Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia Imy!

Lehet hülyeséget kérdezek,a tolató lámpa kapcsolónál is utána lehet tölteni?

Mármint kicsavarom a kapcsolót és ott töltöm fel.

Azt nem tudom hol van, így nem tudom, de ha mutatsz képet, akkor megmondom. (ha nincs olaj alatt, és könnyen hozzáférsz, akkor jó lehet)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Kb. 2 éve szerelőről szerelőre járok a G astrámmal (2000.12, 170.000Km, Z14XE, Benzin/Gáz).
A probléma, hogy hidegen nagyon dadog a motor és a fordulatszámot is magától dobálja fel-le, fel-le, van hogy magától fent tartja 2000 környékén. Hirtelen gáz adáskor torpan a kocsi, van úgy hogy puffan egyet, kettőt a motor tér felől. Miután bemelegszik a motor, beáll a fordulat is és viszonylag szépen jár.
Amit cseréltem rajta: Trafósor, gyergyák, üzemanyagszűrő, EGR és volt fojtószelep takarítás.
Sajnos a probléma még mindig fennáll.
Válaszotokat előre is köszönöm !!!

Link to comment
Megosztás:

Szia Imy!

Lehet hülyeséget kérdezek,a tolató lámpa kapcsolónál is utána lehet tölteni?

Mármint kicsavarom a kapcsolót és ott töltöm fel.

Az egyszerűbb lenne? Le kell venni a bal első kereket, ki kell venned a kapcsolót, és kell gyártanod valami tölcsérfélét, amin jó hosszú és vékony cső van. Ráadásul marha lassan folyna bele, levegőt se kapna sehol, szerintem nem jó ötlet.

Link to comment
Megosztás:

Az egyszerűbb lenne? Le kell venni a bal első kereket, ki kell venned a kapcsolót, és kell gyártanod valami tölcsérfélét, amin jó hosszú és vékony cső van. Ráadásul marha lassan folyna bele, levegőt se kapna sehol, szerintem nem jó ötlet.

Szia!

Nem tudom,hogy egyszerűbb lenne,pont azért kérdeztem.

Nálam sajna elég nehezen lehet odaférni a légtelenítőhöz is,normálisan hozzáférni csak úgy lehet,ha kiveszem az akkut.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom hol van, így nem tudom, de ha mutatsz képet, akkor megmondom. (ha nincs olaj alatt, és könnyen hozzáférsz, akkor jó lehet)

Szia!

Sajna képem nincsen róla,de ahogy grofbandi leírta,első kerék levesz,kapcsoló kicsavar....tehát valahol ott kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Kb. 2 éve szerelőről szerelőre járok a G astrámmal (2000.12, 170.000Km, Z14XE, Benzin/Gáz).
A probléma, hogy hidegen nagyon dadog a motor és a fordulatszámot is magától dobálja fel-le, fel-le, van hogy magától fent tartja 2000 környékén. Hirtelen gáz adáskor torpan a kocsi, van úgy hogy puffan egyet, kettőt a motor tér felől. Miután bemelegszik a motor, beáll a fordulat is és viszonylag szépen jár.
Amit cseréltem rajta: Trafósor, gyergyák, üzemanyagszűrő, EGR és volt fojtószelep takarítás.
Sajnos a probléma még mindig fennáll.
Válaszotokat előre is köszönöm !!!

Hőmérséklet jeladó körül nézelődnék.

Link to comment
Megosztás:

Jo reggelt mindenkinek egy kis gondom adodott es szeretnek tanacsot kerni.van egy astram ami a multkor menet kozben leallt aztan egy par perc mulva elindult ezt eljatszotta kb 5 szor aztan utanna nem volt semmi gond tegnapig amikor vegleg leallt es nem indul be az elso amire gondoltunk a benzin pumpa mert nem ad hangot amikor raadjuk a gyujtast , kicsereltuk de nem az olyan mintha nem menne hatra az aram a pumpaig de.. a multkor elromlott a fordulat es km ora egyszerre es azota sem mer egyiksem lehet ennek koze hozza vagy nem? Meg mire gondoltunk az az immo vagy a relle de kivancsi lennek ti mit gondoltok ez egy 99 1.4 16v astra benzines koszonom mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azt, hogy megy-e áram a pumpáig vagy sem, azt nem tippelni kellene, hanem lemérni. Ha megy jó, ha nem, akkor meg kell keresni, hol bukik el. Első körben a reléjét kell kivenni, betenni a pumpa felé egy rövidzárat helyette és próba. Ha ekkor megy a pumpa, akkor a relé a hibás, vagy pedig nem kap meghajtást, ezt is ki lehet mérni. Ha ekkor sem jó, akkor azt kimérni, hogy a reléig jön-e áram, vagy már oda sem, stb. Én biztos nem cserélnék pumpát hang alapján...

