Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Balazs33, on 26 Apr 2015 - 2:42 PM, said:Balazs33, on 26 Apr 2015 - 2:42 PM, said:

Z16SE motor van az Astramban. Tudna valaki segíteni esetleg képpel, hogy hol található az alapjárati motor? Szeretném kitakarítani. Előre is köszönöm.

Ezen az oldalon a 34409-es hsz. http://www.opelforum.hu/topic/717-astra-g-tulajdonosok-beszelgetnek-errol-arrol/page-1721

Bár, ha jobban megnézem, a leírás ellenére nem az a motor, de talán segít...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nemrégiben került hozzám egy 99-es G Astra X16XEL motorkódú. Az autóval különösebben semmi gondom nincs kivéve hogy a gázpedál kisebb lenyomásakor rángat, ezt érdekes módon hidegen nem csinálja, viszont melegen annál inkább.

AGR tisztítás megvolt, bár valami vészjóslóan kotyog benne

Benzin/Olaj szűrő csere volt

Fojtószelepház tisztítás volt

Bármi tipp hogy mi okozhatja? Trafósor, gyertyák, gyenge generátor?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Adott egy 2000-ben gyártott X16XEL motorkódú, 1.6-os benzines G astra, melyben 220000km után a 3-as henger hibájából adódóan motorfelújítás következett be. Ugyanakkor a teljes vezérlést is kicseréltem. A bejáratás során ( 2000 km-ig) óvatosan, 100km/h-nál nem nagyobb sebességgel hajtottam az autót. Ezután következett a kötelező olajcsere, majd egy hosszabb folyamatos út során (reggel 8-tól du 4-ig) 700 km (ugyancsak 100km/h sebességhatárral) megtétele után hangos, fordulatszám emelésre gyorsuló kopogást hallottam a motorblokkból. Sárga angyalt hívtam, ő vitt el a legközelebbi nagyvárosba, ami a lakóhelyemtől/szerelőmtől kb 900km-re van.

Egy itteni szerelő annyit mondott, hogy át kell szedni a motort ( újra? :D 1 hónap után???) vagy új motor kell az autóba.

Kihez fordulhatok? A szerelőm hibázhatott, van-e ilyenkor valami garancia, amit vállalniuk kell, vagy van ez így, és újfent csináltassam meg külföldön az autót?

Nem volt időm végig olvasni a fórumot, hogy van-e az enyémhez hasonló eset.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Adott egy 2000-ben gyártott X16XEL motorkódú, 1.6-os benzines G astra, melyben 220000km után a 3-as henger hibájából adódóan motorfelújítás következett be. Ugyanakkor a teljes vezérlést is kicseréltem. A bejáratás során ( 2000 km-ig) óvatosan, 100km/h-nál nem nagyobb sebességgel hajtottam az autót. Ezután következett a kötelező olajcsere, majd egy hosszabb folyamatos út során (reggel 8-tól du 4-ig) 700 km (ugyancsak 100km/h sebességhatárral) megtétele után hangos, fordulatszám emelésre gyorsuló kopogást hallottam a motorblokkból. Sárga angyalt hívtam, ő vitt el a legközelebbi nagyvárosba, ami a lakóhelyemtől/szerelőmtől kb 900km-re van.

Egy itteni szerelő annyit mondott, hogy át kell szedni a motort ( újra? :D 1 hónap után???) vagy új motor kell az autóba.

Kihez fordulhatok? A szerelőm hibázhatott, van-e ilyenkor valami garancia, amit vállalniuk kell, vagy van ez így, és újfent csináltassam meg külföldön az autót?

Nem volt időm végig olvasni a fórumot, hogy van-e az enyémhez hasonló eset.

Külföldön megcsináltatni nem gazdaságos = baromi drága (az autó piaci értékét is meghaladhatja), keresni kell egy alternatívát a hazahozatalra (valakinek a valakijének az ismerőse alapon)...

Ha a motor javításról van papír (számla és/vagy munkalap amin a műhely aláírása/pecsétje van), akkor már esélyes hogy a műhely állja a költségeket egészben vagy részben hiszen bizonyítható, ha kötekednek akkor nekik kell bizonyítani hogy ők szakszerűek voltak (=ők fizetik a független szakértőt) <= lehet hogy a procedúra drágább mint az anyagköltség, inkább javítják saját kárukként. (Komolyabb szervizeknek van ilyen esetre biztosítása, olyankor az fizet mindent, még a szállítási és egyéb költségeket is.) Ha ezek nincsenek és/vagy hiányos a dokumentáció (pl munkalap nem részletes), akkor nehezebb a dolog, bár jogilag még támadható. Ha semmi papír/nyoma nincs a dolognak, akkor már csak a műhely jóindulatán múlik hogy bevállalják-e a költségeket, de Te "hatni" nem tudsz rájuk.

