Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

OFF

Betenném, csak az a baj, h. nincs digit gépem, kölcsön kéne kérnem egyet. De majd igyekszem. :) 1ébként meg az én Astrám, még teljesen alap optikailag (leszámítva azt hogy most nincs hátsó ablaktörlöm, illetve ha van akkor középen áll :lol: ), szóval ez a mostani Gsi némileg esztétikusabb... :D

ON

Link to comment
Megosztás:

Ehh.. mééé nem mondtad?!?! Ott volt nálam a gép... De ha gondolod és erre jársz, esetleg csörögj rám.. hátha pont itthonvok, és csinálunk pár képet.. azon nye mújjék... :)

Kis Polcocska.. már amennyire látszik...

http://laci4.uw.hu/GSI/10.jpghttp://laci4.uw.hu/GSI/20.jpg

Megnéztem a képeidet és most látom hogy a kesztyű taró alatt van polcod ez csak a GSI-k tartozéka?

Link to comment
Megosztás:

Udvozletem!

Szoval adott egy 1993-as 1.6-os F Astra. ABS nincs. Eddig is hosszu volt a fekpedal utja, de a mai tortenesek utan szinte teljesen be lehet nyomni, es alig hajlando blokkolni az auto.

Ami cserelve lett:

- ket elso fektarcsa, fekpofakkal egyutt

- jobb hatso fekmunkahenger, fekpofak

2004 Augusztusaban a bal oldali fekmunkahenger es fekpofak is cserelve lettek.

A fekrendszertol fuggetlenul a ket kulso feltengelycsuklo is cserelve lett, de gondolom a ketto nem fugg ossze...

Probalkoztunk legtelenitessel, orakon keresztul, a vegere mar nem jott levego egyikbol sem (persze 100% biztonsaggal nem tudjuk ezt megallapitani), tobb otlet nincs. A regi fekfolyadek a legtelenites soran teljesen kiurult, majdnem egy teljes flakon belekerult. Termeszetesen semmi sem jon ossze, hoban feket tesztelni eleg erdekes, ugyhogy nem tudok semmi biztosat mondani, de egy biztos: szinte teljesen be lehet nyomni a fekpedalt, es csak azutan hajlando (es igy sem azonnal...) blokkolni. A fektarcsak, es minden mas alkatresz le lett tisztogatva, olaj vagy zsir nem maradt rajtuk. Kell valamennyi ido ahhoz, hogy az uj fekek "bekopjanak"? Mondjuk igy sem tudok semmi magyarazatot elkepzelni jelenleg arra, hogy miert fog ennyire bent a pedal...

Minden velemenyt elore is koszonok, rohadtul nem vagyok nyugodt...

Link to comment
Megosztás:

Az Így Csináldban gyenge fékhatás és teljesen benyomható pedál esetére ez van:

- Tömítetlen fékvezeték = Csőcsatlakozásokat utána húzni, vagy a csöveket cserélni

- Hibás tömítőgallér a főfékhengeren, vagy a fékhengereken = Tömítőgallér csere, főfékhenegeren a belső alaktrészek cseréje, vagy az egész főfékhenger cseréje

- Tárcsaféknél a gumitömítőgyűrű is lehet rossz = Fékhenger javítás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! 96-os F Astram van, és amikor megvettem, már akkor is feltünt, hogy valami hiányzik a kesztyűtartó alól :shock: ...

Én egy polcra, vagy valami hasonlóra gondolok, mert vannak furatok, de nem vagyok benne biztos. Aki tud ebben ( a lehet, másnak egyszerű) kérdésben segíteni, esetleg egy képet is tudna küldeni, azt megköszönném! :notworthy:

Enyémbe sem volt de Én vettem bontottat 3K ért :)

4 csavar fogja egyébként ...

Link to comment
Megosztás:

- Hibás tömítőgallér a főfékhengeren, vagy a fékhengereken = Tömítőgallér csere, főfékhenegeren a belső alaktrészek cseréje, vagy az egész főfékhenger cseréje

Hasonló problémával már én is taliztam, akkor ennek az alkatrésznek a cseréjével megszűnt a hiba, és újra normális lett a fék.

Link to comment
Megosztás:

Udvozletem!

