Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Lenne egy problémám az autómmal: Opel Astra G, 2002, Y20DTH.


Rendszeresen szervizelve van. Annyi lenne a gond, hogy az olajlámpa random villog induláskor.


Tehát megállok a lámpánál, indulok és villog, ez nem rendszeresen történik. A probléma észlelése után cseréltettem olajt, de még mindig villog.


Az érzékelővel lehet valami gond?



Köszönettel,

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Lenne egy problémám az autómmal: Opel Astra G, 2002, Y20DTH.


Rendszeresen szervizelve van. Annyi lenne a gond, hogy az olajlámpa random villog induláskor.


Tehát megállok a lámpánál, indulok és villog, ez nem rendszeresen történik. A probléma észlelése után cseréltettem olajt, de még mindig villog.


Az érzékelővel lehet valami gond?



Köszönettel,

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!



Lenne egy problémám az autómmal: Opel Astra G, 2002, Y20DTH.


Rendszeresen szervizelve van. Annyi lenne a gond, hogy az olajlámpa random villog induláskor.


Tehát megállok a lámpánál, indulok és villog, ez nem rendszeresen történik. A probléma észlelése után cseréltettem olajt, de még mindig villog.


Az érzékelővel lehet valami gond?



Köszönettel,


Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!



Lenne egy problémám az autómmal: Opel Astra G, 2002, Y20DTH.


Rendszeresen szervizelve van. Annyi lenne a gond, hogy az olajlámpa random villog induláskor.


Tehát megállok a lámpánál, indulok és villog, ez nem rendszeresen történik. A probléma észlelése után cseréltettem olajt, de még mindig villog.


Az érzékelővel lehet valami gond?



Köszönettel,


Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Lenne egy problémám az autómmal: Opel Astra G, 2002, Y20DTH.

Rendszeresen szervizelve van. Annyi lenne a gond, hogy az olajlámpa random villog induláskor.

Tehát megállok a lámpánál, indulok és villog, ez nem rendszeresen történik. A probléma észlelése után cseréltettem olajt, de még mindig villog.

Az érzékelővel lehet valami gond?

 

Köszönettel,

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek volt már ilyen gondja. Van egy 2001-es Z18XE Astrám ami olyan jelenségeket produkál, hogy gyakran nehezen indul és ha ilyenkor megpróbálom kihúzatni akkor 4000 fölé nem engedi a fordulatot. Amikor eléri a 4000-et olyan, mintha letiltana és fulladozni kezd az autó. Kiolvastam és P0340-es vezérműtengely jeladó hibát ad, de ezt már cseréltettem és még mindig fennáll a hiba. Az az érdekes, hogy egyszer csinálja, egyszer nem. Esetleg valakinek ötlete?

Köszönöm,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek volt már ilyen gondja. Van egy 2001-es Z18XE Astrám ami olyan jelenségeket produkál, hogy gyakran nehezen indul és ha ilyenkor megpróbálom kihúzatni akkor 4000 fölé nem engedi a fordulatot. Amikor eléri a 4000-et olyan, mintha letiltana és fulladozni kezd az autó. Kiolvastam és P0340-es vezérműtengely jeladó hibát ad, de ezt már cseréltettem és még mindig fennáll a hiba. Az az érdekes, hogy egyszer csinálja, egyszer nem. Esetleg valakinek ötlete?

Köszönöm,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múltkor TMK jelleggel kitakarítottam a nagyobb átmérőjű kartergázcsövet és túlzás nélkül végig tele volt a mustárszínű masszával. Az lenne a kérdésem, hogy épített már be valaki kartergáz szűrőt/lecsapatót (catch can)? Mert fojtószelep csere előtt rendesen olajos és kormos volt a fojtószelep és ebben szerintem a kartergáz visszavezetésnek is szerep jutott. A két különböző átmérőjű kartergáz csövet lehetne közös tartályba kötni vagy mindenképp el kell őket különíteni? A szelepfedélben lévő kartergázszelep megszorulást meg lehet valahogy előzni (tudtommal ilyen hiba is elő szokott fordulni)?

 

A másik kérdésem, hogy olvastam, hogy az olajszivattyúban lévő nyomásszabályzó rugó egy idő után már nem megfelelő erősségű ("kilágyul") és ez különböző gondokat okozhat és érdemes lehet cserélni... na de hol lehet ilyen rugót venni? Mert eddig még nem találtam. (Z14XEP)

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 3/20/2016 at 22:44, Handbrake írta:

Üdv!

