Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

hat ha nagyon alacsony fordulaton gazt adsz, akkor hallani valami ciripelest, de ez mindig megvolt :) ez lenne az?

Na ezt nem tudom, szerencsére az én Astrámnál nem hallottam...de lehet, hogy valami berezonál. Próbáld úgy meg, hogy hegyremenetben felváltalsz magasabb fokozatba mikor még nem kellene. Ilyenkor ha jól benyomod a gázt garantáltan fogod hallani a ciripelést, sőt jó intezíven

Link to comment
Megosztás:

Na ezt nem tudom, szerencsére az én Astrámnál nem hallottam...de lehet, hogy valami berezonál. Próbáld úgy meg, hogy hegyremenetben felváltalsz magasabb fokozatba mikor még nem kellene. Ilyenkor ha jól benyomod a gázt garantáltan fogod hallani a ciripelést, sőt jó intezíven

Istvan, te milyen kuton szoktal tankolni? Nekem utamba esik egy MOL kut, kb. havonta egyszer ott szoktam tankolni. A masodik tankolasra meg nincs ido :)

Link to comment
Megosztás:

Ha az ékszíj nyekereg hidegben, és nem az ékszíj a hibás, se nem a feszítés, akkor az ékszíj tárcsa?

Ha igen, akkor eredeti, v utángyártott, és kb mennyi $?

Nálam céges 1,4 NZ nél kb. 140 k- nál kopott annyira meg a szíjtárcsa, hogy kuka lett. Ez akkor van, amikor már nem tudod tovább feszíteni, mert koppan. Azért azt is nézd meg, hogy nincs-e már az ékszíjj felülete üveges keményre kopva, mert akkor minden hiába vele. :)

Link to comment
Megosztás:

Nálam céges 1,4 NZ nél kb. 140 k- nál kopott annyira meg a szíjtárcsa, hogy kuka lett. Ez akkor van, amikor már nem tudod tovább feszíteni, mert koppan. Azért azt is nézd meg, hogy nincs-e már az ékszíjj felülete üveges keményre kopva, mert akkor minden hiába vele. :)

Nyáron cseréztem, azóta én is, szervizes is húzott rajta, de nyekereg. Nagyon nem akarom feszíteni, mert akkor már a csapágyak kapnak nagy terhelést, és az drágább sztem. :D

Link to comment
Megosztás:

Nyáron cseréztem, azóta én is, szervizes is húzott rajta, de nyekereg. Nagyon nem akarom feszíteni, mert akkor már a csapágyak kapnak nagy terhelést, és az drágább sztem. :)

Akkor simítsd végig ujjal a szíjtárcsa futó felületét, hogy érezni lehet-e kopást? Ha igen akkor valószínű az a baj, hogy már leül a szíj a fenekére és nem a V-ben tapad kellően. Sajnos nem emlékszem a szíjtárcsa árára, de nem lehet falrengető. Ha van utángyártott, (nem tudom) én nem látok nagy rizikót benne. :D

Link to comment
Megosztás:

"Vpower95 nekem bejön, kevesebbet eszik vele a gép. "

Leginkább csak azért, mert azt nem a MOL finomítja, és ott megvannak az oktánok. :)

Szerintem kb. ugyanaz, mint a sima 98-as, amit bármelyik kúton tankolsz (ahol van). :D

98-as áttérésnél ki kell járni a maradék 95-öt, mert kis mennyiségben is eléggé lerontja

az oktánt. Szerintem inkább másodszori tankolásnál fog látszani, hogy az van benne...

98-as áttérésre kérdeznék rá. Vhol olvastan vmi fordítandó kütyűről. Ugye erre gondoltál?

A motornak nem gond, ha időnként kap fél tank Vpower100-ast? Egyébként 95-öst tankolok.

Szeretnék többet tudni erről a 95/98-as benzin használati különbségekről.

98-assal jobb a motornak, vagy jobban megy tőle?

Kicsit sok kérdés, boccs.

Link to comment
Megosztás:

98-as áttérésre kérdeznék rá. Vhol olvastan vmi fordítandó kütyűről. Ugye erre gondoltál?

A motornak nem gond, ha időnként kap fél tank Vpower100-ast? Egyébként 95-öst tankolok.

Szeretnék többet tudni erről a 95/98-as benzin használati különbségekről.

