Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

És mi lesz, ha ismét felviszik, 1000Ft 1l benzín? :rolleyes:

Ennyi biztos nem lesz, max 4-500 forint, amit azért nem engednének meg sehol sem sokáig a világban szerintem. Amúgy meg szép új világ jön gyerekek. :) 23 éves fejjel tervezném a jövőm, de ilyen körülmények között. Elkeserítő....

Link to comment
Megosztás:

Ennyi biztos nem lesz, max 4-500 forint, amit azért nem engednének meg sehol sem sokáig a világban szerintem. Amúgy meg szép új világ jön gyerekek. :rolleyes: 23 éves fejjel tervezném a jövőm, de ilyen körülmények között. Elkeserítő....

Én 23 évesen saját autóban sem ültem. Mégsem keseregtem.

Link to comment
Megosztás:

Jogos! Legalább 150-nek kellene lennie, pláne a dollár forint árfolyam miatt! :rolleyes:

Nem védem a Molt, de azt ne felejtsétek el, hogy nem csak %-os adók vannak a benzinen. 1l benzinen 130Ft a jövedéki adó. Akkor is ha az előáálítási ár 10Ft és akkor is, ha az elállítási ár 200Ft.

Tehát előbb le a 300ból a 130 jövedéki, azt leharmadol (mert ennyivel csökkent a nyersolaj) és vissza a 130. Na oké, azért ez még így is magas.

Ha leharmadol, akkor 187 lenne.

Ha lefelez, akkor 215 lenne. Ez már majdnem megvan.

És hogy miért nem? Mert a nyersanyagcsökkenés egy dolog, a melós bére meg egy másik. Az nem csökkent a harmadára. Szerencsére. A bérre rakódó közterhek egy harmadik. Na az sem csökkent a harmadára... Na de ez már nagyon off... Ja, meg egy kicsit több a dollár, mint nyáron.

Szóval nem olyan rossz ez az ár.

Link to comment
Megosztás:

Én 23 évesen saját autóban sem ültem. Mégsem keseregtem.

De magamnak is dolgoztam meg érte és még fogok is. Autót most jobb elkezdeni, amíg az asszony nem mondja, hogy "Miből adunk enni a gyereknek ha te állandóan eltankolod a pénzt!?" :rolleyes: Erősen sarkítva persze.

Link to comment
Megosztás:

azért nem kicsit átverés a dolog

asszem 130-140 dollár volt egy hordó oil, akkor itt 310 körül a benya

most 40 dollár alatt van, ergo még ha 150 -ért adná is jócskán tervezett nyereségen felül adná ...

tudom gyengült a forint, de azért nem annyit

Namost ez is olyan mint a kenyér és a búza esete... gondolnánk MI, hogy ha búza ára változik akkor a kenyéré is! Na ez nem így van. Olyan kis része a búzá ára a kenyér árában, hogy azt már nem is érezzük meg. Szerintem egy éve kb annyi volta kenyér mint most esetleg 10-15Ft-al volt olcsóbb, viszont a búza ára pont a duplája volt... Na szóval így lehet ez kicsit a nyersolajnál is

Link to comment
Megosztás:

És mi lesz, ha ismét felviszik, 1000Ft 1l benzín? :rolleyes:

akkor baromi gyorsan el fog terjedni a hibrid meg a vízzel menő autó, persze abba is majd deszt vizet kell tankolni, mert a csapvíz koszos, meg vízköves :)

Namost ez is olyan mint a kenyér és a búza esete... gondolnánk MI, hogy ha búza ára változik akkor a kenyéré is! Na ez nem így van. Olyan kis része a búzá ára a kenyér árában, hogy azt már nem is érezzük meg. Szerintem egy éve kb annyi volta kenyér mint most esetleg 10-15Ft-al volt olcsóbb, viszont a búza ára pont a duplája volt... Na szóval így lehet ez kicsit a nyersolajnál is

Az auchanban tavaly 99 Ft volt egy kiló kenyér, most meg 149 Ft 1,5 kiló.

Link to comment
Megosztás:

akkor baromi gyorsan el fog terjedni a hibrid meg a vízzel menő autó, persze abba is majd deszt vizet kell tankolni, mert a csapvíz koszos, meg vízköves :)

Az auchanban tavaly 99 Ft volt egy kiló kenyér, most meg 149 Ft 1,5 kiló.

Auchan egy szemét cég azzal ne foglalkozz :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

akkor baromi gyorsan el fog terjedni a hibrid meg a vízzel menő autó, persze abba is majd deszt vizet kell tankolni, mert a csapvíz koszos, meg vízköves :rolleyes:

Az auchanban tavaly 99 Ft volt egy kiló kenyér, most meg 149 Ft 1,5 kiló.