 

Hátsó kerékcsapágyba melyik márkák játszanak? SKF-et vettem anno, 4-5 éve cseréltem most megint megadta magát bal hátul. Azt hittem jobban fogja bírni, még is csak "márka". A jobb oldali még gyári, meg se "kottyan" pedig 235 ezer van benne.

 

Mit ajánlotok?

 

THX!

SKF-nél jobbat nem találsz, a gyári is az.  150e km-re vannak tervezve. Csak a baj az, hogy az SKF csapágyak minimum 50%-a hamisított Magyarországon.

Hasonlóan a Brembóhoz. Így sajnos nehéz választani. A boltost kérdezd meg, melyiket nem fogod visszavinni, akkor hátha jót mond! Én valamilyen német márkát választanék.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hűtéssel kapcsolatban lenne kérdésem (ez az első Opelem, nem tudom, mi számít üzemszerű működésnek náluk :( )
X16XEL motornál miként kéne viselkednie a hűtésnek?
A mutató saccper 92 fokot mutat, amikor bekapcsol a ventilátor - ráadásu mind a kettő, a klímáé is. Elszökött a gáz, így a klímát most nem tudom tesztelni, de amíg volt benne, úgy rémlik, nem járt mindkettő, amikor a klímának kellett a hűtés, csak ha a motornak...
Ma nézegettem, 80 fok körül áll a mutató, amikor nyit a termosztát, szépen araszolgat felfelé, és marad 90 körül (ventis rásegítéssel, pár percenként bekapcsolnak), de ha tudok haladni tartósabban, akkor visszamegy 80-ig.

Köszönöm előre is.

Módosítva : DogG
Link to comment
Megosztás:

4 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

A múltkor TMK jelleggel kitakarítottam a nagyobb átmérőjű kartergázcsövet és túlzás nélkül végig tele volt a mustárszínű masszával. Az lenne a kérdésem, hogy épített már be valaki kartergáz szűrőt/lecsapatót (catch can)? Mert fojtószelep csere előtt rendesen olajos és kormos volt a fojtószelep és ebben szerintem a kartergáz visszavezetésnek is szerep jutott. A két különböző átmérőjű kartergáz csövet lehetne közös tartályba kötni vagy mindenképp el kell őket különíteni? A szelepfedélben lévő kartergázszelep megszorulást meg lehet valahogy előzni (tudtommal ilyen hiba is elő szokott fordulni)?

 

A másik kérdésem, hogy olvastam, hogy az olajszivattyúban lévő nyomásszabályzó rugó egy idő után már nem megfelelő erősségű ("kilágyul") és ez különböző gondokat okozhat és érdemes lehet cserélni... na de hol lehet ilyen rugót venni? Mert eddig még nem találtam. (Z14XEP)

 

Köszönöm

Rövid távokon használod az autót, igaz? Kartergáz szűrővel ugyan nincs tapasztalatom, de a mustárszínű massza azért van mert a motor nem tud rendesen felmelegedni, a pára lecsapódik a hengerek falán, és innen a motorolajba kerülve felhabosodik és ilyen masszát képez. Ezen a kartergáz szűrő nem segít, ellenben a hosszabb távokon való használat, esetleg magasabb fordulaton, prémium benzinnel történő "fagyizás" kitisztítja a rendszert. Illetve a kormos fojtószelepház ellen sokat lehet tenni még az EGR lezárásával is.

Az olajnyomásszabályzó szelepben levő rugó azért nem szokott olyan gyakran kilágyulni, de ha nincs olajnyomás vagy nem akar rendesen felépülni (pislákol a lámpa  a műszerfalon) és már minden egyéb lehetőség kilőve, akkor akár ez is lehet a hiba. Ilyen esetekben ennek a rugónak a cikkszáma 55354283 (katalógusszám 6 46 968), Opel-szervizben biztosan meg tudják hozni, nem hinném hogy megfizethetetlen lenne az ára.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

A múltkor TMK jelleggel kitakarítottam a nagyobb átmérőjű kartergázcsövet és túlzás nélkül végig tele volt a mustárszínű masszával. Az lenne a kérdésem, hogy épített már be valaki kartergáz szűrőt/lecsapatót (catch can)? Mert fojtószelep csere előtt rendesen olajos és kormos volt a fojtószelep és ebben szerintem a kartergáz visszavezetésnek is szerep jutott. A két különböző átmérőjű kartergáz csövet lehetne közös tartályba kötni vagy mindenképp el kell őket különíteni? A szelepfedélben lévő kartergázszelep megszorulást meg lehet valahogy előzni (tudtommal ilyen hiba is elő szokott fordulni)?

