Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Az utóbbi időben volt 260 km-em, ami full város. (Budapest) - 7.3 -as átlagra jött ki. (eddig ez a legtöbb átlagfogyim)

Illetve volt kb. 250 km, ami full autópálya és direkt vigyáztam, rövid láb, 100-110 között, időnként 120-130 teherautó előzés. - 5.6-os átlag.

Freeze kolléga excel táblázata :excl: alapján egy év alatt az átlagfogyi 6.3 .

Szerintem nem rossz!

Link to comment
Megosztás:

Mostanában nekem 8,5 - 8,9 között van a városim kemény 6,9 km-t megyek utcáról indulva sok lámpával kereszteződéssel, hosszúba 6,5. Remélem téli kerékkel nem fog megugrani drasztikusan! Mostanában nagyon lájtosan megyek vele, nem gondoltam volna hogy ennyire számít. Néha azért fogyasztás ide vagy oda rá szoktam lépni a gázra mert az EGR nek kell a pörgős üzem.

Link to comment
Megosztás:

Mostanában nekem 8,5 - 8,9 között van a városim kemény 6,9 km-t megyek utcáról indulva sok lámpával kereszteződéssel, hosszúba 6,5. Remélem téli kerékkel nem fog megugrani drasztikusan! Mostanában nagyon lájtosan megyek vele, nem gondoltam volna hogy ennyire számít. Néha azért fogyasztás ide vagy oda rá szoktam lépni a gázra mert az EGR nek kell a pörgős üzem.

Akkor az EGR-rel témánál leszünk megint :excl:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy céges Astra G 1.4 90Le Caravan autóm, amivel igen sokat járok. Átlag (50% város) használat mellett 7-7,5 liter fogyasztásom van. Egyszer sikerült levinni a fogyasztást 6,1-6,2 köré, de akkor nagyon figyeltem, hogy ne sokat előzzek és az autóúton is 90-100 km/h volt a sebességem.

Nemrég Bp-en voltam. Autópályán mentem mivel sietni kellett 130-140 km/h sebességgel autóztam. Így a fogyasztásom 8,7-re jött ki két személlyel terhelve. Szerintem ez sok. Régebben volt egy Astra F 1.6 75Le-s autóm. Ott ugyanilyen tempó mellett szintén két személlyel 6,5 liter volt a fogyasztás. Több mint két liter a különbség. Ezt jelenti a modern autó? Kevesebb káros anyag kibocsátás?

Az F Astránál is volt egy hosszú Mo-i kirándulásom ahol 90-100km/h sebesség mellet az autóm 5,1 litert fogyasztott. Ha klímát kapcsoltam akkor ez felment 5,4 literre.

Az F Astra előtt volt egy D Kadettem 1.3-as motorral 60 Le-vel.

Ha össze kellene hasonlítani a 3 autó dinamikáját gyorsulását akkor a legjobb a D Kadett volt. Legnyomatékosabb az F Astra. Legkevesebbet fogyasztó szintén az F Astra.

A G Astra sokat fogyaszt, nagyon lomha és a belső hely főleg a hátsó lábtér kisautóra hasonlít. Szerintem nem egy jó konstrukció.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy céges Astra G 1.4 90Le Caravan autóm, amivel igen sokat járok. Átlag (50% város) használat mellett 7-7,5 liter fogyasztásom van. Egyszer sikerült levinni a fogyasztást 6,1-6,2 köré, de akkor nagyon figyeltem, hogy ne sokat előzzek és az autóúton is 90-100 km/h volt a sebességem.

Nemrég Bp-en voltam. Autópályán mentem mivel sietni kellett 130-140 km/h sebességgel autóztam. Így a fogyasztásom 8,7-re jött ki két személlyel terhelve. Szerintem ez sok. Régebben volt egy Astra F 1.6 75Le-s autóm. Ott ugyanilyen tempó mellett szintén két személlyel 6,5 liter volt a fogyasztás. Több mint két liter a különbség. Ezt jelenti a modern autó? Kevesebb káros anyag kibocsátás?

Az F Astránál is volt egy hosszú Mo-i kirándulásom ahol 90-100km/h sebesség mellet az autóm 5,1 litert fogyasztott. Ha klímát kapcsoltam akkor ez felment 5,4 literre.

