Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

15 órája, Róóóbi írta:

Anyámék faceliftes Astrája X14NZ, elosztós volt, ugyanazt láttad a motortérbe nézve mint a régi Astrámban, ami meg C14NZ volt. Se EGR se DIS se főtengely jeladó. 

Nem ekkor volt az, hogy csak az évjáratból kifolyólag kaptak autók X-es motorkódot? '96-os a fentebb említett alany. 

Azt nem értem már csak, hogy az egyik neves autókereskedésben lehet kapni C14NZ-hez főtengely jeladót kb 7,5-8,5 ezerért. Év járattól függően változott a motor???

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

A katalizátor nélküli az nem a Kadetből átmentett 14nv-volt? Ahol még karbi van, a veztengely hajtja a vezérlés oldalon a mechanikus AC-t. A későbbi motorokon is ott van a kiképzés az AC-nek csak ott le van falazva, egy testpont csavar megy az egyik furatba. Ezek 65 lovasak voltak ha jól tudom.

Amihez nekem szerencsém volt az ugyanolyan központi injektoros volt mint az én X14NZ-m bár már lehet a hengerfej sem a gyári volt rajta, de a kipufogó cső annak tűnt. Ennél más a leömlőtől az első cső szakasz is, nincs az a háromszög alakú tömítés sem a bölcső vonalában mert hátrébb nyúlik az első rész aminek a vége valahol a középdob előtt van vége. Ez a talicska 94-es évjáratú volt amit hengerfejeztem 400E + km-el. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Gergőőő írta:

Amihez nekem szerencsém volt az ugyanolyan központi injektoros volt mint az én X14NZ-m bár már lehet a hengerfej sem a gyári volt rajta, de a kipufogó cső annak tűnt. Ennél más a leömlőtől az első cső szakasz is, nincs az a háromszög alakú tömítés sem a bölcső vonalában mert hátrébb nyúlik az első rész aminek a vége valahol a középdob előtt van vége. Ez a talicska 94-es évjáratú volt amit hengerfejeztem 400E + km-el. 

Lehet valami korai kombó volt, vagy esetleg utólagos átalakítás. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Lehet valami korai kombó volt, vagy esetleg utólagos átalakítás. 

Bárdiban mikor akartam venni kipufogóhoz tömítést tudott nekem olyan robbantott ábrát mutatni a srác ami a fentebb említett csövekkel volt szerelve kati nélkül. Tuti korai széria volt csak elérhető csak csővel, dinamikus motorral:smartass: és rosszabb  környezetvédelmi besorolással. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Gergőőő írta:

Bárdiban mikor akartam venni kipufogóhoz tömítést tudott nekem olyan robbantott ábrát mutatni a srác ami a fentebb említett csövekkel volt szerelve kati nélkül. Tuti korai széria volt csak elérhető csak csővel, dinamikus motorral:smartass: és rosszabb  környezetvédelmi besorolással. 

A 14NV sem lehettet rossz 65 lóval, és szerintem a karbisat könnyebben lehet tuningolni. Rátenni a központi karbit 1.6-ra, vagy ikerkarbit rá. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Lipocky írta:

Azt nem értem már csak, hogy az egyik neves autókereskedésben lehet kapni C14NZ-hez főtengely jeladót kb 7,5-8,5 ezerért. Év járattól függően változott a motor???

Nem változott, csak a neve. Főtengely jeladót pl. : a C14SE kapott, de az meg hengerenkénti befecskendezős DIS-es motor EGR nélkül. Néhány adatbázis hibásan hoz egy-két alkatrészt. 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 12. at 14:42, zotya975 írta:

A 14NV sem lehettet rossz 65 lóval, és szerintem a karbisat könnyebben lehet tuningolni. Rátenni a központi karbit 1.6-ra, vagy ikerkarbit rá. 

Volt kadettom ezzel a motorral, úgy emlékszem 75Le-t mondott rá az álmoskönyv. Az 1.3 karbi volt 60Le körül. 

C14NZ-re tettünk 14NV veztengelyt, nem lett egy SE-szintű de virgáncabb lett. Elméletileg nagyobbat  emel a karbisé. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Róóóbi írta:

Volt kadettom ezzel a motorral, úgy emlékszem 75Le-t mondott rá az álmoskönyv. Az 1.3 karbi volt 60Le körül. 

