Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

...

Ahogy olvastam a metabond oldalán, ehhez az olajhoz kár is lenne bármilyen adalékot adni, mert egyszerűen "bele van tervezve" :unsure:

Szerintem a "külső" (pl. más márkájú) adalékokkal akkor lehet a probléma, ha egyszerűen nem az adott márkájú/összetételű olajhoz való.

Gondolom egy akármilyen "csodaszert" hozzáadnánk egy jól működő olajhoz, akkor egy nem kiszámított kémiai reakció zajlana le, ami

valószínűleg káros lenne, mert módosítaná (inkább rontaná), a már megtervezett tulajdonságokat.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom egy akármilyen "csodaszert" hozzáadnánk egy jól működő olajhoz, akkor egy nem kiszámított kémiai reakció zajlana le, ami valószínűleg káros lenne, mert módosítaná (inkább rontaná), a már megtervezett tulajdonságokat.

Más márkákról és "csodaszerekről" nem nyilatkoznék, mert csak ezt a metabond kombót ismerem.

De erre rá merem mondani, hogy semmilyen ártalmas hatása nincs, hosszútávon sem.

Illetve kivétel még a motorlife nevű adalék, amit szintén volt alkalmam testközelből megismerni,

az is meggyőző, nagyon hasonló a kémiája és mechanikája, mint a metabondé.

(ennél a cégnél teszteltük csapágygörgővel a metabond olajat texaco ellenében, és a metabond

adalékot is)

Link to comment
Megosztás:

Más márkákról és "csodaszerekről" nem nyilatkoznék, mert csak ezt a metabond kombót ismerem.

De erre rá merem mondani, hogy semmilyen ártalmas hatása nincs, hosszútávon sem...

Nekem nem igazán van még tapasztalatom, csak a metabond olajról, ami idáig nagyon ígéretes.

Amire gondlotam az az, hogy egy jól működő dolognál szerintem óvatosabban kell belenyúlni a kémiájába,

pl. ha a metabond -ra öntök egy pohár vizet, nem biztos, hogy jót tesz neki

(bár, amit olvastam a működéséről még talán ezt is kivédené, de remélem érted a kisarkított példából,

hogy mire gondolok). Biztos vagyok benne, hogy a metabond saját adalékai jók, hiszen nyílván a saját

termékeihez fejlesztik.

Link to comment
Megosztás:

Nah.. csak hogy lazitsak a témán: van valami jelentősége, hogy mibe van tárolva az olaj?

Kérdés lényege: most volt olajcsere.. természetesen maradt az 5literből sacc 1liter(nincs olajhűtőm)

Namármost a kanna elég nagy.. ha áttöltöm egy ásványvizes üvegbe, és a csomitartóban tartom,(mint a dobozzal is mindig)akkor ennek van valami negativ hatása?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkik!

Jól értem, hogy nem ajánlott 150ekm felett C14SE-be GM olajat tölteni? Szerelő mindig azt teszi bele, és nem kell utántöltögetnem. Még azt sem tudom 10W40-es vagy 15W40-es... Előző tulajnak a mániája volt az Aral Tronic High 5W40, én már nem vettem bele azt idestova 4 éve.

Na majd ráérősömben átolvasom jobban a szövegeket.

Link to comment
Megosztás:

Jól értem, hogy nem ajánlott 150ekm felett C14SE-be GM olajat tölteni? Szerelő mindig azt teszi bele, és nem kell utántöltögetnem. Még azt sem tudom 10W40-es vagy 15W40-es... Előző tulajnak a mániája volt az Aral Tronic High 5W40, én már nem vettem bele azt idestova 4 éve.

Abba a mociba 10W40 kéne. GM/Opel és Aral olajat felejtsd el. :unsure:

Ha visszaolvasol kicsit, megtalálod az ajánlottakat. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Abba a mociba 10W40 kéne. GM/Opel és Aral olajat felejtsd el. :unsure:

Ha visszaolvasol kicsit, megtalálod az ajánlottakat. :wacko:

Rendben, elolvasgatom. 10W40 lesz, egy hónap múlva esedékes úgyis. Egyébként Ti mit ajánlotok? Én mindig tél előtt cseréltetem le, gondolván friss olaj jobban ken hidegben... két csere közt így fut az autó 15-18ekm-t.

Link to comment
Megosztás:

Én visszavenném az intervallumot 10e km-re.

Ó... na jó, ennyit kaphat a vas. Igyekszem majd időben eljuttatni olajcserére, becs'szó :unsure:

Na, már látom: Metabond Speed 10W40 5 literes kiszerelésben. Hát legyen.

Namost ugyebár Opel Astra Sprint-em van, ami Speed olajjal már szinte sportautó, nemde?! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Van itt sokminden leírva de azért megkérdezem:

Szerintetek milyen olajat öncsek bele?

Írok egy-két infót: C14NZ '92-es kiadás. 20.000 Km -rel ezelött volt egy mocifelújításom, mert megföztem.

Az kiterjedt a dugatyugyűrükre, 2 szelepre, főtengelyszimering (csak a generátortárcsa felé mert a váltó felé jó volt)

és hát persze a tömítéseket is.

Link to comment
Megosztás:

Van itt sokminden leírva de azért megkérdezem:

Szerintetek milyen olajat öncsek bele?

Írok egy-két infót: C14NZ '92-es kiadás. 20.000 Km -rel ezelött volt egy mocifelújításom, mert megföztem.

Az kiterjedt a dugatyugyűrükre, 2 szelepre, főtengelyszimering (csak a generátortárcsa felé mert a váltó felé jó volt)

és hát persze a tömítéseket is.

Függetlenül attól, hogy 15 éves autó és nyilván sokat szolgált az utakon, itt szerintem mindenki 10W-40-es viszkozitású, részszintetikus olajat ajánl Neked.

Link to comment
Megosztás:

rész szintetikus alatt félszintetikust értesz op astrás?

am szeritnem is 10W40es mivel az a gyárija.

egyébként az olaj tárolásárol annyit hogy pet palackbannem áll el sokáig ha jol rémlik amit egy ujrafeldolgozós ipse mondott, állitolag átmegy rajta avgy mi:)

de tény az hogy nem is látni átlátsó flakonba olajakat

Link to comment
Megosztás:

Ok akkor lecserélem rá.

Idáig 15w40 -es opelolajat használtam. Nem tulajdonítottam nagy figyelmet az olajnak. De egy ideje mindha hangossabb volna a moci egy kicsit, meg mintha + érnekes hangok is haladszódnak. Ezek azok a tipikus hangok amit mindenki csak a saját kocsiján veszi észre.

Lecserélem, kiváncsi vagyok hoz-e változást magával.

Link to comment
Megosztás:

Ok akkor lecserélem rá.

Idáig 15w40 -es opelolajat használtam. Nem tulajdonítottam nagy figyelmet az olajnak. De egy ideje mindha hangossabb volna a moci egy kicsit, meg mintha + érnekes hangok is haladszódnak. Ezek azok a tipikus hangok amit mindenki csak a saját kocsiján veszi észre.

Lecserélem, kiváncsi vagyok hoz-e változást magával.

Ha nem is rögtön, de pár száz km után sztem fog :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.