A hyperkereskedelemben megengedhetőek egyes vevőbecsalogató tételek áron alul adása, ha már bementél fogsz venni mást is, amin majd behozzák az árát.

Ezért van az hogy van pl 10 darab akciós tv, és mire odaér az az 1000 ember .........

Vesz mást. Ez így működik!

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam, 280 km (csak város) 29,3 litert! 10,46 L/100 km! :rolleyes: Eddig a legtöbb 8,6 volt, igaz az ősszel, jóval melegebb időben. Szerintetek ez normális?

(Nekem azt csökkenthették a benzin árát, a "megtakarítást" úgy látszik kinyomtam a csövön.) Szerintetek ez a fogyasztás még belefér a normálisba? (1.4 twinport, 3300 km, cca. 3-3500-ig pörgetve általában.)

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam, 280 km (csak város) 29,3 litert! 10,46 L/100 km! :rolleyes: Eddig a legtöbb 8,6 volt, igaz az ősszel, jóval melegebb időben. Szerintetek ez normális?

(Nekem azt csökkenthették a benzin árát, a "megtakarítást" úgy látszik kinyomtam a csövön.) Szerintetek ez a fogyasztás még belefér a normálisba? (1.4 twinport, 3300 km, cca. 3-3500-ig pörgetve általában.)

Nemtom mennyire normális, sztem a hideg idő meg hogy rövid utakon használod városban, érdekes dolgokat tud művelni. Nekem az aláírásomban látszik hogy az 1.2-es Corsám ilyen körülmények között majdnem annyit fogyaszt mint az 1.8-as Coupém hosszabb utakon használva, pedig aztán én se erre számítottam...

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam, 280 km (csak város) 29,3 litert! 10,46 L/100 km! :rolleyes: Eddig a legtöbb 8,6 volt, igaz az ősszel, jóval melegebb időben. Szerintetek ez normális?

(Nekem azt csökkenthették a benzin árát, a "megtakarítást" úgy látszik kinyomtam a csövön.) Szerintetek ez a fogyasztás még belefér a normálisba? (1.4 twinport, 3300 km, cca. 3-3500-ig pörgetve általában.)

Hány Km-t mész egy huzamban, s akkor kihül a motor ha ismét mész? Rvid utak, város, és ahideg lehet, mert ez tényleg sok :)

Link to comment
Megosztás:

Hány Km-t mész egy huzamban, s akkor kihül a motor ha ismét mész? Rvid utak, város, és ahideg lehet, mert ez tényleg sok :rolleyes:

Most télen 1.5km oda 1.5 km vissza (fűtött garázsból indulva), néha asszonyért 10 km oda -vissza ( bár mire átöltözik megint kihűl a motor).

Csak azért kérdezem, mert az 1,2G 6 évre visszamenőleg ugyanezt a leghidegebb időben is 8,6 literrel tudta. Most meg még nem is fagyott!

Link to comment
Megosztás:

Most télen 1.5km oda 1.5 km vissza (fűtött garázsból indulva), néha asszonyért 10 km oda -vissza ( bár mire átöltözik megint kihűl a motor).

Csak azért kérdezem, mert az 1,2G 6 évre visszamenőleg ugyanezt a leghidegebb időben is 8,6 literrel tudta. Most meg még nem is fagyott!

Azért az 1.5km-es utak után szerintem Ne csodálkozz, Én utanként ha melóba megyek, igaz nem fűtött garázsból, akkor 2-3km után mozdul meg a mutató, és olyan 5km után megy fel 80 fok fölé. És ígyis most többet eszik, de amikor hoszabb távon megyek (100-150km) akkor kb 1l-el csökken a fogyasztásom.

Link to comment
Megosztás:

A Totalcaron volt szó az állófűtésről. Ennek kapcsán említették meg, hogy ha csak a hideg motor indításkori és közvetlen azutáni fogyasztását kivetítenék 100 km-re kb. 100 literes fogyi jönne ki. Döbbenetes érték. Meg az is, ami egy állófűtés beépítés számláján szerepel.

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam, 280 km (csak város) 29,3 litert! 10,46 L/100 km! :rolleyes: Eddig a legtöbb 8,6 volt, igaz az ősszel, jóval melegebb időben. Szerintetek ez normális?

(Nekem azt csökkenthették a benzin árát, a "megtakarítást" úgy látszik kinyomtam a csövön.) Szerintetek ez a fogyasztás még belefér a normálisba? (1.4 twinport, 3300 km, cca. 3-3500-ig pörgetve általában.)

