, eszembe jutott még egy kérdés: Igaz-e a következő legenda általánosan és konkrétan a Z16XE vezérlőre? Konkrétan a legenda az, hogy a akku sarulevétel, áramtalanítás után ha hideg motornál teszik vissza a motorsarut, akkor két-három literrel is többet fogyasztott a kocsi. Viszont ha a motor bemelegedése után újra leveszik-felteszik az akkusarut, majd még meg is hajtják a kocsit egy kicsit magas fordulaton, akkor "az üzemmeleg motor paramétereit tanulta meg a vezérlő, utána jobban szabályoz, kisebb a fogyasztása". Állítólag ezt a legendát a 90-es években tanították villamossági szerelőknek.

Köszönöm a segítséget.

Ferenc

Link to comment
Megosztás:

...

A kérdésem pedig a rángatással függ össze, az sajnos továbbra is fennáll. Tehát mi okozhatja az autó meg-megtorpanását gázadáskor relatíve alacsony fordulatszámon? Ha úgy gyorsítok ki, hogy megpörgetve az új sebességben is jóval 2000 felett legyen a fordulatszám, akkor szinte nem érezhető a rángás, de ha mondjuk 1200-1500-as fordulaton rálépek a gázra, akkor nagyon érzem az ugrást. Egyenletes haladás egyáltalán nincs gond, sem 1000-es, de még 4000-es fordulaton sem. Háromhengerezés nincs, a kocsiban van erő, stb.

És bocs, eszembe jutott még egy kérdés: Igaz-e a következő legenda általánosan és konkrétan a Z16XE vezérlőre? Konkrétan a legenda az, hogy a akku sarulevétel, áramtalanítás után ha hideg motornál teszik vissza a motorsarut, akkor két-három literrel is többet fogyasztott a kocsi. Viszont ha a motor bemelegedése után újra leveszik-felteszik az akkusarut, majd még meg is hajtják a kocsit egy kicsit magas fordulaton, akkor "az üzemmeleg motor paramétereit tanulta meg a vezérlő, utána jobban szabályoz, kisebb a fogyasztása". Állítólag ezt a legendát a 90-es években tanították villamossági szerelőknek.

Köszönöm a segítséget.

Ferenc

A rángatást elég sok dolog okozhatja, pl elhasznált gyertyák, trafó, elkoszolódott AGR-szelep, de a fals levegő is okozhat érdekes anomáliákat... Első körben ezeket nézném meg.

A vezérlővel kapcsolatban...

Részterhelésen a zárt hurkú lambda-visszacsatolás miatt (ha jó a szonda) nem lehet túlfogyasztás, mivel ahhoz már nem lambda1 érték tartozna. Egyébként a vezérlő folyamatosan ellenőrzi (tanulja) az optimális beállítást, így csodálkoznék, ha ez a legenda a (viszonylag) modern autók esetében is igaz lenne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, mivel teljesen laikus vagyok a témában, hogy a 2004-es G Astrámban (Z14XE) az normális, hogy 2 év alatt(!) a maximumról a minimumra ment a hűtőfolyadék szintje? Párolog ez az évek során? 2 éve volt benne vízpumpa csere, azóta mentem vele kb. 30 ezer km-t!

köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, mivel teljesen laikus vagyok a témában, hogy a 2004-es G Astrámban (Z14XE) az normális, hogy 2 év alatt(!) a maximumról a minimumra ment a hűtőfolyadék szintje? Párolog ez az évek során? 2 éve volt benne vízpumpa csere, azóta mentem vele kb. 30 ezer km-t!

köszönöm!

Termosztátházból kijövö műanyag csövön van az enyémen egy repedés.Na azon szépen kijut de egyböl el is párolog, kb nekem is ennyi a fogyásom de majd egyszer cserélem.

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem pedig a rángatással függ össze, az sajnos továbbra is fennáll. Tehát mi okozhatja az autó meg-megtorpanását gázadáskor relatíve alacsony fordulatszámon? Ha úgy gyorsítok ki, hogy megpörgetve az új sebességben is jóval 2000 felett legyen a fordulatszám, akkor szinte nem érezhető a rángás, de ha mondjuk 1200-1500-as fordulaton rálépek a gázra, akkor nagyon érzem az ugrást. Egyenletes haladás egyáltalán nincs gond, sem 1000-es, de még 4000-es fordulaton sem. Háromhengerezés nincs, a kocsiban van erő, stb.