C14NZ-re tettünk 14NV veztengelyt, nem lett egy SE-szintű de virgáncabb lett. Elméletileg nagyobbat  emel a karbisé. 

Igen tényleg, 75 ló. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na ugye a lassításos kopogás megoldódott a fékkel, de most meg olyan gond jött elő, hogy erősebb jobbos kanyarokban (főleg nagyobb tempónál, városban nem is nagyon jön elő) mikor a bal elsőre kerékre ráterhel akkor kopogás jön onnan. Ezt érzem a pedálon is kicsit, meg a kormányon is. Most akkor tényleg eljöhetett a külső féltengely csukló vége is.:dry:

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Stevy írta:

Na ugye a lassításos kopogás megoldódott a fékkel, de most meg olyan gond jött elő, hogy erősebb jobbos kanyarokban (főleg nagyobb tempónál, városban nem is nagyon jön elő) mikor a bal elsőre kerékre ráterhel akkor kopogás jön onnan. Ezt érzem a pedálon is kicsit, meg a kormányon is. Most akkor tényleg eljöhetett a külső féltengely csukló vége is.:dry:

A külső féltengely csukló kitekert kormánynál, sebesség függően kopog. Ez főleg kis sebességnél jön elő, hiszen nagyobb tempónál már nincs nagyon alászedve a kormány. Tehát alászeded elindulsz és ahogy gyorsítasz egyre nagyobb ütemben hallatszik a hang. Persze aztán ahogy kopik ( golyópálya kopás okozza a hangot) egyre inkább hallatszik már egyenesben, is de általában senki nem vár idáig. Régebben sokat jártam céges " pözsó" kisbusszal azon kopogott a jobbos féltengely és évekig kihúzta így amig aztán egy feljáróra történő ráforduláskot teljesen alászedett kormánynál megadta magát, a csillag széttört a golyók kipotyogtak, és a jármű ugye mozgásképtelen lett, a diferenciálmű működési elve miatt ilyenkor csak a törött oldalt hajtja. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A külső féltengely csukló kitekert kormánynál, sebesség függően kopog. Ez főleg kis sebességnél jön elő, hiszen nagyobb tempónál már nincs nagyon alászedve a kormány. Tehát alászeded elindulsz és ahogy gyorsítasz egyre nagyobb ütemben hallatszik a hang. Persze aztán ahogy kopik ( golyópálya kopás okozza a hangot) egyre inkább hallatszik már egyenesben, is de általában senki nem vár idáig. Régebben sokat jártam céges " pözsó" kisbusszal azon kopogott a jobbos féltengely és évekig kihúzta így amig aztán egy feljáróra történő ráforduláskot teljesen alászedett kormánynál megadta magát, a csillag széttört a golyók kipotyogtak, és a jármű ugye mozgásképtelen lett, a diferenciálmű működési elve miatt ilyenkor csak a törött oldalt hajtja. 

Hát városban annyira nem hallom ki még, de olyan 60-80 környékén amikor egy erősebb kanyarban azért már dől is a bódé, és igen ráterhel arra az oldalra akkor jön a kopogás, és azt érezni kormányon is, meg a pedálon is kicsit. Ahogy egyenesítem ki úgy szűnik meg, a másik oldalról, ha az van terhelve nem jön elő. Ugye közben ha elveszem a gázt, és motorfék jön elő, akkor is folytatja, talán kikuplungolva mikor nem kap terhelést kicsit enyhül.

 

Tegnap volt egy Keszthely-Győr oda vissza vele, aztán lefelé még annyira nem volt feltűnő, kb. mintha rossz lenne az út és az miatt lenne, de visszafelé néhány kanyarban már elég rendesen kopogott.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Stevy írta:

Hát városban annyira nem hallom ki még, de olyan 60-80 környékén amikor egy erősebb kanyarban azért már dől is a bódé, és igen ráterhel arra az oldalra akkor jön a kopogás, és azt érezni kormányon is, meg a pedálon is kicsit. Ahogy egyenesítem ki úgy szűnik meg, a másik oldalról, ha az van terhelve nem jön elő. Ugye közben ha elveszem a gázt, és motorfék jön elő, akkor is folytatja, talán kikuplungolva mikor nem kap terhelést kicsit enyhül.

