Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Hát ilyet nem ír!

Amit ír az pedig hablaty:

  1. A klímaberendezés csak abban a tartományban működik, ahol szükség van rá; kb. +4°C-os külső hőmérséklet alatt automatikusan kikapcsol. (131. old.)
  2. A gyorsított párátlanítás érdekében +4°C fölött bekapcsolódik a hűtőegység (kompresszor) (133. old.)
  3. A klímaberendezés maradandóan tökéletes működése céljából kapcsolja be a berendezést legalább egyszer havonta, függetlenül a külső időjárási tényezőktől. (Lehetőség szerint csak +4°C hőmérséklet felett.) (134.old.)

+4°C fölött milyen a párásodás veszélye? Ma sem párásodott 4,5°C-ban 3 személlyel. De a legnagyobb mínuszokban is tényleg gyorsan párátlanított. Ja! A hűtés helyett fűtésre kell tekerni a kapcsolót. :D

több dolgot sajnos nem jól értelmezel...

A fagyás érzékelő, nem akkor fog segíteni, ha a levegő körülőtte is minuszban van...a hőcsere miatt az elpárologtatód már simán 0 C fok vagy alatta dolgozik, amikor a levegő miután átment rajta 4 C fokos lesz. emiatt van 4 C fokra rakva a védelem, mivel ezt lehet jól mérni. Tehát ha a klíma álló helyzetben van, a környezeti hőfok 4 C fok alatt van, akkor az elpárologtatón keresztűl menő (még hűtés nélküli) levegő sem lehet több, (ezt a fagyás érzékelőt úgy képzeld el mint egy bimetált, ami ha 4 fok felett van, akkor összezár, ha alacsonyabb akkor szétnyílik és így nincs kontakt, szakadás van a villamos körben, az elektromágneses kuplung sem működhet). Ha esetleg felfűtöd az utasteret, akkor tudsz utánna magasabb hőfokot csinálni, bekapcsol. Az enyémben ez a fagyás érzékelő sokáig nem működött, de megcsináltam Conrados, elektronikával, amivel tudok alsó hőfokot és hiszterézist is állítani, de gondolkodom, hogy belerakok egy kapcsolót párhuzamosan az érzékelővel, így ezt a védelmet, ha szükséges kikapcsolom.... <_<

Párásodás..

Te még esőben nem szálltál be ősszel vagy tavasszal a kocsiba? egyáltalán nincs minusz és mégis pára a köbön, na ilyenkor klíma be és kész a dolog. :D

Link to comment
Megosztás:

több dolgot sajnos nem jól értelmezel...

Párásodás..

Te még esőben nem szálltál be ősszel vagy tavasszal a kocsiba? egyáltalán nincs minusz és mégis pára a köbön, na ilyenkor klíma be és kész a dolog. :D

A 4°C alatti működés volt a lényeg, ami tavasztól őszig elég ritkán fordul elő.

Már két napja -10°C-os a csillaggarázs. Motor indítás után (max. 1 perc) ráhúzom a fűtést és indítom a klímát, ventillátor 2-es fokozaton, irány az első szélvédőre. A klíma elindul tutira. Leellenőriztem nehogy valótlant írjak. Tegnap nyitott motorháztetőnél, ma a fordulatszámmérőt figyelve.

Lehet, hogy ez rendellenes működés, de nem emléxem, hogy másképp működött volna valaha is. Egyszer kellett rátölteni R134a-t.

Értem amit mondasz, logikus is, mégis nálam ez van.

Nálad nem aut. klíma van véletlenül?

Ha belegondolok, hogy a skandináv országokba is sok Astra G lett eladva, akkor ott a havi legalább egyszeri elindítást nehéz kivitelezni:

"A klímaberendezés maradandóan tökéletes működése céljából kapcsolja be a berendezést legalább egyszer havonta, függetlenül a külső időjárási tényezőktől. (Lehetőség szerint csak +4°C hőmérséklet felett.)" <_<

Link to comment
Megosztás:

igen ez érdekes...

valóban ezeket írja az user manual...ráadásul az enyémben nincs fagyvédelem...

és elindul hidegben is csak nekem előtte fűteni kell...másképp nem hajlandó,hidegben.

ilyen időben mint ma simán elindul,csak hidegben kell egy kicsit befűteni

Nekem ez a havi egyszeri beindítás kimaradt sajna néhányszor= már megint nem indul a klímám. Azért írom, hogy megint, mert tavaly ilyenkor detto ugyan ez volt a szitu, az egyik szakadt tömítésnél szépen elszökött a gáz...

