Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy égető problémám. A napokban kiment a belsőtér világítás. Nyáron nincs annyira szükségem rá, így nem cseréltem rögtön biztosítékot. Tegnap a gyerek mutatott a tetőkárpiton (jobb hátsó lámpától 10 cm-re) egy barnás foltot. (persze egyből leszidtam, hogy minek piszkálja koszos kézzel:)) Biztosíték csere után folyamatosan világít a lámpa, és kiderült, hogy az a kis folt igazából egy égési nyom. Kérdésem, hogy mi a fene van ott, ami zárlatot tud okozni. Na meg hogyan, mikor ott semmi nem mozog.

De a fontosabb, hogy a fenébe lehet megjavítani? Néztem, hogy nem hagyományos vezeték megy oda, hanem szalagra "integrált" fémszálak. Bal oldalt 1, jobb oldalt 2 ilyen van. Jobbról megy át balra a másik lámpához a vezeték?

Annyit még infonak, hogy a jobboldali szalagok elég érdekesen néznek ki. Mintha zárlatra hajlamosak lennének, de amennyit látok, az nem ér be a kárpit alá. Lehet, hogy az egész elkorrodált (de mitől?)

A válaszaitokat előre is köszönöm:

Balek

Link to comment
Megosztás:

Pillangószelep tengely esetleg megkopott, amiatt csinálhatja.

Vagy akadozhat a benzinszállítás, benzinszűrő csere?

Az ECU vezérli az AC pumpát, esetleg ott valami kontakt dolog?

Köszönöm de sajnos egyik sem :)

Van esetleg valakinek rajza, hogy a fojtószelepház csatlakozókon milyen értékeket kéne mérnem ha elkezdem multiméterrel vizsgálni?

Illetve hasznát tudnám venni bármely olyan anyagnak ami a mortor működéséhez szükséges elemek referencia "értékét, feszültségét, ellenállását, hőmérsékletét, szögét , bármi tulajdonságát stb" tartalmazza.

Ha esetleg valakinem van ilyen doksi amit megosztana velem, annak nagyon hálás volnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni a következő problémához: Slusszkulcs nem működteti a központizárat és a riasztót sem kapcsolja le. Délelőtt sokadik nyomogatásra még nyitott és zárt, estére már nem tudtam vele semmit sem kezdeni. Pótkulccsal ugyanaz a helyzet. Elemeket nemrég cseréltem a kulcsokban.

Hogyan tudnám kiiktatni a riasztót, hogy ne szirénázva kelljen vele közlekednem? :)

Érdekességképpen említeném meg az alábbi két dolgot :

3 napja a autórádió fejegységében elment a tuner, nem tudom befogni a rádióadókat.

2 hónapja a motorvezérlő elektronika ment tönkre.

Esetleg lehet összefüggés az említett dolgok között?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.:

Cs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni a következő problémához: Slusszkulcs nem működteti a központizárat és a riasztót sem kapcsolja le. Délelőtt sokadik nyomogatásra még nyitott és zárt, estére már nem tudtam vele semmit sem kezdeni. Pótkulccsal ugyanaz a helyzet. Elemeket nemrég cseréltem a kulcsokban.

Hogyan tudnám kiiktatni a riasztót, hogy ne szirénázva kelljen vele közlekednem? :)

Érdekességképpen említeném meg az alábbi két dolgot :

3 napja a autórádió fejegységében elment a tuner, nem tudom befogni a rádióadókat.

2 hónapja a motorvezérlő elektronika ment tönkre.

Esetleg lehet összefüggés az említett dolgok között?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.:

Cs.

hy

probáld meg, kulcs az inditoba ,gyujtáson, és nyomd meg a kulcson a nyitás vagy a zárás gombot, és akkor a központizár csinál egy zárás-nyitást és ,a kulcsot ujratanitja

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg 3 van és mind távirányítós. :)

Bár ezek közül az egyik sztem után lett rendelve (viszont érdekes mód nincs rajta egyiken sem az a pötty amit Uhuhu említett hogy rajta van az utánrendelt kulcsokon), mert én úgy tudtam hogy eredetileg 3 gyári kulcs volt hozzá, ebből 2 távirányítós, egy pedig nem.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki,hogy ez lesz a hiba, opel szervizben kiderítették,hogy valószínűleg 1 foggal el van rakva a vezérlés...pénteken viszem vissza a szakihoz, aki cserélte. És közben megtudtam,hogy EGR szelep nincs is az autómban...

Tudnál esetleg segíteni,hogy mire kell figyelni a vezérlés beszerelésénél?

Hát újrarakták a vezérlést,semmi sem változott,az alapjárat nem az igazi... A rajz alapján és a szaki szerint is a vezérműkerekeken egymás felé kell mutatnia a két jelnek...Biztos jól van az úgy?... :)

Z14XE

2004-es 1.4. astra

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen, ez volt a megoldás! :)

Még annyival egészíteném ki killermedvét, hogy az autó 3 m-es sugarú körében szabad nyomkodni a kúlcsot, mert különben biztonsági okokból megint elfelejti. Ez azért van így megoldva, hogyha elhagyod a kúlcsot, vagy ellopják, akkor a parkolóban menve nyomkodják, ne jöjjenek rá melyik kocsihoz tartozik, mert 3 nyomás után elfelejti a kódot, és megint csak a kocsi tudja újrakódólni. Plusz, ha van riasztó is a kocsiban, akkor egy nyomásra, csak a központi zár be, a 10mp-en belüli második nyomásra pedig reteszeli teljesen a kocsit és aktiválja a riasztót is.

