Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Az eddig megtett több mint 210e km alatt csak olyan problémák voltak, melyekre nem mondhatnám, hogy tipikusan dízelre jellemző vagy vagyonokba került volna (diódahíd, felső h.p. jeladó).

Szóval ezt az "amit megspórolsz az üzemanyagon, azt nyugodtan szervizre költheted majd" szöveget a dízelt soha nem üzemeltetők közhelyes és alaptalan szövegének tudom be.

Én is tapasztalatból mondom, ha nem figyelsz a turbo megfelelő bemelegítésére és lehűtésére könnyen lehet közel 300ezer HUF-os számla. (Igaz, az 1.9 PDTDI Passat volt...). Az meg jó sok benzin... Aztán sok függ attól is, hogy ki mire használja. Az tény, hogy a megtérülési ideje a dízeleknek CSALÁDI (10-15ezer km/év) használatban nagyon sok év... Ezért nem értettem a pár évvel ezelőtti dízelmániát Németországban sem...

De ha a dízel tetszik, használd egészséggel. :D

Peace :)

Link to comment
Megosztás:

Én is tapasztalatból mondom, ha nem figyelsz a turbo megfelelő bemelegítésére és lehűtésére könnyen lehet közel 300ezer HUF-os számla. (Igaz, az 1.9 PDTDI Passat volt...). Az meg jó sok benzin... Aztán sok függ attól is, hogy ki mire használja. Az tény, hogy a megtérülési ideje a dízeleknek CSALÁDI (10-15ezer km/év) használatban nagyon sok év... Ezért nem értettem a pár évvel ezelőtti dízelmániát Németországban sem...

De ha a dízel tetszik, használd egészséggel. :D

Peace :D

Gyakran el sem éri azt a fordulatszámot, amin a turbó beindulna. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Melyik benzint szereti legjobban a Z14XEP ?

V-Power 95, V-Power100, Carrera95, Carrera100?

Ki mit tankol?

Köszi.

én sosem tankoltam bele ilyeneket :D

normál 95 és ennyi...

de ha valaki meggyőz hogy tudok annyit spórolni vele távolságban hogy visszajöjjön az árkülönség, akkor áttérek valamelyikre

addig meg inkább gyakrabban cserélem az olajat abból a pénzbül :)

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ. Chiphez például már kifejezetten kell. Nekem a Z18XE fázis1-el szereti a 100-as oktánszámú V-Power Racinget. Nem mondom hogy jobban megy tőle mert összehasonlítási alapom nincsen, normál 95-öst nem tankolhatok bele mert becsörög a motor.

Na ja, de a kérdésben nem volt szó tuningról.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Nagy örömünkre 3 éves (1.4-es twinport XEP-s, ferdehátú) Astra Classic II-essel gazdagodott a Család.

Azt szeretném megtudni, hogy a benzintartály hány literes? Sokat kerestem már a műszaki adatok között, de nem találtam hiteles pontos adatot. Most én úgy gondolom, hogy 52 literes, de jó lenne, ha valaki megerősítené, vagy megcáfolná, ha biztosan tudja.

Előre is köszi, Üdv Minden Opel Tulajnak!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Nagy örömünkre 3 éves (1.4-es twinport XEP-s, ferdehátú) Astra Classic II-essel gazdagodott a Család.

Azt szeretném megtudni, hogy a benzintartály hány literes? Sokat kerestem már a műszaki adatok között, de nem találtam hiteles pontos adatot. Most én úgy gondolom, hogy 52 literes, de jó lenne, ha valaki megerősítené, vagy megcáfolná, ha biztosan tudja.

Előre is köszi, Üdv Minden Opel Tulajnak!

Ez az? Klikk ide! Ha nem akkor itt megkeresheted!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

nemrég találtam ezt a fórumot, néha olvasgattam is, nagyon jónak találom, ezért regisztráltam is...

2006-os G Astra Caravan 1.4 Twinport tulaj vagyok, eddig a vagyes fogyasztás 6,5 körül alakul... (630- 740km, 42-47 l-bők, ahogy sikerül.)

Az utóbbi időkben elkezdtem gondolkodni az E85 etanol használatán, álalakítás nélkül

.

A következőt találtam ki:

kb. 27 liter Mol evo neo 99 okt. számú üzemanyag (kb. 320 Ft) keveverve 16 l E85 etannollal (kb. 220 Ft).

Ezzel majd' 95-ös oktánszámot érek el átlagban, valamint kb. 2000 Ft megtakarítást tankolásonkként. Viszont félek tőle egy picit...

Mi a véleményetek?

+ valaki próbált már hasonlót, hasonló motorral?

+ twinport ethanol átalakítással kapcsolatban valakinek van tapasztalata?

köszönöm előre is,

J.

Link to comment
Megosztás:

Az E85-ben nem az oktánszámot jelenti a 85, hanem az etanol százalékát. 85% etanol és 15% benzin alkotja. Az oktánszáma 105 körül van. http://etanol.blog.hu/

Köszönöm! valóban, utánanéztem és tényleg megvan az oktánszám. Akkor maradok a 95-nél...

olvastam olyanról, hogy a twinport nem szereti az etanolt és olyat is, hogy valaki használja és semmi baja vele

:huh:

no mindegy, azt hiszem kipróbálom és elmondom a tanulságokat számszerűsítve

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.