220-nál azért nem szoktak kidőlni ezen motorok...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Külföldön megcsináltatni nem gazdaságos = baromi drága (az autó piaci értékét is meghaladhatja), keresni kell egy alternatívát a hazahozatalra (valakinek a valakijének az ismerőse alapon)...

Ha a motor javításról van papír (számla és/vagy munkalap amin a műhely aláírása/pecsétje van), akkor már esélyes hogy a műhely állja a költségeket egészben vagy részben hiszen bizonyítható, ha kötekednek akkor nekik kell bizonyítani hogy ők szakszerűek voltak (=ők fizetik a független szakértőt) <= lehet hogy a procedúra drágább mint az anyagköltség, inkább javítják saját kárukként. (Komolyabb szervizeknek van ilyen esetre biztosítása, olyankor az fizet mindent, még a szállítási és egyéb költségeket is.) Ha ezek nincsenek és/vagy hiányos a dokumentáció (pl munkalap nem részletes), akkor nehezebb a dolog, bár jogilag még támadható. Ha semmi papír/nyoma nincs a dolognak, akkor már csak a műhely jóindulatán múlik hogy bevállalják-e a költségeket, de Te "hatni" nem tudsz rájuk.

220-nál azért nem szoktak kidőlni ezen motorok...

A szerelőt 15 éve ismerem, a testvérem már akkor hozzá vitte az autóját, mikor még a garázsban szerelt, most már tehergépjármű műszakiztató egysége is van a telepen, emberséges, próbál mindig a legolcsóbban javítani, így számlám nincs a szervizről, bár letagadni nem fogja, hogy nála csináltattam az autót, ahogy te is írtad, nem tudom/hiszem, hogy magára vállalná a javíttatás költségeit.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali srácok!

Erősen gondolkodom, z12xep C Corsa megvételén... Tudom, ez nem az a topik, de itt legalább még van élet... :D

A kérdésem a következő lenne:

-mennyire tartós a twinport mechanika? (gondolom, 1,2-1,4-1,6 mind egy kaptafa...) Elvileg 210.000 van benne szervizkönyvvel igazolva, de hát manapság...

-elvileg nemrég cseréltek vezérlést rajta (láncos), de mégis van egy kis csattogó hangja... Olyan, mintha szelephang lenne. Bár 210.000-nél azért ezt furcsállanám. Ez normális? Nem ismerem a twinportokat...

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

Erősen gondolkodom, z12xep C Corsa megvételén... Tudom, ez nem az a topik, de itt legalább még van élet... :D

A kérdésem a következő lenne:

-mennyire tartós a twinport mechanika? (gondolom, 1,2-1,4-1,6 mind egy kaptafa...) Elvileg 210.000 van benne szervizkönyvvel igazolva, de hát manapság...

-elvileg nemrég cseréltek vezérlést rajta (láncos), de mégis van egy kis csattogó hangja... Olyan, mintha szelephang lenne. Bár 210.000-nél azért ezt furcsállanám. Ez normális? Nem ismerem a twinportokat...

nekem 220 van benne vezérlés úgy szintén cserélve.

csattogós "láncos" hangja van még úgy is, hogy vettem motorháztető szigetelést is.

prémium olajat használok és 13e km alatt már 3X cseréltem. tapasztalatom, eddig

az Enos 5w30-al kicsit halkabb.

én nem vennék láncost, inkább szíjjast.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Eléggé összetett a probláma: Az autó hidegen gázadással indul,majd gáz nélkül lefullad, a márkaszervíz megnézte azt mondták ecu hiba 99%-ban. Két hibakódot produkált folyamatosan, fordulatszám jeladó,transzponder kulcs. Kérdésem a következő,ha az ecu-t és az immót,kulcsban lévő chipp-et együtt kicserélem akkor nem kell ecu-t programozni tudtommal.Igaz ez?

Üdv:

Gara

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Eléggé összetett a probláma: Az autó hidegen gázadással indul,majd gáz nélkül lefullad, a márkaszervíz megnézte azt mondták ecu hiba 99%-ban. Két hibakódot produkált folyamatosan, fordulatszám jeladó,transzponder kulcs. Kérdésem a következő,ha az ecu-t és az immót,kulcsban lévő chipp-et együtt kicserélem akkor nem kell ecu-t programozni tudtommal.Igaz ez?