 

Tegnap volt egy Keszthely-Győr oda vissza vele, aztán lefelé még annyira nem volt feltűnő, kb. mintha rossz lenne az út és az miatt lenne, de visszafelé néhány kanyarban már elég rendesen kopogott.

A csapágynál szokott olyan lenni, hogy nagy sebességnél kanyarban jön elő  a hangja, visszahozva egyenesbe meg elhallgat, az viszont búgni szokott nem ropogni. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy opel astra g y20dth tulajdonosa vagyok és olyan problémába ütköztem, hogy motort kellett cserélnem viszont a csere után az autó lomha, 110 km/hnál gyorsabban meg nem hajlandó menni, semmilyen hibakódot nem ír, az egr szelep tökéletes az volt első amit átnéztünk esetleg valaki ütközött e hasonló problémába vagy van e valamilyen ötletek mi okozhatja a problémát?

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 23. at 19:00, zotya975 írta:

A csapágynál szokott olyan lenni, hogy nagy sebességnél kanyarban jön elő  a hangja, visszahozva egyenesbe meg elhallgat, az viszont búgni szokott nem ropogni. 

Na tegnap délutáni programként :

- fék csere elöl/hátul (elöl komplett, hátul dob, mert pofa ~2 éves, és szinte teljes anyag rajta van még)

- balos külső féltengely csukló

- jobbos gólyalábon az a lemez amire felfekszik a toronycsapágy meg a szilent (mikor utoljára volt kiszedve láttam rajta egy repedést, úgyhogy inkább szereztem egy bontottat) 

Menni még nem mentem vele, csak az udvarban egy előre-hátrát, hogy fék beálljon, de most így megmozgatva a féltengelyt megszűnt az az igen fémes koppanása, úgyhogy remélem tényleg ez volt a hiba. Fék meg még így össze sincs kopva, de lassabb tempónál úgy tűnik, hogy már most sokkal nagyobbat fog mint eddig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szeretem ezt a fórumot, mert itt vannak olyan emberek, akik nem csak szakértői a témának, de válaszolnak is a laikusok kérdéseire. és ez jó. (Látá, hogy jó.)

In medias res. Tegnap hazafelé kigyulladt a kis sárga lámpám a műszerfalon. Nem szokott soha, de most kigyulladt (márminthogy jelzett) a gaz. Ja: Astra f, C14NZ. Ugye ez a jelzés szinte bármit jelenthet, de jót azért nem. Pár 100 méter után, alkalmas helyen leparkoltam, motorháztető fel, de semmi különös. Kis szünet után indítás, lámpa nem ég, gondolás hála a jó Szűz Máriának. De  kisvártatva megint felgyulladt, és úgy is maradt folyamatosan, vagy 20 percig, míg haza nem értem. A hibakódot kiolvastam: 35, vagyis "Alapjárati vezérlőszelep". Ez ugye az alapjárati "motort" akarja jelenteni, gondolom. Kiszedtem a herkentyűt, egy kicsit megfújtam féktisztítóval, de nem volt különösebben koszos. Visszatéve viszont (az alátétgyűrűt sem felejtettem ki) határozottan magasabb lett az alapjárata. Ezt nem tudom mire vélni. Mi okozhatja?

Még egy kérdés. Ugye az alapjárati motorban van egy kis kúpszerűség, és alatta egy rugó. Na most, azt a rugót én megpróbáltam kézzel benyomni, de nem ment. Nem estem neki mint tót az anyjának, nem akartam eltörni benne valamit, no de azért nem vagyok gyenge gyerek, de egy ésszerű erővel (érzéssel ugye) nem mozdult meg. A kérdésem: ez így van jól? Emberi erővel azt nem lehet mozgatni? Vagy lehetne, csak beakadt benne valami?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, az igazi kilroy írta:

Szeretem ezt a fórumot, mert itt vannak olyan emberek, akik nem csak szakértői a témának, de válaszolnak is a laikusok kérdéseire. és ez jó. (Látá, hogy jó.)