Nálam a rángatást a benzinszűrő csere oldotta meg. 80ezer km-t ment a régivel. (Z14XE gyárilag EGR nélküli)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Írnék nektek egy érdekességet és egy kérdést. A delikvens egy 2003-as G Caravan Z16XE motorral. A legelső jelenség néha fel-felgyulladó ABS lámpa. Majd néha a kilométeróra lecsapódása 0-ra. Egy idő után ABS kódkiolvasás, bal első jeladó hibája. Ami ugye köztudottan integrált a kerékagyba. akkor durva esetben, magas fordulatszámon egyszer-kétszer ECU P0500 hibakód.

Jártam így az autóval egy ideig, majd tanácsra SKF WKBA3511-es agyat szereztem be, de még mindig jártam egy ideig az autóval a beszerelés előtt. További,nem feltétlenül összefüggő hibajelenségek is előjöttek: a kocsi gyorsításkor (főleg 1000-2500-as tartományban) rángat, illetve egy idő után kialudt a kilométerórán az LCD kijelző, ahol a megtett távolság számlálója megjelenik. Utánajárás, megfelelő háttérvilágítás izzó beszerezve (talán 800 Ft-ért), majd kerékagy csere után lesz egy műszerfal szétszedés, izzócsere is.

Az érdekesség: amint az ABS jeladó (kerékaggyal együtt) ki lett cserélve és a motorvezérlő valamint ABS hibakódok törölve lettek, újra beindult az LCD kijelző. (Örültem, mert nem kellett szétszedni az egész műszerfalat, de azért sajnálom a 800 Ft-ot). Erre mondja apósom, hogy ez már a túlautomatizálás hülyesége: nem feltétlenül helyes az adat: jó, akkor kapcsoljuk ki a kijelzőt. (Mondjuk az Instrument modul hibaüzeneteit kiolvasva lehet, hogy dobott volna hibakódot, csak sajnos azt a mezei olvasóm az ABCOM programmal nem tudja elérni.)

A kérdésem pedig a rángatással függ össze, az sajnos továbbra is fennáll. Tehát mi okozhatja az autó meg-megtorpanását gázadáskor relatíve alacsony fordulatszámon? Ha úgy gyorsítok ki, hogy megpörgetve az új sebességben is jóval 2000 felett legyen a fordulatszám, akkor szinte nem érezhető a rángás, de ha mondjuk 1200-1500-as fordulaton rálépek a gázra, akkor nagyon érzem az ugrást. Egyenletes haladás egyáltalán nincs gond, sem 1000-es, de még 4000-es fordulaton sem. Háromhengerezés nincs, a kocsiban van erő, stb.

És bocs, eszembe jutott még egy kérdés: Igaz-e a következő legenda általánosan és konkrétan a Z16XE vezérlőre? Konkrétan a legenda az, hogy a akku sarulevétel, áramtalanítás után ha hideg motornál teszik vissza a motorsarut, akkor két-három literrel is többet fogyasztott a kocsi. Viszont ha a motor bemelegedése után újra leveszik-felteszik az akkusarut, majd még meg is hajtják a kocsit egy kicsit magas fordulaton, akkor "az üzemmeleg motor paramétereit tanulta meg a vezérlő, utána jobban szabályoz, kisebb a fogyasztása". Állítólag ezt a legendát a 90-es években tanították villamossági szerelőknek.

Köszönöm a segítséget.

Ferenc

Bocs ha megbántalak, sok a "rizsa"

tarfó bajos de elötte le lehet tesztelni!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok nepperek! :) Szerintetek ha a kocsi a 0400-as kódot dobja,(ami ugye a kipufogógáz visszavezetési rendellenességet jelenti),de az EGR-m tiszta mint a patyolat akkor lehet még más bibi?? Épp pár napja tisztítottam meg!De nem csak simán a szelep körül,hanem ki is nyitottam a szelepet és körbe a karimáját és ameddig beértem!Féktisztító vitte mint állat!És leszedtem róla minden kormot!A kocsi nem is rángat mint mikor koszos volt a szelep!Viszont a hiba tegnap visszajött!Szal van még valami szerintetek???