Lehet valami testeléshiba, az tud kacifántos hibajelenségeket produkálni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék venni a Astra-hoz egy hibakód olvasót/törlőt. Alapvetően légzsák hibát szeretnék vele törölni, mert a csatlakozók miatt mostanság állandóa hibákat kapok. Tech2-vel nézték Opel szervízben és minden alkalommal ugyan az a probléma: kontakt hiba.

Milyen műszert ajánlanátok ami már bevált és nem százezres esetleg milliós tétel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék venni a Astra-hoz egy hibakód olvasót/törlőt. Alapvetően légzsák hibát szeretnék vele törölni, mert a csatlakozók miatt mostanság állandóa hibákat kapok. Tech2-vel nézték Opel szervízben és minden alkalommal ugyan az a probléma: kontakt hiba.

Milyen műszert ajánlanátok ami már bevált és nem százezres esetleg milliós tétel.

Forrasztó páka! Akkusaru le, majd befeküdni az ülés elé, kihúzni a vezetékköteget, csokit óvatosan lehámozni és a vezetékek párosítás után összeforrasztás. Nekem itt a fórumon mondta valaki, hogyha nem veszem ki az ülést, akkor forrasszam össze. Bevált! Azóta, kopp-kopp, nem jött elő a hibajel.

Link to comment
Megosztás:

És miért nem javít(tat)od ki a hibát?

Az utasoldali légzsák csatlakozónál mutatott a Tech2 hibát, de azt mondta a szerelő, hogy egy 14 éves kocsinál előfordul kontakt hiba. Megigazgatta, törölte a hibát, de pár nap mulva indításkor ismét világított a műszerfalon a kis piros ikon. Ma beszéltem vele és ő is a forrasztást javasolta, de ezzel ha jól tudom a hiba még nem fog törlődni magától (20 indítás vagy huzamossabb ideig akku nélkül). Ezért gondolkodom valami "diagnosztikán". Olvastam anno itt, hogy ELM27-et vesézgettetek, de abból sem mindegy ha jól emlékszem, hogy milyen. Ebben kellene egy kis segítség.

Link to comment
Megosztás:

Az utasoldali légzsák csatlakozónál mutatott a Tech2 hibát, de azt mondta a szerelő, hogy egy 14 éves kocsinál előfordul kontakt hiba. Megigazgatta, törölte a hibát, de pár nap mulva indításkor ismét világított a műszerfalon a kis piros ikon. Ma beszéltem vele és ő is a forrasztást javasolta, de ezzel ha jól tudom a hiba még nem fog törlődni magától (20 indítás vagy huzamossabb ideig akku nélkül). Ezért gondolkodom valami "diagnosztikán". Olvastam anno itt, hogy ELM27-et vesézgettetek, de abból sem mindegy ha jól emlékszem, hogy milyen. Ebben kellene egy kis segítség.

Forrasztás, majd hiba törlés és a hibajel nem jön vissza többet. :D

Link to comment
Megosztás:

Oké :icon1: , a forrasztás nem gond, de ki is kellen valamivel törölni. Utóbbira van ötleted?

Szerelő eddig hogy törölte?

ELM327-et nem tudom, eddig csak motorral kapcsolatos dolgokban kutattam. De próbálj neten utánanézni, vagy hátha jelentkezik valaki, aki használta már másra is.

Link to comment
Megosztás:

Szerelő eddig hogy törölte?

ELM327-et nem tudom, eddig csak motorral kapcsolatos dolgokban kutattam. De próbálj neten utánanézni, vagy hátha jelentkezik valaki, aki használta már másra is.

Tech2-vel törölte a hibát. Ahogy mozgatta a csatlakozót a légzsáknál úgy változott a hozzá tartozó ellenállás érték is. ELM327 (én írtam rosszul) sokmindenre alkalmas, de nem tudom, hogy biztonsági dolgokkal kapcsolatos hibát tud-e törölni. Op-Com-ról van tapasztalatod?

Link to comment
Megosztás:

A szerelő nem veszi ki a hibát miután megforrasztottad? Szerintem felesleges venned egy kütyüt, hogy 1 évben esetleg egyszer használd.

Igazad van, de amennyit már kifizettem ilyen apróságokért, annyiból már tudtam volna venni pl. egy ELM327-et és most már inkább olyanért fizetnék, ami meg is marad. Tudom, hogy egy kb 20 ezer Ft-os kütyüvel nem lehet megváltani a világot, csak kisebb dolgokra szeretném használni, esetleg menet közben adatokat kiolvasni vele stb... Ajánlották Vat.rán az Op-Com-ot is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.