Üdv:

Gara

Csak nekem van ennek atomlehúzás szaga? :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Eléggé összetett a probláma: Az autó hidegen gázadással indul,majd gáz nélkül lefullad, a márkaszervíz megnézte azt mondták ecu hiba 99%-ban. Két hibakódot produkált folyamatosan, fordulatszám jeladó,transzponder kulcs. Kérdésem a következő,ha az ecu-t és az immót,kulcsban lévő chipp-et együtt kicserélem akkor nem kell ecu-t programozni tudtommal.Igaz ez?

Üdv:

Gara

Keresd wessz-t!

http://www.opelforum.hu/topic/1617-wessz-opel-szerviz-vendegkoenyv/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lehet én vagyok túl szörszálhasogató, de szeretném kicserélni a termosztátot, mert a 90 helyett 82~83 fokosan tartlya a vizet. (nagybaáttám erre azt mondta, hogy a fehérrum jó 80 fokosan :D ) Gyertyákat is mikor cseréltem közel nem járt a szép őzbarnáshoz. Lehet azért is mert szereti az olajat. Namost a kérdés az volna, hogy érdemes lenne egy cserére befektetni? Találtam Wahlert elég jó áron. Hirdető leírása szerint téves rendelés miatt adja el.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lehet én vagyok túl szörszálhasogató, de szeretném kicserélni a termosztátot, mert a 90 helyett 82~83 fokosan tartlya a vizet. (nagybaáttám erre azt mondta, hogy a fehérrum jó 80 fokosan :D ) Gyertyákat is mikor cseréltem közel nem járt a szép őzbarnáshoz. Lehet azért is mert szereti az olajat. Namost a kérdés az volna, hogy érdemes lenne egy cserére befektetni? Találtam Wahlert elég jó áron. Hirdető leírása szerint téves rendelés miatt adja el.

Óra szerint, vagy műszerrel mért értékekről van szó? Amúgy szerintem s 82-83 fok ideális, nekem anno OBD-vel mért érték volt normál körülmények között 84-86 fok, e fölé csak városi araszolgatáskor ment. Én nem cserélném le, de ha rászántad az összeget, akkor hajrá, de nem biztos, hogy lesz nagy változás.

Módosítva : retfirD
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lehet én vagyok túl szörszálhasogató, de szeretném kicserélni a termosztátot, mert a 90 helyett 82~83 fokosan tartlya a vizet. (nagybaáttám erre azt mondta, hogy a fehérrum jó 80 fokosan :D ) Gyertyákat is mikor cseréltem közel nem járt a szép őzbarnáshoz. Lehet azért is mert szereti az olajat. Namost a kérdés az volna, hogy érdemes lenne egy cserére befektetni? Találtam Wahlert elég jó áron. Hirdető leírása szerint téves rendelés miatt adja el.

Nyáron nehéz lesz letesztelni, de ha van szerpentin a közelben, akkor lefelé jövet (nem 500 métert, jóval többet), csak motorfékkel nézd meg, hogy mennyire hűl vissza, ha benéz 80 alá, akkor már nem 100-as a termosztátod. Ebben az esetben még a tél előtt mindenképp cserélném a helyedben. Nekem nem zárt a termosztát, januárban cseréltem és a vastag kartergázvisszavezető cső tele volt ilyen világosbarnás, majonéz szerű trutyival. Nyáron elvileg ez nem fog megjelenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T vsz!

"... Nyáron elvileg ..."

És gyakorlatilag?

Most komolyan, hozzátett valamit a hozzászólásod a témához? Mielőtt beírsz valamit gondold ezt végig legközelebb, ha NEM a válasz, akkor inkább menjél és igyál valamit.

Majd az érintett kolléga megmondja, hogy nála előjött e.

Link to comment
Megosztás:

Nekem opcom-al 99 foknál kapcsol a venti.

Óra szerint az inkább 93-95.

Azt honnan lehet tudni obd-vel, hogy a termosztát mikor nyit?

Nekem így nyáron, városban gyakran bekapcsol a venti.

Országúton nem nagyon, ott beáll 90-re az óra. Télen meg 85-re, de akkor városban is jóval ritkábban hallom a ventilátort..

Link to comment
Megosztás:

Nekem opcom-al 99 foknál kapcsol a venti.

Óra szerint az inkább 93-95.

Azt honnan lehet tudni obd-vel, hogy a termosztát mikor nyit?

Nekem így nyáron, városban gyakran bekapcsol a venti.

Országúton nem nagyon, ott beáll 90-re az óra. Télen meg 85-re, de akkor városban is jóval ritkábban hallom a ventilátort..

Ha egyenletes korulmenyek kozott haladsz, es indulastol figyeled a fokot, latni fogod a 2-3 fokos hirtelen hulest amikor nyit. Ezt csak obd-vel. A mutato nem reagal le ennyit. Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.