98-assal jobb a motornak, vagy jobban megy tőle?

Kicsit sok kérdés, boccs.

Én úgy tudom, hogy 91/95 között volt az a fordítandó kütyü. Legalábbis az enyémben így van. Amúgy szerintem nem árt neki a V-Power 100, én is szoktam időnként. 98-as meg max annyival jobb, hogy az legalább talán eléri a 95ös oktánszámot :) Sajnos ez van, sok kúton a 95ös olyan 91 körül van... Én amúgy V-Power 95öst szoktam, megy jól vele az autó.

Viszont a 100-as racingot én csak telitankra ajánlanám, és úgy, hogy jól megjáratod vele. Keverni semmiképpen sem jó, szerintem. Én is csak akkor szoktam 100ast, ha full üres a tank, és akkor teli nyomom 100assal. De mostanában inkább mindig csak a vpower 95öt tankolom. A 100ashoz mostanában nincs "kedvem" :D

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy 91/95 között volt az a fordítandó kütyü. Legalábbis az enyémben így van. Amúgy szerintem nem árt neki a V-Power 100, én is szoktam időnként. 98-as meg max annyival jobb, hogy az legalább talán eléri a 95ös oktánszámot :) Sajnos ez van, sok kúton a 95ös olyan 91 körül van... Én amúgy V-Power 95öst szoktam, megy jól vele az autó.

Viszont a 100-as racingot én csak telitankra ajánlanám, és úgy, hogy jól megjáratod vele. Keverni semmiképpen sem jó, szerintem. Én is csak akkor szoktam 100ast, ha full üres a tank, és akkor teli nyomom 100assal. De mostanában inkább mindig csak a vpower 95öt tankolom. A 100ashoz mostanában nincs "kedvem" :D

91-95 között lehet "váltani". A megfelelő oktánszámhoz hozzáállít néhány paramétert.

A nagyobb oktánszámú benzinnek nagyobb a kompresszió tűrése. Nagy vonalakban azt jelent, hogy ideálisabb az égés, nagyobb teljesítmény érhető el. Ez viszont csak akkor lesz optimális ha néhány dolot hosszá állítunk. pl. gyújtást. Tehát ha valóban veszi az ember a fáradságot, hogy letesztelje, hogy mondjuk a 100-as benyához milyen változtatások kellenek, akkor érezhető javulást lehet elérni. Minimális különségek ennélkül is érezhetőek, de az árkülönbség miatt így nem éri meg.

Sokféle benzint teszteltünk már, köztük különböző versenybenzineket is, na itt már vannak érdekes különbségek.

Ja és ami még fontos, hogy minél jobban ki van hegyezve egy motor, annál jobban szüksége van a jobb minőségű üzemanyagra, és annál jobban érezni is a különbséget a különböző oktánszámú benzinek között, amik Magyarországon meg sem közelítik a névleges oktánjelölést.

Tom

Link to comment
Megosztás:

Akkor simítsd végig ujjal a szíjtárcsa futó felületét, hogy érezni lehet-e kopást? Ha igen akkor valószínű az a baj, hogy már leül a szíj a fenekére és nem a V-ben tapad kellően. Sajnos nem emlékszem a szíjtárcsa árára, de nem lehet falrengető. Ha van utángyártott, (nem tudom) én nem látok nagy rizikót benne. :)

Simogattam, de infós lévén nekem sokat nem árult el az ujjacskám. :D Nem volt egyenetlen, nem tűnt kikopottnak sem, néztem mindkettő tárcsát.

Nem baj, saccra 2 hét múlva megy dokibácsihoz talpas cserére, akkor megnézetem ezt is. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az index mellett ide is feldobom, ugyan A omega téma, de az nem túl pörgős...

Szóval:

Alacsony a szervóolaj szint A omegában.

Van itthon Getriebeöl, azaz váltóolaj, úgy rémlik, hogy a szervóba az jó. Vagy automata váltó olaj kell bele? Vagy az más?

Így van ez?

Baja lehet az olajnak, hogy állt két évet a hűvös garázsban?

Link to comment
Megosztás:

A tegnap este szivatott az autom: este, hazafele menet gondolt egyet, es a baloldali ablakmoso tobbe nem akart mukodni :D De a jobboldali nyomta rendesen a vizet.

