Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Automata szívató (?) befecskendezésnél..... szerintem nincs "szívató" ezekben, hagyományos értelemben mint a pl. Ladában vagy a 4 ütemű Wartburgban. Ez annál komplexebb, de hasonlít a tapasztalható jelenség.

De a hozzáértők pontosabban kifejtik (a keverékképzés, a gyújtás elektronikus vezérlésű - mért értékekből számított)

Link to comment
Megosztás:

Udv!

Meg tudna valaki mondani hogy Delphi futesrendszer eseteben hogyan lehet a kozepkonzolnal izzot cserelni? A futes, ventillator, tereloallas forgato gombok mogott nincs vilagitas. A gombokat sajna nem lehet lehuzni a tengelyrol mint a Behr eseteben. Letezik hogy az egesz kozepkonzolt ki kell venni egy rizsszem izzo miatt?

Koszi

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

Szivató...

Nyilván az ECU csinálja, emeli a fordulatszámot...

Nekem azért nem 10 sec.

Időjárástól függően szerintem fél illetve egy perc is van...

Na, holnap ha nem felejtem el, akkor rendesen megfigyelem... (Azt nem tudom hogy jelentőséggel bír-e, de 24 fok alatt nem igen áll a garázsba a kocsi. Csak tél közepén...)

Udv!

Meg tudna valaki mondani hogy Delphi futesrendszer eseteben hogyan lehet a kozepkonzolnal izzot cserelni? A futes, ventillator, tereloallas forgato gombok mogott nincs vilagitas. A gombokat sajna nem lehet lehuzni a tengelyrol mint a Behr eseteben. Letezik hogy az egesz kozepkonzolt ki kell venni egy rizsszem izzo miatt?

Koszi

Pedig sajnos ez a helyzet, teljes kibontás, hátulról lehet az izzót cserélni az egységben... (Ha jól emlékszem...)

Link to comment
Megosztás:

Koszi, ez nem jo hir... Egyelore ki van bontva a kesztyutarto oldalon a belso keringetes csappantyu torese miatt, valamennyit latok oldalrol a futes kapcsolokbol, de izzot azt sehol. Akkor holnap szetkapom. Mindenesetre csokoltatom azt a tervezot aki ezt igy kitalalta. Azt hiszem ledet fogok beletenni izzo helyett, en szet nem szedem meg egyszer ezert az tuti...

Koszi az infot.

Link to comment
Megosztás:

Na, holnap ha nem felejtem el, akkor rendesen megfigyelem... (Azt nem tudom hogy jelentőséggel bír-e, de 24 fok alatt nem igen áll a garázsba a kocsi. Csak tél közepén...)

Pedig sajnos ez a helyzet, teljes kibontás, hátulról lehet az izzót cserélni az egységben... (Ha jól emlékszem...)

Csak a robotkezű nőgyógyászoknak lehetséges a kesztyűtartó kiszedése után oldalról benyúlva.....

krokodilcsipesz rászigszalagozva a mutatóujjra, benne az izzó. Bal kézzel segítség a kivett tárolódoboz felől...

Nekem egyszer sikerült... utána véres horzsolásos kézfej.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Koszi, ez nem jo hir... Egyelore ki van bontva a kesztyutarto oldalon a belso keringetes csappantyu torese miatt, valamennyit latok oldalrol a futes kapcsolokbol, de izzot azt sehol. Akkor holnap szetkapom. Mindenesetre csokoltatom azt a tervezot aki ezt igy kitalalta. Azt hiszem ledet fogok beletenni izzo helyett, en szet nem szedem meg egyszer ezert az tuti...

Koszi az infot.

Egyik kollégámnak cseréltem kijelzőt a középkonzolban. Ki-beszerelés 20-20 perc. Nem nagy kunszt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Igaz, hogy dízeles autóról kérdeznék, de itt ahogy látom nagyobb az élet :D

Az autóm egy 99-es 1.7td (x17dtl)

nagyobb sebességnél kidobálja egyre gyakrabban a motor check lámpát és olyankor elmegy az ereje.

hibakódot olvastattam! P0400-kritikus renszer meghibásodás, ami ezer dolog lehet ugye, de szerelő szerint mindent szépen ki kell zárni sorban. vákuumpumpa elvileg okés, mert nyomást mért és azt mondta alapjáratok kevéske, de fordulaton okés. SAzóval tovább kell keresgélni, bár még a vákuumpumpát sem szabad kizárni, légmennyiség mérő, EGR

Na szóval mivel most 2 hétig tuti nem tud vele a szerelő foglalkozni így amit tenni tudok ill. merek az az EGR tisztítása lenne.

