Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én az előző X16XEL motoros F Astrámon simán, csak egy lemezzel lezártuk az EGR-t és semmi baja

nem volt utána, nem kell ott programozni semmit.Néha dob a lezárás után sárga lámpát mert időközönként rámér az EGR-re és jelzi,hogy

nem talált ott semmit.De az autó utána is hibátlanul megy ,nem rángat,fullad ,prüszköl!Zöldkarin is át

lehet vele menni,mert olyan sokat azért nem jelent az a kipufogógáz visszavezetés,hogy amiatt ne teljesítse a

határértéket.De,ha biztosra akarsz menni legfeljebb töltesz bele valamennyi etanolt zöldkari előtt.

Itt tenném rögtön hozzá,mielőtt a "házi kendácsolást ellenző és csak az új gyári alkatrészeket autóba beszerelő judea népe front"

megfenyeget,hogy természetesen amennyiben a pénztárcája megengedi az embernek,akkor legjobb megoldás,ha

ilyenkor vesz a dolgozó egy új EGR-t!

Ez jó... :D <_<

Egyébként az F-nél annyiban volt egyszerűbb a dolog, hogy ott elég egy sima takarólemez, nálunk viszont a szelep kimozog a felfüggesztés síkjából, ezért egy közbetét kell.

Különben sokatmondó, hogy gyári GM lezárót is lehet kapni. Z14XE-hez pl.: Alkatrészszám: 12554606, Katalógusszám: 5851970.

(Halkan jegyzem meg, hogy nálam le van zárva, és semmilyen hibaüzenetet nem dobott még...) :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az olajat nem eszi,mert akkor hamarabb elromlik az EGR,állítólag az EGR-t nem érdemes tisztítani,mert csak egy darabig lesz jó,utána kezdi elölről a mókát,nekem X es a motorom,erről nem lehet leprogramozni :)

Miután megvettem a verdát, rá pár hónapra nekem is dobott egy EGR-es hibakódot. Akkor alaposan meg lett tisztítva/kenve, azóta nem volt vele bajom. Ez 2éve volt, úgyhogy szerintem egy próbát megér nekiesni és kitisztítani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az olajat nem eszi,mert akkor hamarabb elromlik az EGR,állítólag az EGR-t nem érdemes tisztítani,mert csak egy darabig lesz jó,utána kezdi elölről a mókát,nekem X es a motorom,erről nem lehet leprogramozni :)

Elég kétségbeejtő dolog lehet időről időre szembesülni az "egér" elrakódásával! Pláne annak tudatában, hogy sokan (a többség?) soha nem találkoznak evvel a problémával.

Illetve ami furcsa: az ismerős autóján 9-10 hónap, kb. 18 Ekm táján EGR csere és azóta minden oké 230 Ekm-ig. Akkor eladta a gépsast.

Link to comment
Megosztás:

Én az előző X16XEL motoros F Astrámon simán, csak egy lemezzel lezártuk az EGR-t és semmi baja

nem volt utána, nem kell ott programozni semmit.Néha dob a lezárás után sárga lámpát mert időközönként rámér az EGR-re és jelzi,hogy

nem talált ott semmit.De az autó utána is hibátlanul megy ,nem rángat,fullad ,prüszköl!Zöldkarin is át

lehet vele menni,mert olyan sokat azért nem jelent az a kipufogógáz visszavezetés,hogy amiatt ne teljesítse a

határértéket.De,ha biztosra akarsz menni legfeljebb töltesz bele valamennyi etanolt zöldkari előtt.

Itt tenném rögtön hozzá,mielőtt a "házi kendácsolást ellenző és csak az új gyári alkatrészeket autóba beszerelő judea népe front"

megfenyeget,hogy természetesen amennyiben a pénztárcája megengedi az embernek,akkor legjobb megoldás,ha

ilyenkor vesz a dolgozó egy új EGR-t!

Etanollal műszaki előtt csak óvatosan. Én 50-50-ben használom, de műszaki előtt minima 2 tank tiszta benzin, mert volt már akit kivágtak etanollal (érződik a kipufogógázon és a műszer is kimutatja), mondván, hogy nem a forgalminak megfelelő üzemanyaggal használja. Még az átalakító sem érdekelte őket....

Link to comment
Megosztás:

Jó Reggelt!

