Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Köszi mindenkinek! Így fogom csinálni. Megnézem, hol sabil de még nem pattog.

Amúgy úgy érzem, hogy könnyebben is megy a kocsi így, gurulni is jobban gurul. A gördülési ellenállás sokat javult. Szerintem kevesebbet is fog e miatt fogyasztani.

Mackósajttal amjd megszakértjük...

Akár 1 liter/100 km-t is lehet nyerni / veszteni a guminyomáson!

Link to comment
Megosztás:

Megvan miért "ment ki" belőle, pontosabban miért hiányzott 0,5bar minden gumiból. Azért, mert amikor felnyomtam 2,6-ra, akkor kint 35 fok volt, most meg 10-15 fok van. Ezért ment lejebb a nyomás. Összességében maradtam a régi beállításnál. 2,6-2,7 előre, 2,2 hátra (max 3 fővel). Ha terhelve van, akkor előre 2,7 (2,8 max), hátra 2,8 (max. 2,9) bar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy van e valakinek tapasztalata "COURIER snowfox" nevű téli gumi ügyben 155/70 R13 méretű 6000HUF/db-ért adnák őket! Nem Eurotec! Gyári Opel Acélfelnire akarnám retenni. Jó lenne ez a méret? Vagy a 175/70 R13 ilyen gumit keressek? Előre is köszönöm szépen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy van e valakinek tapasztalata "COURIER snowfox" nevű téli gumi ügyben 155/70 R13 méretű 6000HUF/db-ért adnák őket! Nem Eurotec! Gyári Opel Acélfelnire akarnám retenni. Jó lenne ez a méret? Vagy a 175/70 R13 ilyen gumit keressek? Előre is köszönöm szépen.

A 155/70R13 nem váltóméret Astrára. Ebben a szélességben 155/80R13 a váltóméret, de ha találsz 175/70R13-at, inkább azt.

Link to comment
Megosztás:

Ááááá ezt muszáj leírjam, maximum kimoderáljátok...

Volt elfekvőben mostanáig egy garnitúra jó állapotú téli gumim, 15" bazi magas oldalfallal, régi Mercire, BMW-re biztos jó, én nem használtam, fel se menne a kocsira szerintem. Gondoltam túladok rajta, jelentkezett is egy emberke. Új Corollával jött, kint álltam a bejárati ajtónál, mobillal a kezében sétálgatott fel-alá a ház előtt, közben nézegetett engem, biztos baromi félelmetes lehetek, mert odajönni nem mert. Aztán végül én mentem ki a hidegbe. Mind a négyet átvizslatta, de jóóó alaposan, majd nekiállt alkudozni, hogy oké dehát itt van egy sérülés (kb. 1 mm-es kis semmiség egy ártatlan helyen), és ezért 10000 Ft-al olcsóbban vinné el a négyet. Na mondom csodás, de végül odaadtam neki 5-el olcsóbban. Azt mondta addig nem fizeti ki amíg el nem vitte és fel nem rakták. Mert ki tudja, lehet hogy a szervizben kiszúrnak rajta valami naaaagy hibát. De megígéri hogy visszajön és akkor kifizeti. Hááá mondom akkor itt köszönünk el, én ilyet nem játszok. Na végül kifizette, és lelépett.

Fél óra múlva telefon.

Hozná vissza a gumit mert hogy Ő MEGMONDTA hogy baj lesz vele. Mondom mi a baj?

EZ 15"-OS, Ő MEG 16-OST KERESETT!!!

Hatásszünet.

De biztos én elírtam a hirdetésben, mert ő aztán sose olvassa félre meg egyébként is. Kinyomtattam neki a hirdetést amit feladtam, plusz felhomályosítottam hogy ugyanezzel az oldalfallal egy 16"-os kb. egy traktorra megy fel, de nem a Corollájára. Visszaadtam a pénzt neki, dehát én voltam a nagy átb.szó... <_<

Link to comment
Megosztás:

Mikor illik lecserélni? Értem ez alatt, hogy hány százalékig vagy hány mm-ig lehet optimális a tapadás?

A gumi teljes futófelületén meg kell lenni a mintázatnak és min 2 mm. Én 3,5 körül cserélem a nyárit, a télit 4-5 között.

Ezek átlagok nálam, mert nyilván nem dobom el a nyárit augusztus végén ha már egy helyen mérni tudok 3,5-öt, hanem kihúzom a szezon végéig.

Link to comment
Megosztás:

A gumi teljes futófelületén meg kell lenni a mintázatnak és min 2 mm. Én 3,5 körül cserélem a nyárit, a télit 4-5 között.

Ezek átlagok nálam, mert nyilván nem dobom el a nyárit augusztus végén ha már egy helyen mérni tudok 3,5-öt, hanem kihúzom a szezon végéig.

De ha 1 alá koptatja egész jókat tud vele csúszkálni poros úton is. <_<

Link to comment
Megosztás:

A gumi teljes futófelületén meg kell lenni a mintázatnak és min 2 mm. Én 3,5 körül cserélem a nyárit, a télit 4-5 között.

Ezek átlagok nálam, mert nyilván nem dobom el a nyárit augusztus végén ha már egy helyen mérni tudok 3,5-öt, hanem kihúzom a szezon végéig.

Értem, köszönöm a gyors választ. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szavazatokat várok 175/70 R13 télire...

Sava Eskimo S3 - 8500; Hankook W440 - 9300; GoodYear UG7+ - 12000; Pirelli W190 - 12800 Ft (Abaqua)

Én Hankook felé hajlok, de hátha meggyőztök másikról a 4 közül.

Köszi!

én a Goodyear mellett vagyok, több méretben is az szerepelt átlagban a legjobban.

Link to comment
Megosztás:

Szavazatokat várok 175/70 R13 télire...

Nekem Michelin Alpin-ok vannak 4.-ik éve bár hozzáteszem, hogy 175/65 R14 méretben. Eddig nem volt velük gondom, havon-vízen jól állják a megpróbáltatást.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Michelin Alpin-ok vannak 4.-ik éve bár hozzáteszem, hogy 175/65 R14 méretben. Eddig nem volt velük gondom, havon-vízen jól állják a megpróbáltatást.

A Michelint dobom le. Vannak vagy 10 évesek, és a profilmélységük még bőven jó. A tapadásukat nem nevezném tapadásnak, viszont nem kopott ez tény.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

185/60 R14 helyett fel tudom tenni a 185/70 R14 téligumikat szerintetek gond nélkül?

Csak az érdekelne, hogy fizikailag "elfér" -e a gumi pl. kanyarodáskor, ha még a lengéscsillapító is bedolgozik. KM órát gondolom, nem lehet hozzáállíttatni a nagyobb mérethez...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

185/60 R14 helyett fel tudom tenni a 185/70 R14 téligumikat szerintetek gond nélkül?

Csak az érdekelne, hogy fizikailag "elfér" -e a gumi pl. kanyarodáskor, ha még a lengéscsillapító is bedolgozik. KM órát gondolom, nem lehet hozzáállíttatni a nagyobb mérethez...

Kb. 1-1,5 mm-rel lesz magasabb de elfér gond nélkül szerintem.

Mondjuk az sem mindegy milyen autód van.

Link to comment
Megosztás:

Úgy gondoltam én is, hogy el fog férni... Ha 2 cm tűrés nincs a vasban, akkor szerintem már gondok vannak. Elöl félek inkább, ott gyengébbek a lengéscsillapítók is, meg ugye a kormányzás <_< Azért a doblemezt talán nem fogja elérni. F astra könyvben 195/55 R15 méretet írnak, hogy még felmehet, az se sokkal kisebb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.