Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Ez mondjuk engem is érdekelne hogy konkrétan hogyan is van hogy kikapcsol hirtelen padlógáznál, mert én még ilyet nem tapasztaltam.

És tényleg nem kötekedni akarok, de azt is furcsállom hogy 3500 1/min felett nem lehet bekapcsolni a klímát. Mondjuk még nem próbáltam, de meg fogom nézni.

Én úgy értelmeztem, hogy 3500 fölött megy a klíma, csak nincs fordulatszám szabályozósdi. Alatta igen, főleg alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy értelmeztem, hogy 3500 fölött megy a klíma, csak nincs fordulatszám szabályozósdi. Alatta igen, főleg alapjáraton.

Az eredeti hozzászólásban ez szerepelt:

"...a klíma kuplungot az ECU kapcsolja az alábbi feltételek szerint: (...) 2. a motor pillanatnyi ford száma nagyobb mint 750 és nem nagyobb mint 3500 (ez utóbbi a klíma visco kuplung kímélése miatt van)"

Ebből nekem az jön le hogy ha már be van kapcsolva akkor természetesen megy 3500 fölött is, csak ilyen magas fordulaton nem engedi bekapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti hozzászólásban ez szerepelt:

"...a klíma kuplungot az ECU kapcsolja az alábbi feltételek szerint: (...) 2. a motor pillanatnyi ford száma nagyobb mint 750 és nem nagyobb mint 3500 (ez utóbbi a klíma visco kuplung kímélése miatt van)"

Ebből nekem az jön le hogy ha már be van kapcsolva akkor természetesen megy 3500 fölött is, csak ilyen magas fordulaton nem engedi bekapcsolni.

Péter! Nyelvtanból 1-es, leülhet.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos,hogy a klímával minden rendben van :excl:

Például,egy korábbi BMW 3-as szériánál is voltak lefulladások,ha az előírtnál több anyag volt benne :(

Az enyém 3 éve biztos nem volt töltve, és most nyáron kezdte ezt a lefulladást. (pontosabban pár hónapja csinálta 1szer, meg most 1-2 hete)

Tegnap egyébként lementem kicsit tesztelni. (Van hogy 1-2 hétig is áll az autó)

Természetesen most nem jött elő a jelenség, se hidegen, se melegen.

Az aksi fesz.:12Volt körüli. (indítózáskor sem megy 10V alá)

Alapjáraton és emelt fordulaton is: hidegen 14,6V melegen 14,4V

Periodikusan elhalványul a lámpa egy másodpercre (1V fesz. esés)ekkor ford. szám stabilan áll 750-en.

Kb. minden félperiódusnál pedig a mutató feljebb megy egy fél mm-t (majd vissza) ekkor fesz. állandó.

Szóval most teljesen jónak tűnik.

Viszont szerintem elég beteg hangja van ha bekapcsolom. (mondjuk menet közben nem feltűnő, de határozottan hallható)

Nyitott motorháztetőnél alapjáraton kicsit olyan mintha egy kopott csapágy futna szárazon.

Lehet hogy nem is "mintha"?

A kuplungnak lehet hangja?

Az utastérben ülve még nyitott ajtónál is nehéz lenne a hangját meghatározni, de egyértelműen zajosabb az autó ha bekapcsolom a légkondit.

A hétvégén megyek vele, nem tudom ártok-e vele ha bekapcsolgatom?

Vagy ennek már úgyis mindegy?

Amúgy hűt (legalábbis valamennyit biztosan, mert hidegebbet nyom ha bekapcsolom).

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!!!

Nekem elsőre annyira egyértelmű volt hogy klíma: bekapcsolom ingadozik, kikapcsolom meg minden tökéletes.

De most hogy mondjátok, tényleg gyanús ...

Ma vagy holnap kicsit rá is méregetek, amire tudok..

Köszi!

Sziasztok,

Szerintem klíma mert végigcsináltam pont ilyen tünetekkel. A vége kompresszor csere lett. Szivárog a gáz és nincs elég ami tudná keringetni a

klíma komp olajat, a tengelye elkezd szorulni és beáll a végén. A megoldás hogy NE kapcsolj klímát hanem egyből gáz és olaj

újratöltés. talán így megmenekülsz egy kompresszor cserétől.

Link to comment
Megosztás:

Na várjál, a klímában azért vannak nyomáskapcsolók, hogy ha az üzemi nyomás kívül esik a megadott értékeken (túl sok vagy túl kevés), akkor be sem engedi kapcsolni a klímát, pontosan a rendszer kímélése végett, inkább hibakódot dob. Szóval elvileg ha kevés benne a gáz, akkor be sem tudnád kapcsolni a klímát... :excl:

Link to comment
Megosztás:

................... a motor pillanatnyi ford száma nagyobb mint 750 és nem nagyobb mint 3500 (ez utóbbi a klíma visco kuplung kímélése miatt van) 4. a nyomáskapcsoló 1. ill 2. fokozata sem aktív. 5. megvan a minimális üzemi nyomás. Kikapcsolás következik be ECU oldalról az alábbi okok miatt. 1. a már említett bemeneten megszűnik a fesz (pl. üzemszerűen kikapcsoljuk) 2. ha hirtelen padlógázt nyomunk (itt van különbség az Xes és Z-s motoroknál) 3. Illetve ha hirtelen leesik a motor ford száma az ominózus 700alá (ez lehet hirtlen kikuplungolás eredménye de lehet akár amiatt is mert nem kap elég anyagot). Tehát akkor az utóbbi pontból kiderül, hogy ha elkezd fuldokolni a motor egyből old a visco kuplung amíg helyre nem áll az állapot. Hozzáteszem ezek egy jól működő ECU ra érvényesek és gyári beépítésű manuális klímákra!!

