Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

neeem.. pár perc várakozás után... de inkább a hidegen, "mielött elindulok nézzük meg" a jellemzőbb(lehet hibásan :oops: )

ui: azért szoktam olyankor, mert akkor tutira tudom nézni, mennyit evett, ha evett. Mert melegen van fönt a mociban is.. ilyenkor meg le van csöpögve minden...

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

kontrázhatnék külön-külön, de nem teszem.

töltsétek addíg ,ameddig akarjátok4

sok sikert!

Az biztos, hogy ha bementek egy szervízbe és megkérditek, hogy meddig kell tölteni az olajat a motroba, egybehangzóan az lesz a válasz, hogy "félig"!!!!!!

...de ti bátran öntsétek csurig :lol:

Akkor minden meg lesz kenve rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg azért mondják, hogy félig, mert akkor biztos, hogy nem megy a jelzés felé. Ugyebár az olajat ugy töltjük, hogy: OK, ez most jó, tehát a biztonság kedvéért még egy csurrantás. Ha meg teli akarod tölteni, ezzel már felette lesz a jelnek. Ezek szerint pedig biztonságosabb a két jelzés közé becentizni. Szerintem ezért ajálják középre és nem tele. Amúgy azt sem hiszem, ha netalán a felső vonalig töltitek valami baja lesz. Csak éppen ne csurranjon ezen is túl...

Link to comment
Megosztás:

Esetleg azért mondják, hogy félig, mert akkor biztos, hogy nem megy a jelzés felé. Ugyebár az olajat ugy töltjük, hogy: OK, ez most jó, tehát a biztonság kedvéért még egy csurrantás. Ha meg teli akarod tölteni, ezzel már felette lesz a jelnek. Ezek szerint pedig biztonságosabb a két jelzés közé becentizni. Szerintem ezért ajálják középre és nem tele. Amúgy azt sem hiszem, ha netalán a felső vonalig töltitek valami baja lesz. Csak éppen ne csurranjon ezen is túl...

Szedtem már szét elég autót ahhoz, hogy ezen vitatkozzak, de mivel nem látom értelmét, így csak ismételni tudom magam. Öntsétek teli. Max-ig! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok pálcát törni, de én sem tölteném a max jelig sosem. de egy látványosabb dolog az olajnál a hűtövízt azt is érdemes megnézni hidegen és melegen is. Ott is van látványos különbség a két adat között, az olaj is hasonlóan tágul.

Ja és mégegy, a rotációs kapámnak is az van a leírásában, hogy félig ell tölteni (ott is a szimeringre vagy a tömítésekre hivatkoznak), pedig abba csak pár deci olaj fér.

Szerintem ha olajszintet ellenőriz valaki akkor úgyis fel van készülve, hogy utána kell tölteni, tehát nem érdemes azzal a pár decivel reckírozni.

Ettől függetlenül mindenki annyit rak bele amennyit akar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy látszik félreérthető voltam: Nem az olaj melegedéstől lesz a motorban nyomás, hanem a kartergáztól! Ami bármilyen jó állapotú motorod van akkor is keletkezik. Természetesen nem lesz benne elképesztő túlnyomás, mivel nyitott a rendszer (Kartergázcső), és nem zárt mint a hűtőfolyadéknál. Pár tized MPA túlnyomás is elég, mivel az olaj okos és ismeri a fizikát megtalálja a kisebb nyomás felé vezető utat. És sok sok éve mint a tapasztalatok mutatják meg is találja!

Nem azt kell gondolni, hogy ilyenkor a szint eléri a főtengely szintjét és azért folyik ki. Badarság lenne. Hamarabb érne bele a hajtórúd az olajba, ami viszont károkat is okozna a motorban.

Viszont én is csak azt ajánlhatom mindenki töltsön annyit bele amennyit akar!

Mit nekünk a gyártók több évtizedes kutatómunkája. Sok sok tervező mérnök ajánlása, és utasítása, akik mind azt mondják: Félig kell. "MI" jobban tudjuk... Ez elszomorít! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bár én max párti vagyok (aztán had fogyjon "min" -ig majd töltés) de most félig töltöttem (csak ennyi volt itthon). Kíváncsi vagyok így kevesebb olajat fog-e zabálni, bár mint írtam tömítéseknél sehol semmi nyoma olajnak.

