Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Az automban jelenleg az ora 152 ezer km-en van. Ceges auto volt amugy, szal valszeg a ketszerese van benne. Markaszervizben volt szervizelve. Nemtom mennyire tartottak be a 10 ezres olajcseret. Valszeg general lesz es akkor nyugodt vagyok egy ideig. Nem vagyok az a motorgyilkolos fajta hogy a fordulat allandoan 6000 van. Kimelem az autokat altalaban de neha odalepek en is neki hogy kitisztuljon egy kicsit. Rendesek vagytok hogy az igazat irtatok. koszi B)

Link to comment
Megosztás:

Én meg kicsit értetlenül állok egy dolog előtt.Anno mikor megvettem a ződet, picit szivárgott az olaj belőle.Leginkább a hátsó főtengelyszimeringnél.Ezt helyes kis olajcseppekben mutatkozott meg olykor-olykor az autó alatt.Mivel hangosnak ítéltem meg a motort, a biztonság kedvéért lecseréltem Metabond Speed 10W-40-re.

Ami kijött belőle, sokkal inkább hasonlított az ökörbrunyára, mint olajra.A motor elcsendesett, és azt vettem észre, hogy az olajszivárgás is megszünt.

Öszefüggésben lehet ez az új, kismértékben sűrűbb olajjal? Vagy csak fokhagymásnápolyi? B)

Link to comment
Megosztás:

Én meg kicsit értetlenül állok egy dolog előtt.Anno mikor megvettem a ződet, picit szivárgott az olaj belőle.Leginkább a hátsó főtengelyszimeringnél.Ezt helyes kis olajcseppekben mutatkozott meg olykor-olykor az autó alatt.Mivel hangosnak ítéltem meg a motort, a biztonság kedvéért lecseréltem Metabond Speed 10W-40-re.

Ami kijött belőle, sokkal inkább hasonlított az ökörbrunyára, mint olajra.A motor elcsendesett, és azt vettem észre, hogy az olajszivárgás is megszünt.

Öszefüggésben lehet ez az új, kismértékben sűrűbb olajjal? Vagy csak fokhagymásnápolyi? B)

Halottam már csodákról! Lehetséges hogy a sürübb olaj ilyen jelenségeket produkál! :D B)

Link to comment
Megosztás:

olvastam a metbondos olajról a hozzászólásokat és ugy döntöttem ki szeretném próbálni én is.

merre lehet a legolcsóbban pesten hozzájutni?és melyiket vegyem,mert a vaterán tobb félét is találtam.10w-40-est szeretnék,de van tir meg másik is.

Keresd opel16V kollégát Metabond ügyben! B)

Link to comment
Megosztás:

Xray-t azért küldtem oda dolgozni, hogy beférkőzzön B) B)

A Tégla vagyok! Csak nehogy beépítsenek valahova! :D ;) ;) Amúgy foggalmam sincs , hogy honann kitől és milyen minőségű olajat vesznek! íde sztem nem lehet ilyan rossz az! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem rég cseréltem a kocsiba olajat, mivel úgy került hozzám hogy nem tudtam milyen olaj van benne és mikor cserélték.

Azt mondta a srác ahol vettem hogy inkább rakjak bele 15w40-et. Most írták itt páran hogy nem a legjobb választás volt. (Q8 Plus 15w-40) Minél előbb cseréljem vagy mehetek vele azért pár ezer km-t?

Esetleg milyen következményei lehetnek, ha ezt hagyom benne? B)

Link to comment
Megosztás:

Nem rég cseréltem a kocsiba olajat, mivel úgy került hozzám hogy nem tudtam milyen olaj van benne és mikor cserélték.

Azt mondta a srác ahol vettem hogy inkább rakjak bele 15w40-et. Most írták itt páran hogy nem a legjobb választás volt. (Q8 Plus 15w-40) Minél előbb cseréljem vagy mehetek vele azért pár ezer km-t?

Esetleg milyen következményei lehetnek, ha ezt hagyom benne? B)

egy motorkód vagy valami infó sokat segítene

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.