Astra G Z16XE a probléma a következő:1000-2000 közötti ford.szám tartományban rángat az autó.Menet közben a hűtővíz a műszer szerint visszahűl 80fok-osra vagy még az alá is.Lehet köze ennek a rángatáshoz?Fűtés viszont hibátlan.Termosztát??Esetleg valami jeladó?Ha van valami ötletetek szívesen hallgatom.... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

De régen voltam erre. Azért látom a törzstagok meg vannak. :)

Van egy kis gondom a géppel, tegnap óta kínlódik. Elindítom, szépen beröffen, aztán leesik a fordulat 4-500-ra, vissza dolgozza, ha bírja olyan 1200-körülre, vagy leáll. Gyakorlatilag nincs alapjáratom.

Most nekiesek kitakarítom a pillangószelep házat, hátha. Hétfőn kollégával feltesszük gépre ír-e valamit, mert sárga lámpa nincs.

Addig is, ha valakinek van valami ötlete, azt szívesen meghallgatom. Z14XE-ben ugye alapjárati motor nincs, tehát az nem rossz biztos. :D

Szép napot Mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Jó Reggelt!

Astra G Z16XE a probléma a következő:1000-2000 közötti ford.szám tartományban rángat az autó.Menet közben a hűtővíz a műszer szerint visszahűl 80fok-osra vagy még az alá is.Lehet köze ennek a rángatáshoz?Fűtés viszont hibátlan.Termosztát??Esetleg valami jeladó?Ha van valami ötletetek szívesen hallgatom.... :)

Ha a termosztátod folyamatosan nyitva van valamennyire, az okozhat túlhűtést. Ezt egyszerűen le tudod ellenőrizni: Menj reggel pár kilométert a hideg autóval és még mielőtt megmozdulna a vízhőfok mutatód, állj le és nézd meg langyos e a hűtőd. Ha igen, akkor a termosztát rossz (7-8e Ft). Ha nem, akkor lehet hogy a vízhőfok jeladód szállt el, párezres tétel, de tud galibát okozni a motorvezérlésben, ha fals adatokat ad...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

De régen voltam erre. Azért látom a törzstagok meg vannak. :)

Van egy kis gondom a géppel, tegnap óta kínlódik. Elindítom, szépen beröffen, aztán leesik a fordulat 4-500-ra, vissza dolgozza, ha bírja olyan 1200-körülre, vagy leáll. Gyakorlatilag nincs alapjáratom.

Most nekiesek kitakarítom a pillangószelep házat, hátha. Hétfőn kollégával feltesszük gépre ír-e valamit, mert sárga lámpa nincs.

Addig is, ha valakinek van valami ötlete, azt szívesen meghallgatom. Z14XE-ben ugye alapjárati motor nincs, tehát az nem rossz biztos. :D

Szép napot Mindenkinek.

Ha bemelegszik, visszajön az alapjárat, vagy akkor sincs? Gyertyák mikor voltak cserélve? Van esetleg lehetőséged valakitől szerezni egy trafóhidat egy csere-próba erejéig?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

De régen voltam erre. Azért látom a törzstagok meg vannak. :)

Van egy kis gondom a géppel, tegnap óta kínlódik. Elindítom, szépen beröffen, aztán leesik a fordulat 4-500-ra, vissza dolgozza, ha bírja olyan 1200-körülre, vagy leáll. Gyakorlatilag nincs alapjáratom.

Most nekiesek kitakarítom a pillangószelep házat, hátha. Hétfőn kollégával feltesszük gépre ír-e valamit, mert sárga lámpa nincs.

Addig is, ha valakinek van valami ötlete, azt szívesen meghallgatom. Z14XE-ben ugye alapjárati motor nincs, tehát az nem rossz biztos. :D

Szép napot Mindenkinek.

Folytószelepház ki van pucolva? Van bene néhány pici furat,ha azok eltömődnek,akkor tudnak viccelődni a komputerrel <_<

Rángatásos kolléga: nézd meg a légszűrőház mögötti vákuumcsövet,nincs-e szétcsúszva,vagy nem-e szuszog.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumnak!

Egyszer már kaptam gyors és pontos segítséget itt (köszönöm!), ismét hozzátok folyamodnék.

Astra G, 2004-es, 1,2-es 16 szelepes benzines Ecotec motor, láncos vezérlés, szervizkönyv szerint (úgy tudom visszahívásos) lánccsere történt, kb. 2005-ben.