Szerintem azért eléggé hülyebiztosra terveznek a mérnökök és az a max jel még jócskán alatta van annak mint amit a motor max elvisel.

Arról nem is beszélve hogy ha nem teljesen vizszintes talajon áll az autó akkor is mást mutat a nivo pálca. Különbség még a megpakolt és üres csomagtartónál is észrevehető.

Nem hiszem, hogy mindig teljesen viszintes talajon üres csom tartó és tele tenkkal ellenőriz mindenki.

Ja a rotakapa kicsit más kérdés hiszen ott fűggőleges a főtengely így ott tényleg a szimering tartja a motorban az olajat arról nem is beszélve, hogy a túl sok olaj állóhelyzetben a hengerben is állhat és lassan a dugattyú fölé szivárog és csúnya füstöt csinál ha úgy indítod be :lol: saját tapasztalat :) Bár én nem túltöltöttem hanem fater előre döntve szállította.

Röviden: Egyetértek a félig az optimális de azért nem kellene, hogy gondot okozzon a max-ig töltés.

Bocs, hogy ilyen vitát indítottam és nyugodtan cáfoljatok.

Link to comment
Megosztás:

zt most pozitívnak vagy negatívnak vegyem ? :?

Szabadon választott,én ezzel kezdtem a belépésem, a forumba:nem tudtam,mit kell olyankor csinálni,ha a tengely berágódik,és mennyire vállasodhat ki,bár erre azóta sem ötledzett senki,ugyanis a tisztelt előző tulaj B... tt olajat cserélni,és én ezt tetézve még rá is öntöttem a motor mosót, na az aztán az össsszes létező koszt beleoldotta hordta..ahidrostösszelekbe,meg a vezérmú tengely furataiba,és igy tovább.... ami úgy 100 pénzembe került,mert ráadásul,még ajánlottak egy tuti aútószerelőt Budakalászon aki....hagyjuk. Szóval lebeszélnék mindenkit!!!!

Link to comment
Megosztás:

Még mindig a miérten agyalok. (nagy olajfogyasztás) mint korábban írtam.

(Olajcsre után kb 1000km-ig nem tűnt fel a fogyás azátn 3ekm nél pedig már minimumon volt.)

Szóval az jutott eszembe, hogy kb 1eKm-nél kapott a kocsi piros protec üzanyag rendszer tisztítót. :idea:

Nem lehet, hogy az szépen kitakarította a digattyú és gyűrűk környékét is és ezért eszi jobban az olajat.

Nem azt mondom, hogy ez káros lenne a motorra sőt ha kitakarította a lerakódésokat az nem árt (azóta talán kicsit jobban is megy) de ennek nem lehet a nemvárt következménye az olajfogyás?

Lehet hülyeség. Ti mit gondoltok?

Link to comment
Megosztás:

Még mindig a miérten agyalok. (nagy olajfogyasztás) mint korábban írtam.

(Olajcsre után kb 1000km-ig nem tűnt fel a fogyás azátn 3ekm nél pedig már minimumon volt.)

Szóval az jutott eszembe, hogy kb 1eKm-nél kapott a kocsi piros protec üzanyag rendszer tisztítót. :idea:

Nem lehet, hogy az szépen kitakarította a digattyú és gyűrűk környékét is és ezért eszi jobban az olajat.

Nem azt mondom, hogy ez káros lenne a motorra sőt ha kitakarította a lerakódésokat az nem árt (azóta talán kicsit jobban is megy) de ennek nem lehet a nemvárt következménye az olajfogyás?

Lehet hülyeség. Ti mit gondoltok?

Véleményem szerint az üzemanyag tisztító löttyök az üzemanyag rendszert tisztítják és nem a dugót + környékét!

Ezért a meg növekedett olajfogyasztást ez nem magyarázhatja!

Szerintem az olaj miatt van ez a tünet.

