Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Szia!

Köszönöm a képeket! De sajna nem ő adja a kattogó hangot. Meghalgattam, nem ő kattog, lehuztam a csatit és nem szünt meg és még sárgát sem dobott, pedig kb 1 percig szét volt huzva. A kattogo hang valahol a fojtó szelep alol jön valahonnan a légtorok térségéből. De az ijektorokat is kizárnám, mert annak a hangját hallom jól megkülömböztethetően. Kezd idegesíteni hogy mi lehet.

Hát akkor bocsi. :blush: Azt hittem tudok segíteni

Link to comment
Megosztás:

Megahjtással, nincs gond. Tegnap is meghajtottam az M7-esen. Mi tud kattodni a szívósorban? Miért kérded, hogy járok e arra?

mert hangról meg tudom állapitani, hogy az zörög e...

a szivósorban van középen egy levegő terelő lemez, az szokott fellazulni, illetve kikopni, és az tud kalimpálni benne...

Link to comment
Megosztás:

mert hangról meg tudom állapitani, hogy az zörög e...

a szivósorban van középen egy levegő terelő lemez, az szokott fellazulni, illetve kikopni, és az tud kalimpálni benne...

Köszönöm Uhuhu!

Ritkán járok arra, de lehet szervezek egy kiruccanást arra felé és akkor egyeztetek veled mindenképpen. Azért köszönöm szépen. És mikor és hol jó neked általában?

Hát másra én sem tuok gondolni, csak az lehet. Mert nem a motorbol, hanem kimondottan a szívócsőböl hallatszik. Hogyan lehet javítani, ha az amire gondolsz? Vagy hogyan kell elképzelni ezt a terelőlemezt, mivel van felfogatva. Mert azt láttam, hogy szétszedhető a szívósor, és látszik rajta hogy már volt szétszedve, mivel sziloplasztos az illesztés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nah volt időm tegnap betekerni a benzingőz mágnesszelepet polifómmal(by koko0707), de az a gondom, hogy nem sokat csillapított a kattogáson, mondjuk csak másfél tekerést tettem rá, nem akartam akkora "ducot" mint a kolléga :blush: , de igy is még behallatszott. Drága dolog ezt kicserélni, kapható egyáltalán? Sajnos vájtfülű vagyok és zavar. :lol:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nah volt időm tegnap betekerni a benzingőz mágnesszelepet polifómmal(by koko0707), de az a gondom, hogy nem sokat csillapított a kattogáson, mondjuk csak másfél tekerést tettem rá, nem akartam akkora "ducot" mint a kolléga :blush: , de igy is még behallatszott. Drága dolog ezt kicserélni, kapható egyáltalán? Sajnos vájtfülű vagyok és zavar. :lol:

Üdv

Nem vagy vele egyedül. És a következő kérdés a cserével megszűnik-e a kattogás....ill. meddig szűnik meg.....

Link to comment
Megosztás:

Nem vagy vele egyedül. És a következő kérdés a cserével megszűnik-e a kattogás....ill. meddig szűnik meg.....

HÁT EZ AZ !Nekem már a második van bent,igaz ez ami most van bent ez egy bontott darab de 3 hónapig ez is kussba volt!!!Csak utána kezdte a kattogást de lehet ,hogy én teszem tönkre mindig azzal hogy túltankolom a verdát nem tom,de most már így marad betekerve engem nem zavar a dolgát el végzi.Legalább is eddig nem horpadt össze a tankom.Amúgy meg szél se éri nap se süti :blush: :lol: úgy hogy le van sza...... :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem tudom, hogy csak nálam szórakozik a benzinszint-visszajelző, vagy ez általános probléma? Össze-vissza mér, tegyük fel félig nyomom az tankot, de a szintmérő csak negyedig mutatja, elindulok, mennem kell kb 10-20 km-t, akkor vmi oknál fogva már rendesen kijelzi, megyek x km-t és megint nem. Minden egyes indításnál más pozícióban áll a mutató, és nem a hegyoldalról indulok. Szerintetek mi lehet az oka???

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem tudom, hogy csak nálam szórakozik a benzinszint-visszajelző, vagy ez általános probléma? Össze-vissza mér, tegyük fel félig nyomom az tankot, de a szintmérő csak negyedig mutatja, elindulok, mennem kell kb 10-20 km-t, akkor vmi oknál fogva már rendesen kijelzi, megyek x km-t és megint nem. Minden egyes indításnál más pozícióban áll a mutató, és nem a hegyoldalról indulok. Szerintetek mi lehet az oka???

