Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Újra csapott egy reklámkört a fórumon. 2 hónap múlva megint jön :D :icon4: ;)

Persze-persze... Csak annyit írtam, hogy észrevehetően jobb, mint az eddigi 10W akárhányasok, de a Repsol-on én is elgondolkodtam. Egyáltalán nem ragaszkodom a Castrol-hoz...:icon4: Az 5W-40 marad, de a márka valszeg nem a Castrol lesz, nem csattogok tőle annyira, mint a 10W-40től, de azért fél-egy percig van egy kis hangja. Pláne, hogy már van benne, vagy 6000km.

Link to comment
Megosztás:

Persze-persze... Csak annyit írtam, hogy észrevehetően jobb, mint az eddigi 10W akárhányasok, de a Repsol-on én is elgondolkodtam. Egyáltalán nem ragaszkodom a Castrol-hoz...:icon4: Az 5W-40 marad, de a márka valszeg nem a Castrol lesz, nem csattogok tőle annyira, mint a 10W-40től, de azért fél-egy percig van egy kis hangja. Pláne, hogy már van benne, vagy 6000km.

jó-jó persze, csak szemétkedek ;)

De tényleg megint 2 hónap :icon4: :D

Link to comment
Megosztás:

jó-jó persze, csak szemétkedek ;)

De tényleg megint 2 hónap :icon4: :D

Annyira nem vagyok fanatikus, de jó néha benézni, jó a társaság! ;) Na meg közeleg a téli nagyszervíz... ;)

Szóval néznem kell egy jó ár/érték tulajdonsággal rendelkező 5W-40-es kenőanyag után... :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Elf Turbodiesel 10w40 es motorolajt belerakhatom a benzinmotorba? Igaz nem írja hogy abba való, már a nevéből sem, de van neki benzines besorolása is: Api SL/CF Acea B3/B4

Akkor meg is kaptad rá a választ.

ACEA A3 besorolása jó, ha van, ez vonatkozik benzinesekre.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Lehetséges csökkenteni az olajfogyasztást másik fajta olaj használatával?

Az utóbbi két cserekor Castrol Magnatech 10W40 került bele, normál használat esetén 3dl/1000km-t eszik, ami fogjuk rá hogy elmegy, de előző héten mentem vele 3300km-t, ennek 95%-a autópálya (130 km/h) és 1l/1000km tűnt el, amit azért már sokallok :)

C16NZ motorról van szó, 250.000km van benne, 1991-es.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehetséges csökkenteni az olajfogyasztást másik fajta olaj használatával?

Az utóbbi két cserekor Castrol Magnatech 10W40 került bele, normál használat esetén 3dl/1000km-t eszik, ami fogjuk rá hogy elmegy, de előző héten mentem vele 3300km-t, ennek 95%-a autópálya (130 km/h) és 1l/1000km tűnt el, amit azért már sokallok :)

C16NZ motorról van szó, 250.000km van benne, 1991-es.

A Castrolról vannak itt negatív tapasztalatok, úgyhogy igen, lehetséges, hogy más olajjal kevesebbet eszik, ez már a 16-szelepeseknek is határérték olajfogyás. Győrben tudtommal be lehet szerezni Metabondot is, sztem abból a 10W40-nel jobban járnál, de akár Mobil1, Q8, Valvolin is jobb lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehetséges csökkenteni az olajfogyasztást másik fajta olaj használatával?

Az utóbbi két cserekor Castrol Magnatech 10W40 került bele, normál használat esetén 3dl/1000km-t eszik, ami fogjuk rá hogy elmegy, de előző héten mentem vele 3300km-t, ennek 95%-a autópálya (130 km/h) és 1l/1000km tűnt el, amit azért már sokallok :)

C16NZ motorról van szó, 250.000km van benne, 1991-es.

Nekem valvoline van most benne, és hát egy picit csipegeti. Nem tudom hogy menyit, de nem vészes, mert elég keveset. Előtte metabond volt benne, és azt szinte egyálltalán nem ette. És szerintem egy picit hallkabb is volt tőle a motor.

Link to comment
Megosztás:

Nekem valvoline van most benne, és hát egy picit csipegeti. Nem tudom hogy menyit, de nem vészes, mert elég keveset. Előtte metabond volt benne, és azt szinte egyálltalán nem ette. És szerintem egy picit hallkabb is volt tőle a motor.

Ezt megerősítem. Nekem most van benne metabond, és 6000 km alatt kb. 5 decit öntöttem utána. Catrolból bekajált +2 litert a periódus végére. A corsánkban is meta van, meg az is lesz ezentúl.

Link to comment
Megosztás:

Nekem valvoline van most benne, és hát egy picit csipegeti. Nem tudom hogy menyit, de nem vészes, mert elég keveset. Előtte metabond volt benne, és azt szinte egyálltalán nem ette. És szerintem egy picit hallkabb is volt tőle a motor.

Nekem is Valvoline (Max Life) van, és a legutóbbi 10.000 km-en 0,5 L-t öntöttem csak rá. Nekem ez vált be. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Valvoline (Max Life) van, és a legutóbbi 10.000 km-en 0,5 L-t öntöttem csak rá. Nekem ez vált be. :)

Én nem tudom, hogy mennyit töltöttem eddig rá. De nem vészesen kell sokat. Csak a Metából nem is töltöttem utána, annyira kevés fogyott. Mondjuk én 8000 km-enként cserélek olajat.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, hogy mennyit töltöttem eddig rá. De nem vészesen kell sokat. Csak a Metából nem is töltöttem utána, annyira kevés fogyott. Mondjuk én 8000 km-enként cserélek olajat.

Nekem 7.000enként kéne, úgy is szoktam, csak most nem jött össze...

A metát még nem próbáltam... a Valvoline olcsón megvolt, és ha még lesz olcsón, akkor ugyanaz megy bele, nekem bevált. Ha nem lesz, akkor lehet kipróbálom én ios a metát, lássuk. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt megerősítem. Nekem most van benne metabond, és 6000 km alatt kb. 5 decit öntöttem utána. Catrolból bekajált +2 litert a periódus végére. A corsánkban is meta van, meg az is lesz ezentúl.

A Castrolból bekajálta az a kanna maradékát+1litert még vettem. Most járok az olajcsereperiódus felénél, már öntöttem rá 3 decit. Most GM-van benne. :)

Link to comment
Megosztás:

Mindenki dicséri ezt a Metabond olajat. Azthiszem következő olajcserekor én is kipróbálom :lol: 5w30ból 10.000km en eszik meg olyan fél litert. Kíváncsi leszek Metabondal milyen lesz. Amúgy itt Győr-Moson-Sopron megyébe hol lehet beszerezni?

Én 100.000 km-óta használom a Metabond 10W-40-est.!!! Nagyon elégedett vagyok vele. Szerintem ne használj 5W-30-at!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.