Szoval adott egy 1993-as 1.6-os F Astra. ABS nincs. Eddig is hosszu volt a fekpedal utja, de a mai tortenesek utan szinte teljesen be lehet nyomni, es alig hajlando blokkolni az auto.

Ami cserelve lett:

- ket elso fektarcsa, fekpofakkal egyutt

- jobb hatso fekmunkahenger, fekpofak

2004 Augusztusaban a bal oldali fekmunkahenger es fekpofak is cserelve lettek.

A fekrendszertol fuggetlenul a ket kulso feltengelycsuklo is cserelve lett, de gondolom a ketto nem fugg ossze...

Probalkoztunk legtelenitessel, orakon keresztul, a vegere mar nem jott levego egyikbol sem (persze 100% biztonsaggal nem tudjuk ezt megallapitani), tobb otlet nincs. A regi fekfolyadek a legtelenites soran teljesen kiurult, majdnem egy teljes flakon belekerult. Termeszetesen semmi sem jon ossze, hoban feket tesztelni eleg erdekes, ugyhogy nem tudok semmi biztosat mondani, de egy biztos: szinte teljesen be lehet nyomni a fekpedalt, es csak azutan hajlando (es igy sem azonnal...) blokkolni. A fektarcsak, es minden mas alkatresz le lett tisztogatva, olaj vagy zsir nem maradt rajtuk. Kell valamennyi ido ahhoz, hogy az uj fekek "bekopjanak"? Mondjuk igy sem tudok semmi magyarazatot elkepzelni jelenleg arra, hogy miert fog ennyire bent a pedal...

Minden velemenyt elore is koszonok, rohadtul nem vagyok nyugodt...

Hasonló gondjaim nekem is voltak/vannak.

A két első fékbetét csere után nekem is szinte beesett a pedál. Ez jóhéhány erős fékezéstől elmúlt vagyis sokat enyhült.

A fékolaj cserénél szerintem érdemes utólag is legteleníteni. (pár nap múlva) Nekem volt hogy ezzel is sokat javult pedig sok levegő nem jött ki belőle.

Azt mondjuk nem értem hogy hátul csak a jobb pofákat cseréltétek-e? :shock: Azt nem párosával kell?

Sokat javít még a fékpedál útján az is ha a hátsó dobok ki vannak tisztítva rendesen.

Nekem a nagy ellenségem még a kocsimosás. Utána szó szerint visszaesik a fékhatás. Csak néhány nagyon nagy sebességről történő fékezés segít vagy ha leállítom az autót és várok vele egy kicsit. (ez nekem kicsit rejtély, de a hátsó dobokra gyanakszom)

Szerintem jó ötlet lett volna egy Fék topik csak nem 1,6 előtaggal

Link to comment
Megosztás:

Meséld mánn el, hogyan légtelenítenéd a fékrendszert egyedül ?

Hát 1 példa végszügségre, de nem ajánlom :arrow: adott kerék légte.. csavar meglazít pvc cső ráhuz olyan aminek a végére már előzőleg rátettél 1 db vissza csapó szelep, ez pedig nem más mint az ablakmosónál található kis műanyag ba,,,,s ami nem engedi vissza a folyadékot. Aztán szép lassan pumpa , ja acső vége értelem szerűen 1 flakonban van. Ez a megoldás csak akkor ha a tuti hogy nincs közeledben élő ember, :arrow: de müködik . Na lehet körmöt agatni hogy a csavar melett vissza szív meg minden 8)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a nagy ellenségem még a kocsimosás. Utána szó szerint visszaesik a fékhatás. Csak néhány nagyon nagy sebességről történő fékezés segít vagy ha leállítom az autót és várok vele egy kicsit. (ez nekem kicsit rejtély, de a hátsó dobokra gyanakszom)

Szerintem jó ötlet lett volna egy Fék topik csak nem 1,6 előtaggal

Nemtom hülyeséget mondok-e, de szerintem nem rejtély. Ekkor egyértelmüen beázik bevizesedik a fék,és mig ki nem szárad(idő, illetve fékezés=hő) addig gyengusabb a fék.

Én mosás után mindig szoktam fékezgetni párat, meg szépen folyamatosan, de nem erösen fékezni,mig kiszárad.

Mondjuk nekem lehet egyszerübb,mert hátul is tárcsa.. talán hamarabb párolog...

Bocs ha esetleg hülyeséget írtam... :oops: 8)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.