Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

36 perce, PorcioNorbi írta:

Hétvégén nézek én is egy fogyasztást oda vissza Bp. auótpályán és most kipróbálom az OMV-s maxx üzemanyagot :)

Érdekességből kérdezem a z18xe tulajoktól, hogy nektek mennyi a fogyasztásotok? városban (ha tuning-os akkor előtte mennyi volt)? Nekem most 10,5 ebben a 0-5 fokos időben a tiszta városi reggel 7km munka este 7km haza távokon.

Ennyit nekem is megeszik ilyen körűlmények között:( aztán 75 pacis

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Stofl írta:

Szerintem jó!

Igaz nekem Z14XE van. Az 100-110 fölött már elkezd zabálni. 7 alatt 130-al szuper a fogyasztás!

Én 110-el szoktam menni a pálya szakaszokon is, hogy elkerüljem a 7,5-öt. 

 

Mostanában hajtós volt a tempó 1,5 hét alatt 3X tankoltam, 35 és 40l-ek között. 110 és felette jártam max néha kihúzatva 130-140-ig. Fogyasztás 6,34!

Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, kobraCode said:

Mostanában hajtós volt a tempó 1,5 hét alatt 3X tankoltam, 35 és 40l-ek között. 110 és felette jártam max néha kihúzatva 130-140-ig. Fogyasztás 6,34!

Ha 110 felett jártál, de 130 alatt és 6,3 lett a fogyasztásod, akkor 80-90-nél 5,2-5,5-öt kell ennie. Irigylésre méltó. 

Furcsállom a nagy tempójú ilyen jó fogyasztási adatokat. Méritek OBD-vel, fedélzetivel vagy csak átlagból saccoltok az országút autópálya arányából?

Dimbes dombos vidéken egyébként kevesebbet fogyaszt az enyém is, mert felfelé nem eszik annyival többet, mint amennyivel kevesebbet lefelé.

Nekem országúton elmegy 5,8 literrel az autó. 33e km-en értem el 6,43-as átlagot. Így elég pontos számot tudok. Tehát nem hiszem, hogy rosszul fogyasztana az autóm.

De akkor vajon miért eszik 130-nál 7 fölött jóval? Vagy rossz az autóm vagy valaki nem mér jól közülünk?!??

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Stofl írta:

Ha 110 felett jártál, de 130 alatt és 6,3 lett a fogyasztásod, akkor 80-90-nél 5,2-5,5-öt kell ennie. Irigylésre méltó. 

Furcsállom a nagy tempójú ilyen jó fogyasztási adatokat. Méritek OBD-vel, fedélzetivel vagy csak átlagból saccoltok az országút autópálya arányából?

Dimbes dombos vidéken egyébként kevesebbet fogyaszt az enyém is, mert felfelé nem eszik annyival többet, mint amennyivel kevesebbet lefelé.

Nekem országúton elmegy 5,8 literrel az autó. 33e km-en értem el 6,43-as átlagot. Így elég pontos számot tudok. Tehát nem hiszem, hogy rosszul fogyasztana az autóm.

De akkor vajon miért eszik 130-nál 7 fölött jóval? Vagy rossz az autóm vagy valaki nem mér jól közülünk?!??

Mindig tele tankolok 3 kattanasig, igy szamolom ki a fogyasztast. Csak OMV max motiont es neha spurit hozza. Esetek 90% a orszagut, 1 szemely, csomagtarto tele de nem tul nehez cuccokkal. 44e km-es atlagom is 6,3 - 6,4 kozott van valahol, most fejbol nem tudom pontosan. Ha orszagut es 90-100 as tempo akkor 5,9 - 6,1. Autopalya 130 boven 7 liter felett. Azt vettem eszre 2700-3200 ford/perc kozott normalisan fogyaszt, 3200 folott mar zabal. Rovid varosi tavokon 8.5 - 9 liter.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

52 perce, kobraCode írta:

Mindig tele tankolok 3 kattanasig, igy szamolom ki a fogyasztast. Csak OMV max motiont es neha spurit hozza. Esetek 90% a orszagut, 1 szemely, csomagtarto tele de nem tul nehez cuccokkal. 44e km-es atlagom is 6,3 - 6,4 kozott van valahol, most fejbol nem tudom pontosan. Ha orszagut es 90-100 as tempo akkor 5,9 - 6,1. Autopalya 130 boven 7 liter felett. Azt vettem eszre 2700-3200 ford/perc kozott normalisan fogyaszt, 3200 folott mar zabal. Rovid varosi tavokon 8.5 - 9 liter.

Na akkor csak megnyugodtam. Nekem is pont így alakul. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 23. at 16:24, Stofl írta:

Szerintem jó!

Igaz nekem Z14XE van. Az 100-110 fölött már elkezd zabálni. 7 alatt 130-al szuper a fogyasztás!