In medias res. Tegnap hazafelé kigyulladt a kis sárga lámpám a műszerfalon. Nem szokott soha, de most kigyulladt (márminthogy jelzett) a gaz. Ja: Astra f, C14NZ. Ugye ez a jelzés szinte bármit jelenthet, de jót azért nem. Pár 100 méter után, alkalmas helyen leparkoltam, motorháztető fel, de semmi különös. Kis szünet után indítás, lámpa nem ég, gondolás hála a jó Szűz Máriának. De  kisvártatva megint felgyulladt, és úgy is maradt folyamatosan, vagy 20 percig, míg haza nem értem. A hibakódot kiolvastam: 35, vagyis "Alapjárati vezérlőszelep". Ez ugye az alapjárati "motort" akarja jelenteni, gondolom. Kiszedtem a herkentyűt, egy kicsit megfújtam féktisztítóval, de nem volt különösebben koszos. Visszatéve viszont (az alátétgyűrűt sem felejtettem ki) határozottan magasabb lett az alapjárata. Ezt nem tudom mire vélni. Mi okozhatja?

Még egy kérdés. Ugye az alapjárati motorban van egy kis kúpszerűség, és alatta egy rugó. Na most, azt a rugót én megpróbáltam kézzel benyomni, de nem ment. Nem estem neki mint tót az anyjának, nem akartam eltörni benne valamit, no de azért nem vagyok gyenge gyerek, de egy ésszerű erővel (érzéssel ugye) nem mozdult meg. A kérdésem: ez így van jól? Emberi erővel azt nem lehet mozgatni? Vagy lehetne, csak beakadt benne valami?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia.Magát a rugót összetudod nyomni de a kúpot nem tudod le-fel mozgatni.Azt a motor maga végzi.Lehet gyengélkedik a motor.A magasabb alapjáratot valszeg az okozta hogy levetted a csatit és amikor visszaraktad az elektronika ujból beszabályozta mert elvesztette a régi jelet.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, kingblue írta:

Szia.Magát a rugót összetudod nyomni de a kúpot nem tudod le-fel mozgatni.Azt a motor maga végzi.Lehet gyengélkedik a motor.A magasabb alapjáratot valszeg az okozta hogy levetted a csatit és amikor visszaraktad az elektronika ujból beszabályozta mert elvesztette a régi jelet.

Egyszer sikerült egy olyat elkövetnem, hogy alapjárati motor járatás közben ( diag módban) lehúztam a csatiról az alapjárati motort és rátettem egy másikat, ami teljesen ki volt tolva. Ezt is kifelé indította el, és kijött a kúp rugóval együtt. Pedig szerintem elvileg figyelni kellene a pozíciót, hiszen van neki két végállása. De arra jó volt hogy normálisan végig tudtam takarítani a kúp tengelyét. Majd ugyanilyen módszerrel járattam vissza. 

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, kingblue írta:

Szia.Magát a rugót összetudod nyomni de a kúpot nem tudod le-fel mozgatni.Azt a motor maga végzi.Lehet gyengélkedik a motor.A magasabb alapjáratot valszeg az okozta hogy levetted a csatit és amikor visszaraktad az elektronika ujból beszabályozta mert elvesztette a régi jelet.

Ugye a probléma az, hogy a masina most alapból magas fordulatszámon dolgozik, ami sem esztétikai, sem gazdaságossági szempontból nem jó. nem tudom, jól gondolom-e, de nekem az tűnik logikusnak, hogy ezt a mostani magas fordulatszámot nem a computer állítja be (hiszen miért állítana be ilyen magasat?), hanem valami a szelepben romolhatott el - azért nem jár alacsonyabban. A szelepet meg sajnos, ahogy néztem, nem lehet otthon a teakonyhában megbütykölni - így kapásból azt sem tudom, hogyan kellene szétszedni. 

Sajnos árérzékeny vagyok, ezért is nem hordom szerelőhöz, vagy nem járok Audi RS6-al. Azóta nem mentem vele, az udvarban áll. Van valami remény ilyenkor, hogy magától visszaáll az alapjárat, vagy új szelepet kell venni?