Ebben tud valaki segíteni ill. tanácsot adni mire érdemes figyelnem esetleg.

nem tűnik vészesnek az a "gomba" részt leszedni, mert kb egy bilincs tartja csak

képet mellékelek:

http://kepfeltoltes.hu/view/150731/egr_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, 2 napja vettem egy hasznalt(nemetorszagbol frissen behozott ) opel astra g 2003, 1.6 16 szelepes ecotec motoral rendelkezo autot.amikor mentem hazafele kb 14 km utan elozes kozbe berangatott a motor es azutan pedig neha kisebb fokozatban is. vissza vidtem a tulajnak van szervize es gyertyakat kicserelte nem az volt a gond csak rangatott, kicserelte a gyujtas elosztot azal mar anyira nem rangatot de kis ido mulva hazafel ujra elkezdte. valakinek volt ilyen problemaja mi lehet a gond? koszi es varom a valaszotokat. sziasztok

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, 2 napja vettem egy hasznalt(nemetorszagbol frissen behozott ) opel astra g 2003, 1.6 16 szelepes ecotec motoral rendelkezo autot.amikor mentem hazafele kb 14 km utan elozes kozbe berangatott a motor es azutan pedig neha kisebb fokozatban is. vissza vidtem a tulajnak van szervize es gyertyakat kicserelte nem az volt a gond csak rangatott, kicserelte a gyujtas elosztot azal mar anyira nem rangatot de kis ido mulva hazafel ujra elkezdte. valakinek volt ilyen problemaja mi lehet a gond? koszi es varom a valaszotokat. sziasztok

Üdv!

Először is nem kell több helyre is beírnod a problémádat! Amint látod pörögnek a topicok.

Több probléma is lehet. Első körön nézni kellene egy hibakódot, hogy dobott-e az autó, vagyis van-e tárolt hiba. Ez alapján könnyebb lenne behatárolni a hibát. Ezt házi körülmények között is meg tudod csinálni.

Fék+Gáz+Gyújtás=Villogó Check lámpa

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szivató...

Nyilván az ECU csinálja, emeli a fordulatszámot...

Nekem azért nem 10 sec.

Időjárástól függően szerintem fél illetve egy perc is van...

Megnéztem, bár stopperrel nem bajlódtam: reggelre 20,5 fok a garázsban ahol állt (ha ennek van jelentősége; kb 14 órát állt bent). Indít, egyből beáll épphogy 1000 jelét felülről érintő helyre a mutató (egy-egy pici ingadozást látni a mutatón az első pár másodpercben, de nem hallani/vagy érezni ezt). Kb 35-40 másodperc (45ig számoltam magamban), 1000 alá megy majd egyből szép lassan engedi vissza de még 750 felett áll meg (kb 800-850 lehet; 55ig számoltam). Kiálltam, kapu becsuk, visszaül, lényegében 750-en áll. (Innen mérve 3.8km, leparkol, 90-en áll a vízhőfok mutató. Városi menet, max 45-ös sebesség átlaggal.)

Más:

Ma kell mennem beton szegélykövet venni, 15db kell. 1x0,2x0,05m, 21kg/darab. Be merjek tenni a csomagtartóba 315kg-ot (fizikailag befér)? Valahogy nem tartom jó ötletnek, lehet h inkább kettőt kellene fordulni...

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, bár stopperrel nem bajlódtam: reggelre 20,5 fok a garázsban ahol állt (ha ennek van jelentősége; kb 14 órát állt bent). Indít, egyből beáll épphogy 1000 jelét felülről érintő helyre a mutató (egy-egy pici ingadozást látni a mutatón az első pár másodpercben, de nem hallani/vagy érezni ezt). Kb 35-40 másodperc (45ig számoltam magamban), 1000 alá megy majd egyből szép lassan engedi vissza de még 750 felett áll meg (kb 800-850 lehet; 55ig számoltam). Kiálltam, kapu becsuk, visszaül, lényegében 750-en áll. (Innen mérve 3.8km, leparkol, 90-en áll a vízhőfok mutató. Városi menet, max 45-ös sebesség átlaggal.)