 

A másik kérdésem, hogy olvastam, hogy az olajszivattyúban lévő nyomásszabályzó rugó egy idő után már nem megfelelő erősségű ("kilágyul") és ez különböző gondokat okozhat és érdemes lehet cserélni... na de hol lehet ilyen rugót venni? Mert eddig még nem találtam. (Z14XEP)

 

Köszönöm

A hetes alkatrészre gondolsz?

5tr21khkbm6omj1dzt5u.jpg

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tgabika76 írta:

Rövid távokon használod az autót, igaz? Kartergáz szűrővel ugyan nincs tapasztalatom, de a mustárszínű massza azért van mert a motor nem tud rendesen felmelegedni, a pára lecsapódik a hengerek falán, és innen a motorolajba kerülve felhabosodik és ilyen masszát képez. Ezen a kartergáz szűrő nem segít, ellenben a hosszabb távokon való használat, esetleg magasabb fordulaton, prémium benzinnel történő "fagyizás" kitisztítja a rendszert. Illetve a kormos fojtószelepház ellen sokat lehet tenni még az EGR lezárásával is.

Az olajnyomásszabályzó szelepben levő rugó azért nem szokott olyan gyakran kilágyulni, de ha nincs olajnyomás vagy nem akar rendesen felépülni (pislákol a lámpa  a műszerfalon) és már minden egyéb lehetőség kilőve, akkor akár ez is lehet a hiba. Ilyen esetekben ennek a rugónak a cikkszáma 55354283 (katalógusszám 6 46 968), Opel-szervizben biztosan meg tudják hozni, nem hinném hogy megfizethetetlen lenne az ára.

Köszönöm a válaszokat!

Többnyire rövidtávon van használva, normál 95 -össel Spurival adalékolva, de volt nem rég egy 600-700km -es szinte folyamatos autópályázás illetve egy-két 200km -es táv is, gondoltam ezek után már nem lesz ilyen kicsapódás, de mint azt említettem volt. Bár végülis lehet így távozott ez az anyag. Az EGR lezárás be van tervezve, rendeltem hozzá lezárólemezt, mivel ezt a vízhűtéses csodát nem lehet csak úgy lezárni. Viszont kicsit aggódok a folytatás miatt, mert a mechanikus lezárás még oké, de utána jönnek az elektronikus hibák, a MAP szenzor hiányolni fogja azt a levegőmennyiséget ami a EGR felől kellene, hogy érkezzen. Tehát kéne egy ECU szoftver csere. Na de kire bízzam rá ezt (mégse egy 100Ft -os alkatrészről van szó)? Milyen következményekkel jár(hat) ez (fogyasztásnövekedés, teljesítménycsökkenés)?

Arra a rugóra gondoltam, a cikkszám megvolt (http://ecat24.com/opel/catalog/types/1/8/) csak egyik boltban se találtam eddig, na de majd megkérdezem a márkaszervízt. Amúgy gond nincs, csak nem olyan rég volt vezérműlánc csere (megtett km alapján, egyéb munkákkal együtt) és szeretném ha többek közt a láncfeszítés is úgy működne, ahogy kell és ezt az olajnyomás is befolyásolja. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hátha valaki már találkozott ilyen problémával. Nekem egy 99-es G kombim van, még 1 gombos kulccsal. A központi zár újabban olyat játszik, hogy gombnyomásra kinyitja, majd egyből visszazárja a kocsit, ha pedig nyitva van, akkor bezárja, majd egyből vissza kinyitja. A kulcs, vagy valami érzékelő zavarodhatott meg?

A jobb első ajtóban nekem utángyártott zármotor lehet, mert nem illik rá a gyári fémpálca és az ajtóból kijövő műanyag pöcök. Bár már ezzel üzemel a verda több, mint 2 éve.