Ja még egy kérdés: Mi van olyankor, ha lehúzom a szelep (az alapjárati motor) csatlakozóját, és úgy megyek vele egy darabig (mondjuk pár 10 km-t)? Az nem árt meg a motor valamelyik nemesebb szervének?

Link to comment
Megosztás:

11 perce, az igazi kilroy írta:

Ugye a probléma az, hogy a masina most alapból magas fordulatszámon dolgozik, ami sem esztétikai, sem gazdaságossági szempontból nem jó. nem tudom, jól gondolom-e, de nekem az tűnik logikusnak, hogy ezt a mostani magas fordulatszámot nem a computer állítja be (hiszen miért állítana be ilyen magasat?), hanem valami a szelepben romolhatott el - azért nem jár alacsonyabban. A szelepet meg sajnos, ahogy néztem, nem lehet otthon a teakonyhában megbütykölni - így kapásból azt sem tudom, hogyan kellene szétszedni. 

Sajnos árérzékeny vagyok, ezért is nem hordom szerelőhöz, vagy nem járok Audi RS6-al. Azóta nem mentem vele, az udvarban áll. Van valami remény ilyenkor, hogy magától visszaáll az alapjárat, vagy új szelepet kell venni?

Ja még egy kérdés: Mi van olyankor, ha lehúzom a szelep (az alapjárati motor) csatlakozóját, és úgy megyek vele egy darabig (mondjuk pár 10 km-t)? Az nem árt meg a motor valamelyik nemesebb szervének?

Ha lehúzod a csatlakozót, akkor nem lesz alapjárat szabályozás, ahogy legutóbb állt úgy marad a kúp és a fordulatszám is, de ez hibát nem okoz. Mondjuk azt nem tudom hogy elindul-e a motor. Vannak olyan érzékelők amiknek a hibájakor vagy hiányakor ( ha le van húzva a csati vagy teljesen döglött) ) a vezérlő vészprogramra áll át, és egy középértéken dolgozik. De hogy az alapjárati motort tudja-e nélkülözni azt passzolom. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

31 perce, az igazi kilroy írta:

Ugye a probléma az, hogy a masina most alapból magas fordulatszámon dolgozik, ami sem esztétikai, sem gazdaságossági szempontból nem jó. nem tudom, jól gondolom-e, de nekem az tűnik logikusnak, hogy ezt a mostani magas fordulatszámot nem a computer állítja be (hiszen miért állítana be ilyen magasat?), hanem valami a szelepben romolhatott el - azért nem jár alacsonyabban. A szelepet meg sajnos, ahogy néztem, nem lehet otthon a teakonyhában megbütykölni - így kapásból azt sem tudom, hogyan kellene szétszedni. 

Sajnos árérzékeny vagyok, ezért is nem hordom szerelőhöz, vagy nem járok Audi RS6-al. Azóta nem mentem vele, az udvarban áll. Van valami remény ilyenkor, hogy magától visszaáll az alapjárat, vagy új szelepet kell venni?

Ja még egy kérdés: Mi van olyankor, ha lehúzom a szelep (az alapjárati motor) csatlakozóját, és úgy megyek vele egy darabig (mondjuk pár 10 km-t)? Az nem árt meg a motor valamelyik nemesebb szervének?

Az alapjáratot az ecu az alapjárati motorral szabályozza.Főleg a motorhőmérsékleti jeladó alapján.Az hogy a hibajel az alapjárati motort hibát hozta ki nem jelenti hogy az a hibás.Nézd meg nem-e szív valahol fals levegőt.Valamelyik vákum cső nem-e lyukas vagy repedt.Az itt bejutó plusz levegő is emeli nyilván az alapjáratot.Ha ezek jók akkor esetleg a hőmérsékleti jeladó hibája is lehet.Sajnos az alapjárati motort nemlehet barkácsolni. Magasabb alapjáratot okozhat a befecskendező rendszer hibája is.Az ecu valamelyik jeladó hibás működése miatt olyan jeleket kap hogy dúsítja a keveréket.

