Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

1,5 hónapja cseréltek tömszelencét a kompresszorban,mert szivárgott a gáz nem hűtött eléggé

Tegnap előtt észrevettem,hogy olajos a kompr.szíjtárcsa,hol szivároghat még,van még valami tömítés a töm.szelencén kívűl?

A hűtéssel nincs gond,de félek az olaj elszivárog.Amúgy a gáz is elmegy ilyenkor?

Megtörtént a tömszelence csere újfent de most már garanciában,remélem tovább bírja 1,5 hónapnál...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

Ma ragyogó napsütés,+6 fok körüli hőmérséklet,gondoltam bekapcsolom a klímát had járja át a rendszert a klíma trutyi,nehogy a csövek kiszáradjanak és elrepedjenek.

Be is idult a kompresszor,de furcsa hangra figyeltem fel a kompresszor tárcsája felől. :(

Valamiféle kattogó szerü hang,lehet,hogy csapágy adta meg magát?

Az a baj,hogy diesel révén elnyomja a motorhang,így tisztán nem lehet hallani.

Lehet LÁMA a kérdés,de rá lehet valahogy bírni a kompresszort arra,hogy járó motor nélkül beinduljon,akár csak néhány másodpercre is?

Előre is köszönök minden infót!

Link to comment
Megosztás:

Azt hogyan gondolod, ha egyszer a motor tekeri? :blink:

A csapágynak nem szokott kattogó hangja lenni, talán inkább kuplung.

Ebben viszont teljesen igazad lehet,mert mint írtam,ha bekapcsolom akkor adja a fura hangot.

Lehet azt a kuplung részt szervizelni annélkül,hogy le kelljen szedni a komprit+előtte "kiszivatni" a gázt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Először is elnézést a sok kérdésért, de uj vagyok ASTRA témában.. de még opelben is:)

Nos az Elegantos astra:) digit klimáján az ECO mod az mit jelent?

Ha benyomom akkor mivel lesz másabb.

illetve mikor kezdi a légkondit használni? ha hideg van kint csak fütést használ nem légkondiból.. Fogyasztás miatt kérdezném....

Link to comment
Megosztás:

Ebben viszont teljesen igazad lehet,mert mint írtam,ha bekapcsolom akkor adja a fura hangot.

Lehet azt a kuplung részt szervizelni annélkül,hogy le kelljen szedni a komprit+előtte "kiszivatni" a gázt?

Attól függ, mennyi hely van, és kell-e lehúzató szerszám hozzá. A szíjtárcsát kellene csak levenni. http://alkatreszek.hu/cikkkepek/0089/tsp0165005_0_sz_delphi_kuplung_szet__klimakompresszor_delphi---0165005_0.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Először is elnézést a sok kérdésért, de uj vagyok ASTRA témában.. de még opelben is:)

Nos az Elegantos astra:) digit klimáján az ECO mod az mit jelent?

Ha benyomom akkor mivel lesz másabb.

illetve mikor kezdi a légkondit használni? ha hideg van kint csak fütést használ nem légkondiból.. Fogyasztás miatt kérdezném....

Szeva!

Ha benyomod az ECO gombot olyankor nem kapcsol a klíma, tehát sima levegőt fúj be a motor, nem pedig hűtöttet.

Ha nem akarsz klímázni, csak sima levegőt, mert valaki nem bírja, vagy benyát akarsz spórolni, akkor használhatod! ;)

Link to comment
Megosztás:

Ertem. Nos az lehetseges h ilyen hidegben is megy a klima kompresszor ha nincs benyomva az eco? Azt hittem ilyenkor automatice nem klimazik. Eszre venni a kocsi vehemenciajan is....

elvileg kb 4fok alatt nem indul el rögtön.

csak akkor amikor már az utastérben kellően átmelegedett a klíma hőcserélője .

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv!

Digitklímás az autó,és középen,valamint a szélvédőre nem megy a levegő,bármit nyomunk a konzolon.

A rudazat ment szét? Merre érdemes első körben indulni? Ha esetleg járt már valaki így,van valami tipp,más alkatrész,ami strapabíróbb,mint a gyári,stb az örömmel veszem :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Csak infónak írom,hátha másnak is segít majd a jövőben, egy másik kezelőpanel megoldotta a problémát.

A régi és az új belül azonban másabb,az eredeti két darab nyákból áll,egymás mögött,egy szalagkábellel összekötve,míg az újban csak egy van. Kicsivel véknyabbak rajta az ábrák is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Udv mindenki!

Tisztitassal kapcsolatos kerdesem lenne. Astra G-m van, es mint sokaknak, nekem se jo a belso levego keringetom.

1, van valami mod/kiprobalt szer a hazilagos tisztitasra/fertotlenitesre?

