Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Üdvözletem!

Horgot szeretnék feltenni a gépemre. Érdekelne, hogy az elektromos kapcsolás szerint van a csomagtartó környékén kialakítva csatlakozó. Ha van, akkor merre keressem, illetve hogy néz ki?

Helló!

Nem vagyok benne biztos,hogy az az, de anno amikor a hátsó lököst cseréltem, leszedtem a csomagtérben lévő burkolatot.

34277126.jpg

Itt bekukkantva, olyan középtájon találtam egy csatit.. Ott megy ki a rendszámtábla világítás is..

Én arra gondolok, hogy az az!

Valahol volt elvileg képem is róla, de most nem találom :rolleyes:

Szerk: Nah.. meg is találtam..

36961471.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem értem mit sírtok az AGR miatt. Le kell zárni és kész. Nekem amikor először berángatott és dobta a hibakódot itt tanácsolták és le is zártam. Azóta el is felejtettem, hogy van benne. Azaz majdnem mert nekem néha 3efordulat környékén motorféknél teszteli az agr-t és akkor dob egy hibalámpát, hogy helo nem működik az agr. Én meg: Tudom :rolleyes: én zátam le :)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Csináltam egy vizöntögetös tesztet, ugy hogy betettem a pollen szürö helyére egy kartonpapirt, visszatettem a müanyagokat, motortetö lecsuk, viz öntöget.

Probáltam ugy hogy ment az ablaktörlö is, lassu fokozaton, ill gyors fokozaton.

Kétszer 10 liter viz, és a karton tök száraz.

Arra gondolok hogy három napig szakadó esöben jártam vele, folyamatosan 1-es ill 2-es, és amikor már nagyon párásodott, volt 3-as és 4-es fokozaton ment a fütö venti, és lehet beszivja a párát, vizet.

Hát nem tom...

Nem lehet, hogy a pollenszűrő környéke telik fel vízzel? A motortér felé vezető gumi cső ahol ki tudna folyni a víz nincs eltömődve falevelekkel?

Link to comment
Megosztás:

Javítsatok ki, ha hülyeséget írok, de belső keringetésnél is nyomja a levegőt. Sőt, nálam, ha bekapcsolom, felhangosodik, mintha még valami ventillátor elindulna. De lehet, hogy csak az eltérő levegőút miatt lesz hangosabb...

Működését nem ismerem, valami vákuumos dologra tippelek, mivel hallani a sziszegést kapcsoláskor. Nálam a középkonzol is melegebb levegőt fúj olyankor ha be van nyomva.

Persze hogy nyomja a levegőt akkor is csak nem kintről hanem ha jol tudom az anyós ülés felőli lábtérből szívja.

Link to comment
Megosztás:

Ja és én aggodnék a váltóba esett műanyagok miatt. Azért ha azt a fogaskerekek elkapják és befeszül közéjük az igen csúnya dolgot művelhet odabent. Sajnos szerintem ez nem elég nehéz hogy csönben ücsörögjön a váltó alján és nem is acél, hogy a szintező csavarban lévő mágnes megfogná.

Na most már mindjárt izgalmasabb lesz az autózás :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ja és én aggodnék a váltóba esett műanyagok miatt. Azért ha azt a fogaskerekek elkapják és befeszül közéjük az igen csúnya dolgot művelhet odabent. Sajnos szerintem ez nem elég nehéz hogy csönben ücsörögjön a váltó alján és nem is acél, hogy a szintező csavarban lévő mágnes megfogná.

Na most már mindjárt izgalmasabb lesz az autózás :rolleyes:

De most akkor mit tud csinálni? Kapja szét a váltót? Ott ahol beeset biztos nem tudja kipiszkálni.

Link to comment
Megosztás:

Ja és én aggodnék a váltóba esett műanyagok miatt. Azért ha azt a fogaskerekek elkapják és befeszül közéjük az igen csúnya dolgot művelhet odabent. Sajnos szerintem ez nem elég nehéz hogy csönben ücsörögjön a váltó alján és nem is acél, hogy a szintező csavarban lévő mágnes megfogná.

Na most már mindjárt izgalmasabb lesz az autózás :rolleyes:

Mióta becsúszott, mentem kb 500 km-t és se hangra, sem érzésre nem történt semmi. Január közepén lesz időm, és akkor a váltóolaj cseréjénél majd mindenre fény derül.

De szvsz a fogaskerekek fogszáma nagy, és nem egyenes fogazásúak 2 kivétellel, szóval oda a műanyag nem tudna beakadni, hanem inkább csak fut vagy pattog a forgó fogaskerekeken, persze csak szerintem. De egy rugalmas cuccal benyúlkáltam, és csak a kerekek tetejét tudtam kitapintani ami megint amellett szól, hogy az alján pihen.

Link to comment
Megosztás:

Nem értem mit sírtok az AGR miatt. Le kell zárni és kész. Nekem amikor először berángatott és dobta a hibakódot itt tanácsolták és le is zártam. Azóta el is felejtettem, hogy van benne. Azaz majdnem mert nekem néha 3efordulat környékén motorféknél teszteli az agr-t és akkor dob egy hibalámpát, hogy helo nem működik az agr. Én meg: Tudom :rolleyes: én zátam le :)

Hali.

Ez érdekes, nekem is 95-ös a vas, és én amióta lezártam, fel sem villan a sárga lámpa, pedig szoktam gurulgatni vele motorfékkel.

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes, nekem is 95-ös a vas, és én amióta lezártam, fel sem villan a sárga lámpa, pedig szoktam gurulgatni vele motorfékkel.

Csak a 96 végétől gyártottakban lehet olyan ecu, ami nézi az agr-t a map szenzoron keresztül motorféknél.

Ezen ecu-k csatija már fehér-piros, a régié pedig sárga-piros (nem is lehet rádugni alapból a másikét, át kell konfigolni

a csatit hozzá).

Link to comment
Megosztás:

Csak a 96 végétől gyártottakban lehet olyan ecu, ami nézi az agr-t a map szenzoron keresztül motorféknél.

Ezen ecu-k csatija már fehér-piros, a régié pedig sárga-piros (nem is lehet rádugni alapból a másikét, át kell konfigolni

a csatit hozzá).

Hali.

Ez az hogy wzsolt_ 1.6_16v-nek is 95-ös a vas, és azt irta hogy nála teszteli az AGR-t.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ez az hogy wzsolt_ 1.6_16v-nek is 95-ös a vas, és azt irta hogy nála teszteli az AGR-t.

alvázszám szerint az enyém is 96-os csak a forgalmiba van 95írva. Tudtommal az első tulaj újonnan ausztriában vette 95 decemberében és itthon helyeztette forgalomba.

lehet 95 decemberében már 96-os alvázszámmal gurult ki a gyárból az autó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.