Az F Astra előtt volt egy D Kadettem 1.3-as motorral 60 Le-vel.

Ha össze kellene hasonlítani a 3 autó dinamikáját gyorsulását akkor a legjobb a D Kadett volt. Legnyomatékosabb az F Astra. Legkevesebbet fogyasztó szintén az F Astra.

A G Astra sokat fogyaszt, nagyon lomha és a belső hely főleg a hátsó lábtér kisautóra hasonlít. Szerintem nem egy jó konstrukció.

Üdv!

Sírj ki magadnak egy F-et vagy egy D Kadettet! A kispókomban ülve nekem veszett nagy sebességnek tűnt a 110km/h. Így vagy te is az F Astrával és a Kadettel.

A mért fogyasztási értékeid magasabbak a szokásosnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy céges Astra G 1.4 90Le Caravan autóm, amivel igen sokat járok. Átlag (50% város) használat mellett 7-7,5 liter fogyasztásom van. Egyszer sikerült levinni a fogyasztást 6,1-6,2 köré, de akkor nagyon figyeltem, hogy ne sokat előzzek és az autóúton is 90-100 km/h volt a sebességem.

Nemrég Bp-en voltam. Autópályán mentem mivel sietni kellett 130-140 km/h sebességgel autóztam. Így a fogyasztásom 8,7-re jött ki két személlyel terhelve. Szerintem ez sok. Régebben volt egy Astra F 1.6 75Le-s autóm. Ott ugyanilyen tempó mellett szintén két személlyel 6,5 liter volt a fogyasztás. Több mint két liter a különbség. Ezt jelenti a modern autó? Kevesebb káros anyag kibocsátás?

Az F Astránál is volt egy hosszú Mo-i kirándulásom ahol 90-100km/h sebesség mellet az autóm 5,1 litert fogyasztott. Ha klímát kapcsoltam akkor ez felment 5,4 literre.

Az F Astra előtt volt egy D Kadettem 1.3-as motorral 60 Le-vel.

Ha össze kellene hasonlítani a 3 autó dinamikáját gyorsulását akkor a legjobb a D Kadett volt. Legnyomatékosabb az F Astra. Legkevesebbet fogyasztó szintén az F Astra.

A G Astra sokat fogyaszt, nagyon lomha és a belső hely főleg a hátsó lábtér kisautóra hasonlít. Szerintem nem egy jó konstrukció.

Azért ha beledurransz valamibe egy D-Kadettel, meg egy G-Astra-val, szerintem lehet különbség... A tolószékben ülve hiába számolgatja az ember a fogyasztási adatokat...

Ettől függetlenül én is azt mondom, mint az előttem szóló: kicsit magas ez a fogyasztás. Mondjuk, pl. koszos légszűrő, nem megfelelő guminyomás, halódó lambda, stb. is okozhat iszákosságot. Ilyesmiknek érdemes lenne utánamenni a szervizben.

Link to comment
Megosztás:

Sztem meg egy autó fogyasztása leginkább (legnagyobb mértékben) az ember jobb lábától függ. Nem biztos hogy rossz az az autó, lehet hogy csak másképp kéne vezetni. Van egy hasznos oldal, a spritmonitor.de, ott lehet keresgélni adott típusú/évjáratú, adott motorral szerelt autók átlagfogyasztásai között. Ezen az oldalon az 1.4 16V G astrák átlagfogyasztása 6.2 és 9.3l/100km között van. És ebben az a jó hogy mivel ez német oldal, többségében német felhasználókkal, és a németek aránylag sokat használják az autóikat, tehát nem 200km levezetése után akarnak itéletet mondani egy autó felett, valamint abszolút reális fogyasztási adatokat kapni tőlük, ugyanis nem tojással a gázpedál alatt vezetnek. A fenti értékek 23 autó átlagai, mind legalább 1500km-t futott az átlagfogyasztás számolásakor. Ennek tükrében szvsz a 7-7.5 liter amit mértél (pláne 50% városi használattal) legrosszabb esetben is a középmezőny alja, szóval én elégedett lennék...

Itt lehet megnézni a linket amire hivatkoztam.

