Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Na, ennek a bowden-cserének jobban örülnék, jó lenne ennyivel megúszni!

Egyébként kb. mennyi km után válik aktuálissá a kupplungcsere? Úgy általánosságban, ha van ilyen?

A kmórában 120ezer van, eszerint még korainak tartanám. Na most, vagy visszatekerték, és akkor :rolleyes: , vagy tényleg csak bowdennyúlás.

Ha import a géped, szorozd meg a jelenlegi állást legalább 2X.Mert álltalában normál használat mellett sztem egy kuplungnak ki kellene bírnia 250-300e.kmt. Persze ez használat függő is.Tehát ha sokat futóznak, akkor jó ha 150e.-ig bírja.Szerintem.

Amúgy Gepárdnál is az volt, hogy reménykedett a bowden dologban, de Blitzék kiábrándították belőle.Már nem volt hova állítzani a kuplungon.

De az övével sokat futóztak......

Link to comment
Megosztás:

Egyébként kb. mennyi km után válik aktuálissá a kupplungcsere? Úgy általánosságban, ha van ilyen?

A kmórában 120ezer van, eszerint még korainak tartanám. Na most, vagy visszatekerték, és akkor :rolleyes: , vagy tényleg csak bowdennyúlás.

Nekem most lett cserélve. Képek az F astra tuning topikban. De nem tudom dízellel hogy. 120-nál biztos többet kell bírnia.

Link to comment
Megosztás:

Ha import a géped, szorozd meg a jelenlegi állást legalább 2X.Mert álltalában normál használat mellett sztem egy kuplungnak ki kellene bírnia 250-300e.kmt. Persze ez használat függő is.Tehát ha sokat futóznak, akkor jó ha 150e.-ig bírja.Szerintem.

Amúgy Gepárdnál is az volt, hogy reménykedett a bowden dologban, de Blitzék kiábrándították belőle.Már nem volt hova állítzani a kuplungon.

De az övével sokat futóztak......

Az enyémmel szerencsére nem futóztak, mert nincs rajta horog! Remélem nem is volt! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy Gepárdnál is az volt, hogy reménykedett a bowden dologban, de Blitzék kiábrándították belőle.Már nem volt hova állítzani a kuplungon.

De az övével sokat futóztak......

Annyiban javítám tanult kollégám írását, hogy én megvettem a új bowdent (4-5000 Ft körül volt) Bazsinál kicseréltük, és nem lett változás.

Utána mentem Gyuláékhoz.

Ja és 35-40 szerintem csak közelítő érték alulról, főleg ha normális cuccot rakatsz bele.

Link to comment
Megosztás:

Valamely fórumon beszéltünk az öreg autók szinte állandó szervizeléséről, folyamatos karbantartásáról. Csak hogy ne legyen felhőtlen az örömöm, miután egy nagyobb adag hernyoni pénzből generáloztam a futot és a hűtőt (+ez+az) :mellow: . Valahol elfolyik a hűtőlé. :D Ma Vácrátótig 0,5 l ment el. A tömlők körül száraz volt minden. Ráadásul hazafelé jövet valahol elhagytam a kiegyenlítő tartályom fedelét. :unsure: F@sza mi! Valami illatos lósz@rral megszagosítom a hűtőfolyadékot, hátha "csak" a hőcserélő szívat. Kis vasárnapi feeling. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Valamely fórumon beszéltünk az öreg autók szinte állandó szervizeléséről, folyamatos karbantartásáról. Csak hogy ne legyen felhőtlen az örömöm, miután egy nagyobb adag hernyoni pénzből generáloztam a futot és a hűtőt (+ez+az) :unsure: . Valahol elfolyik a hűtőlé. :lol: Ma Vácrátótig 0,5 l ment el. A tömlők körül száraz volt minden. Ráadásul hazafelé jövet valahol elhagytam a kiegyenlítő tartályom fedelét. :D F@sza mi! Valami illatos lósz@rral megszagosítom a hűtőfolyadékot, hátha "csak" a hőcserélő szívat. Kis vasárnapi feeling. :mellow:

Ez a két dolog nem függhet össze? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez a két dolog nem függhet össze? :rolleyes:

:mellow: D3, csakhogy a bibi az, hogy nem hazafelé folyt el a víz (illetve de, amikor megáltam és gejzírként fröcskölt, gőzbe borítva a kocsi elejét (full látványos volt)), hanem odafele volt a 0,5 l/45 km-es elfolyás. Vagy te arra gondolsz, hogy azért repült le a teteje mert esetleg túl nagy volt a nyomás?