Link to comment
Megosztás:

Még annyival egészíteném ki killermedvét, hogy az autó 3 m-es sugarú körében szabad nyomkodni a kúlcsot, mert különben biztonsági okokból megint elfelejti. Ez azért van így megoldva, hogyha elhagyod a kúlcsot, vagy ellopják, akkor a parkolóban menve nyomkodják, ne jöjjenek rá melyik kocsihoz tartozik, mert 3 nyomás után elfelejti a kódot, és megint csak a kocsi tudja újrakódólni. Plusz, ha van riasztó is a kocsiban, akkor egy nyomásra, csak a központi zár be, a 10mp-en belüli második nyomásra pedig reteszeli teljesen a kocsit és aktiválja a riasztót is.

Ezt mindjárt kipróbálom, de én úgy emlékszem nekem nem felejt el semmit, akárhányszor nyomkodom akárhol.

Link to comment
Megosztás:

Még annyival egészíteném ki killermedvét, hogy az autó 3 m-es sugarú körében szabad nyomkodni a kúlcsot, mert különben biztonsági okokból megint elfelejti. Ez azért van így megoldva, hogyha elhagyod a kúlcsot, vagy ellopják, akkor a parkolóban menve nyomkodják, ne jöjjenek rá melyik kocsihoz tartozik, mert 3 nyomás után elfelejti a kódot, és megint csak a kocsi tudja újrakódólni. Plusz, ha van riasztó is a kocsiban, akkor egy nyomásra, csak a központi zár be, a 10mp-en belüli második nyomásra pedig reteszeli teljesen a kocsit és aktiválja a riasztót is.

Köszönöm a hasznos infókat!

Link to comment
Megosztás:

Hát újrarakták a vezérlést,semmi sem változott,az alapjárat nem az igazi... A rajz alapján és a szaki szerint is a vezérműkerekeken egymás felé kell mutatnia a két jelnek...Biztos jól van az úgy?... :)

Z14XE

2004-es 1.4. astra

Nem ismerem a Z14XE-t, de nekem Z18XE-nem így kell... Így volt rakva ahogy te mondod, és ugyanazok a tünetek voltak amiről írtál. Nekem a két vezérműkerék között a hengerfej oldalán is volt egy jel, és a vezérműkerekeken levő jeleknek nem egymás felé kellett mutatniuk, hanem efelé a jel felé. Hevenyészett ábra, de talán látszik rajta hogy mire gondoltam:

292844-20110729-zNiEET.jpg

Link to comment
Megosztás:

Még annyival egészíteném ki killermedvét, hogy az autó 3 m-es sugarú körében szabad nyomkodni a kúlcsot, mert különben biztonsági okokból megint elfelejti. Ez azért van így megoldva, hogyha elhagyod a kúlcsot, vagy ellopják, akkor a parkolóban menve nyomkodják, ne jöjjenek rá melyik kocsihoz tartozik, mert 3 nyomás után elfelejti a kódot, és megint csak a kocsi tudja újrakódólni. Plusz, ha van riasztó is a kocsiban, akkor egy nyomásra, csak a központi zár be, a 10mp-en belüli második nyomásra pedig reteszeli teljesen a kocsit és aktiválja a riasztót is.

Na én kipróbáltam ezt a 3 méteres dolgot.

El kellett menni vagy 6-7 méterre, hogy meg tudjam nyomni 3-szor nyitás nélkül,

de utánna ugyanúgy működik.

Link to comment
Megosztás:

Na én kipróbáltam ezt a 3 méteres dolgot.

El kellett menni vagy 6-7 méterre, hogy meg tudjam nyomni 3-szor nyitás nélkül,

de utánna ugyanúgy működik.

Hát ez van! Akkor a hasznutasítás mondott hülyeséget sajnálom, nekem úgy működik ahogy kell. A pontos leírást a hasznutasítás 54-55. oldala tartalmazza.

Link to comment
Megosztás:

Nem ismerem a Z14XE-t, de nekem Z18XE-nem így kell... Így volt rakva ahogy te mondod, és ugyanazok a tünetek voltak amiről írtál. Nekem a két vezérműkerék között a hengerfej oldalán is volt egy jel, és a vezérműkerekeken levő jeleknek nem egymás felé kellett mutatniuk, hanem efelé a jel felé. Hevenyészett ábra, de talán látszik rajta hogy mire gondoltam:

292844-20110729-zNiEET.jpg

Köszi szépen a segítségedet,meg fogom érdeklődni az opel szervizben,hogy ennél a motornál hogyan kell!

Link to comment
Megosztás:

...mert 3 nyomás után elfelejti a kódot, és megint csak a kocsi tudja újrakódólni...

Ezt a 3 nyomást honnan vetted?

Mert olyan tényleg van hogy ha túl sokszor nyomkodod hatótávon kívül akkor újra kell tanítani a kulcsot, de azért ez nem 3 nyomás... annyiszor véletlenül is megnyomódhat a zsebedben mondjuk amíg bevásárolni vagy, aztán visszaérve a kocsihoz meg meglepetés érne hogy nem nyitja a távirányító a központi zárat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Lenne egy kérdésem,mégpedig az,hogy állandóan világít a biztonsági öv visszajelző lámpám.Mitől lehet és mi a "gyógymód"?

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!

Üdv!

Feri

Nekem is szokta néha csinálni! Próbáld ki azt, hogy erőteljesen meghúzogatod az összes biztonsági övet, lehet csak meg van szorulva! Nekem utána nem világít!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.