Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Nyilván...arra céloztam hogy egy átlagos jelen esetben 100-120 lóerős gyári autó nem tud kipörögni 5-ben de még 4-ben sem annyira hogy megközelítse a fordulatszám a maxot.  3.-ban még le lehet szabályoztatni aztán felette már közel sem szerintem. Amúgy is ez csak elmélet, mert se út se a körülmények nem olyanok hogy padlógázon közlekedjünk még autópályán sem. Én mondjuk ha 5000-el pörgetem  4.-ben az olyan 140, aztán a padló 5.-ben 150 felett van valahol itt forog olyan 3500-at. Közelében sincs a 6500-nak ahol leszabályoz. Neked hol mennyire pörög? 

3-asban ki tudom húzatni úgy, hogy 6000 főlé menjen - de nem vagyok annyira "állat, gépgyilkos:-)" - sajnálom...

30 évvel ezelőtt, tanulóvezetőként megőrültem amikor az oktatóm nem engedett csak 2-esben (vagy 1-esben) kanyarodni - úgy, hogy befordulás előtt

ötven méterrel már kötelező volt visszaváltani, és kuplung fel:confused: ,  a motor ordít- na ez volt a gépgyilkolás, nem az autópálya 4-5000-es fordulattal. De az volt akkor a trendi (lehet most is). Vizsga után ez volt az első amit mellőztem.

Na meg, hogy "ellustul" a motor (mert hogy a Lada-nak öntanuló motorvezérlő szoftvere:-) volt)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, flali írta:

3-asban ki tudom húzatni úgy, hogy 6000 főlé menjen - de nem vagyok annyira "állat, gépgyilkos:-)" - sajnálom...

30 évvel ezelőtt, tanulóvezetőként megőrültem amikor az oktatóm nem engedett csak 2-esben (vagy 1-esben) kanyarodni - úgy, hogy befordulás előtt

ötven méterrel már kötelező volt visszaváltani, és kuplung fel:confused: ,  a motor ordít- na ez volt a gépgyilkolás, nem az autópálya 4-5000-es fordulattal. De az volt akkor a trendi (lehet most is). Vizsga után ez volt az első amit mellőztem.

Na meg, hogy "ellustul" a motor (mert hogy a Lada-nak öntanuló motorvezérlő szoftvere:-) volt)

140-145 körül van a vége 3-asban:-):-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 07. at 10:22, flali írta:

Én azért nem erőltetném a "tartósan megengedett max. fordulatszám: 6400" értéket, szerintem a Z14XEP 10 ezer km után szétesne:(.

Pontosan nem tudom, hogy mely fordulatszám értéknél van a nyomatékgörbe "teteje" (sztem kb. 3800 körül) - valószínűleg valahol ott van az optimum....

Kizárt dolognak tartom, hogy használ az "üveghangig" pörgetés egy 90-120 LE teljesítményű 1,4-1,6-os benzinmotornak.

Tapasztalat, hogy 4000-4500 fordulat felett (tartósan) az olajfogyasztás is több (már mérhető, látható)- így valószínűleg a motorkopás is.

 

 

Azt én is kétlem hogy használna, de abban viszont biztos vagyok hogy a gyáriak arra is gondoltak hogy lesz 1-2 "hülye" aki kipróbálja, és ha nem akarnak emiatt óriási kártérítéseket fizetni, akkor csak olyanokat írnak a kézikönyvbe, amire valóban képes is az autó. Amúgy most megnéztem a G Astra kézikönyvét, a legtöbb benzines motornak 6500 1/min ez az adat, de még a dízeleknél is 5000/5200. Mivel régi kézikönyvem van, abban még a Z14XEP nincs benne, ezért fellapoztam a H Astra kezelési utasítását is, és igazad van: a Z14XEP csak 6200-ig bírja a tartós pörgetést :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Mi lehet a gépsárkány hibája. X18xe1 motorkódú blokk van benne. Hibakép a következő: melegen csak gáz adásra indul, de nem minden esetben mert néha pöcre indul. Én a gyújtás modulra gondolok vagy hőfokjeladóra. A másik gond pedig hogy az összes hidrotőke cserélve, de ugyan úgy csattog. A hangot szívóoldal felől hallani, viszont melegen nem halható annyira, de ha leállítom és ismét elindítom megint hallani elég hangosan. Mi lehet? Válaszokat köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, presidentÁkos írta:

Ma hármas fokozatban(leggyakrabban itt tapasztalom) ismét éreztem egy kis "rángatást", de nemtudom, hogy rángatásnak nevezhető-e, csak kicsit remegve megy az autó.

Van tippetek, hogy mi lehet? (z16se)

Egyenetlen útfelület, legrosszabb esetben kátyú. Túlfújt gumiabroncs, erős nyugati széllökés. A remegés lehet még lelki eredetű is (kerüld a prémium kategóriás autókat) .

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újdonsült opel tulajdonos vagyok. Fényszóró manuális állításával kapcsolatban kérdezek. A lámpatestbe vízszintesen bemenő csavaron van egy műanyag, oldalt fogazott kerék, amit függőleges irányból tekerek. Ez az oldalt fogazott kerék nekem hiányzik. A vízszintesen kiálló kis csavarvég meg el van kopva. (gondolom előző gazdája fogóval tekergette és kicsúcsosodott) Lehet ezt javítani, vagy komplett fényszóró csere kell?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Érdekes dologra figyeltem fel. Anyósomnál beállok a kocsibeállóra, és nem működik a távirányító. Kiállok a ház elé, az utcára, ott már igen. :)

Kulccsal le tudom zárni, de a távirányító "süket".

Én a tesco parkolóban vagyok ugyan így. Egyszerűen ott nem reagál a távirányító.Csak kulccsal tudom bezárni, valami biztos bezavar neki,talán az automatikus ajtókban van valami. :)  Anyósodnál automata kapu van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

A napokban valaki megpróbálta lelopni a jobb oldali kis  irányjelző villogómat. Na most a kis pöcköt ami a feszítő mellett tartja. Eltörött. Ezért persze így már nem kellett az illetőnek. Vettem másikat és kicserélném csak nem tudom, hogy hogyan is. Nem akarom eltörni sem és nem tudom merre forgassam, hogy a házból az izzó a kábellel kijöjjön. Tudna valaki pontos leírást vagy képet,videót nekem? A kezikönyvben nem találtam meg.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv.: Viktor

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 04. at 12:14, outsider írta:

A fojtószelepet próbáltad már? Igaz nekem nem rángatás volt, hanem "csak" erőtlenség. Nem akart gyorsulni rendesen. Műszer szerint tette a dolgát a fojtószelep, változott az értéke ha nyomtuk a pedált, de mégsem ment rendesen a kocsi. Egyszer kétszer (évente) dobott egy hibakódot a szelepre, de újraindítás után minden rendben volt. Már már kezdtem elfogadni, hogy ez a kocsi ilyen, így megy, mire megint dobta a kódot, és utána már nem ment sehova. Állandó hiba volt, nem lehetett törölni. Kicseréltem a fojtoszelepet, és utána meglódult sz autó. 15k környéke egy bontott szelep, érdemes rápróbálni (vagy kérni kölcsön). Ez az elektromos gázpedál/fojtószelep páros tud ám szivatni.

A levegő hőmérséklet jónak tűnik. Menet közben 1-2 fokot változhat a menetviszonyok függvényében. Általában melegebb vagy 10-15 fokkal mint a külső hőmérséklet.

Ha kell tudok küldeni adatokat az enyémről.

Üdv!