Remélem, hogy "csak" ennyi a baja.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a havi egyszeri beindítás kimaradt sajna néhányszor= már megint nem indul a klímám. Azért írom, hogy megint, mert tavaly ilyenkor detto ugyan ez volt a szitu, az egyik szakadt tömítésnél szépen elszökött a gáz...

Remélem, hogy "csak" ennyi a baja.

én azért megszoktam járatni egy kicsit <_<

Link to comment
Megosztás:

Rögtön indulás után kapcsolod be?Vagy vársz egy kicsit?Téli üzemeltetésnél max.hőfokon álljon a kapcsoló?

Fütésen mehet a klíma,én télen is használom,hogy ne párásodjon,nem kell a max venti fordulat,meg hőfok sem,csak mintha normálisan fűtenél. :D

Link to comment
Megosztás:

Fütésen mehet a klíma,én télen is használom,hogy ne párásodjon,nem kell a max venti fordulat,meg hőfok sem,csak mintha normálisan fűtenél. :D

Köszi a választ.Most fogok indulni,de gondoltam kérek valami jó tanácsot,hogy néha megjárassam,nehogy én is úgy járjak mint sokan mások akik nem járatják télen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap lettem figyelmes a köv. jelenségre. Bekapcsolom a klímát, a fordulatszám mérőn látva működésbe is lép. A motorháztetőt felnyitottam, néztem, hogy a kompresszor megy e. Épp nyugtázni akartam, hogy minden ok, csuknám le a motorh. tetőt, és észrevettem, hogy megáll a kompresszor. Kikapcsoltam a klímát, majd újra be, kb 30 mp-ig pörög, majd megáll. A kinti hőmérséklet kb 7-8 fok volt. Ez mitől lehet????

Köszi előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos ma is ugyan ez a helyzet, pedig már 14°C van kint....

Remélem valaki tud segíteni...

Sziasztok!

A minap lettem figyelmes a köv. jelenségre. Bekapcsolom a klímát, a fordulatszám mérőn látva működésbe is lép. A motorháztetőt felnyitottam, néztem, hogy a kompresszor megy e. Épp nyugtázni akartam, hogy minden ok, csuknám le a motorh. tetőt, és észrevettem, hogy megáll a kompresszor. Kikapcsoltam a klímát, majd újra be, kb 30 mp-ig pörög, majd megáll. A kinti hőmérséklet kb 7-8 fok volt. Ez mitől lehet????

Köszi előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

Tavaly lett töltve, ez természetes, hogy ilyen hamar elszökik a gáz?

Nekem speciál lyukas a hűtőm! Tavasszal feltöltötte a srác, rakott bele szinezőanyagot (ilyen fluoreszkálósat), mondta menjek vissza két múlva és meglámpázza. Úgy is lett, a hűtő közepén volt egy tenyérnyi folt. De kibírta a szezont, úgyhogy nem is kinlódtattam télen. Nyár elején elmegyek, és feltöltetem megint.

Egy utangyártott hűtő 30e körül mozog.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

Tavaly lett töltve, ez természetes, hogy ilyen hamar elszökik a gáz?

Úgy néz ki, hogy ennél a típusnál természetes... :D Tavaly márciusban lett az enyém is feltöltve, most megint nem indul a klíma. :lol: Igaz, hogy a kezelési ut-ban is benne van, hogy havonta be kellene kapcsolni, de sztem ez röhejes.

Fater OFF -Clio-ja - ON 7 éves, a klímát nem is használja, mint ahogy a kocsit sem nagyon, szóval annak a klímája még egyszer sem volt töltve (kivéve a gyárit, persze).

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, hogy ennél a típusnál természetes... :D Tavaly márciusban lett az enyém is feltöltve, most megint nem indul a klíma. :D Igaz, hogy a kezelési ut-ban is benne van, hogy havonta be kellene kapcsolni, de sztem ez röhejes.

Fater OFF -Clio-ja - ON 7 éves, a klímát nem is használja, mint ahogy a kocsit sem nagyon, szóval annak a klímája még egyszer sem volt töltve (kivéve a gyárit, persze).

Miért is lenne röhejes? :lol: Ahol a rendszerben olyan tömítések vannak,amit a klímában lévő olaj véd,ken,hogy ne száradjon ki,de az csak akkor jut el mindenhova,ha bekapcsolod...Nekem nem enged,pedig még gyári...