Link to comment
Megosztás:

szerintem arra gondolt Pepe, hogy kupak nélkül, szabadon távozott a gőz(pára), és mint tudjuk, azért üzemi hőfokon elég szépen tud párologni a víz. :mellow:

Jaja, plusz ki is tud lötyögni. Nálunk ugyanez van a Caravannál, csak ott az ablakmosó tartály teteje hiányzik, abból is pár nap alatt teljesen eltűnik a mosófolyadék a kupak nélkül, pedig az nem is meleg.

Arról nem is beszélve, hogy a hűtőrendszer túlnyomásos elven műxik, anélkül ugyanis 100C-on felforr a víz, ezért lehetett nálad is a gőzfelhő. Nyomás alatt 110-120 fokig sem forr fel.

Sztem minél előbb szerezz rá eredeti kupakot (ne valami konzervdoboz tetejét :rolleyes: ).

Link to comment
Megosztás:

Arról nem is beszélve, hogy a hűtőrendszer túlnyomásos elven műxik, anélkül ugyanis 100C-on felforr a víz, ezért lehetett nálad is a gőzfelhő. Nyomás alatt 110-120 fokig sem forr fel.

Sztem minél előbb szerezz rá eredeti kupakot (ne valami konzervdoboz tetejét :mellow: ).

Már vettem, gombákat meghúztam, tömlőbilincseket meghúztam, leellenöriztem, most meg figyelek. Remélem ez elég volt neki, bár Viktr megnyugtatot, hogy lehet a baj forrása a vadiúj hűtő is, ha lukas. :rolleyes: Ezenkivül szóbajöhet még a vízpumpa (30000 km van benne) és a hengerfej. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

A kettest nehezen veszi (X14NZ, 66 ezer km, 2001-es évjárat), bár nem olyan vészes. Már télen is éreztem, akkor a hidegnek tulajdonítottam, de továbbra is fennáll a probléma. Azt gondoltam, hogy ellenőrzöm a váltóolaj szintet, esetleg lecserélem az olajat. Milyen más probléma lehet még, ha csak a kettesnél tapasztalom?

Megnéztem, a váltóolaj új gyári száma 1940182, és 1,6 liter kell bele.

Link to comment
Megosztás:

A kettest nehezen veszi (X14NZ, 66 ezer km, 2001-es évjárat), bár nem olyan vészes. Már télen is éreztem, akkor a hidegnek tulajdonítottam, de továbbra is fennáll a probléma. Azt gondoltam, hogy ellenőrzöm a váltóolaj szintet, esetleg lecserélem az olajat. Milyen más probléma lehet még, ha csak a kettesnél tapasztalom?

Megnéztem, a váltóolaj új gyári száma 1940182, és 1,6 liter kell bele.

Ha csak a 2. sebességfokozatot veszi nehezen, elképzelhető, hogy a váltórudazat motortér felöli részén kellene kicsit állítani.

De az sem kizárt, hogy szinkrongyűrű probléma, ill. valóban okozhatja a váltóolaj "hiány" il.. elhasználtsága is.

Körbe kell járni a témát első körből a csere, majd ha ez nem vezetett eredményre, akkor az állítás vonalon, utána kellene tovább menni.........

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opelguruk!

Egyrészt módfelett megtisztelő érzés, hogy ismét szaporíthatom itt a karaktert, köszönet érte az üzemeltetőknek!

Úgyhogy bele is csapok a kacsóba:

A C18NZ automatás disznóólam 14. évét gurulva (és nem taposva) annak megfelelően kamaszodni kezdett és ilyetén képpen arcpirítóan pofátlan.