Tobbszor meg is kellett allnom es letorolnom az ablakot, mert mar nem lattam semmit :)

Ma reggel bekukkantottam a motorhazteto ala: a jobb oldalon, ahol a vezetek megy fel a motorhaztetobe, a vezetek meg volt turodve es felig elszakadva. Most mar ertem, hogy a baloldali spriccolo miert nem ment, de azt nem ertem, hogy a jobboldali miert mukodott? Az honnan kapott vizet?

Link to comment
Megosztás:

Mihamarabb Tavaszt mindenkinek!

SOS -ben vagyok: egy kellemes éjszakai műszak után indultam volna haza, de a C18NZ kettőt hörgött, aztán csak merítettük az aksit, nem indult be. A közeli autósbolt mosolygós eladójától vásároltam hidegindítót, fújtam, ahol értem, de semmi. Így aztán kivettem az aksit, elhelyeztem egy radiátor mellett, én meg hazataxiztam. Ez módfelett kellemetlen volt, és nem az ára miatt. Ugyanis a sofőrúr úgy vélekedett, hogy tán "elugrott a vezérlés", mert hogy hideg, meg dermedt volt, és hirtelen kapta az ívet indításkor, és attól.

Most tehát kérdéseim a következők:

1: elugorhatott?

2: mi a faxt csináljak vele? Megyek vissza a dlogozóba délre, az aksi addigra meleg és erős lesz (nem merült le), viszont más ötletem nincs. A kocsi meg nagyon kéne a seggem alá.

Előre is köszönök!

Így:

Helló

Link to comment
Megosztás:

Szerintem megdugult benzinnel...legalábbis én jártam egyszer igy, igaz nyáron, a gyenge aku miatt. Hidegindító sprayt inkább ne, attól inkább átugorhat a vezérlés, de a főtengely is eltörhet, láttam már ilyet.

Hát én akkor mikor az enyém csinálta behúzattam (nyakig sár volt, a hegyekben)...szegény kati :) . De elöbb leellenőriztem a gyujtást és megnéztem, hogy benzint is nyom az AC. Ja, ha jól emlékszem neked automatád van...hm, azt be lehet huzatni?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem megdugult benzinnel...legalábbis én jártam egyszer igy, igaz nyáron, a gyenge aku miatt. Hidegindító sprayt inkább ne, attól inkább átugorhat a vezérlés, de a főtengely is eltörhet, láttam már ilyet.

Hát én akkor mikor az enyém csinálta behúzattam (nyakig sár volt, a hegyekben)...szegény kati :) . De elöbb leellenőriztem a gyujtást és megnéztem, hogy benzint is nyom az AC. Ja, ha jól emlékszem neked automatád van...hm, azt be lehet huzatni?

Azt nem. Behuzatni nem lehet. És hidegindítót meg fújtam már bele jócskán, szóval azt meg nem lehet visszacsinálni. Hát aakor most mi legyen? Várjuk a tavaszt?

Ó jaj?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem. Behuzatni nem lehet. És hidegindítót meg fújtam már bele jócskán, szóval azt meg nem lehet visszacsinálni. Hát aakor most mi legyen? Várjuk a tavaszt?

Ó jaj?

Szerintem próbáld meg még egyszer. Ha meg nem megy, akkor be kellene vontatni egy fütött garázsba és ott leelenörizni először a gyujtást, benzinellátást és utoljára a vezérlést...ez utóbbi már bontással jár.

Link to comment
Megosztás:

Benzines témával kapcsolatban:tavalyi síszezonban kétszer egymás után, két hét különb-

séggel jártam Ausztriában. Odafelé Mol kútnál tankoltam:580 km után sárga lámpa. Visszafelé

egy falusi osztrák kútnál:670 km után kellett rátölteni.Mindkétszer uazon az útvonalon mentem

oda-vissza. Azóta csak végszükség esetén megyek a nemzetiszínüekhez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hétvégi nagy hideg egy kicsit megviselte a váltómat. 4 óra kint állás után el akartam indulni a kocsival, és olyan nehezen lehetett a sebességet pakolni, hogy nem kifejezés. Gondolom befagyott, mert ahogy melegedett a motor, úgy egyre könnyebben járt a váltó. Volt már valakinek hasonló élménye? Lehet hogy kevés benne az olaj? Vagy csak szimplán megérett egy cserére? Milyen olaj kell bele? Hol kell beleönteni a váltóműbe?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.