Ezzel én is vitatkoznék!

Milyen visco kuplung ?????? Nézz utána mi az. A klímában egy mágnestekercs ránt vas tárcsát egy vas szíjtárcsának oszt' jólvan soha el nem kopik

miért ne kapcsolna be bizonyos fordulat felett? Akkor autópályán nagy tempónál nem lenne klíma, mert folyamatosan magas fordulat mellett nem tudna ki-be kapcsolni! Szóval hülyeség!

A megnövekedett alacsony fordulati terhelést többlet üzemanyag betolásával kompenzálja, nem klíma lekapcsolással, ugyan úgy mint alapjáraton való elindulásnál >>> pillanatnyi fogyasztásmérőn látni (már akinek van)

padlógáznál kikapcsolás: na az lenne valami ha minden gyorsításnál kikapcsolna, akkor nyaraláskor utánfutóval a Horvát szerpentineken izzadnék mint a ló.

Rendszernyomást figyel, oszt jólvan

Na várjál, a klímában azért vannak nyomáskapcsolók, hogy ha az üzemi nyomás kívül esik a megadott értékeken (túl sok vagy túl kevés), akkor be sem engedi kapcsolni a klímát, pontosan a rendszer kímélése végett, inkább hibakódot dob. Szóval elvileg ha kevés benne a gáz, akkor be sem tudnád kapcsolni a klímát... :excl:

ez így van! nekem már égett szét egy kompresszorom az említett nyomáskapcsoló hibája miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ajánljatok nekem légyszi egy megbízható klímaszerelőt, aki megmondja ha nem a klíma rossz és nem húz le!

Ja és ha rossz, szakszerűen megjavítja reális áron! :(

Ideális esetben: közel van a III .kerülethez.

Esetleg még egy hűtőszekrényre is ránézne hol szivárog. :excl: (Mint autóklímát-nyomáspróba, vákuum teszt, olaj,gáz,festék feltöltés,szivárgáskeresés. ebbe is R134a)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
csak elméleti kérdés volt,én nem nagyon párásodok pollen csere után

de megnézem majd egyébként is megszoktam járatni :lol:

Addig nincs is gond, míg száraz lábbelikkel szállunk be. De, ha esik az eső vagy havazik, akkor a csukákról leolvad a gumitálcára, onnét meg párolog. Ettől kezdve b@szhatom a pollenszűrő cseréjét. Amúgy is alapvetően pollent szűr és nem dehidratál.

Link to comment
Megosztás:

Addig nincs is gond, míg száraz lábbelikkel szállunk be. De, ha esik az eső vagy havazik, akkor a csukákról leolvad a gumitálcára, onnét meg párolog. Ettől kezdve b@szhatom a pollenszűrő cseréjét. Amúgy is alapvetően pollent szűr és nem dehidratál.

igazad van :lol:

én lebegek a kocsiba :lol:

de nincs valami ilyesmi hogy x hőmérséklet alatt nem indul el??

vagy csak rosszul emlékszek?

Link to comment
Megosztás:

de nincs valami ilyesmi hogy x hőmérséklet alatt nem indul el??

vagy csak rosszul emlékszek?

De van.

Ha jól emlékszek +4°C az a hőfok ami alatt a párologtató érzékelője nem engedi bekapcsolni a lefagyás megelőzése érdekében. Ez nem azonos a lökhárítóban levő külső hőmérséklet érzékelővel, ez közvetlenül a párologtatón van a motortérben, tehát ha eleget járatod előtte a motort hogy a környéke felmelegedjen, akkor +4°C-os külső hőmérséklet alatt is be lehet kapcsolni a klímát.

Link to comment
Megosztás:

De van.

Ha jól emlékszek +4°C az a hőfok ami alatt a párologtató érzékelője nem engedi bekapcsolni a lefagyás megelőzése érdekében. Ez nem azonos a lökhárítóban levő külső hőmérséklet érzékelővel, ez közvetlenül a párologtatón van a motortérben, tehát ha eleget járatod előtte a motort hogy a környéke felmelegedjen, akkor +4°C-os külső hőmérséklet alatt is be lehet kapcsolni a klímát.

ez nem a hőcserélőnél van??

de asszem csak behr rendszernél,vagy rosszra gondolok?

Link to comment
Megosztás:

De van.

Ha jól emlékszek +4°C az a hőfok ami alatt a párologtató érzékelője nem engedi bekapcsolni a lefagyás megelőzése érdekében. Ez nem azonos a lökhárítóban levő külső hőmérséklet érzékelővel, ez közvetlenül a párologtatón van a motortérben, tehát ha eleget járatod előtte a motort hogy a környéke felmelegedjen, akkor +4°C-os külső hőmérséklet alatt is be lehet kapcsolni a klímát.

Szerintem lefagyni a belső kör tudna, ugyanis a külső az melegszik, tehát minél hidegebb van annál jobb a hatásfok. Értelmetlen a külső hőcselélő hőfokmérése. Nem is emlékszem, hogy bármelyik diagnosztika is mérné a klíma rendszer hőmérsékletét. Majd megnézem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.