Többen említettek hasonló tüneteket,néha én is tapasztalom.Nálam inkább akkor csalóka,amikor már csak pár liter lehet benne,két indítás között hol világít,hol nem.Ezért mostanában ha negyed közelébe ér,akkor teszek bele.Nekem ebben a tartományban nem "ugrándozik" össze-vissza.

Link to comment
Megosztás:

Többen említettek hasonló tüneteket,néha én is tapasztalom.Nálam inkább akkor csalóka,amikor már csak pár liter lehet benne,két indítás között hol világít,hol nem.Ezért mostanában ha negyed közelébe ér,akkor teszek bele.Nekem ebben a tartományban nem "ugrándozik" össze-vissza.

Hát igen, ez nem egy Doxa. 1/4-szint alatt nálam is eléggé pontatlan, a sárga lámpás szintet viszont már megint viszonylag pontosan jelzi. Én villogós állapotig el merek vele menni (egyszer tán valami 40 km körülit mentem így vele kényszerből). Mindenkinek ki kell tapasztalnia a sajátját, de nem száradásig. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ez nem egy Doxa. 1/4-szint alatt nálam is eléggé pontatlan, a sárga lámpás szintet viszont már megint viszonylag pontosan jelzi. Én villogós állapotig el merek vele menni (egyszer tán valami 40 km körülit mentem így vele kényszerből). Mindenkinek ki kell tapasztalnia a sajátját, de nem száradásig. :blush:

Benzinesnek nem árt a száradásig sem , max kicsit kellemetlen a sétálás miatt..... :lol: De tényleg ki kell tapasztalni.....Én rendszeresen villogásig (sőt azon jócskán túl) használom , még soha nem ürült ki teljesen..... :)

Link to comment
Megosztás:

Benzinesnek nem árt a száradásig sem , max kicsit kellemetlen a sétálás miatt..... :blush: De tényleg ki kell tapasztalni.....Én rendszeresen villogásig (sőt azon jócskán túl) használom , még soha nem ürült ki teljesen..... :lol:

Sárga lámpától még 80 km-t mentem. Már nemcsak a villogás, de a fellépő zabszemeffektus is igencsak kellemetlen volt. A megszokott kútoszlopnál 47,8 litert tankoltam a pisztoly első kattanásáig. Tehát a kiszáradás okozta útszéli halál még kb. 60 km múlva sújtott volna le rám.

Link to comment
Megosztás:

Többen említettek hasonló tüneteket,néha én is tapasztalom.Nálam inkább akkor csalóka,amikor már csak pár liter lehet benne,két indítás között hol világít,hol nem.Ezért mostanában ha negyed közelébe ér,akkor teszek bele.Nekem ebben a tartományban nem "ugrándozik" össze-vissza.

Mint ha csak én mondtam volna :lol: Nálam is ugyan ez van :blush: De szerintem ezzel nincs gond meg lehet szokni

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, szerencsére ezzel akkor nincs gond. Most kipróbálom azt, hogy egy pár liter benzint berakok csomagtartóba, és addig megyek amíg ki nem fogy a tank. Legalább megtudom az igazságot, tegnap is elindultam kivillant a sárga és 15km után kezdett villogni, de ott már nem mertem kockáztatni, azelőtt egyszer fordult ez elő akkor 40km-t mentem míg villogni kezdett.

Link to comment
Megosztás:

ez éngem is érdekelne mert az enyém is rendesenhallatszik,pedig másfél éves de ez van.....

Nem tudom gariban mit szolnak az ilyenhez?Tulajdonképp mi a jelentösége?

Ezen keresztül van szellőztetve a benzintartály. Ha ez nem lenne, akkor a vákum összeszívná a tartályt...

Német neme: Tankentlüftungsventil

Angol: Purge Canister Valve

én meg csak tankszellőztető szelepnek csúfolom ! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ezen keresztül van szellőztetve a benzintartály. Ha ez nem lenne, akkor a vákum összeszívná a tartályt...

Német neme: Tankentlüftungsventil

Angol: Purge Canister Valve

én meg csak tankszellőztető szelepnek csúfolom ! :huh:

És mit szolnak ehez gariban,mert nekem is elég hangos a dolog?????

Egyszer mintha valaki azt irta volna hogy volt valami tipushiba jellegü ezekkel kapcsolatban.......de csak valamelyik évjárat-ben.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdés: haza felé jött az asszony a géppel és hívott riadtan, hogy a motor hiba visszajelző lámpa világít. Az utolsó 200m-t így tette meg. Mondja, hogy utána párszor beindította és a lámpa nem aludt el. Hazaértem kb 20 perc múlva és semmi hibajel. Mentünk utána 80km és semmi hiba. Mi lehetett? Némi kosz vagy dugulás vhol?

Köszi a hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.