Link to comment
Megosztás:

Sztem meg egy autó fogyasztása leginkább (legnagyobb mértékben) az ember jobb lábától függ. Nem biztos hogy rossz az az autó, lehet hogy csak másképp kéne vezetni. Van egy hasznos oldal, a spritmonitor.de, ott lehet keresgélni adott típusú/évjáratú, adott motorral szerelt autók átlagfogyasztásai között. Ezen az oldalon az 1.4 16V G astrák átlagfogyasztása 6.2 és 9.3l/100km között van. És ebben az a jó hogy mivel ez német oldal, többségében német felhasználókkal, és a németek aránylag sokat használják az autóikat, tehát nem 200km levezetése után akarnak itéletet mondani egy autó felett, valamint abszolút reális fogyasztási adatokat kapni tőlük, ugyanis nem tojással a gázpedál alatt vezetnek. A fenti értékek 23 autó átlagai, mind legalább 1500km-t futott az átlagfogyasztás számolásakor. Ennek tükrében szvsz a 7-7.5 liter amit mértél (pláne 50% városi használattal) legrosszabb esetben is a középmezőny alja, szóval én elégedett lennék...

Itt lehet megnézni a linket amire hivatkoztam.

Szerintem itt inkább a pályás 8,7-re vonatkozik a nagy fogyasztás, ami valóban magasabb az elfogadottnál.

A többi értékek (6,1 és 7,5) teljesen átlagosak 1,4-es motornál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy céges Astra G 1.4 90Le Caravan autóm, amivel igen sokat járok. Átlag (50% város) használat mellett 7-7,5 liter fogyasztásom van. Egyszer sikerült levinni a fogyasztást 6,1-6,2 köré, de akkor nagyon figyeltem, hogy ne sokat előzzek és az autóúton is 90-100 km/h volt a sebességem.

Nemrég Bp-en voltam. Autópályán mentem mivel sietni kellett 130-140 km/h sebességgel autóztam. Így a fogyasztásom 8,7-re jött ki két személlyel terhelve. Szerintem ez sok. Régebben volt egy Astra F 1.6 75Le-s autóm. Ott ugyanilyen tempó mellett szintén két személlyel 6,5 liter volt a fogyasztás. Több mint két liter a különbség. Ezt jelenti a modern autó? Kevesebb káros anyag kibocsátás?

Az F Astránál is volt egy hosszú Mo-i kirándulásom ahol 90-100km/h sebesség mellet az autóm 5,1 litert fogyasztott. Ha klímát kapcsoltam akkor ez felment 5,4 literre.

Az F Astra előtt volt egy D Kadettem 1.3-as motorral 60 Le-vel.

Ha össze kellene hasonlítani a 3 autó dinamikáját gyorsulását akkor a legjobb a D Kadett volt. Legnyomatékosabb az F Astra. Legkevesebbet fogyasztó szintén az F Astra.

A G Astra sokat fogyaszt, nagyon lomha és a belső hely főleg a hátsó lábtér kisautóra hasonlít. Szerintem nem egy jó konstrukció.

Szerintem ez a beírás több sebből is vérzik!

*Először is nem hiszem,hogy 1,6 (75 ló) 5,1 fogyival kijön.Nekem volt új ezres twinport C Corsám ,azzal5,2 -5,3 volt az átlagom.

*Az 1,3-as D Kadi ,jó autó de nem megy jobban ,mint az 1,6 8V.(még ha az 1,8 GTE-t írtad volna)

*A G 1,4 nem fogyaszt sokat(kivéve ha nyomod mint állat),nem lomha(ez relatív,mihez képest)Van lábtér(ha nem tolod hátra tökig az ülést-de akkor

más kocsiban sincs hely.pl.Merci C oszt./3-AS Bömös)

*Mi az,hogy sietni kellett autópályán 130-140-el,hát ott az az átlagos nem?Még jó,hogy 8 felett fogyaszt olyankor.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem itt inkább a pályás 8,7-re vonatkozik a nagy fogyasztás, ami valóban magasabb az elfogadottnál.

A többi értékek (6,1 és 7,5) teljesen átlagosak 1,4-es motornál.