2, melyik pollenszurot ajanljatok?

Én ózonnal szoktam tisztitatni újabban. http://klimazala.hu/

Pollenszűrőt évente kidobom, nekem jó a sima armafilt. Most tavasszal lesz esedékes, jó, hogy említetted, így talán nem felejtem el. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Én most vagyok túl rajta, tanulságos volt. Csak azt nem tudtam eldönteni, hogy ha elvben nem gyengébb a szűrő tartása akkor ha kézzel betolom nem szabadna összerogynia? Eddig simán bement, de az ideit a tűzfal felől kellett utólagosan kiegyenesíteni...

Az elmúlt egy év termése: https://picasaweb.google.com/107630952701199995343/Pollenszuro20140312?authuser=0&feat=directlink

Link to comment
Megosztás:

Én most vagyok túl rajta, tanulságos volt. Csak azt nem tudtam eldönteni, hogy ha elvben nem gyengébb a szűrő tartása akkor ha kézzel betolom nem szabadna összerogynia? Eddig simán bement, de az ideit a tűzfal felől kellett utólagosan kiegyenesíteni...

Az elmúlt egy év termése: https://picasaweb.google.com/107630952701199995343/Pollenszuro20140312?authuser=0&feat=directlink

Jó barátom :icon1: , merre autózgatsz Te???? Én még ennyi "bizbaszt" pollenszűrőn nem láttam még, de még a céges Transit-nál sem (klímás), pedig az a szerencsétlen szinte éjjel-nappal járja az országot egész évben (mindenfelé, keresztül-kasul az országban)...

Link to comment
Megosztás:

Jó barátom :icon1: , merre autózgatsz Te???? Én még ennyi "bizbaszt" pollenszűrőn nem láttam még, de még a céges Transit-nál sem (klímás), pedig az a szerencsétlen szinte éjjel-nappal járja az országot egész évben (mindenfelé, keresztül-kasul az országban)...

Elég ha platánfa van a közelben, arról hullik le ez a sok szar. Nemsokára én is cserélek, remélem azért ennyire nem lesz tele :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Elég ha platánfa van a közelben, arról hullik le ez a sok szar. Nemsokára én is cserélek, remélem azért ennyire nem lesz tele :icon1:

Én is tavasszal szoktam... :) Armafilt megy bele... De nekem sem szokott ennyire koszos lenni. Igaz szürke igen, ami eredetileg fehér. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

A véleményeteket szeretném kikérni. Van egy G astra caravan 1.6 16V 2000 évjáratú autóm, a klímát szombaton csináltattam meg, a mágnestekercs beszart, lecserélték. Minden tök szép és jó, 1 fokos levegőt produkál, viszont azt tapasztalták a szerelők hogy túl magas nyomásnál kapcsol be (24 bar) 1-es fokozatra a klímaventilátor (aminek állítólag van három fokozata és a legutolsó hasonlít a helikopter hangjához :) ). Ilyenkor azonnal vissza is megy a nyomás 14-15 barra amire azt mondták hogy tökéletes. A szerelő azt mondta hogy használhatom nyugodtan, nem lesz semmi gond, max ha megállok akkor kapcsoljam le a klímát, de nem lehet baja. (Említette hogy menet közben szinte ventilátor se kéne mert a menetszél megoldja a hűtést még városi tempón is, csak megálláskor pl piros lámpa vagy félreálláskor lép életbe a szerepe a ventinek.) Javasolták azért hogy számítógépre tetessem rá, hátha kiad valamit hogy rosszul vezérli valami a klímát, de nem lehet gond itt is nyomatékosította.

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ez most akkor normális vagy sem, megnyugodhatok és használhatom, vagy sem?

Köszönöm a válaszotokat :)

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Ma menet közben arra figyeltem fel,hogy ha be van kapcsolva a klímám,amolyan tutuló hang hallatszik az utastérben ( ahhoz tudnám hasonlítani,amikor távolsági busz megy országúton állandó sebességgel,és annál lehet hallani ilyenfajta úgynevezett tutuló hangot).

Ha kivan kapcsolva a klíma,akkor ezt a hangot nem hallani menet közben.

Piros lámpánál állva klíma bekapcs,és enyhe sziszegő hang hallatszik egy pár másodpercig a bekapcsolást követően.Kikapcsolásnál szintén.

Lehet,hogy kevés a gáz,és fel kéne töltetnem a rendszert?

Álló helyben motor beindít,klíma bekapcs,gépháztető felnyit,és tekerte szépen,aztán egy pár másodpercre leállt,és újra elindult,de egy időben vele már indultak is a ventilátorok.

Ja,és közben nem nyúltam a klíma kapcsolóhoz.

Okozhatja ezeket a jelenségeket a kevés klímagáz?