Link to comment
Megosztás:

Miért is lenne röhejes? :D Ahol a rendszerben olyan tömítések vannak,amit a klímában lévő olaj véd,ken,hogy ne száradjon ki,de az csak akkor jut el mindenhova,ha bekapcsolod...Nekem nem enged,pedig még gyári...

Hát pont ez a lényeg. Az én gépem épp, hogy elmúlt két éves. De hát ez van, ez a feltöltés lesz a tanulópénz, majd megpróbálok jobban odafigyelni rá. Persze, először meg kell nézetnem, hogy most hol szökött el a gáz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elsősorban Veszprémiek (Tgabika76, Alex75) segítségét kérném.Tudnátok nekem ajánlani Veszprémben jó,megbízható és viszonylag elfogadható áron dolgozó autóklímást? Ugyanis ma bekapcsoltam a klímát,vagyis csak a gombot,mert a moci térbe kukkantva b@szott beindulni a kompresszor.Valószinü,hogy csak fel kell tölteni (legalábbis remélem nem komolyabb) gázzal és klíma olajjal,mert amikor Novemberben bekapcsoltam még működött.Gondolom ezt abból amit a mellékelt kép mutat,remélem kivehető mi van a képen,(egy kicsit szar lett a kép telóval csináltam),az a zöld lötty szivárog ott azon a nem tudom én min (na ezt érthetően leírtam,bocsi).Illetve azt kérdezném,hogy azt a bigyót lehet cserélni külön is, vagy csak a klímahűtővel együtt?Ja és milen árban van kb?

K_p246_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nekem speciál lyukas a hűtőm! Tavasszal feltöltötte a srác, rakott bele szinezőanyagot (ilyen fluoreszkálósat), mondta menjek vissza két múlva és meglámpázza. Úgy is lett, a hűtő közepén volt egy tenyérnyi folt. De kibírta a szezont, úgyhogy nem is kinlódtattam télen. Nyár elején elmegyek, és feltöltetem megint.

Egy utangyártott hűtő 30e körül mozog.

Nekem tavaly lett cserélve a hűtő, és 30 ezerből megállt az új hűtő, a feltöltés és a munkadíj. Egy ugy. hűtő 22 ezer körül van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elsősorban Veszprémiek (Tgabika76, Alex75) segítségét kérném.Tudnátok nekem ajánlani Veszprémben jó,megbízható és viszonylag elfogadható áron dolgozó autóklímást? Ugyanis ma bekapcsoltam a klímát,vagyis csak a gombot,mert a moci térbe kukkantva b@szott beindulni a kompresszor.Valószinü,hogy csak fel kell tölteni (legalábbis remélem nem komolyabb) gázzal és klíma olajjal,mert amikor Novemberben bekapcsoltam még működött.Gondolom ezt abból amit a mellékelt kép mutat,remélem kivehető mi van a képen,(egy kicsit szar lett a kép telóval csináltam),az a zöld lötty szivárog ott azon a nem tudom én min (na ezt érthetően leírtam,bocsi).Illetve azt kérdezném,hogy azt a bigyót lehet cserélni külön is, vagy csak a klímahűtővel együtt?Ja és milen árban van kb?

K_p246_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Segítségeteket előre is köszönöm!

hy

amit lefényképeztél annak száritoszürö a neve aszthiszem és külön lehet cserélni ,10000-12000ft az ára kbde lehet hogy tévedek,a klimahütö olyan35000ft tol fölfele! az unixnál

Link to comment
Megosztás:

hy

amit lefényképeztél annak száritoszürö a neve aszthiszem és külön lehet cserélni ,10000-12000ft az ára kb,a klimahütö olyan35000ft tol fölfele!

Ezek az árak csak akkor igazak, ha kiskerből te magad szerzed be. Tisztességes szakembernél ennyibe már a munkadíj is beleférhet.

Link to comment
Megosztás:

Elsősorban Veszprémiek (Tgabika76, Alex75) segítségét kérném.Tudnátok nekem ajánlani Veszprémben jó,megbízható és viszonylag elfogadható áron dolgozó autóklímást?

Hűha, most megfogtál.

Utoljára én még az előző autómmal voltam klímásnál, úgy 5 éve. Akkor még az ATI udvarában dolgozott (hátul), de úgy tudom azóta elköltözött onnan. Megbízhatónak éppen megbízható volt, csak baromi drága, de alternatíva híján kénytelen voltam őt választani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.