Módosítva : kingblue
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, az igazi kilroy írta:

Ugye a probléma az, hogy a masina most alapból magas fordulatszámon dolgozik, ami sem esztétikai, sem gazdaságossági szempontból nem jó. nem tudom, jól gondolom-e, de nekem az tűnik logikusnak, hogy ezt a mostani magas fordulatszámot nem a computer állítja be (hiszen miért állítana be ilyen magasat?), hanem valami a szelepben romolhatott el - azért nem jár alacsonyabban. A szelepet meg sajnos, ahogy néztem, nem lehet otthon a teakonyhában megbütykölni - így kapásból azt sem tudom, hogyan kellene szétszedni. 

Sajnos árérzékeny vagyok, ezért is nem hordom szerelőhöz, vagy nem járok Audi RS6-al. Azóta nem mentem vele, az udvarban áll. Van valami remény ilyenkor, hogy magától visszaáll az alapjárat, vagy új szelepet kell venni?

Ja még egy kérdés: Mi van olyankor, ha lehúzom a szelep (az alapjárati motor) csatlakozóját, és úgy megyek vele egy darabig (mondjuk pár 10 km-t)? Az nem árt meg a motor valamelyik nemesebb szervének?

Annyit még próbálj meg hogy lekötöd az aksiról egy kis ideig.Utána inditsd hátha beáll az alap beállitásra az ecu. Valamint lehet baj a folytószelep állás érzékelőddel is. Ez egy sima huzal ellenállás.Hiába leveszed a gázról a lábad ha ez az érzékelő olyan jelet küld az ecu-nak mintha nyomnád a gázt tehát a pillangó szelep nyitva van akkor ő emeli a befecskendezést.Az alapjáratba sok minden beleszólhat.

Módosítva : kingblue
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

8 perce, kingblue írta:

Annyit még próbálj meg hogy lekötöd az aksiról egy kis ideig.Utána inditsd hátha beáll az alap beállitásra az ecu.

Nekem egyszer 500-as alapjárati fordulatszámom volt, egészen stabil szinte "gyári" ,hazaértem aztán gondoltam majd holnap átnézem mi lehet, de másnap már normális volt. Talán csak megakadt az alapjárati vagy az ECU-ban valami anomália. 

 

  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

Nekem egyszer 500-as alapjárati fordulatszámom volt, egészen stabil szinte "gyári" ,hazaértem aztán gondoltam majd holnap átnézem mi lehet, de másnap már normális volt. Talán csak megakadt az alapjárati vagy az ECU-ban valami anomália. 

 

Sziasztok.   Igen "Talán csak megakadt az alapjárati " pontosan  a teljes lezárásnál. Mert az 500-600-es fordulat a pillangó szelep alap beállításából adódik. A 35-ös hibakód akkor generálódik ha a motorvezérlő érzékeli az alapjáratba lépést (fojtószelep zárva- sebesség szenzor nincs jel) de nem tudja alapjárati  fordulatot elérni . Ilyenkor az alapjárati motor  folyamatosan megy előre (sokáig így használni nem szabad, le kell húzni az alapjárati motor csatlakozóját!) , hogy  lezárná a   megkerülő csatornát  de a fordulatot nem bírja így  csökkenteni, avagy valahonnan  mellék levegő  jut a rendszerbe.  Járó motornál féktisztítóval fújkáld le a szívó torok és a vákuum csövek környékét. Vagy az alapjárati motor ragadt be,  de azt  hibakód olvasás közben kivéve  tesztelheted. Lásd zotya975 Videóját :icon13:

Módosítva : nyemi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Végül is, megoldódott a magas alapjárat-problémám. Legalábbis remélem, hogy igen, mert két nap óta nem jött elő. Ugye, úgy kezdődött, hogy sárga lámpa (végig az úton), 35-ös hibakód. Otthon alapjárat-motor kiszed (2-3* is), féktisztítóval megfújkál, hogy az esetleges kosz kijöjjön belőle (de nem is volt koszos), visszatesz, majd indításkor egyből magas alapjárat. Az (?) oldotta meg a porblémát, hogy utoljára nem féktisztítóval fújtam be, hanem egy kis wd40-el. Lehet, hogy beragadt, vagy megszorult valami a tengelyénél, ki tudja, mindenesetre most jól műxik. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.