Ha jól emlékszem 2011 tavaszán volt klímahűtő cserém,és akkor lett feltöltve is utoljára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma menet közben arra figyeltem fel,hogy ha be van kapcsolva a klímám,amolyan tutuló hang hallatszik az utastérben ( ahhoz tudnám hasonlítani,amikor távolsági busz megy országúton állandó sebességgel,és annál lehet hallani ilyenfajta úgynevezett tutuló hangot).

Ha kivan kapcsolva a klíma,akkor ezt a hangot nem hallani menet közben.

Piros lámpánál állva klíma bekapcs,és enyhe sziszegő hang hallatszik egy pár másodpercig a bekapcsolást követően.Kikapcsolásnál szintén.

Lehet,hogy kevés a gáz,és fel kéne töltetnem a rendszert?

Álló helyben motor beindít,klíma bekapcs,gépháztető felnyit,és tekerte szépen,aztán egy pár másodpercre leállt,és újra elindult,de egy időben vele már indultak is a ventilátorok.

Ja,és közben nem nyúltam a klíma kapcsolóhoz.

Okozhatja ezeket a jelenségeket a kevés klímagáz?

Ha jól emlékszem 2011 tavaszán volt klímahűtő cserém,és akkor lett feltöltve is utoljára.

Szia!

Nekem is ilyen búgó, sziszegő hangot adott míg nem lett feltöltve. Alig volt benne valami gáz. A klímás azt mondta hogy kb 2 évente töltetni kell mert annyi szökik belőle.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hozzáértőktől kérdezem: haver kompresszoráben lévő hőbiztosíték behalt...vett egyet, de beleforrasztani nem tudta a mérete miatt...egyszerűen kiiktatta...most klíma jó, de fél...tud gondot okozni?...vagy mi a megoldás? (állítólag olyan pici csonk maradt, hogy "képtelenség" immár hozzátoldani)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy 2003 Astra-G 1.7cdti autóm Z17DTL motorkóddal. Sajnos a klima kompresszor kuplungja nem húz be. A hibakód ha kiolvasom:
P1530 - A/C Relay Voltage High
(08) - Not present
Amit teszteltem eddig: Ha direktbe kötöm a kompresszort a kuplung behúz, a gáznyomás rendben mutat, a Fan ECU-t volt szerencsém kiprobálni egy másikkal.
Tudja valaki, hogy hol találom meg ezt a relét?
Köszönöm a válaszokat.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is új tag ként üdvözlök mindenkit.

Vettem egy Astra G 1.7dit caravan 2003_as évj autót,tavaly decemberbe.

Összességébe nagyon jó kis autó,most viszont van egy kis bibi.

Remélem tudtok segíteni,a gond a következő.

-digit klímás a gép és másodszor fordult elő hogy

nehezen indul,mert megy a klíma ventilátor és gondolom terheli.

Mikor leáll a venti bebikáztuk (mert már nem tekert) rögtön a bikázás után

leállítottam és pöcc indul semmi jele a bajnak.

Nem tudom mihez kötni a ventilátor működését mert a klíma ki van kapcsolva.

Először januárba jártam így aztán most a napokban másodjára!

Egyébként a klíma működik,de mi okozhatja ezt!?

Bízom benne hogy van valakinek ötlete vagy esetleg konkrét megoldás.

Még annyi hogy van e valami ennél a típusnál amire érdemes odafigyelni.

Előre is köszi a segítséget!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaz az,hogy ha klímát töltetek,úgy kezdik,hogy először lefejtik a benne lévő maradék "anyagot",és utána töltik fel a megfelelő mennyiségre?

Kérdem Én ezt azért,mert ismerősöm OFF ( Passátja van ) ON a zárójelben említett autóba fel akarta töltetni a klímáját,és a klímás mondta neki a fent említett dolgot.

Ezt Ő közzétette a fórumon,és ott is írták páran,hogy tényleg így van.

Van ennek valóság alapja?,vagy sima lehúzás akar lenni,hogy minél többet fizessen a polgár.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaz az,hogy ha klímát töltetek,úgy kezdik,hogy először lefejtik a benne lévő maradék "anyagot",és utána töltik fel a megfelelő mennyiségre?

Kérdem Én ezt azért,mert ismerősöm OFF ( Passátja van ) ON a zárójelben említett autóba fel akarta töltetni a klímáját,és a klímás mondta neki a fent említett dolgot.

Ezt Ő közzétette a fórumon,és ott is írták páran,hogy tényleg így van.

Van ennek valóság alapja?,vagy sima lehúzás akar lenni,hogy minél többet fizessen a polgár.

Normális helyen így csinálják! Még papírt is adnak róla, hogy mennyi volt a lefejtett gáz ill. olaj, valamint mennyi a feltöltött gáz+olaj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.