A jelenség: a hideg motornak beindítás után szép hangja van, de kb. 8-10 km vagy több megtétele után „kattogni” kezd, amolyan dízeles felhangja lesz alapjáraton. Elég rossz körülmények között használom, általában kis távolságot teszek meg vele egy alkalommal, belvároson keresztül (lámpák, stb), kevesebb, mint 6 km-t, ezután még általában nem jön elő a jelenség, vagy csak halkabban. A hang nem egyszerre jelentkezik a vízhőfok beállásával, hanem azt követően, ahogy említettem, minimum 8-10 km után, és alapjáraton hallani. Ha a fordulatszámot növelem, elhalkul (és azt hiszem, hogy nem a motorzaj hangosodása miatt nem hallom), de ahogy visszaáll alapjáratra, ismét „dízelesen” kezd morogni. Egyébként semmi gond vele, nemrég négyszer is megtettem vele egyhuzamban 650 km-t, semmi probléma nem jelentkezett, leszámítva a hangot. Hidegen indítást követően kb. 1 másodpercig hangos, mintha olaj nélkül lenne, de az megszűnik, kb. akkor, amikor az olaj eljut oda, ahová kell. Szerelőnek megmutattam, szerinte szelepemelő tőkét kell cserélni, más vélemények szerint a lánccal, vagy láncfeszítővel van gond.

10W40-es Mobil olajjal használom, évente cseréltetem, max. 10 ezer km-t megyek vele. Motortisztító adalékot is tettem bele egyszer, nem változott semmi.

Kérném a véleményeket, ha valakinek volt már tapasztalata hasonló problémával, esetleg van ötlete, nem szívesen vágok bele a kb 50k pénzes tőkecserébe.

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Etanollal műszaki előtt csak óvatosan. Én 50-50-ben használom, de műszaki előtt minima 2 tank tiszta benzin, mert volt már akit kivágtak etanollal (érződik a kipufogógázon és a műszer is kimutatja), mondván, hogy nem a forgalminak megfelelő üzemanyaggal használja. Még az átalakító sem érdekelte őket....

Faramuci helyzet: LPG beszerelés sorozatengedély köteles és bevezetik a forgalmiba, etanolhoz az átalakító beszerelhető mindezen procedúra és költsége nélkül, mintha csak egy hagyományos izzót cserélnének pl. Megalightra.

Link to comment
Megosztás:

Folytószelepház ki van pucolva? Van bene néhány pici furat,ha azok eltömődnek,akkor tudnak viccelődni a komputerrel :)

Rángatásos kolléga: nézd meg a légszűrőház mögötti vákuumcsövet,nincs-e szétcsúszva,vagy nem-e szuszog.

Sziasztok!

Köszi a hozzászólást és a tippet.

Tegnap egyébként napközben mentem, vele nem csinálta sem hidegen, sem melegen. Este viszont mát nem tudtam vele elindulni, egy kicsit felidegelt, hogy egyből leáll.

A folytószelep házat kipucoltam, szép tiszta volt, de ezek a pici furatok hol vannak benne, mert nem láttam. De valószínű csak nem figyeltem.

A gyertyák pedig nem régen voltak cserélve. Gyári GM van benne.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok valaki válaszoljon légyszi!!!

Ki kell venned a magnót és utána a középső boxszot kell ki venned, a szélein csavarok tartják utána tudsz hozzáférni a középső konzol kapcsolóihoz, hátulról.Óvatosan hogy ne pattanjon el semmi.Ha nem vagy biztos a dolgodban inkább vidd villamoságishoz, mert ha utcán parkolsz ebben a hidegben már merevek a műanyagok, és könnyen elpattannak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi a hozzászólást és a tippet.

Tegnap egyébként napközben mentem, vele nem csinálta sem hidegen, sem melegen. Este viszont mát nem tudtam vele elindulni, egy kicsit felidegelt, hogy egyből leáll.

A folytószelep házat kipucoltam, szép tiszta volt, de ezek a pici furatok hol vannak benne, mert nem láttam. De valószínű csak nem figyeltem.

A gyertyák pedig nem régen voltak cserélve. Gyári GM van benne.

Az a megfigyelés, hogy ha csinálja, csak hidegen. Viszont nem mindig. Reggel megint kínlódás volt hidegen, mentem 30 Km-t, utána megnéztem semmi. Nagyon szép sima alapjárat olyan 750 körül. Utána viszont délután mentem csak fele, szóval vissza is hűlt, és semmi hiba. Símán indult, alapjárat ok.

Kicsit érdekes.

Holnap gépre tesszük hidegen, aztán meglátjuk hátha mutat valamit.

Addig is ha van ötlet, szívesen fogadom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.