Más:

Ma kell mennem beton szegélykövet venni, 15db kell. 1x0,2x0,05m, 21kg/darab. Be merjek tenni a csomagtartóba 315kg-ot (fizikailag befér)? Valahogy nem tartom jó ötletnek, lehet h inkább kettőt kellene fordulni...

Ha be is rakod, előtte fújd föl a hátsó gumikat. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, bár stopperrel nem bajlódtam: reggelre 20,5 fok a garázsban ahol állt (ha ennek van jelentősége; kb 14 órát állt bent). Indít, egyből beáll épphogy 1000 jelét felülről érintő helyre a mutató (egy-egy pici ingadozást látni a mutatón az első pár másodpercben, de nem hallani/vagy érezni ezt). Kb 35-40 másodperc (45ig számoltam magamban), 1000 alá megy majd egyből szép lassan engedi vissza de még 750 felett áll meg (kb 800-850 lehet; 55ig számoltam). Kiálltam, kapu becsuk, visszaül, lényegében 750-en áll. (Innen mérve 3.8km, leparkol, 90-en áll a vízhőfok mutató. Városi menet, max 45-ös sebesség átlaggal.)

Más:

Ma kell mennem beton szegélykövet venni, 15db kell. 1x0,2x0,05m, 21kg/darab. Be merjek tenni a csomagtartóba 315kg-ot (fizikailag befér)? Valahogy nem tartom jó ötletnek, lehet h inkább kettőt kellene fordulni...

Ekkora súlyt az ötajtósomba is be mernék pakolni egyszer-egyszer, sima úton rövid távra, a kombi pedig többet elbír (forgalmiban megnézheted pontosan).

Ilyesmi, vagy legalábbis ezt megközelítő tömegű cuccot párszor már szállítottam vele, meg se kottyant neki, a gyári rugók vannak benne (kop-kop-kop).

Szerintem érdemes úgy elhelyezni, hogy a súly legalább fele a hátsó tengely előtt legyen, hogy jobban eloszoljon a terhelés.

(Valószínű, hogy a gyári adatok tartalmaznak némi tűrést is, sok évvel ezelőtt egy haveromnak vittem Trabant kombival építőanyagokat, megérkezve rémülten láttam, hogy erősen dőlnek befelé a hátsó kerekek, gyorsan kipakoltunk, megemelgettem a hátulját, helyükre mozdultak, és soha nem volt a futóművel semmi gond.

Szintén neki később Citroen GSA-val vittünk bontott téglát, elindulásnál a hidraulika nem bírta megemelni a hátulját, de kirakodás után minden rendben volt.)

Szerk: Csak most látom, ma volt aktuális, úgyhogy okafogyott a hozzászólásom, a kocsid meg remélem hibátlan, bárhogy döntöttél.

Módosítva : koopal
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újra jelentkezett a teletankoláskor az üzemanyagfolyásom. A múltkor már kérdeztem, de nem kaptam választ.

Ha teletankolok, akkor valahol folyik az üzemanyag. Eléggé. De ameddig hazaérek a kútról elmúlik a folyás. A múltkor azt kérdeztem van e valami túlfolyó a túltankolás ellen a tank tetején vagy valami törött és menjek szerelőhöz vele? Igaz a szerelőm azt mondta telefonon, hogy csak akkor tudja megnézni hol ereszt, ha egyből teletankolás után látja.

Valami ötlet, hogy mi romolhatott el és ereszti a benyát?

Link to comment
Megosztás:

Ekkora súlyt az ötajtósomba is be mernék pakolni egyszer-egyszer, sima úton rövid távra, a kombi pedig többet elbír (forgalmiban megnézheted pontosan).

Ilyesmi, vagy legalábbis ezt megközelítő tömegű cuccot párszor már szállítottam vele, meg se kottyant neki, a gyári rugók vannak benne (kop-kop-kop).

Szerintem érdemes úgy elhelyezni, hogy a súly legalább fele a hátsó tengely előtt legyen, hogy jobban eloszoljon a terhelés.

(Valószínű, hogy a gyári adatok tartalmaznak némi tűrést is, sok évvel ezelőtt egy haveromnak vittem Trabant kombival építőanyagokat, megérkezve rémülten láttam, hogy erősen dőlnek befelé a hátsó kerekek, gyorsan kipakoltunk, megemelgettem a hátulját, helyükre mozdultak, és soha nem volt a futóművel semmi gond.