 

Végre megint géphez tudok jutni. Köszönöm a tanácsot, leellenőriztük a fojtószelepet, nem találtunk problémát. Terv szerint szétszedtük a katalizátort, a belefújt levegő tökéletesen megjelent a másik végén, Kipufogórendszer dugulás teljesen kizárva. Ez már haladás. Ellenőriztük a vezérlést, az is a helyén van. A NAGY NYOM, amin elindulhatunk, hogy az összes gyertya kormos. Ki mit nézne meg ilyenkor, lambdaszonda gond lehet? Ha már felajánlottad az adatküldést, tudsz  katalizátor előtti lambda szonda értéket küldeni nekem? Az a következő célpontunk, 190 ezernél már erősen javallott a cseréje.

 

Szép estét!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Hard-ex írta:

Sziasztok! 

A napokban valaki megpróbálta lelopni a jobb oldali kis  irányjelző villogómat. Na most a kis pöcköt ami a feszítő mellett tartja. Eltörött. Ezért persze így már nem kellett az illetőnek. Vettem másikat és kicserélném csak nem tudom, hogy hogyan is. Nem akarom eltörni sem és nem tudom merre forgassam, hogy a házból az izzó a kábellel kijöjjön. Tudna valaki pontos leírást vagy képet,videót nekem? A kezikönyvben nem találtam meg.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv.: Viktor

Az oldalvillogóból akarod kivenni az izzót? Elvben bajonettzáras, egy negyed fordulat valamelyik irányba, és ki kell jönnie. Amúgy nem értem ki lop oldalvillogót, amikor 900Ft darabja... (legalábbis én még annyiért vettem)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

33 perce, tgabika76 írta:

Az oldalvillogóból akarod kivenni az izzót? Elvben bajonettzáras, egy negyed fordulat valamelyik irányba, és ki kell jönnie. Amúgy nem értem ki lop oldalvillogót, amikor 900Ft darabja... (legalábbis én még annyiért vettem)

Szia. Köszi a választ. Megoldottam vegül. Igen, ezért bosszant a dolog, mert 1000 Ft volt... Sajnos vannak ennyire Olcsó Jánosok...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, toma2105 írta:

Én a tesco parkolóban vagyok ugyan így. Egyszerűen ott nem reagál a távirányító.Csak kulccsal tudom bezárni, valami biztos bezavar neki,talán az automatikus ajtókban van valami. :)  Anyósodnál automata kapu van?

Én is jártam már így a Tranzittal,de csak 1 helyen.Az egy közért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 10. at 13:09, toma2105 írta:

Én a tesco parkolóban vagyok ugyan így. Egyszerűen ott nem reagál a távirányító.Csak kulccsal tudom bezárni, valami biztos bezavar neki,talán az automatikus ajtókban van valami. :)  Anyósodnál automata kapu van?

Semmi ilyesmi. Még trafóház sincs. A villanyóra is 3-4 méterre van.

19 órája, Atlon írta:

Üdv!

 

Végre megint géphez tudok jutni. Köszönöm a tanácsot, leellenőriztük a fojtószelepet, nem találtunk problémát. Terv szerint szétszedtük a katalizátort, a belefújt levegő tökéletesen megjelent a másik végén, Kipufogórendszer dugulás teljesen kizárva. Ez már haladás. Ellenőriztük a vezérlést, az is a helyén van. A NAGY NYOM, amin elindulhatunk, hogy az összes gyertya kormos. Ki mit nézne meg ilyenkor, lambdaszonda gond lehet? Ha már felajánlottad az adatküldést, tudsz  katalizátor előtti lambda szonda értéket küldeni nekem? Az a következő célpontunk, 190 ezernél már erősen javallott a cseréje.

 

Szép estét!

https://drive.google.com/open?id=0B3Ogu6D3BWeCU0RoY3hjTlc3Snc

Itt vannak élő adatok.