Tipp, hogy hol lehet a bibi, vagy hogy merre induljak el?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok
Januárban már kérdeztem a vízhűtőről, de most újra megkérdezem, hátha valaki most ír még valamit.
2 hét múlva cseréltetem a mostani Nissens-t, mert ősz óta ha 4fok alá megy a hőmérséklet akkor ereszt sajnos.
Egy kolléga írta már hogy neki J.Deus van és nincs vele gond.
Másnak van valami más gyártótól való ami szintén megbízható és nem fog ereszteni 2-3 év múlva sem?
Vagy nem is érdemes azt várnom hogy 2-3 év múlva nem fog csöpögni?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, bonat írta:

sziasztok
Januárban már kérdeztem a vízhűtőről, de most újra megkérdezem, hátha valaki most ír még valamit.
2 hét múlva cseréltetem a mostani Nissens-t, mert ősz óta ha 4fok alá megy a hőmérséklet akkor ereszt sajnos.
Egy kolléga írta már hogy neki J.Deus van és nincs vele gond.
Másnak van valami más gyártótól való ami szintén megbízható és nem fog ereszteni 2-3 év múlva sem?
Vagy nem is érdemes azt várnom hogy 2-3 év múlva nem fog csöpögni?

az az igazság hogy ezek a hütök nem a legmegbizhatobbak mert müanyag az két oldaluk nekem szemböl a jobb oldalon eresztett + olyan hasa lett a föld felé hogy egy vizmérték ráhelyezésekor 1.5 cm has volt lefelé de hogy miért azt csak találgatom . elég nagy a távolság a két feltámasztás között . meleg viz ill. f. álló van benne nincs alatta semmi ami a görbülést megakadályozná , kinek van ilyen tapasztalata ? egyébként utángyártott 5 éves hütö volt. y17dt-be volt .

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek van egy Opel Astra G-m és lenne egy kis problémám vele az utóbbi időben a kocsi elkezdett nagyon rángatni valamikor minden ok nélkül megáll és után nagyon nehéz beindítani már lett rajta cserélve gyújtásmodul fedélzeti számítógép de még mindig ez a probléma jelentkezik sőt olyan mikor beindítom mint ha egy hengerem nem menne de nem mindig.

Ha valakinek hasonló problémája volt kérem jelezzen hogy mit csinált vele illetve milyen alkatrészt cserélt ki válaszukat előre is köszönöm.

 

Üdv: Szabó József

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Szabó József írta:

Üdv mindenkinek van egy Opel Astra G-m és lenne egy kis problémám vele az utóbbi időben a kocsi elkezdett nagyon rángatni valamikor minden ok nélkül megáll és után nagyon nehéz beindítani már lett rajta cserélve gyújtásmodul fedélzeti számítógép de még mindig ez a probléma jelentkezik sőt olyan mikor beindítom mint ha egy hengerem nem menne de nem mindig.

Ha valakinek hasonló problémája volt kérem jelezzen hogy mit csinált vele illetve milyen alkatrészt cserélt ki válaszukat előre is köszönöm.

 

Üdv: Szabó József

Üdv. Lehet pár dolog: EGR, szelepszorulás, holtpont jeladó, Fedélzeti számítogép alatt az ECU.ra gondolsz?

Kelllene még pár infó: évjárat, motorkód, km, hogyan használod.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, nzozz írta:

Sziasztok!

Megtett km alapján (csere óta 60 000km) esedékessé vált a gyújtógyertyák cseréje. Mit javasoltok, milyet vegyek bele? Egy pólusú gyári ( GM FQR8LEU2) vagy valami mást? (Z14XEP)

 

Köszönöm

Ami belevaló. Az a tuti. Próbálkoztak mással de volt akinek dadogott utána.

3 perce, Szabó József írta:

Igen az ECu-ra gondoltam évjárata 1998-s napi használatban van de nem ölöm normálisan közlekedek vele a motor kódot és a km-r állást holnap leírom 

 

Napi használat mit takar? Mert a sok rövid táv nem tesz jót neki. De akkor majd holnap visszatérünk rá. Addig max megpróbálhatsz egy "fagyizást"(aláírásomban megtalálod) prémium üzemanyaggal.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek van egy Opel Astra G-m és lenne egy kis problémám vele az utóbbi időben a kocsi elkezdett nagyon rángatni valamikor minden ok nélkül megáll és után nagyon nehéz beindítani már lett rajta cserélve gyújtásmodul fedélzeti számítógép de még mindig ez a probléma jelentkezik sőt olyan mikor beindítom mint ha egy hengerem nem menne de nem mindig.

Ha valakinek hasonló problémája volt kérem jelezzen hogy mit csinált vele illetve milyen alkatrészt cserélt ki válaszukat előre is köszönöm.

 

Üdv: Szabó József

 

Mit jelent ez a fagyizás erről nem hallottam még ?

Igen nem valami hosszút távokat megyek vele sajnos olyan 5-10 km-reket megy után meg amit városon belül megteszek vele . de évente 10 alkalom kb lehet több kicsit mikor hosszabb útra is megyek vele. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.