Szintén neki később Citroen GSA-val vittünk bontott téglát, elindulásnál a hidraulika nem bírta megemelni a hátulját, de kirakodás után minden rendben volt.)

Szerk: Csak most látom, ma volt aktuális, úgyhogy okafogyott a hozzászólásom, a kocsid meg remélem hibátlan, bárhogy döntöttél.

6km az Obi, ráadásul jövő héten is megyek arra, így inkább most betettünk 8db-ot pont a tengely főlé (kartonokra), jövő héten meg megveszem a maradékot így eloszlott a dolog. Azért most is leült, nálam még ennyire nem ült sosem, nagy méretű de nem ennyire nehéz cuccokat szoktam csak cincálni rövid távon.

Sziasztok!

Újra jelentkezett a teletankoláskor az üzemanyagfolyásom. A múltkor már kérdeztem, de nem kaptam választ.

Ha teletankolok, akkor valahol folyik az üzemanyag. Eléggé. De ameddig hazaérek a kútról elmúlik a folyás. A múltkor azt kérdeztem van e valami túlfolyó a túltankolás ellen a tank tetején vagy valami törött és menjek szerelőhöz vele? Igaz a szerelőm azt mondta telefonon, hogy csak akkor tudja megnézni hol ereszt, ha egyből teletankolás után látja.

Valami ötlet, hogy mi romolhatott el és ereszti a benyát?

Az üzemanyag rendszer zárt, tudtommal emiatt nincs is túlfolyója. Gondolom nézted de egy ötletnek elmegy: nem a benzinszűrőnél szökik? Bár elvileg ott sem szökhet, de hátha... Az könnyen orvosolható lenne. (Anno cimborám régi Uno-ján az utastérben volt benzinszag. Az anyósüléstől jött, emiatt megbontottuk a küszöbborítást és láss csodát, a küszöbben futó üzemanyagcső könnyezett egy helyen valamiért...)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az üzemanyag rendszer zárt, tudtommal emiatt nincs is túlfolyója. Gondolom nézted de egy ötletnek elmegy: nem a benzinszűrőnél szökik? Bár elvileg ott sem szökhet, de hátha... Az könnyen orvosolható lenne. (Anno cimborám régi Uno-ján az utastérben volt benzinszag. Az anyósüléstől jött, emiatt megbontottuk a küszöbborítást és láss csodát, a küszöbben futó üzemanyagcső könnyezett egy helyen valamiért...)

Köszönöm a gyors választ! A tank tetején folyhat, mert míg hazaérek elmúlik. Az utastérben nem érezni a benzinszagot.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, bár stopperrel nem bajlódtam: reggelre 20,5 fok a garázsban ahol állt (ha ennek van jelentősége; kb 14 órát állt bent). Indít, egyből beáll épphogy 1000 jelét felülről érintő helyre a mutató (egy-egy pici ingadozást látni a mutatón az első pár másodpercben, de nem hallani/vagy érezni ezt). Kb 35-40 másodperc (45ig számoltam magamban), 1000 alá megy majd egyből szép lassan engedi vissza de még 750 felett áll meg (kb 800-850 lehet; 55ig számoltam). Kiálltam, kapu becsuk, visszaül, lényegében 750-en áll. (Innen mérve 3.8km, leparkol, 90-en áll a vízhőfok mutató. Városi menet, max 45-ös sebesség átlaggal.)

Más:

Ma kell mennem beton szegélykövet venni, 15db kell. 1x0,2x0,05m, 21kg/darab. Be merjek tenni a csomagtartóba 315kg-ot (fizikailag befér)? Valahogy nem tartom jó ötletnek, lehet h inkább kettőt kellene fordulni...

3 meglett felnőtt ember súlya. Ha ennyitől baja lenne, akkor nem sok Astra lenne az utakon. Ki kell bírnia simán. Rakj előrébb is valamennyit, de látom már megoldottad.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a lambdaszondának van valami baja, mert hozza a következő hibakódokat:

130: funkció rendellenesség

135: fűtő áramkör rendellenesség

és az elmúlt 200km-en olyan 1,5l többletfogyit jelzett

Kérdésem az lenne, hogy milyen márkát érdemes/szabad venni lambdaszondából?

Gyári Opel kb 50000HUF, de láttam NGK-t 34000-ért.

NGK-ról vélemény?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.