Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Nem, Én is aláé tudom támasztani, hogy el lehet járni annyiból.

EZalapján országuton az 1.4-es benzinmotorral akár 4.8-as fogyasztás is lehetséges!

Ja! A diesellel meg 3.8 l/100km fogyasztás! B) B) :D

Lejtőn motorfékkel, teljes vitorlázattal estleg!

A gyári adatok nem mért értékek (tehát nem tapasztalati úton jönnek), hanem számítottak.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg a nem mindig állít valótlant a katalógus...

Az f astra kezelési kézikönyv az enyémre 5,5-öt ad meg 90km/h-nél, ezzel szemben az 5,8 nem olyan nagy eltérés, pláne, hogy lassan 14 éves, 200.000+ km-rel. De azért a Cali 5,7-e tényleg hihetetlen....

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom hogy a gyári kezelési könyvben megadott értékek mért értékek, csak éppen irreális körülmények között, padon lettek mérve, ahol nem számít bele a légellenállás meg gondolom plusz súllyal se terhelték az autót. Amúgy ha a megadott értékek nem is elérhetőek, azért megközelíteni meg lehet őket: nekem anno sikerült a C20NE Calimmal 5.93l/100km-es fogyasztást csinálnom (és a C20XE köztudottan takarékosabb ennél), csak éppen úgy, ahogy normális körülmények között senki nem közlekedik egy ilyen autóval: késő tavasszal (külső hőmérséklet 20-25°C), nyári gumival ami még egy mérettel keskenyebb is volt a gyárinál, végig országúton, egy személy/no csomag felállásban és maximum 100-as tempóval, lejtőkön motorfékezve a tolóüzem végett, és ha jól emlékszem még a világítást is lekapcsoltam. B)

Link to comment
Megosztás:

meg szerintem a fogyasztásmérésnél az is fontos tényező, hogy ú, éppen bejáratott motoroknál mérik, nem sokszázezret futottaknál...

Hát nekem az éppen bejáratott motorom (Z14XEP) olyan 6.5 körül kajol és nekem inkább otopálya meg M0 meg 1es főút,

meg egy kis város(Érd), és ovatosan lassan járok városban 50 amugy meg 90 - 100 max mert én ráérek és nem sietek sehova B) B) :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem az éppen bejáratott motorom (Z14XEP) olyan 6.5 körül kajol és nekem inkább otopálya meg M0 meg 1es főút,

meg egy kis város(Érd), és ovatosan lassan járok városban 50 amugy meg 90 - 100 max mert én ráérek és nem sietek sehova B) B) :D

Nekem hasonló körülmények között az 5 hónapos kocsi, 4800km-el, volt amikor 5.4-et evett(rekord, nemtudom hogyan csináltam), de mostanság beéri 6l alatt (5,8-6,00)....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X17DTL motoros G Astrám van.

Január óta van meg és azóta ahogy melegszik az idő, folyamatosan érezhető, hogy javul a fogyasztás de én még mindig úgy érzem, hogy nem az igazi. Jelenleg ha kattanásig tankolom villogó visszajelzésből akkor 43-44liter szokott belemenni és a legjobb amit egy tankal elmentem az 710-720km volt, ami még mindig 6liter felett van kicsivel. Napi 50km-t megyek az autóval, ebből 25-öt az M5-ösön max 120km/h-val, a másik 25 este és éjjel Bp-en.

Szerintetek ez így normális? Nekem 5litereket mondogattak ilyen használat mellett és 800Km-t egy teli tankal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X17DTL motoros G Astrám van.

Január óta van meg és azóta ahogy melegszik az idő, folyamatosan érezhető, hogy javul a fogyasztás de én még mindig úgy érzem, hogy nem az igazi. Jelenleg ha kattanásig tankolom villogó visszajelzésből akkor 43-44liter szokott belemenni és a legjobb amit egy tankal elmentem az 710-720km volt, ami még mindig 6liter felett van kicsivel. Napi 50km-t megyek az autóval, ebből 25-öt az M5-ösön max 120km/h-val, a másik 25 este és éjjel Bp-en.

Szerintetek ez így normális? Nekem 5litereket mondogattak ilyen használat mellett és 800Km-t egy teli tankal.

De szeretnék én 1 tankkal 720km-t menni..... B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X17DTL motoros G Astrám van.

Január óta van meg és azóta ahogy melegszik az idő, folyamatosan érezhető, hogy javul a fogyasztás de én még mindig úgy érzem, hogy nem az igazi. Jelenleg ha kattanásig tankolom villogó visszajelzésből akkor 43-44liter szokott belemenni és a legjobb amit egy tankal elmentem az 710-720km volt, ami még mindig 6liter felett van kicsivel. Napi 50km-t megyek az autóval, ebből 25-öt az M5-ösön max 120km/h-val, a másik 25 este és éjjel Bp-en.

Szerintetek ez így normális? Nekem 5litereket mondogattak ilyen használat mellett és 800Km-t egy teli tankal.

Z 17DTL 834 km 43,34 ennyit tankoltam,fele km-nél 3-as alu létra a tetején

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz.

Z 17 DTL az autóm. Egy tankkal 900-910 km-t szoktam elmennil. Nem túl hajtós tempóban. 45-46l-rel...

Szerintem ez nem lehetetlen.

Hát most már pláne úgy gondolom, hogy nagyon sovány a 710-720km az X17DTL Astrámmal B) vagy egyszerűen ennyivel jobb a Z17DTL B)

Link to comment
Megosztás:

Z17DTL az autóm és sikerült 4,5 l/100km-re letolnom a fogyasztást a korábbi 5 l-ről egyik hétről a másikra. A csodamegoldást ugy hívják hogy TRAFIPAX! B) Rendörbácsi első körben 40e + 3 hónap jogsit ajánlott (anélkül asszem az állásnak is helló lett volna) de megegyeztünk 5k helyszini bírságban csekkre büntipont nélkül.Na azóta eszik fél literrel kevesebbet az ótó. Napi 50 km inga egyszámjegyü főuton nagyon odafigyelősen sok motorfékkel.

Link to comment
Megosztás:

a családi dög legutóbb 320 Km-t tett meg 30 Literből...

X14XE - 100 % város...

klíma nélkül, sok rövidtávval és dugóval...

de akkor is... :D

Az sok szerintem..nincs valami gáz azzal a kocsival? Anyám régi 1.6os Astrája evett klímával max: 9et.

Én 6.2vel elmászgálgatok vegyesben klímával nagy gumival..szal diesel rulez! :D

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP, 285 km. Bp. - Parád - Bp. 20liter, pályán 130 környéke (néha több, ha előzni kellett) utána ahogy lehet, a szerpentin nem játék, + visszafelé egy oltári dugó a Hungárián, ki Lőrincre, majd vissza Budára. Ez hét liter/100km. és nem kíméltem a gázpedált, tehát nem fogyasztásra gyúrtam.

sziasztok, macz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.