Én 110-el szoktam menni a pálya szakaszokon is, hogy elkerüljem a 7,5-öt. 

 

Nekem nyáron autópálya 110-130 között, nagy átlagban 120-al 5,8L jött ki, telepakolva...

90 körül tisztán országút 6,3-6,5 között elmegy.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Atala írta:

Nekem 130 átlaggal pályán 6,5-6,7 SHell V-Power Nitro 95el. M6-on. AMi azért dimbesdombos.

Akkor az kb. ugyanannyi. A városi rész a Bp. -en illetve Pécsen, volt az autópálya az M6 illetve M0. Kicsit sokallom, de ez van. Nagyon jó lenne egy 6 sebességes váltó...

Módosítva : nzozz
Link to comment
Megosztás:

On 2/24/2016 at 6:36 PM, outsider said:

Nekem nyáron autópálya 110-130 között, nagy átlagban 120-al 5,8L jött ki, telepakolva...

90 körül tisztán országút 6,3-6,5 között elmegy.

Azt hogy? Országúton 90-nél fogyaszt többet, mint pályán 120-szal?

Link to comment
Megosztás:

19 perce, vsz írta:

Azt hogy? Országúton 90-nél fogyaszt többet, mint pályán 120-szal?

Ezek szerint...

Sokszor nem pályáztam eddig, ez egy út volt. Alsóörs-Debrecen

Országúton nyilván nem megyek olyan hosszabb utakat, így azon nagyobb a mérési pontatlanság. Meg persze országúton benne vam az is, hogy időnként átmegy az ember egy-egy településen.

Azt már korábban megfigyeltem, hogy 120 körül nem fogyaszt még többet, országúton se. Így pályán is arra álltam be. Meg azért is, hogy ne kajáljon több olajat. Végül pályán se evett többet (olajból se). Majd ha legközelebb megyek pályán, megint rámérek.

Link to comment
Megosztás:

Furcsa, nekem kombi van, az országúton szerintem 6.5L körül eljárna, csak soha nem járok ott. :)

Tisztán városban (BP) most 7.5L körül vagyok, autópályán 110-120-szal 7L.

A kombi viszont nehezeb azért valamivel, az is számít valamennyit, meg az enyémnek lehet van más baja is, nem tudom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, vsz írta:

Furcsa, nekem kombi van, az országúton szerintem 6.5L körül eljárna, csak soha nem járok ott. :)

Tisztán városban (BP) most 7.5L körül vagyok, autópályán 110-120-szal 7L.

A kombi viszont nehezeb azért valamivel, az is számít valamennyit, meg az enyémnek lehet van más baja is, nem tudom.

Nekem tisztán város nem áll meg 8 alatt. Inkább 8,5. 

Tisztán városi rövidtáv (melegedésig) meg inkább 9 fölött.

A lambdám kicsit lomha már, lehet azt nem ártana cserélni, de az országúti fogyasztásom nem rossz. Félek az bánná, ha hozzányúlnék.

Meg persze minden "lábfüggő" is...

Habár én pörgetem...

 

 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, outsider írta:

Ezek szerint...

Sokszor nem pályáztam eddig, ez egy út volt. Alsóörs-Debrecen

Országúton nyilván nem megyek olyan hosszabb utakat, így azon nagyobb a mérési pontatlanság. Meg persze országúton benne vam az is, hogy időnként átmegy az ember egy-egy településen.

Azt már korábban megfigyeltem, hogy 120 körül nem fogyaszt még többet, országúton se. Így pályán is arra álltam be. Meg azért is, hogy ne kajáljon több olajat. Végül pályán se evett többet (olajból se). Majd ha legközelebb megyek pályán, megint rámérek.

Erre gondoltam én is. Hogy az meg hogy? De olvastam  választ. Elméletileg lehetetlen, hogy pályán ez az autó kevesebbet egyen. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Stofl írta:

Erre gondoltam én is. Hogy az meg hogy? De olvastam  választ. Elméletileg lehetetlen, hogy pályán ez az autó kevesebbet egyen. 

Hiába nagyobb a fordulatszám, de ha maradsz egy tartós optimális sebesség mellett, és egy közel állandó fordulaton és mindezt hosszú távon, akkor elvileg az autó ehet kevesebbet 110-120 között a pályán, mint 90-el az országúton. Ennek az egyik oka az, hogy országúton jönnek 50-es települések és más akadályozó tényezők. Ezeket meg elfelejtjük. A pályán egyenletes tempó mellett nekem is 6 alatt szokott fogyasztani a gép, még bekapcsolt klíma mellett is. Lehet látni a lenti linkemen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, bluemirage írta:

Hiába nagyobb a fordulatszám, de ha maradsz egy tartós optimális sebesség mellett, és egy közel állandó fordulaton és mindezt hosszú távon, akkor elvileg az autó ehet kevesebbet 110-120 között a pályán, mint 90-el az országúton. Ennek az egyik oka az, hogy országúton jönnek 50-es települések és más akadályozó tényezők. Ezeket meg elfelejtjük. A pályán egyenletes tempó mellett nekem is 6 alatt szokott fogyasztani a gép, még bekapcsolt klíma mellett is. Lehet látni a lenti linkemen.