Aztán melyik fokozatban pörgeted 3-3500-ig ?? 5.-ben az egy kicsit sok lesz városban ( kb.: 100 -130km/h )nem ?? :)

Szerintem a 10 liter még városban is sok egy 1.4-es motortól, még akkor is, ha csak 3300 km van benne.

De ez csak az én privát véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam, 280 km (csak város) 29,3 litert! 10,46 L/100 km! :rolleyes: Eddig a legtöbb 8,6 volt, igaz az ősszel, jóval melegebb időben. Szerintetek ez normális?

(Nekem azt csökkenthették a benzin árát, a "megtakarítást" úgy látszik kinyomtam a csövön.) Szerintetek ez a fogyasztás még belefér a normálisba? (1.4 twinport, 3300 km, cca. 3-3500-ig pörgetve általában.)

Szerintem még nyugodtan elvihetnéd egy pár hosszabb útra bejáratni. És használd a motorféket is szorgalmasan. Hidegen meg ne pörgesd. Ennyit semmiképpen nem szabadna fogyasztania, főleg, hogy garázsból állsz ki. Szerintem... :)

Link to comment
Megosztás:

Most majd kapok hideget-melget, de csak biszgeti a fantáziámat, hogy valaki használt-e már ilyet, és mi a vélemény, tapasztalat 1,4-es twinpi Astra esetében. Mit csinálhat a benyával ez a kütyü:

http://www.takarekosautos.hu/

"Ez a kicsi, gondozásmentes, egyszerűen beszerelhető készülék az égést tökéletesíti, ezért jobb hatásfokkal dolgozik a motor. Ez azt eredményezi, hogy az Ön autója azonos használat (terhelés) esetén kevesebb üzemanyagot éget el, tehát kevesebbet fogyaszt." (20%-ot ígér kb...)

Nem vagyok nagy szaki, de szerinted ha 21 e Ft-ért már ők árulják, akkor ez a max 10e Ft értékű eszközt az Opel még nem találta volna fel és nem szerelte be volna az összes verdába?

Link to comment
Megosztás:

Most majd kapok hideget-melget, de csak biszgeti a fantáziámat, hogy valaki használt-e már ilyet, és mi a vélemény, tapasztalat 1,4-es twinpi Astra esetében. Mit csinálhat a benyával ez a kütyü:

http://www.takarekosautos.hu/

Amennyiben kettőt építesz be, kidobhatod a nitro-szettet, ha négyet, akkor akár szánthatsz is a gépeddel. Minden további darab beépítése az általad nyitott üzemanyagkút-hálózat bővülésével jár.

Most komolyan, gondolj bele. 2004 óta azért már csak híre ment volna ennek a bisz-basznak!

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben kettőt építesz be, kidobhatod a nitro-szettet, ha négyet, akkor akár szánthatsz is a gépeddel. Minden további darab beépítése az általad nyitott üzemanyagkút-hálózat bővülésével jár.

Most komolyan, gondolj bele. 2004 óta azért már csak híre ment volna ennek a bisz-basznak!

És minden autógyár használná ha tényleg müködne, nem kevés fejlesztés évről-évre a károsanyag kibocsájtás csökentése...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello

Kolegám is vett neki semmit nem csinált.Az övé mágnesekkel változtatja valahogy meg a benzin szerkezetét.

Sose jön vissza az ára/szerintem/.

Most majd kapok hideget-melget, de csak biszgeti a fantáziámat, hogy valaki használt-e már ilyet, és mi a vélemény, tapasztalat 1,4-es twinpi Astra esetében. Mit csinálhat a benyával ez a kütyü:

http://www.takarekosautos.hu/

Link to comment
Megosztás:

Hello

Kolegám is vett neki semmit nem csinált.Az övé mágnesekkel változtatja valahogy meg a benzin szerkezetét.

Sose jön vissza az ára/szerintem/.

Ha müködne, akkor az autógyárak is régen használnáék a 'szerkezetet'! Mivel az emiszios értékeket a kisebb fogyasztással is lehetne javítani....

Inkább vett volna kisebb cípőt, vagy Michelin Energy Saver abroncsot! Mind a kettővel lehet sporolni.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nekem most a kocsiban van 2000 km eddig, és ahogy próbálgattam egy full teli tank benzinnel olyan 640 km-t tudok megtenni, vegyes használatban.

Olvastam a tank mérő ha már kevesebb benya van, hajlamos kissé megbolondulni vagyis nem mutat pontos értéket. Szóval lehet van még benne 5-10 liter benya, pedig csutkán lent van.

Hogy kéne ezt okosba kipróbálni, hogy ne álljak le menet közben mert kiürültem? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.