Nekem is fogyott az olaj, amíg gm-es olajjal jártam. Amint váltottam, megállt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint az üzemanyag tisztító löttyök az üzemanyag rendszert tisztítják és nem a dugót + környékét!

Ezért a meg növekedett olajfogyasztást ez nem magyarázhatja!

Szerintem az olaj miatt van ez a tünet.

Nekem is fogyott az olaj, amíg gm-es olajjal jártam. Amint váltottam, megállt :lol:

Jó akkor maradok csöndben és töltögetek következő olajcseréig :)

Azt akkor más olajat adok neki.

Ígérem nem gyártok több elméletet :roll:

Link to comment
Megosztás:

Jó akkor maradok csöndben és töltögetek következő olajcseréig :)

Azt akkor más olajat adok neki.

Ígérem nem gyártok több elméletet :roll:

Ne legyél ilyen. Lehet én is nagy lámaságot mondtam, de én ezen a véleményen vagyok.

Amennyiben GM-es olaj van a kocsidban, S.o.S cseréld le, amint tudod.

Én most cserélek az enyémbe. Szintén (ROWE) HIGHTEC FORMULA GTS SAE 10W-40 HC megy. Nekem nagyon bejött.

"HC szintézises eljárás alapján készült üzemanyagtakarékos, szintetikus, könnyű motorolaj. Könnyű futást biztosító, nagy teljesítményű, modern Otto és Diesel személy- és sportautók megnövelt élettartamú speciális olaja."

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben GM-es olaj van a kocsidban, S.o.S cseréld le, amint tudod.

Én most cserélek az enyémbe. Szintén (ROWE) HIGHTEC FORMULA GTS SAE 10W-40 HC megy. Nekem nagyon bejött.

"HC szintézises eljárás alapján készült üzemanyagtakarékos, szintetikus, könnyű motorolaj. Könnyű futást biztosító, nagy teljesítményű, modern Otto és Diesel személy- és sportautók megnövelt élettartamú speciális olaja."

Egyébként Fina excel 10W-40 részszintetikus kopáscsökkentő adalékos, energiatakarékos stb. van benne. Páran ajánlották (nem a fórumról) ezért vettem.

Szerintem mint olaj jó (SL) csak nem feltétlen ehhez a motorhoz.

Most van benne 3ekm (mármint az olajban) így nem cserélném most le még ha néha töltögetni is kell utána. Majd 8-10ekm után. Gondot nem okozhat. Vagy igen?

Link to comment
Megosztás:

...ha gonosz és nagyon racionális akarok lenni, azt mondanám, hogy max. a motorod bánja.

..de mivel nem vagyok gonosz és tudom, mi az, hogy pénz és azt megkeresni, azt gondolom, hogy óvatosan el lehet vele menni pár 1000 km-t, de mindenkép figyelgesd!

Aztán csak jó olajat tegyél bele.

A finára nagyon sokan panaszkodtak a baráti körömben.

Megin mások azt mondták, hogy szuper és besz of-ban van...

Nekem nem jött be.

Link to comment
Megosztás:

...ha gonosz és nagyon racionális akarok lenni, azt mondanám, hogy max. a motorod bánja.

..de mivel nem vagyok gonosz és tudom, mi az, hogy pénz és azt megkeresni, azt gondolom, hogy óvatosan el lehet vele menni pár 1000 km-t, de mindenkép figyelgesd!

Aztán csak jó olajat tegyél bele.

A finára nagyon sokan panaszkodtak a baráti körömben.

Megin mások azt mondták, hogy szuper és besz of-ban van...

Nekem nem jött be.

Szerintem sem rossz olaj csak nem ezekhez az illesztésekhez gondolom ezért a különböző vélemények. Attól nem félek, hogy kopásból eredő károm lehet (hacsak el nem fogy az olaj azért) max az aggaszt, hogy ha eszi akkor az az égéstérben is lerakódhat.

Akik panaszkodtak azok a fogyáson kívül másról (kopás stb) röl is beszámoltak?

Mert nekem olajcsere után szebben jór a motor kicsit csendesebb és jól pörgethető így a fogyáson kívül csak pozitív tapasztalataim vannak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.