Én sem a 7-7,5-t sokalltam, mint ahogy szerintem a cartárs sem, hanem a 8,7-et. Egyenletes autópálya tempót haladva kicsit sok, szerintem... Ettől függetlenül abban igaza van tgabika76-nak, hogy erősen lábfüggő a dolog, viszont pl. a légszűrőt, guminyomást, stb.-t nem árt figyelni. A céges gyilok-autók meg amúgysem a referencia fogyasztásukról híresek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Én mingyá lemegyek oszt összevágom mert hetet mer enni városba...úgy hogy reggelenként járatom 3-5 percet....

:lol:

Nekem tisztán város 250 km., még novemberben, mikor hidegek is voltak 7.3

Tisztán autópálya kb. szintén 250 km. 110-es átlag, csak a fogyi miatt, mert kíváncsi voltam : 5.6

Link to comment
Megosztás:

Én mingyá lemegyek oszt összevágom mert hetet mer enni városba...úgy hogy reggelenként járatom 3-5 percet....

:lol:

Akkor meg alapjáraton pöfögsz el egy csomó benyát, sztem nincs sok teteje a hidegen üresbe járatásnak... Legjobb alacsony fordulaton, nyugisan elindulni...

Link to comment
Megosztás:

sziaszok lerohadtam németbe opel zafira 1.6 benzin már 1 honapja csinált olyat hogy beindult de 3 másodperc után leállt töbször megcsinálta már és ma végkép nemindul milehet a baja?? köszike

Ezt így nem lesz könnyű megfejteni!

Nem esetleg a benzinnel van baja?

Önindító forgatja,csak nem indul be?Robban egy párat ,de nem indul vagy nem is robban?

Gyertyák jók? Szikra van?Hibakódot nem adott? (sárga lámpa nem ég?)

Link to comment
Megosztás:

Akkor mit mondjak én: 1.8, igaz etanolból, de múltkor pályán ill városban 12 liter.... hm... Visszafelé, néhol 180-as tempóval (siettünk) is csak 10-11 volt.. pedig lefelé gyerekkel tényleg okosan mentünk. Arra lennék kíváncsi, hogy ez a szekér mennyit eszik benzinből? 8-10l körül pálya-város felhozatallal? Mert nem tudom elképzelni hogy kevesebbet egyen. Cserébe viszont tényleg megy.

Link to comment
Megosztás:

Ezt így nem lesz könnyű megfejteni!

Nem esetleg a benzinnel van baja?

Önindító forgatja,csak nem indul be?Robban egy párat ,de nem indul vagy nem is robban?

Gyertyák jók? Szikra van?Hibakódot nem adott? (sárga lámpa nem ég?)

már elözö nap is olyat csinált pöcre indult 3 másodpercig járt a motor leesett a fordulat leállt ráinditottam beindult este leállitottam másnap nemindult semmi jele hogy beakarna elöször 1 szer robbant de nemindult azota nemis probálrobbanni a müszerfalon semmit nem jelez hogy hiba lenne

Link to comment
Megosztás:

már elözö nap is olyat csinált pöcre indult 3 másodpercig járt a motor leesett a fordulat leállt ráinditottam beindult este leállitottam másnap nemindult semmi jele hogy beakarna elöször 1 szer robbant de nemindult azota nemis probálrobbanni a müszerfalon semmit nem jelez hogy hiba lenne

Ez a leesős fordulat nekem üzemanyag nyomás eltűnésnek tűnik. Ki kéne venni a gyertyákat miután egy rövidet indítózol és megszagolni hogy erősen benzinszagúak-e, ha igen akkor nem üzemanyag. Akkor abba az esetbe lehet még gyújtás hiány is. Ami több okból is lehet. IMMO letiltott, behalt a gyújtó trafó kimenete az ECUba. Illetve magába a trafóba is van egy elektornika is is tönkremehetett. Kéne egy próba TR hid azzal próbálkozni. Ha a zafirába is Z16XE van akkor jó lesz az astrás TR hid bele. Ha ez sem hoz eredményt, akkor kéne egy TECH2 vel rendelkező vki Pl WESS, aki meg tudja nézni hogy mi a helyzet ECU-n belül. Még amit próbálj meg akku saru le majd 10 perc után vissza, és úgy egy próba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.