Tudom én,hogy cserélni kellene,de ha kint frankón műkszik akkor a helyén miért dobja a kódot???

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok nepperek! :) Szerintetek ha a kocsi a 0400-as kódot dobja,(ami ugye a kipufogógáz visszavezetési rendellenességet jelenti),de az EGR-m tiszta mint a patyolat akkor lehet még más bibi?? Épp pár napja tisztítottam meg!De nem csak simán a szelep körül,hanem ki is nyitottam a szelepet és körbe a karimáját és ameddig beértem!Féktisztító vitte mint állat!És leszedtem róla minden kormot!A kocsi nem is rángat mint mikor koszos volt a szelep!Viszont a hiba tegnap visszajött!Szal van még valami szerintetek???

Tudom én,hogy cserélni kellene,de ha kint frankón műkszik akkor a helyén miért dobja a kódot???

aztán mé nepperek? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy 99 es x16szr motoros astrám.A probléma a következő nagyon nehéz begyujtani gázadásra nagynehezen begyullad ez még mondjuk belefér,de 2000 es fordulatt felett az autó teljesen megbolondul rángatt-szaggat benzinen, gázon csak 1 kicsit de gázon 3000 fordulatt felett kuplung be és annyira leesik a fordulat hogy leáll a motor,elvittem a gázosokhoz, hogy állitsanak rajta azt mondták vigyem el egy opeleshez mert ők nem tudnak vele mit kezdeni.Ment a szerelőhöz kikötötte a gázt ugyanúgy rángat motor fulladozik alapgázon hol 500 hol 2000 es fordulat között ingadozikl.Végül 1 hibakódott dobott ki P1640.A szerelőm szerint másik ECU kell bele de mondta,hogy kérdezzek meg valakit aki jobban ért hozzá mi okozhatja ezt a problémát.
Kérdésem a következő
Tényleg az ECU ment el?látom lehet javítani és hallottam már olyanról hogy a forrasztas néha megadja magát (mint más elektronikai cikkek).Lehetséges lenne hogy hőfúvóval végigmegyek rajta és jó lesz?tapasztalt már valaki ilyet?

u.i benzinyomas is lett mérve 0,5 bar.Ez normális érték vagy jöhet a cseredarab?

Valakinek valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

tegnap óta csak egyszer reteszel záráskor az Astrám (Classic 2, 2008-as). Próbáltam távirányítóval, kulccsal, pótkulccsal, de mindig ugyanaz a helyzet, csak egyszer zárul. MI lehet a gond?

Korábban játszottam kicsit a csomagtérzárral, illetve beépítettük a jobb hátsó ködlámpát is. Lehet, hogy valamelyik megzavarta? (Bár a ködlámpánál csak 1 lyukat kellett fúrni az izzónak, mert egyébként teljesen ki volt építve.) Megpróbálkoztam az újratanítással is (gyújtás alatt a távirányító nyitás vagy zárás gombját megnyomtam), de úgy sem történt semmi.

Valakinek van ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

tegnap óta csak egyszer reteszel záráskor az Astrám (Classic 2, 2008-as). Próbáltam távirányítóval, kulccsal, pótkulccsal, de mindig ugyanaz a helyzet, csak egyszer zárul. MI lehet a gond?

Korábban játszottam kicsit a csomagtérzárral, illetve beépítettük a jobb hátsó ködlámpát is. Lehet, hogy valamelyik megzavarta? (Bár a ködlámpánál csak 1 lyukat kellett fúrni az izzónak, mert egyébként teljesen ki volt építve.) Megpróbálkoztam az újratanítással is (gyújtás alatt a távirányító nyitás vagy zárás gombját megnyomtam), de úgy sem történt semmi.

Valakinek van ötlete?

Hali!

Akkor tudsz reteszelni, ha zárás előtt nyitva volt a vezető oldali ajtó.

Tehát kiszállsz a gépből, becsukod, gomnyomás1-zárás, gombnyomás2-reteszelés.

Ha így sem jó, akkor nemtudom :\

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.