Úgy kezdődött, hogy egyszer csak vége lett. Megállt a Bajcsin, és nincs tovább. Csúcsforgalom, belső sáv. Most nem térek ki a tologatós részre, a lényg, hogy szépen kicserélték benn az AC pumpát, aztán nem sokkal később a hozzá vezető kábelköteget is, mivel a csere után a hibajelenség rövidesen újra felütötte a fejét. Eztán ment. Többszáz km-t tettem meg mindenféle körülmények között (autópálya, város, földút, rövidtávok hideg motorral, hosszú távok padlógázas előzésekkel, stb) és ment, mint az ágybaszarás. Aztán múlt vasárnap elindultam haza egy kellemesnek csak kéztördeléssel és ajakbeharapással egybekötötten nevezhető városkából, de még mielőtt a maratoni 80 km-es távnak nekiugrottunk volna, megálltam a benzintyúkon itatni. Aztán beindítottam, egyet pörgött és kész. Megint semmi. Kocogtattam a hátsó ülés alatt az AC tetjét, meg lehúztam-visszadugtam a sarut, de semmi. Aztán fogyott a türelmem, rájabasztam egy keményet, bár inkább csak mellé, hogy csak úgy kongott. Ezután se semmi. Önindító pörög, motor hallgat. Pont, mintha nem kapna benzint. Aztán meg beindult, és ment, ahogy kell. Kb 25-30 percet álltunk.

Na, most akkor ez mi a rosseb?

Link to comment
Megosztás:

Csak ötletszintű, de tutira AC probléma lesz? Ha ráadod a gyújtást, világít a műszerfalon a Check engine lámpa? Ha nem, akkor AC relé csere, bár akkor el sem indulna az autó.

Aztán az is biztos hogy a gyújtás és az üzemanygaellátás összefügg, úgy emlékszem hogy ha valami nem frankó a gyújtással, akkor a vezérlőegység leállítja a benzinszállítást. Hibakód nincs? Próbáltad már kiolvasni?

Link to comment
Megosztás:

Csak ötletszintű, de tutira AC probléma lesz? Ha ráadod a gyújtást, világít a műszerfalon a Check engine lámpa? Ha nem, akkor AC relé csere, bár akkor el sem indulna az autó.

Aztán az is biztos hogy a gyújtás és az üzemanygaellátás összefügg, úgy emlékszem hogy ha valami nem frankó a gyújtással, akkor a vezérlőegység leállítja a benzinszállítást. Hibakód nincs? Próbáltad már kiolvasni?

Check engine (az a sárga villámos blokk) lámpa világít röviden gyújtáskor, indításkor, aztán elalszik. A hibakód kivillogtatását egyszer valaki elmagyarázta, de úgy elfelejtettem, ahogy csak lehet. Milyen baja lehet a gyújtásnak, azon kívül, hogy vagy van, vagy nincs?

Kösz a gyors választ,

S

Link to comment
Megosztás:

villogtasd ki és megtudod, mi a baj.Ha nem veszel észre futáskor hibát, elképzelhető, hogy egy olyan hiba tárolódott el, ami nem is hiba...pl. akku kábel levételkor valamid ne kapott áramot, vagy kontakthiba, vagy ilyesmi.

Diagnosztikánál azt csinálják, hogy kiolvassák a hibakódokat, feljegyzik, majd amit lehet, törölnek. futnak vele, majd megint kiolvassák. Ha a hiba futás után nem íródott vissza, akkor az a szitu, amit fent írtam, ha viszont visszaíródott, lehet tovább nyomozni....

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Check engine (az a sárga villámos blokk) lámpa világít röviden gyújtáskor, indításkor, aztán elalszik. A hibakód kivillogtatását egyszer valaki elmagyarázta, de úgy elfelejtettem, ahogy csak lehet. Milyen baja lehet a gyújtásnak, azon kívül, hogy vagy van, vagy nincs?

Kösz a gyors választ,

S

Check engine így jó ahogy van, így is kell működnie. Ha a gyújtásnak van valami baja, akkor az elvileg hibakód formájában tárolódik a vezérlőegységben, tehát kiolvasható.

Hibakód kiolvasás: diagnosztikai csatiban A és B pont összeköt, gyújtás ráad, aztán figyelni a check engine villanásainak számát, mert ezek jelentik a hibakódokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.