Az a baj, hogy nézni nézegetheted a fojtoszelepet. Nekem sem látszott semmi. Az értéke változott ha nyomtam a pedált. Azt igazából mrnet közben terhelés alatt lehet vizsgálni, ha tudod, hogy mennyinek kell lenni az adott pillanatban. Amíg végleg meg nem adta magát, addig  minden jónak tűnt vele... Ezért javasoltam...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Semmi ilyesmi. Még trafóház sincs. A villanyóra is 3-4 méterre van.

https://drive.google.com/open?id=0B3Ogu6D3BWeCU0RoY3hjTlc3Snc

Itt vannak élő adatok.

Az a baj, hogy nézni nézegetheted a fojtoszelepet. Nekem sem látszott semmi. Az értéke változott ha nyomtam a pedált. Azt igazából mrnet közben terhelés alatt lehet vizsgálni, ha tudod, hogy mennyinek kell lenni az adott pillanatban. Amíg végleg meg nem adta magát, addig  minden jónak tűnt vele... Ezért javasoltam...

Köszönöm. Mivel az alapjáratom sem stabil, így a fojtószelepet most nem venném a lehetséges hibák közé. Sokat vizsgálódom mostanában a témában, az opelnél típushiba a megszorult szelep, ami az én problémámat simán produkálhatja. Ha figyelembe veszem, hogy mennyi minden lett leellenőrizve/ kicserélve a gépen, lassan nem úszom meg a fullos hengerfejezést. Mint egy falat kenyér, úgy kell az most nekem.

 

Ha időm lesz, átbogarászom a táblázatot, amit küldtél.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Humannet írta:

Hallo

Nem Astra de tudtommal létezik abba is, x18xe1 motoron az olajszűrő házat hogyan lehet lekapni? Köszönöm 

2 házi módszer van úgy általában. Aminek külső háza van és úgy kell bele papírbetétet cserélni, annak házát odavaló villáskulccsal is le lehet csavarni. Nálam ez van. Z14XEP.

A másik nagy csoport az un. eldobható, fémházas szűrők, amibe nem kell betét, mert egyben van a cucc. Ezen egy szöget szoktak átütni, ha kézzel nem mozdítható meg és ügy már van rajta fogás és a szűrő lecsavarható. Barbárnak tűnő, de elterjedt, közismert módszer.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bluemirage írta:

2 házi módszer van úgy általában. Aminek külső háza van és úgy kell bele papírbetétet cserélni, annak házát odavaló villáskulccsal is le lehet csavarni. Nálam ez van. Z14XEP.

A másik nagy csoport az un. eldobható, fémházas szűrők, amibe nem kell betét, mert egyben van a cucc. Ezen egy szöget szoktak átütni, ha kézzel nem mozdítható meg és ügy már van rajta fogás és a szűrő lecsavarható. Barbárnak tűnő, de elterjedt, közismert módszer.

Szűrőt tudom hogyan kell cserélni, magát a házat hogyan kell levenni a blokkról. eltörték és most vettem észre hogy ott öklik az olaj ahol elrepedt

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Humannet írta:

Szűrőt tudom hogyan kell cserélni, magát a házat hogyan kell levenni a blokkról. eltörték és most vettem észre hogy ott öklik az olaj ahol elrepedt

Sajnos nem tudom, de most már értem... A fém házat lent eltörték?! Ehhez elég durvának kellet lenni. :confused:

Ha ilyen kezekben volt az autó, akkor szerencséd lesz ha ennyivel megúszod... :(

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Humannet írta:

Szűrőt tudom hogyan kell cserélni, magát a házat hogyan kell levenni a blokkról. eltörték és most vettem észre hogy ott öklik az olaj ahol elrepedt

Három db csavar .Az olajat le kell engedni és az olajszűrő házból is.

https://cromax.hu/motor/kenesi_rendszer_es_alkatreszei/olajszuro_haz/olajszuro_haz_opel_1_0_1_2_1_4_37656

kt9d8jplp1h67m2xanqr.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.