Twinportról nem tudok nyilatkozni, nekem XE van. De a megállós városos dolgokat ne vegyük bele.

Akinek van pillanatnyi fogyasztás mérője, az tudja, hogy 4-esben 60-nal eszik legkevesebbet az autó, ezután kb az 5-ösben 80-al jön.

80 fölött pedig folyamatosan nő a fogyasztás. Tehát ha országúton falvakon megyünk keresztül, és csak keresztül kell menni, akkor még alacsonyabb lesz a fogyasztás. ( most ne vegyük bele a szembe szelet és az emelkedőket, ezeknél megint változik)

De bármelyik kezelési kézikönyvet is el lehet olvasni, vagy megnézni bármilyen független tesztet. A fogyasztás legmeghatározóbb tényezője a légellenállás egy adott autónál. A légellenállás pedig exponenciálisan nő a sebesség növelésével. Tehát lehetetlen, hogy szigorúan véve pályán kevesebbet fogyasszon az autó, mint országúton. 

További kiegészítés a klímával kapcsolatban. A klíma x teljesítményt fogyaszt. Minél gyorsabban megyünk, annál több teljesítményre van szükség, ehhez mérten a klíma használata egyre kevesebb plusz fogyasztást eredményez.

Ezek miatt szúrt szemet az, hogy valakinek az autója pályán kevesebbet eszik....

De ahogy egy kedves ismerősöm mondta, mindenkinek az autója annyit fogyaszt amennyit mond. Az enyém pedig annyit, amennyit.

Persze az irigységemet a 6 literes autópályás fogyasztás miatt senki ne vegye támadásnak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem az elmúlt 2 évre 8,2-8,5 a vegyes össz átlagom (nagyrészt város). Én ezzel elégedett vagyok. Használtam egy darabig Focus kombi 1.6-ot (2005-öös, kombi), majd szintén ua a autót csak újabb generációt (2008, kombi, 1.6), és amíg az első generációs kb ua átlagot hozta addig az újabb 9 litert simán megette ua felhasználás mellett. Szóval a 13 éves kombimtól ezt nem tartom rossz eredménynek. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, bluemirage írta:

Hiába nagyobb a fordulatszám, de ha maradsz egy tartós optimális sebesség mellett, és egy közel állandó fordulaton és mindezt hosszú távon, akkor elvileg az autó ehet kevesebbet 110-120 között a pályán, mint 90-el az országúton. Ennek az egyik oka az, hogy országúton jönnek 50-es települések és más akadályozó tényezők. Ezeket meg elfelejtjük. A pályán egyenletes tempó mellett nekem is 6 alatt szokott fogyasztani a gép, még bekapcsolt klíma mellett is. Lehet látni a lenti linkemen.

Én néha feltévedek az M1-esre, igaz tényleg ritkán, de a 110km/h-ás sebesség nem tartható. Mivel csak két sáv van, vagy megyek a kamionokkal 90-nel, vagy a belsőben 130-135-tel, és néha így is el kell engednem pár autót. Ilyenkor ugye lehúzódom a kamionok közé, lelassítok 90-re, majd vissza a belsőbe, és ismét 130. Ilyen körülmények között az OFF Swift 7,5-8 litert benyel. Városban meg simán elvagyok 6,5-ből. Úgyhogy ez az autópályás alacsony fogyasztás szerintem erősen csak elmélet.

Link to comment
Megosztás:

Nagy csodák nincsenek. Tapasztalatom (közel 300.000km opelozás) szerint a fogyasztást közel állandó terhelésnél (lásd országút, v. autópálya) sokkal inkább a kaszni cw-je, és a felhasználó lába határozza meg, semmint a motor lökettérfogata, v. teljesítménye. Legjobban a ferdehátú kasznisok, majd a sedán, végül pedig a caravanok fogyasztanak. Igaz, 1-2 deci csak a kölönbség. MINDIG a felhasznált teljesítményért cserébe fizetsz a fogyasztással, ergo, ha egy nagyobb teljesítményű motorból csak annyit használsz, mint amennyit egy kisebb teljesítményűből ki tudsz venni, közel azonos mennyiségű üzemanyagot fog felhasználni.

A korábbi 160lovas x20xev-vel 90 környékén, tempomattal 6L v. alatta tudtam tartani a fogyasztást, de fordultam meg Tirolból is stabil 110 autópálya tempóval 6,5L-s fogyasztással. 130-nál 7L körül volt a fogyasztás. A jelenlegi z16xe-vel is hasonló fogyasztás produkálható, bár ezzel, ha megszakítom sem produkálható a 13-14L körüli átlagfogyasztás városon kívül... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A hétvégi Debrecen-Budapest-Debrecen eredményei. Autópályán fel és vissza.

500km 8,3-as átlag fogyasztás (440-450 autópálya, a maradék Budapest belváros reggel és délután) egy teli tank OMV Maxxmotion üzemanyaggal.
A fedélzeti szerint 42L fogyott
Autópályán 7,1 -7-3 volt a fogyasztás 130 körüli tempóval. 

Ami érdekes hogy olaj fogyott rendesen, előtte az 5 osztásból 3 volt tele, most meg néztem és már csak 1, mitől lehet hogy elment ennyi?

Link to comment
Megosztás:

6 perce, PorcioNorbi írta:

Sziasztok! A hétvégi Debrecen-Budapest-Debrecen eredményei. Autópályán fel és vissza.

500km 8,3-as átlag fogyasztás (440-450 autópálya, a maradék Budapest belváros reggel és délután) egy teli tank OMV Maxxmotion üzemanyaggal.
A fedélzeti szerint 42L fogyott
Autópályán 7,1 -7-3 volt a fogyasztás 130 körüli tempóval. 

Ami érdekes hogy olaj fogyott rendesen, előtte az 5 osztásból 3 volt tele, most meg néztem és már csak 1, mitől lehet hogy elment ennyi?

Elméleti szinten a nagyobb fordulatnál a lehúzógyűrű kevesebb kenőanyagot tud a hengerfalról leválasztani így az elég. Szokták mondani hogy az Ecotec motor "lazán illesztett", emiatt eszi az olajat. Ráadásul idővel kopnak is a gyűrűk így nő a fogyás mértéke. Meleg olaj plussz magas fordulatszámnál minden autó olajfogyasztása megemelkedik (már ha olajfogyasztós az autó), a szelepszár szimering lehetőségére ki sem tértünk még. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

48 perce, Janó32 írta:

Elméleti szinten a nagyobb fordulatnál a lehúzógyűrű kevesebb kenőanyagot tud a hengerfalról leválasztani így az elég. Szokták mondani hogy az Ecotec motor "lazán illesztett", emiatt eszi az olajat. Ráadásul idővel kopnak is a gyűrűk így nő a fogyás mértéke. Meleg olaj plussz magas fordulatszámnál minden autó olajfogyasztása megemelkedik (már ha olajfogyasztós az autó), a szelepszár szimering lehetőségére ki sem tértünk még. 

Köszi, értem. 

Érdekes, hogy olajcsere óta elvileg 6000km-en evett meg ~két osztásnyit (2-4dl elvileg ha jól tudom) most meg 500km-en ugyanennyit. Akkor óvatosan kell vele pályázni mert egy 1000km Velence út eléggé fogyasztana (be van tervezve)

Link to comment
Megosztás:

3 perce, PorcioNorbi írta:

Köszi, értem. 

Érdekes, hogy olajcsere óta elvileg 6000km-en evett meg ~két osztásnyit (2-4dl elvileg ha jól tudom) most meg 500km-en ugyanennyit. Akkor óvatosan kell vele pályázni mert egy 1000km Velence út eléggé fogyasztana (be van tervezve)

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/080325e/

Ez is a hosszú távhoz kapcsolódik. Nekem is hosszú távon fogy csak olaj, még akkor is, ha csak országutazok. Nyilván ezen okból.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2/28/2016 at 0:12 PM, PorcioNorbi said:

Köszi, értem. 

Érdekes, hogy olajcsere óta elvileg 6000km-en evett meg ~két osztásnyit (2-4dl elvileg ha jól tudom) most meg 500km-en ugyanennyit. Akkor óvatosan kell vele pályázni mert egy 1000km Velence út eléggé fogyasztana (be van tervezve)

Milyen olajjal amúgy? Előtte nem pályáztál?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, vsz írta:

Milyen olajjal amúgy? Előtte nem pályáztál?

Márkát nem tudok, csak annyit hogy olasz olaj volt és 5w40

Most voltam olajcserén, ilyett tett bele a szerelőm ugyanúgy 5w40

Nem, voltam január elején Debrecen-Nyiregy-Debrecen  úton ahol megjárattam kicsit, de azon kívül semmi pálya.
Olajcsere után még augusztusban volt egy Debrecen-Soltvadkert-Debrecen nyaralás, országúton a friss olajjal, egy csepp nem ment el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.